• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

T.R.U.E

czym dla was jest prawda?

Recommended Posts

Czym dla was jest prawda?

Co sadzicie o dzisiejszym swiecie?

Heh chce rozwazyc ten temat... Dowiedziec sie co inni sadza o tym co sie dzieje teraz na swiecie, co jest prawda, co sie liczy.

Ja uwazam ze prawda jest teraz malo wazna... Wszycy robia to co chca. Nie licza sie z innymi... Oczywiscie sa wyjatQi, ale w tych czasach to sie rzadko zdarza. Dla mnie prawda jest to, ze jesli chcesz cos osiagnac musisz liczyc na siebie...

Na świecie ciągłe wojny...kataklizmy

prawda- wątpie że istnieje jeszcze takie słowo w Polsce wszędzie korupcje, jakieś machlojki...

prawda wychodzi na jaw przez przypadek

a ja tam liczę na siebie...bo jeśli do czegoś dojdę to będzie zasługa moja a nie innych

a ja tam liczę na siebie...bo jeśli do czegoś dojdę to będzie zasługa moja a nie innych
ja nie umiem liczyc tylko na siebie...musi zawsze ktos byc przy mnie

w dzisiejszych czasach ciężko jest samemu do czegoś dojść i taka jest prawda.. nie mówie że jest to niemożliwe, ale wymaga to wielu poświęceń.. we mgle, ja też liczę, że zawsze ktoś będzie mnie wspierać :wink:

W sumie nie sprecyzowalas na jaki temat mamy sie wypowiadac. O prawdzie, czy o dzisiejszym swiecie?

Cholernie irytuja mnie ludzie, ktorzy mowia, ze kiedys to sie zylo lepiej, latwiej i przyjemniej, a teraz to jedynie siasc i plakac. IMHO zawsze bylo rownie trudno, a narzekanie jest nasza narodowa dyscyplina. trzeba umiec zyc w czasch jakie nam dano. Na to nie mamy juz wplywu.

Bajki o zyczliwosci wszystkich ludzi, o komunach gdzie kazdy robi wszystko dla wspolnego dobra mozna sobie darowac. Szczegolnie, ze juz raz, w ubieglym wieku przyszlo ludziom te idee ralizowac. Z wiadomym skutkiem. Trzeba sie pogodzic, ze jezeli chcemy cos osiagnac w zyciu to w pierwszej kolejnosci trzeba liczyc wlasnie na siebie. Inna postawa jest zwyczjanie postawa naiwna, wiec przestanmy marzyc o idealnych swiatach, a skupmy sie na przyszlosci tego niedoskonalego, w ktorym przyszlo nam zyc. Tym bardziej, ze mozna go uczynic lepszym.

Heh NOIR sa dwa ale ze soba sie lacza...;] Masz racje i dobrze to ujoles...

Mozna by bylo go uczynic lepszym lecz najpierw powinno sie zaczac od siebie :!: PZdr

zgadzam sie malo ludzi mowi prawde (niestety)

na szczescie znam duuzo osob ktore mowi prawde mysle ze tak jest latwiej poza tym "klamstwo ma krotkie nogi

przede wszystkim kłamstwo jest jednym z wielu czynników które pozwalają nam przezyc w społeczestwie, nie mam na mysli jakies okropne kłamstwa... tylko kłamstewka :twisted:

Dla mnie to nie są kłamstewka a czynnik zaliczany do "radzenia sobie w życiu", a wg. mnie nawet kłamstwo w dobrej wierze pozostaje kłamstwem, bo np. wolę wiedzieć co naprawdę ktoś myśli o mnie czy o czymś tam, niż żeby mnie oszukiwał :?

Klamstwo nie zawsze wychodzi na jaw... Ale ja wole znac Prawde... Wiedziec co sadza o mnie inni:P Choc wiadomo ja k teraz jest;/

9 na 10 moich wypowiedzi to czysta prawda ..., więc kłamie tak raz na 2-3 tygodnie .. ale to malutkie kłamstewka

Czym jest dla mnie prawda?

- To są szczere słowa, które wypowiada dziewczyna gdy kogoś rzuca. Czyli szczerość.

No szczerosc to tez prawda, ale nie zgodze sie z tym ze szczerosc jest zawsze prawda, bo dziewczyna nie raz musi rzucic chlopaka np bo wyjezdza a nie chce mu sprawic przykrosci to klamie ze juz go nie kocha albo cos takiego.

Niewiele jest ludzi, którzy mówią prawdę. Telewizja i gazety wciąż żywią nas kłamstwem. Nie wiadomo komu dzisiaj wierzyć. No ale wierzę że ludzie są dobrzy.

prawda.... w dzisiejszych czasach nie jest popularna...ale jak najbardziej potrzebna...a jezeli spotykamy człowieka który jest obłudny to najlepeij powiedziec mu... narka :D szkoda naszego czasu na takich ludzi...heh tak myslęę:D:D

Popularna moze nie jest :P Ale trzeba mowic prawde;] Choc nie raz jest ona malo wazna b nie ktorze nie rozumieja tego slowa:PP

Każdy kłamie jeśli jest mu na to rękę i nie ma osoby która ''nie umie kłamać'' kłamać to ona umie. Ona nie umie tylko tak się zamaskowac żeby ktoś nie odkrył kłamstwa. No i może są wyjątki które nie potrafią kłamać i naprawdę nie kłamią. Tylko że takie osoby w dzisiejszym świecie są jak bezbronne dzieci i nie dadzą sobie rady. Każdu je oszuka bo żyją w przekonaniu że wszystko ejst dobre a świat sprawiedliwy, będą wykorzystywane i tak dalej. Nie poradzą sobie. I nie obchodzą mnie teoretycznie ''dorośli'' ludzie (a jakże głupi i naiwni) którzy wciąż powtarzają że dobro zawsze zwycięży że prawda jest najlepsza a jak nie będziesz kłamał będzie lepiej ty będziesz szczęśliwy i ttak dalej... No taaa ale oni wciąż żyją w złudzeniach że świat nie jest taki zły i okrutny na jaki wygląda. Zostają w bajkachw których dobro zawsze zwycięża...

I nie obchodzą mnie teoretycznie ''dorośli'' ludzie (a jakże głupi i naiwni) którzy wciąż powtarzają że dobro zawsze zwycięży że prawda jest najlepsza a jak nie będziesz kłamał będzie lepiej ty będziesz szczęśliwy i ttak dalej...

Teraz dobro juz nie zawsze zwycieza... taka jest prawda...

No taaa ale oni wciąż żyją w złudzeniach że świat nie jest taki zły i okrutny na jaki wygląda. Zostają w bajkachw których dobro zawsze zwycięża...

Ale nie kazdy dorosly tak mysli... Niektorzy dostosowali sie do dzisiejszego zycia... Choc kiedys i tak nie bylo lepiej!!!

Zalezy co postrzegamy jako prawdę, albo jako kłamstwo, łatwiej jest nam zataić prawdę niz kłamac, czyż nie? A wtedy to już wszystko zaczynamy naciągać pod "zatajanie" i koło się zamyka, bo przeciez nikt się nie przyzna "ej wiesz tak naprawdę to ja Ci ukradłam ta bluzkę, a mój chłopak nie ma pięciu super aut, w ogóle nie mam faceta". Często od mamy słyszałam, że jak zacznę kłamać to nie będę potrafiła skończyć i taka jest niestety prawda, strasznie ciężko jest wybrnąc ze steku kłamstw, więc ciagnie się to dalej.

Jak by teraz za kłamanie ucinali język to międzynarodowym językiem stałby się migowy... nienawidzę kłamstw... czasem mam wręcz wrażenie że jestem z innej bajki. Nie kłamie, nie pamiętam kiedy kogoś okłamałem. Szczerość sobie cenie, może i są jak bezdomne dzieci, ale i takie bezdomne dzieci widzą co się dzieje i potrafią odróżnić kłamstwo od prawdy. Albo ich to pożera i "dorastają"...

Nie kłamie, nie pamiętam kiedy kogoś okłamałem.

Powtorze za zgorzknialym, kulawym lekarzem, starą, serialowa prawde - kazdy klamie. Mniej powaznie, bardziej powaznie, oklamujemy innych, oklamujemy siebie... nie mozna zyc bez klamstwa.

Sa klamstewka codzienne, przechodzace niemal bez konsekwencji, sa klamstwa na skale globalna. Sa i beda. Nie ma sie co szaprac ze ja jestem inny i zawsze mowie prawde.

Bo to klamstwo;]