• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

T.R.U.E

czym dla was jest prawda?

Recommended Posts

kłócić się nie będę, ale powiedzenie Hausa jest bardzo trafne i chyba zaczynam nim postępować... Kłamstwa nie mam sobie do zarzucenia, nawet tych mniejszych, takie samo postępowanie cenie u innych.

Przy okazji otarłeś się po paradoks kłamcy, może nie bezpośrednio ale...;p Tak jako ciekawostka.

Prawda - to mówienie wyłącznie o jakichś faktach, do tego zgodne z rzeczywistością.

Niestety w dzisiejszym świecie karierę, sławę, rodziny, związki i wszystko co się da buduje się na kłamstwie.

Prawda - brak umiejętności wymyślenia innego wariantu.

Okej, żartuję.

Aktualnie jest to coś, co sama ludziom daję i czego sama od nich chcę.

Prawda to taka paczuszka, doręczana nam przez innych.

Nigdy nie bywa samotna, bo towarzyszą jej dodatkowe bonusy, a z nimi też bywa przeróżnie. Raz prawdzie towarzyszy radość, spełnienie, zwycięstwo, poczucie sprawiedliwości. W innym przypadku niesie za sobą ból, załamanie.

Prawda sama w sobie nie istnieje. Zawsze przynosi nam jakieś konsekwencje, coś, z czym musimy się zmierzyć lub coś, co pozwala nam osiągnąć sukces.

Prawda jest jeszcze na tym świecie, ale trzeba dojść do niej własną pracą -intelektualną czy duchową najczęściej. Nie wszyscy wiedzą co jest prawdą i zapewne nigdy się nie dowiedzą, ale przecież nie każdy człowiek na świecie jest myślący. Ludzi bez wymagań tez potrzeba.

Prawda to pojęcie względne, częściej raczej wygodniejsze dla oprawcy jak dla ofiary. Prawda jest częściową negacją kłamstwa, reszta to już kwestia wyrozumiałości... :wink:

Prawda przedstawia stan rzeczywisty, który względnie każda ze stron uważa, że tak jest/było naprawdę, choć wersje mogą się znacznie różnić od siebie. Pojęcie bardzo względne (;

Prawda to jest zaakceptowanie otaczającego nas świata na wszystkich płaszczyznach percepcji. 

O 19.01.2007 at 13:03, T.R.U.E napisał:

Czym dla was jest prawda?

Co sadzicie o dzisiejszym swiecie?

Moim zdaniem prawdą możemy nazwać wyrażanie tego co sądzimy w sposób nieraniący innych. Wiele ludzi twierdzi, iż jest tak szczera itp., typowe mylenie chamstwa ze szczerością.

Dzisiejszy świat jest jaki jest. Spotykamy się z problemami w pewnym stopniu podobnymi do tych, z którymi spotykali się ludzi kiedyś, także nie wiem, czy lepszym pytaniem nie byłoby co ogólnie sądzimy o świecie. Moja odpowiedź na takie pytanie brzmiałaby, że jest w sumie średni, ale lepszego nie odkryli, więc nie narzekam (za bardzo).