Jump to content

Sposoby by zarobic.

oldschool.

Recommended Posts

Posted

pewnie nie tylko ja ale wielu z was nie wie skad brac kase gdy sie jej potrzebuje.

wiec wypowiadajcie sie o waszych sposobach zarabiania, i innych sposobach na kase typu wyciaganie mamie z portfela ;D

Posted

Mówię tacie, że potrzebuje na książke czy coś w tym stylu - a nie potrzebuję.

Wypatruję sobie buty, biorę od ojca z 20-30 pln więcej.

Biorę na pizze chociaż nie idę. I takie tam.. hm. Nie kłamiesz - nie masz kasy. Bynajmniej u mnie w domu.

Posted

mówię rodzicom, że potrzebuję, bo się umówiłam, czy coś w tym stylu.

ewentualnie zapominam oddać reszty po zakupach - ale to drobniaki.

Incomprehensible
Posted

hist, robiłam podobnie, kiedy jeszcze byłam młoda. :roll:

Generalnie jak na coś potrzebowałam, to w zasadzie dostawałam. Ale przyszedł czas, kiedy zaczęło mi być głupio z tego powodu. Od jakiegoś czasu staram się żyć sama na siebie - w sensie sama na swoje potrzeby zarabiać. Kiedyś trzeba. ;)

Posted

To co piszecie to raczej nie sposoby by 'zarobić' a raczej jak wyciągnąć kasę od rodziców coś a 'la wyzysk, pasożytnictwo ;> hm?

Pomysłem na zarobek via kontakty z rodzicami to wg mnie:

przekopanie ogródka za ustaloną sumę

pójście do sklepu po zakupy gdzie reszta np. 2 zł idzie do Ciebie

Regularne porządki w mieszkaniu/domu mycie okien, odkurzanie itp. za ustaloną cenę

Pomysły na zarobek niezwiązany z rodzicami:

naucz się php, css i grafiki komputerowej i twórz skórki do WordPressa (rób strony)

naucz się pozycjonowania - i pozycjonuj strony:]

idz na kolportera darmowych gazet - zwykle płaca nie jest najgorsza

naucz się jezyka hiszpańskiego i dawaj korepetycje:)

W szkole organizuj konkursy turnieje zabawy (w wspolpracy ze szkołą) i odciągaj sobie złotówkę z każdych 5zł za bilet.

trochę pomysłów jest oprócz siedzenia i ściągania kasy od rodziców hm? No i pójdzie Ci to na plus, kiedy dziewczyna dowie się że jesteś taki operatywny

Posted

Jako, że istnieje wiele wiele wiele sposobów na zarobienie kasy, to może dziś podam Ci jeden z moich ulubionych jednakże jeszcze nie testowanych, niestety na początku musisz wyłożyć troszkę pieniążków więc to jest raczej inwestycja niż zrobienie czegoś z niczego.

Najpierw zaopatrz się w narzędzia kradnij,pożyczaj,kupuj.

-Paczka Leysów cebulowych.

-Pasta do butów - czarna

-Drapaczka do pleców

-Sok pomarańczowy pół litra

-2 papierosy niskiej jakości (męskie czy brydżowe)

-łopatka do piasku (taka jak mają dzieci w piaskownicy)

-plastikowy kubek

-Buty foliowe - szpitalne.

-Jednorazowe rękawiczki

-pończocha

Zaczynając od podstaw tego cudownego planu, musimy znaleść jak w każdym Mendo-planie "Bogatego frajera" najlepiej szukać po drogich sklepach z ciuchami, w doborze znalezienia "frajera" powinniśmy być niezwykle ostrożni, jeżeli masz całkiem niezłą aparycję, jesteś wygadany to rodzaj frajera powinien być "żeński" jeżeli natomiast nie jesteś za ładny, masz zęby jak tick taki o smaku pomarańczy to rodzaj frajera powinien być "męski"

Dobieranie "frajera/ki" powinno być rozłożone na trzy podstawowe etapy w skrócie zasad 3-ech Z - "ZZZ" "Znaleźć, zagadać, zrolować."

Jeżeli już znalazłeś odpowiednią ofiarę, to następuje drugi etap czyli "zagadać"

Broń Boże nie chodzi tu o podryw, konieczne jest jedynie wybadanie terenu, najlepszy sposób to udawanie ankietera.

Ofiarę należy wypytać o Rozmiar domu, czy ma partnera, wielkość majątku, numer buta no i oczywiście o najważniejsze czyli sprawy związane "jak i chcemy frajera wyrolować" i kim on jest z zawodu, Przedstawię to na przykładzie dyrektora banku, oczywiście nie możesz zapytać się frajera w prost czy trzyma złoto w sejfie, ale jak to mówią po kłebku do kota, czy po nitce do kłębka wszystko jedno ; D

Gdy już mamy potrzebne informacje wraz z adresem zamieszkania (jeżeli nie udało nam się zagarnąć adresu to śledzimy ofiarę)

Następuje Część trzecia i najważniejsza zasady 3-ech Z, czyli "zrolować"

Po upewnieniu się, że frajer jest sam w domu, należy wywabić go z mieszkania.

Do tego potrzebujemy wyżej wymienionych elementów.

Z początku musimy znaleźć 2-kę dzieciaków, takich 5-6 lat maksymalnie, pomalować im twarze czarną pastą do butów, jednemu dać drapaczkę do pleców drugiemu łopatkę do piasku, oczywiście szczylki nie będą chciały nam pomóc za darmo dlatego jako zapłatę ofiarujemy im paczkę czipsów oraz sok pomarańczowy.

Drugim krokiem jest znalezienie żula, bezdomnego pijaczka czy kogokolwiek kto jest nam w stanie pomóc za dwa papierosy (jeden przed drugi po)

Do rzeczy.

Plastikowy kubek kładziemy pod drzwiami delikwenta, i dzwonimy do drzwi.

Ten wychodzi przed drzwi by sprawdzić co się dzieje, z za krzaków wyskakują usmarowani pastą szczylki i wbiegają Mu do domu, ten zdezorientowany zaczyna je gonić, zgodnie z instrukcjami dzieci w razie drapania mają walić łopatką lub drapaczką po przyrodzeniu ofiary.

Gdy ofiara jest zajęta gonieniem dzieci, ty bezszelestnie wślizgujesz się do mieszkania (na wszelki wypadek zakładając pończochę, foliowe buty i jednorazowe rękawiczki) i zmierzasz do "gabinetu ofiary" i rzecz oczywista kradniesz kluczę do skarbca.

Czym prędzej pędzisz dorobić taki sam.

Po powrocie najprawdopodobniej dzieci będą złapane, i wywalone z jego mieszkania, teraz wkracza Żul, dzwoni do drzwi pyta o jałmużnicze i pada w udawanych konwulsjach centralnie w próg domu.

Ofiara nie chcąc się pobrudzić z wyrzucaniem zwłok żula zadzwoni na karetkę czy policję, jako że tacy ludzie nie mają cierpliwości to zamiast z komórki 112 zadzwoni z domowego - szybsze połączenie.

Dlatego wyjdzie do drugiego pokoju nie zamykając drzwi, musisz wbiec odłożyć klucz (mając dorobiony) i zawinąć się stamtąd.

Jest skarbiec i masz do niego klucz czy to nie piękny sposób zarobienia pieniędzy?

Posted

Menda jestes genialny ^^

Posted

ja jestem kosultantką Avon

jest z tym trochę biegania i załatwiania, ale jak dla mnie sie opłaca.

przy dobrej organizacji potrafi zostac w kieszeni porządna stówka xD

tylko trzeba mieć rozpoznanie kto ma konsultantkę a kto nie...

i takie tak kilka spraw;)

ale polecam gorąco :P

Posted

Meeenda, to Ty mi wczoraj wyniosłeś milion z sejfu?

A tak na poważnie, to dobrym sposobem jest kredycik u siostry, trzeba mieć na nią jednak haka.

-Natalia, dawaj moją dychę!

-Ewuś, pamiętasz jak tydzień temu wróciłaś na kolanach do domu a ja cię poiłam cytryną?

-...

Gorzej jest jednak, kiedy ona ma co mi odpowiedzieć, także lepiej stosować ten "trik" z czystym kontem (przynajmniej zdaniem rodzeństwa :mrgreen: )

Posted

Hahhaah Menda, Twoje porady są niezastąpione x D

Gdy potrzebuje większej sumy pieniędzy to po prostu idę do pracy. Zazwyczaj są to promocje, chociaż zaczynam się oglądać za czymś bardziej interesującym.

Posted
Pomysłem na zarobek via kontakty z rodzicami to wg mnie:

przekopanie ogródka za ustaloną sumę

pójście do sklepu po zakupy gdzie reszta np. 2 zł idzie do Ciebie

Regularne porządki w mieszkaniu/domu mycie okien, odkurzanie itp. za ustaloną cenę

bardzo świetny pomysł, po prostu super ekstra.. tylko zapomniałeś o tym, że ty też tam mieszkasz i takie rzeczy raczej są twoimi obowiązkami, czy zakupy- przecież dla siebie też kupujesz nie tak?!.. i żeby było ok powinieneś przy takim układzie bulić starym czynsz, jedzenie itd.. dla starszych takie coś świadczy tylko o tym, że gówniarzowi się w dupie poprzewracało z dobrobytu i trzeba coś z tym zrobić, a i chęć pomagania w domu dobrze wykorzystać, oczywiście nieodpłatnie, no bo niby mają płacić ci za to, że sprzątasz po sobie???.. jeśli będziesz sam z siebie wywiązywać się z obowiązków, rodzice na pewno chętniej będą ci dawać kasę na twoje różne wydatki..

a dobrym sposobem na jakieś tam pieniądze, kiedy jeszcze nie możemy pójść do pracy to po prostu zajęcie się handlem, czyli tanio kupować i sprzedawać z zyskiem, czy to telefony czy inne pierdółki..

Posted

wstyd się przyznać, ale jak dają mi rodzice na obiady w szkole po 50zl to zamiast wykupic to co trzeba odkladam sobie do portfela :oops:

Posted

Jakos sie tak szczesliwie sklada ze robota jest i troszke tej kasy co tydzien wskoczy. Swoja droga mogles poszukac czegos na wakacjach. Ja poszukalem, znalazlem i gdyby nie szkola pracowalbym tam caly czas. Szukaj szukaj i jeszce raz szukaj. Takie pierdoly jak odkladanie po zakupach nie bardzo ci pomoga.

Posted

Znajdź dorywczą pracę, np. w weekendy.

Posted

Mówię szczerze na co mi kasa i zazwyczaj rodzice wspomagają.

Często jak zostanie jakieś 0,50 czy 1 zł wrzucam do skarbonki. Kase ze świąt, urodzin od babci zawsze odkładam.

Zarabiam tworząc biżuterię, trzeba było włożyć troszkę kasy ale już jestem na plusie.

Posted

ja tanio kupuje książki do szkoły od starszych klas i drożej sprzedaje młodszym

Dla_Ciebie_Pani
Posted

Może roznoś ulotki w weekedny:) Nie wiem wystarczy popytac. ja bym nie krADła na twouim miejscu =]

pzdr:)

Posted

ja nie zarabiam jeszcze..w przyszłe wakacje zamierzam sie gdzies zaczepic..

w moim miescie nie ma zbyt duzych perspektyw: gazety, ulotki, jakies kawiarnie..

odpada wyjazd za granice :twisted:

• 3 weeks later...
LostThenFound
Posted

najlepiej to się z rodzicami dogadać, żeby kieszonkowe dali, jeśli nie ma takiej możliwości to poszukać wspólnie z nimi jakiejś pracy. Kto wie, może właśnie ktoś z ich znajomy potrzebuje kogoś ? :P

[ciach!] by Inco

Posted

Wniosek o stypendium ;]

Bo tak szczerze powiem znalezc prace tylko z matura nie jest łatwe...

Posted

No, nie jest łatwo znaleźć pracę mając w kieszeni jedynie świadectwo dojrzałości, ale dorywczo, na pół etatu wcale nie jest tak ciężko.

Dla chcącego nic trudnego ;)

Można roznosić ulotki, pracować w weekendy w dyskotekach, jako kelner(ka), barman(ka).

Ja zdobywam kasę pracując. Do tego wspomaga mnie babcia i rodzice ^^

Posted

Staram sie uniezalerznić od rodziców i jak najrzadziej brać od Nich pieniądze...

Ucze grać na gitarze, biore najniższa stawkę w mieście, wiec na brak klientów nie narzekam, a i tak zarabiam wystarczająco dużo... :) to dobry sposób bo robie to co lubię, polecam... Zwłaszcza że gitara jest bardzo popularna :)

Poza tym w każdą sobotę pracuję w firmie wójka jako pomocnik, może nie dostaje zbyt dużo kasy ale na weekendową libację starcza :devil: