Jump to content

Najgorszy zawód świata.


Mendoxes

Recommended Posts

Od zarania dziejów wiadomo, że są zawody lepsze i gorszę.

Nie chodzi tutaj jedynie o materializm, nie chodzi mi tutaj o to, że lepszy zawód to ten w którym ktoś lepiej zarabia, bardziej chodzi mi o prace wykańczając psychicznie czy też fizycznie i tu pada moje pytanie jaki wg was jest najgorszy zawód świata śmieciarz? szambonurek ? woźna? czy jaki?

Link to post
Żaroodporna

Rodzina tymczasowa dla zwierzaka. To naprawde okropne... schronisko przepełnione, ty masz poczucie, że chcesz zrobić coś dobrego. Idziesz tam a oni daja ci np. psa po wypadku. Bierzesz go do domu starasz się, opiekujesz się nim. Piesek zdrowieje na twoich oczach i nagle dostajesz telefon ze nalezli mu waściciela :cry: (Tak wiem... za dużo się na oglądalam programów typu: "Na posterunku")

A tak poza tym to:

naczyciel religii,

lekarz.

Link to post

Nauczyciel. Chcesz ludziom przekazać swoją wiedzę najlepiej jak potrafisz, a oni i tak mają o to do Ciebie pretensje. A poza tym - większość życia spędzasz w szkole ;)

Link to post

Też jestem za nauczycielem. Niewdzięczna praca. Raczej płaca. Uczysz ludzi, poświęcasz im czas i co masz w zamian (oprócz kasy)? Głupie telefony od uczniów, włączanie alarmów w samochodach... Wiem, moi "kumple" tak robią. Dajcie mi bejzbola...

Link to post

Najgorszym zawodem jaki przychodzi mi do głowy jest praca na kasie. Praca z pieniędzmi i ludźmi jest okropna. Nie raz widziałem sytuację jak jakiś idiota piłował się na babeczkę przy kasie za to, że towar krzywo na półce stoi albo coś w tym stylu. Kobieta ciężko pracuje przez 8-9 godz. i jeszcze jej jakiś burak ubliża, nie wspomnę nawet o szefostwie.

Link to post

Jest taki program na discovery chyba. Coś 'najbrudniejsze roboty świata', ale nie jestem pewna. Koleś pracuje jeden dzień w takich obleśnych robotach, o których nam nawet się nie śni. Myślę, że każda z tamtąd.

A z takich bardziej spotykanych to przeraża mnie praca klawisza. Może nie tyle sama praca, ale to co może się stać gdy w więzieniu wybuchnie bunt.

Link to post

A z takich bardziej spotykanych to przeraża mnie praca klawisza. Może nie tyle sama praca, ale to co może się stać gdy w więzieniu wybuchnie bunt.

Znam kilku klawiszy i wiedzie im się bardzo dobrze. Nie narzekają ani na kasę ani na robotę.

Link to post

Niewdzięczne zawody to wg mnie kierowca TIR-a ( nie dość, że prawie ciągle poza domem, że praca TYLKO siedząca i to w bardzo dosłownie, to jeszcze niepochlebna opisnia, np. że na pewno dziwkarz itp. )i kasjerka ( siedzenie w pampersie to przekracza wszelkie granice ). No i jesli to można nazwac zawodem to sprzedawanie swojego ciała, a mówiąc wprost - dziwka.

Link to post

A z takich bardziej spotykanych to przeraża mnie praca klawisza. Może nie tyle sama praca, ale to co może się stać gdy w więzieniu wybuchnie bunt.

Znam kilku klawiszy i wiedzie im się bardzo dobrze. Nie narzekają ani na kasę ani na robotę.

Wiem. Ale np w filmie na faktach "Bunt" w jakimś amerykańskim więzieniu jednym z najwiekszych po wybuchnięciu buntu więźniowie bez żadnych skrupułów zabijali klawiszy.. męczyli ich. Będąc klawiszem codziennie bałabym się o takowy właśnie bunt, a z pracy wychodziłabym z ulgą.
Link to post
Jest taki program na discovery chyba. Coś 'najbrudniejsze roboty świata', ale nie jestem pewna. Koleś pracuje jeden dzień w takich obleśnych robotach, o których nam nawet się nie śni. Myślę, że każda z tamtąd.

Fakt jest cos takiego, polski tytuł to chyba "Brudna Robota". Rzeczywiscie, taplanie sie w krowim łajnie czy lazienie sciekami miedzy szczurami, karaluchami i oczywiscie samymi sciekami nie naleza do przyjemnych rzeczy. A skoro juz przy Discovery to swojego czasu lecial tam program "Najniebezpieczniejszy zawod swiata" o polawiaczach krabów na Morzu Beringa. Po obejrzeniu paru odcinkow stwierdzam ze wyczerpujaca fizyczna praca, przy 20 stopniowym mrozie i 5 metrowych falach to nie jest to co chcialbym robic w zyciu.

Link to post
AniolekWGlanach

Ja nigdy nie chciałabym pracować jako kasjerka, woźna albo nauczyciel.

Ale to też zależy od człowieka, jeden lubi taką pracę a inny nie.

Link to post

Praca przy ludziach śmiertelnie chorych, praca w ośrodkach społecznych (gdy trzeba ludziom naprawdę biednym powiedzieć że nic nie można im dać), windykator, praca w calkowitym odosobnieniu (np przy wypasie zwierzat w gorach)

Link to post

Ja nigdy bym chciała pracować w zakładzie pogrzebowym, nie chciałabym przygotowywać ciał do pochówku. No i sądzę, że większość zawodów z programu "Brudna robota" na Discovery, który był już kilka razy wyżej wymieniony. Niektóre zawody z tego programu nie są takie straszne ;)

Link to post

Poza tymi, które nade mną wymieniła Dorothee, to jeszcze lekarz. Ok, zgoda, czasem wdzięczna praca (zależy od specjalizacji), ale bardzo odpowiedzialna. Mam za słabą psychikę na to, by dowiedzieć się, że osoba, której miałam uratować życie, nie żyje. Głównie lekarze na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej i chirurdzy.

Link to post

Najgorzej maja ci lekarze co pracuja z ludzmi mlodymi chorymi na smiertelne choroby, gdy opiekuja sie nimi ale i tak wiedza ze oni umra, i patrza miesiacami jek oni odchodza, jak ich rodziny na ot patrza itp... Przez kilka miesiecy opieki nad takim pacjentem mozna sie do niego zblizyc, to tak jakby co kilka tygodni tracic bliska osobe.

Link to post
przyłączam się do zdania, że najgorsza jest praca w kasie w jednym ze sklepów handlowych.
a ja powiem teraz tak; żadna praca nie hańbi. I najważniejsze, że jeest kasa z tego. Teraz ludzie pracują gdziekolwiek, byle zarobić. Nawet zamiatanie ulic.
Link to post

Dziwię się, że praktycznie nikt nie wymienił grabarzy, tych, co pracują w kostnicy, tych, którzy wykonują sekcję zwłok etc.

Czyli tych, którzy mają do czynienia z ym.. trupami.

Nigdy w życiu nie chciałabym pracować jako ktoś taki.

Mogę dorzucić jeszcze pracowników wesółego miasteczka, cyrku. Ciągle w drodze...

Dodam jeszcze zamiatających ulice. Ci są przedmiotem wielu kpin.

Oraz tych, którzy usypiają zwierzęta.

I tych, którzy wykonują egzekucje w krajach, gdzie dozwolone jest karanie śmiercią.

To już chyba wszystko.

Link to post
Incomprehensible

Jak tak patrzeć, to każda praca jest "najgorsza".

Najgorszy zawód to taki, w którym czujemy się źle. Swoją pracę powinno się przynajmniej lubić, by można było mówić o jakimś spełnieniu. Trudno jednak wymagać od grabarza czy śmieciarza, by lubił swoje zajęcie.

Żaden zawód nie jest "najgorszy", bo każdy jest potrzebny. Gdyby nie harujący w pocie czoła murarze, nie mielibyśmy domów. Gdyby nie grabarze, nie chowalibyśmy zmarłych. Gdyby nie śmieciarze, żylibyśmy na jednym wielkim śmietniku. Gdyby nie wymienieni wcześniej chirurdzy, dla wielu z nas nie byłoby nadziei. Każdy zawód jest potrzebny. Więc może nawet w tych wydających się "strasznymi" i "odrzucającymi" można znaleźć jakąś nić satysfakcji - "bo jestem komuś potrzebny".

Link to post

dla mnie każda papierkowa robota jest okropna, siedzenie w biurze od-do. czyli banki, poczty, urzędy, etc. biurko i przerzucanie dokumentów, odbieranie telefonów i takie tam.

Najgorszy zawód to taki, w którym czujemy się źle.

no właśnie.

Link to post
nauczonadoswiadczeni

prace typu ,kasjerka w markecie ,wykładacz towaru ,praca w magazywnie przy składaniu np pudełeczek an kosmetyki,każda zwiążana z taką okropną monotonią

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • michaelowax3
   Dla mnie żaden tam status społeczny czy różowe albo zielone włosy nie świadczą o wartości. Myślę, że dla każdego z osobna co innego będzie definiować kogoś jako tego wartościowego. Dla mnie najważniejsze jest być sobą, nie udawać. Charakter, postępowanie, czyny, słowa - to może wpływać na to co o kimś będziemy myśleć i czy uznamy tę osobę wartościową. Choć to pojęcie jest chyba używane nad wyraz bo jednak wartościowy według słownika oznacza jakieś bogactwo. Podpisać pod to kogoś kto ma wiele zalet. Ale wartość określana raczej jako całokształt mówiąca o człowieku.
  • Shady-Lane90
   Pieniądze same w sobie nie dają szczęścia, ale bardzo mogą w szczęściu pomóc. To dzięki nim możemy się leczyć (gdyż na państwową służbę zdrowia w tym kraju nie ma co liczyć), możemy spełniać marzenia (oczywiście te, które da się spełnić za pomocą odpowiednich funduszy). Z drugiej jednak strony zbyt duża ilość gotówki potrafi uprzykrzyć życie. W naszym otoczeniu zaczynają się pojawiać fałszywe jednostki, które udają przyjaciół, chociaż tak naprawdę zależy im tylko na naszych pieniądzach. No i wiadomym jest, że nie wszystko da się kupić za pieniądze. 
  • holdem
   Moi pamiętają, i ja też pamiętam o ich. Za każdym  razem kupujemy sobie "sarkastyczne" prezenty np.: pluszowy jednorożec, ogromna rama do rozbitego lustra albo nunchako (nw jak to się pisze) z kiełbasy... Jest ciekawie,
  • Shady-Lane90
   Ale właśnie szanowna Pani całuśna postawiła sprawę jasno, że partner i dziecko mają być dla niej na równi. To tak nie działa. Kochający rodzic stawia swoje potomstwo ponad partnera. Choćby ten partner był drugim po Bogu.  Reszta argumentów - choćby trafnych - mało nas interesuje, gdyż takie rażące podejście do sprawy przyćmiło wszystko. Poza tym - autor postu pisał, że chadza razem z partnerką na zakupy itp. Nie jest więc tak, że to on sponsoruje zupełnie wszystko w tym związku. Co do wychowania dziecka i wtrącania się przez dziadków. Wybaczcie, ale ten związek trwa 8 miesięcy. Dziadkowie są dziadkami od urodzenia dziecka. To logiczne, że chcą dla wnuka jak najlepiej. Oczywiście zgadzam się, że autor postu powinien porozmawiać z partnerką o tym, co mu się nie podoba. Ale ABSOLUTNIE NIE MA PRAWA WYMAGAĆ, ABY KOBIETA STAWIAŁA GO NA RÓWNI Z DZIECKIEM, albo co gorsza ponad nim. 
  • holdem
   Witaj, co rozumiesz przez samorozwój? możesz to rozwinąć?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Sis, dziś na Discovery Chanell o 21 będzie film dokumentalny o wypadku PKSu pod Gdańskiem w 1994 roku. Jedną z ocalałych osób z tego wypadku i uczestniczką tego programu będzie sąsiadka mojej ciotki, pani Sabina. W 2008 roku ją poznałem osobiście.
   Polecam ten odcinek jak i całą serię "Największe polskie katastrofy".
   · 4 replies
  • Kerosine
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Zapewne znasz sprawę zbiorowego samobójstwa w Jonestown (chociaż ja nazwałabym to zaplanowanym masowym zabójstwem). Nie wiem czy miałeś okazję słuchać taśmy z ostatnich minut sprzed całej tej katastrofy, więc podsyłam. Mrozi krew w żyłach, ale wiem, że jako fan spraw kryminalnych, powinieneś to przesłuchać. 
    
   · 13 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Pacz co dla Ciebie mam  
   https://www.youtube.com/channel/UCynFZm_tin-9SgtaupR6TIA
   https://www.youtube.com/channel/UC3FBrY3U9fQslzrGxq1jqhQ
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   ...
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Shady-Lane90
   Shady-Lane90
   22
  2. 2
   Aśika
   Aśika
   15
  3. 3
   WszyscyZginiemy
   WszyscyZginiemy
   13
  4. 4
   Markiz
   Markiz
   8
  5. 5
   NYC
   NYC
   8
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  76 posts
  holdem
  holdem
  54 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  45 posts
  NYC
  NYC
  37 posts
  Kerosine
  Kerosine
  37 posts
  Markiz
  Markiz
  36 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  26 posts
  Aśika
  Aśika
  24 posts
  Vertigos
  Vertigos
  18 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  233 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  217 posts
  Kerosine
  Kerosine
  136 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1013 posts
  yiliyane
  yiliyane
  845 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  785 posts
×
×
 • Create New...