Jump to content

Najgorszy zawód świata.

Mendoxes

Recommended Posts

Posted

Od zarania dziejów wiadomo, że są zawody lepsze i gorszę.

Nie chodzi tutaj jedynie o materializm, nie chodzi mi tutaj o to, że lepszy zawód to ten w którym ktoś lepiej zarabia, bardziej chodzi mi o prace wykańczając psychicznie czy też fizycznie i tu pada moje pytanie jaki wg was jest najgorszy zawód świata śmieciarz? szambonurek ? woźna? czy jaki?

Posted

Rodzina tymczasowa dla zwierzaka. To naprawde okropne... schronisko przepełnione, ty masz poczucie, że chcesz zrobić coś dobrego. Idziesz tam a oni daja ci np. psa po wypadku. Bierzesz go do domu starasz się, opiekujesz się nim. Piesek zdrowieje na twoich oczach i nagle dostajesz telefon ze nalezli mu waściciela :cry: (Tak wiem... za dużo się na oglądalam programów typu: "Na posterunku")

A tak poza tym to:

naczyciel religii,

lekarz.

Posted

Nauczyciel. Chcesz ludziom przekazać swoją wiedzę najlepiej jak potrafisz, a oni i tak mają o to do Ciebie pretensje. A poza tym - większość życia spędzasz w szkole ;)

Posted

Też jestem za nauczycielem. Niewdzięczna praca. Raczej płaca. Uczysz ludzi, poświęcasz im czas i co masz w zamian (oprócz kasy)? Głupie telefony od uczniów, włączanie alarmów w samochodach... Wiem, moi "kumple" tak robią. Dajcie mi bejzbola...

Posted

Najgorszym zawodem jaki przychodzi mi do głowy jest praca na kasie. Praca z pieniędzmi i ludźmi jest okropna. Nie raz widziałem sytuację jak jakiś idiota piłował się na babeczkę przy kasie za to, że towar krzywo na półce stoi albo coś w tym stylu. Kobieta ciężko pracuje przez 8-9 godz. i jeszcze jej jakiś burak ubliża, nie wspomnę nawet o szefostwie.

Posted

Jest taki program na discovery chyba. Coś 'najbrudniejsze roboty świata', ale nie jestem pewna. Koleś pracuje jeden dzień w takich obleśnych robotach, o których nam nawet się nie śni. Myślę, że każda z tamtąd.

A z takich bardziej spotykanych to przeraża mnie praca klawisza. Może nie tyle sama praca, ale to co może się stać gdy w więzieniu wybuchnie bunt.

Posted

A z takich bardziej spotykanych to przeraża mnie praca klawisza. Może nie tyle sama praca, ale to co może się stać gdy w więzieniu wybuchnie bunt.

Znam kilku klawiszy i wiedzie im się bardzo dobrze. Nie narzekają ani na kasę ani na robotę.

Posted

Niewdzięczne zawody to wg mnie kierowca TIR-a ( nie dość, że prawie ciągle poza domem, że praca TYLKO siedząca i to w bardzo dosłownie, to jeszcze niepochlebna opisnia, np. że na pewno dziwkarz itp. )i kasjerka ( siedzenie w pampersie to przekracza wszelkie granice ). No i jesli to można nazwac zawodem to sprzedawanie swojego ciała, a mówiąc wprost - dziwka.

Posted

Znam kilku klawiszy i wiedzie im się bardzo dobrze. Nie narzekają ani na kasę ani na robotę.

Wiem. Ale np w filmie na faktach "Bunt" w jakimś amerykańskim więzieniu jednym z najwiekszych po wybuchnięciu buntu więźniowie bez żadnych skrupułów zabijali klawiszy.. męczyli ich. Będąc klawiszem codziennie bałabym się o takowy właśnie bunt, a z pracy wychodziłabym z ulgą.
Posted
Jest taki program na discovery chyba. Coś 'najbrudniejsze roboty świata', ale nie jestem pewna. Koleś pracuje jeden dzień w takich obleśnych robotach, o których nam nawet się nie śni. Myślę, że każda z tamtąd.

Fakt jest cos takiego, polski tytuł to chyba "Brudna Robota". Rzeczywiscie, taplanie sie w krowim łajnie czy lazienie sciekami miedzy szczurami, karaluchami i oczywiscie samymi sciekami nie naleza do przyjemnych rzeczy. A skoro juz przy Discovery to swojego czasu lecial tam program "Najniebezpieczniejszy zawod swiata" o polawiaczach krabów na Morzu Beringa. Po obejrzeniu paru odcinkow stwierdzam ze wyczerpujaca fizyczna praca, przy 20 stopniowym mrozie i 5 metrowych falach to nie jest to co chcialbym robic w zyciu.

AniolekWGlanach
Posted

Ja nigdy nie chciałabym pracować jako kasjerka, woźna albo nauczyciel.

Ale to też zależy od człowieka, jeden lubi taką pracę a inny nie.

Posted

Praca przy ludziach śmiertelnie chorych, praca w ośrodkach społecznych (gdy trzeba ludziom naprawdę biednym powiedzieć że nic nie można im dać), windykator, praca w calkowitym odosobnieniu (np przy wypasie zwierzat w gorach)

Posted

Ja nigdy bym chciała pracować w zakładzie pogrzebowym, nie chciałabym przygotowywać ciał do pochówku. No i sądzę, że większość zawodów z programu "Brudna robota" na Discovery, który był już kilka razy wyżej wymieniony. Niektóre zawody z tego programu nie są takie straszne ;)

Posted

Poza tymi, które nade mną wymieniła Dorothee, to jeszcze lekarz. Ok, zgoda, czasem wdzięczna praca (zależy od specjalizacji), ale bardzo odpowiedzialna. Mam za słabą psychikę na to, by dowiedzieć się, że osoba, której miałam uratować życie, nie żyje. Głównie lekarze na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej i chirurdzy.

Posted

Najgorzej maja ci lekarze co pracuja z ludzmi mlodymi chorymi na smiertelne choroby, gdy opiekuja sie nimi ale i tak wiedza ze oni umra, i patrza miesiacami jek oni odchodza, jak ich rodziny na ot patrza itp... Przez kilka miesiecy opieki nad takim pacjentem mozna sie do niego zblizyc, to tak jakby co kilka tygodni tracic bliska osobe.

Posted

przyłączam się do zdania, że najgorsza jest praca w kasie w jednym ze sklepów handlowych.

Posted
przyłączam się do zdania, że najgorsza jest praca w kasie w jednym ze sklepów handlowych.
a ja powiem teraz tak; żadna praca nie hańbi. I najważniejsze, że jeest kasa z tego. Teraz ludzie pracują gdziekolwiek, byle zarobić. Nawet zamiatanie ulic.
Posted

Zdecydowanie nie chcialabym byc w ekipie sprzatajacej po jakis strzelaninach, samobojstwach etc. Nie chcialabym byc tez szambonurkiem ^

Posted

Wg. mnie operator obrabiarek skrawiających xD

Posted

Dziwię się, że praktycznie nikt nie wymienił grabarzy, tych, co pracują w kostnicy, tych, którzy wykonują sekcję zwłok etc.

Czyli tych, którzy mają do czynienia z ym.. trupami.

Nigdy w życiu nie chciałabym pracować jako ktoś taki.

Mogę dorzucić jeszcze pracowników wesółego miasteczka, cyrku. Ciągle w drodze...

Dodam jeszcze zamiatających ulice. Ci są przedmiotem wielu kpin.

Oraz tych, którzy usypiają zwierzęta.

I tych, którzy wykonują egzekucje w krajach, gdzie dozwolone jest karanie śmiercią.

To już chyba wszystko.

Posted

Praca w szpitalu psychiatrycznym.

No i praca nauczyciela.

Incomprehensible
Posted

Jak tak patrzeć, to każda praca jest "najgorsza".

Najgorszy zawód to taki, w którym czujemy się źle. Swoją pracę powinno się przynajmniej lubić, by można było mówić o jakimś spełnieniu. Trudno jednak wymagać od grabarza czy śmieciarza, by lubił swoje zajęcie.

Żaden zawód nie jest "najgorszy", bo każdy jest potrzebny. Gdyby nie harujący w pocie czoła murarze, nie mielibyśmy domów. Gdyby nie grabarze, nie chowalibyśmy zmarłych. Gdyby nie śmieciarze, żylibyśmy na jednym wielkim śmietniku. Gdyby nie wymienieni wcześniej chirurdzy, dla wielu z nas nie byłoby nadziei. Każdy zawód jest potrzebny. Więc może nawet w tych wydających się "strasznymi" i "odrzucającymi" można znaleźć jakąś nić satysfakcji - "bo jestem komuś potrzebny".

Posted

dla mnie każda papierkowa robota jest okropna, siedzenie w biurze od-do. czyli banki, poczty, urzędy, etc. biurko i przerzucanie dokumentów, odbieranie telefonów i takie tam.

Najgorszy zawód to taki, w którym czujemy się źle.

no właśnie.

nauczonadoswiadczeni
Posted

prace typu ,kasjerka w markecie ,wykładacz towaru ,praca w magazywnie przy składaniu np pudełeczek an kosmetyki,każda zwiążana z taką okropną monotonią

Posted

chyba nie ma nic gorszego niż praca z trupami.