Jump to content

Tabletka bez prezerwatywy= mądry wybór?

żuczek90

Recommended Posts

Posted

ostatnio mam dylemat.

Wybieram się do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Czy bezpieczna jest opcja: sama tabletka bez prezerwatywy?

Czy jednak lepiej używać wraz z kondomem?

Posted

Niby ostrożności nigdy dosyć.

Ale jak już się jest zabezpieczonym, to po co psuć sobie kontakty seksualne gumą? Ja nie znoszę prezerwatyw.

Zażywam tabletki od ponad roku i czuję się bezpieczna.

Posted

Mój chłopak narzeka na gumę, chce koniecznie przestać jej używać. Uważa że przez nią ma mniejsze doznania.

Rozumiem to, i chcę abyśmy obydwoje czerpali korzyść z seksu. Tylko jednak boję się że sama tabletka może być ryzykowna.

Ciekawi mnie właśnie czy sama tabletka nam wystarczy

Posted

Jeśli będziesz brała regularnie to nie ma obaw.

Posted

A co w przypadku gdy mój facet skończy "we mnie"?

Wtedy to tylko i wyłącznie będę mogła liczyć na 72 po?

Posted
Uważa że przez nią ma mniejsze doznania.

Zapewniam cię, że ty tak samo.

A co w przypadku gdy mój facet skończy "we mnie"?

Wtedy to tylko i wyłącznie będę mogła liczyć na 72 po?

Że co? Tabletki antykoncepcyjne chronią przed zapłodnieniem, po co "antykoncepcja po" i prezerwatywa? Prezerwatywa jest zbędna a antykoncepcja po bezsensowna, szkodliwa i do tego droga.

Posted

To znaczy, że spokojnie mogę uprawiać seks bez prezerwatywy- wystarczy sama tabletka.

Dziękuję bardzo za cierpliwość i pomoc

Pozdrawiam

Posted

żuczek90, Nie jedna tabletka a cala seria tabletek zażywana regularnie. Jeżeli stu procentowo ufasz swojemu chłopakowi, że niczym cie nie zarazi to możesz być spokojna. Oczywiście, rzadko bo rzadko, ale zdarzają się wpadki. Tak samo jak prezerwatywa może pęknąć tak samo tabletka może mieć zachwiane działanie prze np. zażywanie antybiotyków. O wszystkie wątpliwości zapytaj lekarza i przeczytaj dokładnie ulotkę

Posted

Najpierw bierz je przez 30 dni, dopiero potem zaczynają działać... I pamiętaj o tym, że Twój partner może Cię czymś zarazić. Jeśli nie ma przeciwskazań to miłej zabawy ;)

Posted

Jak to kiedyś przeczytałam na pewnym forum "będziesz mogła lać w siebie spermę wiadrami" :P

A jeśli chodzi o różnicę- od razu poczuje ją Twój partner, jak i Ty.

Miłego! ^ ^

Posted

Dziękuję bardzo. Jutro mam wizytę u ginekologa więc wszystkiego się dowiem

Pozdrawiam:)

Posted
Najpierw bierz je przez 30 dni, dopiero potem zaczynają działać
A co do tego to nawet lekarze nie są zgodni, jedni mówią, że po całej serii jest się dopiero zabezpieczonym a inni, że jeśli wzięło się pierwszą pigułkę w pierwszy dzień okresu to już od tej pierwszej jest się zabezpieczonym. Ja zaczęłam działać już po pierwszej tabletce. Ale nasza żuczek90, skoro ma wątpliwości powinna dla pewności po całej serii zacząć, bo nie będzie spięta myśląc ciągle o możliwości wpadki.
Posted
żuczek90 napisał(a):Uważa że przez nią ma mniejsze doznania.

Zapewniam cię, że ty tak samo.

Nie wszystkim kobietom przeszkadza prezerwatywa. Ja nie widzę żadnej różnicy :wink:

Posted

JA raczej tez nie odczuwałam różnicy- było bardzo przyjemnie. ( może dlatego że był to nasz pierwszy raz i nie próbowałam uprawiać seksu bez prezerwatywy)

Ale chyba ten żuczek90 jednak za bardzo obawia się konsekwencji i tak jak koleżanka doradziła, zacznie działać na samej tabletce po 30 dniach;)

Posted
tak jak koleżanka doradziła, zacznie działać na samej tabletce po 30 dniach;)
Po serii 21 tabletek zażywanych dzień w dzień.
Posted

a zastanawiam się czemu nikt tutaj nie mówi nic na temat globułek. to też jest dobra antykoncepcja :)

Posted

Zapamiętam:)

Jesteście Święte.

Niech Bóg Wam to wynagrodzi w dzieciach:)

Posted

No ja nie wiem czy taka dobra ;/ Pieni się, jest za mokro, w efekcie tarcie jest zmniejszone i jest mniej przyjemności.

A propos głównego pytania, biorę tabletki ponad 2 lata i nie używam prezerwatyw i jeszcze nie zostałam matką ;)

Posted

Co do globulek, słysałam że strasznie podrażniają i te okolice sa strasznie wysuszone, przez co trudniej o przyjemność.

Posted
Niech Bóg Wam to wynagrodzi w dzieciach:)
Nieee... Ja ci dobrze radze a ty mi złorzeczysz :P
a zastanawiam się czemu nikt tutaj nie mówi nic na temat globułek. to też jest dobra antykoncepcja :)
Po prostu jest niewygodna.
Posted

Taki malutki żarcik na poprawę humoru:)

Moja kolezanka strasznie narzkała na globulki

Posted

ja używałam ich kiedyś raz czy dwa, więc nie odczułam żadnych podrażnień. a Co do Tych dzieci to popieram Monarri ,oszczędziła byś nas a nie karała za pomoc hahaha :lol::)

Posted

A propos głównego pytania, biorę tabletki ponad 2 lata i nie używam prezerwatyw i jeszcze nie zostałam matką ;)

A ja przez ponad 2 lata zabezpieczam się tylko prezerwatywą i też jeszcze matką nie zostałam :wink:

Posted

A ja przez ponad 2 lata zabezpieczam się tylko prezerwatywą i też jeszcze matką nie zostałam :wink:

a ja od kilku miesięcy nie stosuję nic i też mi się jakoś udaję :P

Posted
Czy bezpieczna jest opcja: sama tabletka bez prezerwatywy?
Stosuję od ponad pół roku i z własnego doświadczenia powiem Ci, że bezpieczna. Opcji wraz z gumkami nawet nie próbowałam -ani ja, ani móf facet nie cierpimy przerywania.
Po serii 21 tabletek zażywanych dzień w dzień.
Mój ginekolog twierdzi, że skuteczność jest już od 1 dnia zażywania tabletek hormonalnych.
  • Kerosine locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Olcia15273
      Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
    • yiliyane
      Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
    • Kerosine
      ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
    • Kerosine
      Założyłeś już taki temat:
    • MightyWozz
      Witam mam 11 lat chodzę do 6 klasy od 1 chodzi do szkoły taka pewna dziewczyna, no tam anime lubi, jest wesoła, no ogólnie bomba. Dałem jej już różę ale teraz mam w planach ją objąć no ale wszystko tkwi w tym że ona cały czas łazi z dwoma koleżankami więc jakby to ująć nie mam jak jej "przytulić" zaprosić na jakieś pogadanko też raczej jest trudno bo albo ona wraca z tymi koleżankami do domu albo... No no poprostu się nie da.. Plis dajcie radę co zrobić w takiej sytuacji bo jeszcze ta klasa i następne dwie to niedługo a później jej raczej nie spotkam. 
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane
      yiliyane
      3
    2. 2
      wolnaczeczenia