• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

angell:*

Kastracja pedofili

Recommended Posts

przed momentem usłyszałam w wiadomościach o propozycji premiera na temat katracji pedofilów. Co o tym sądzicie? czy powinna wejść taka ustawa?czemu Wasze zdanie jest takie a nie inne?

Choroba chorobą, ale nie róbmy z ludzi psów lepiej zabić niż wykastrować, bo pedofilom i tak zostaną palce, języki i inne tego typu rzeczy.

a ja myślę, że to nie jest taki zły pomysł.

jeśli się komuś tą winę udowodni.

może odstraszyłoby to innych potencjalnych pedofili

Niby że powinien dostać zło za zło, ale takie kary to mogą wymierzać rodzice zgwałconych dzieci, a nie sąd. Nie, nie jesteśmy zwierzętami, nie bawmy się w średniowiecze.

przynajmniej miałoby się pewność że taka osoba już tego nie zrobi..

taki pedofil posiedzi w więzieniu, po czym wyjdzie na wolność i być może znowu dopuści się tego czynu..

Nie wiem co o tym myśleć. Bo z jednej strony może i na to zasłużył. Ale i tak nie dadzą rady wyłapać wszystkich pedofili w Polsce. Wtedy jeden zostanie bez przyrodzenia, a drugi będzie bezkarnie dobierał się do dzieci.

Wtedy jeden zostanie bez przyrodzenia, a drugi będzie bezkarnie dobierał się do dzieci.

lepszy jeden na dziesięć bez przyrodzenia niż 100% z przyrodzeniami..

Bo z jednej strony może i na to zasłużył.

nie może, tylko napewno..

Ale i tak nie dadzą rady wyłapać wszystkich pedofili w Polsce.

najlepiej nic nie robić, no bo po co... :roll:

możliwe że byłoby takie cos nauczką, ale jakby nie patrzeć i tak by nic nie dało bo jeden by się przestraszył a drugi robił to samo...

najlepiej nic nie robić, no bo po co... :roll:

Nie to miałam na myśli. Po prostu co by to dało? Musieliby poobcinać także języki, ręce itd. jak ktoś wyżej zauważyl.

Wydaje mi się że to nie jest zły pomysł z ta kastracja... fakt że to nie załatwi problemu w 100% ale przynajmniej taki pedofil pocierpi...

Nie, nie jesteśmy zwierzętami, nie bawmy się w średniowiecze.

a taki pedofil to nie zwierze?

Może nie... to coś gorszego..

niby jestem za, bo za takie coś to i tak mała kara i należy się ale:

A jak się okaże po 2 latach że niewinny? X( igła nitka i przyszywamy? X)

a zdarza się, np wczoraj oglądałem program o kolesiu którego jakaś dziewczyna oskarżyła o gwałt, a później jak się okazało był niewinny. ona sama przyznała, że zmyśliła sobie (tyle, że po tym jak gościu wyszedł) a i sąd był jakiś :crazy: bo nie było na niej (a raczej w niej) żadnych śladów gwałtu, była jeszcze dziewicą(!), ale sąd okazał się mądrzejszy od biegłych i półtoraka koleś odsiedział.. i ze względu na takie historie jestem przeciw temu pomysłowi, ze względu na ludzi i sądy..

Zamiast kastrować pedofili lepiej postarać o wyższe kary dla nich. Nie orientuje się, ale ile teraz siedzi się za pedifilę? dziesieć lat? (Nie ma zielonego pojęcia, niech mnie ktoś oświeci). Lepsze byłoby dożywocie (dla gwałcicieli rónież).

Człowiek to człowiek, mimo, że chory to dalej człowiek!. Jestem za tym aby pedofile dostawali dożywocie, bez możliwości wcześniejszego zwolnienia, ale nie kastrować ich. Poza tym w więzieniu pedofile mają naprawdę ciężkie życie u innych współwięźniów.

Dla mnie to jest jeden z lepszych pomysłów (zdecydowanie lepszy od świateł przez cały rok). A co do powrotu do średniowiecza, to jak wtedy się spokojniej ludziom żyło się spokojnie, bo i przestępstw było mniej. Jak dla mnie kastracja pedofilii jest genialnym pomysłem i chylę czoła temu, kto ją wymyślił.

najlepiej wszsytkich pedofili wyslac na jakas bezludna wyspe, otoczyć rekinami i niech sobie radza i wpieprzaja kokosy zdala od ludzkosci, taki maly jurassic park.

moim zdaniem kastracja to nie jest dobry pomysl. lepiej niech gnija w wiezieniu do konca swoich parszywych dni, lub kulka w yaya, ew w leb, albo smierc przez powieszenie (tylko niech go powiesza za no wiecie..) jesli pedofil zamordowal dziecko... nie powinno byc taryfy ulgowej. tylko oczywiscie sprawa musi byc 100% wyjasniona

kastracja albo dożywocie jak i dla pedofili tak i dla gwałcicieli, nie chcę tutaj stawać za którymś rozwiązaniem w 100% ale myślę że to nie jest głupi pomysł bo kurde to co oni robią to nie można tak tego zostawić, muszą mieć karę, taką na jaką sobie zasłużyli..

nie mnie oceniać i wydawać wyroki

przynajmniej miałoby się pewność że taka osoba już tego nie zrobi..

taki pedofil posiedzi w więzieniu, po czym wyjdzie na wolność i być może znowu dopuści się tego czynu..

Naciągane. Z kompleksem na punkcie swojego członka mógłby pobawić się w pedofila w inny sposób, choćby i nie naruszył majtek kryjących wstydliwą tajemnicą. Nie przeczę, że to mogłoby część powstrzymać(raczej pod kątem traumy, co jest trochę nieludzkie), ale... Wracamy do kodeksu Hammurabiego? Jak ktoś ukradł to odetniemy ręce, żeby tego nie robił?

Esz, ja tu widzę tę ludzką mściwość a, jak zaznaczył Golf, to są ludzie. Najgorszy zwyrodnialec, seryjny morderca który sumienie zatracił gwałcąc trzecią ofiarę to ten sam gatunek co dziecko, które stało za drzwiami i ze zgrozą się temu przyglądało(przykład). Trochę katolickiego miłosierdzia(o ironio, nie wierzę w Boga), bo na moje oko właśnie tego typu zachowania są godne ucięcia rąk(w przenośni).

takie nieodwracalne kary nie są dobre, bo ludzie są omylni i jeden na drugiego nie powinien takich rzeczy wydawać.

i do tego fałszywe zeznania czy korupcja.

a potem co?

A jak się okaże po 2 latach że niewinny? X( igła nitka i przyszywamy? X)

Zamknąć gdzieś. Na długo.

Myślę, ze to bardziej się rzuca na psychikę niż jeden zabieg chirurgiczny.

Zwłaszcza w czaach, gdzie coraz łatwiej będzie różne rzeczy doszywać i naprawiać.

Myślę, ze to bardziej się rzuca na psychikę niż jeden zabieg chirurgiczny.

Tylko czy jeszcze da się bardziej wypaczyć psychikę pedofila.

z tego co mi wiadomo pedofile nie mają łatwego życia w więzieniu co chociażby pokazał film Symetria...co do pomysłu kastracji...w przypadku wejścia tej ustawy w życie trzeba by było dowieść prawdziwości przestepstwa bo inaczej okaleczy się niewinnego człowieka...

Pomysł dobry, nie powiem(choć przyznam szczerzę iż byłem przekonany, że już się go stosuje :wink: ). Oczywiście, wiele by to nie zmieniło, gdyż w dzisiejszych czasach, jak już słusznie zauważono, chirurgia może bardzo dużo. Rzecz pewna, że jedna osoba mając tego typu "nauczkę" za sobą stwierdzi iż gra jest nie warta świeczki, natomiast inna nawet nie odczuje straty. Uważam, że każdy sensowny sposób, który choć w małym stopniu może poprawić bezpieczeństwo nasze i bliskich jest dopuszczalny, a i również konieczny do zastosowania. Więc czy to kara śmierci, czy to kastracja, czy też wysokie sankcje nakładane na drobnych przestępców, zawsze będzie miało moje poparcie.

Etyka chrzescijanska kaze wybaczac

Segregujmy prawo od chrześcijaństwa.

publikowanie przez prokuratore wizerunku i danych osobowych prawomocnie skazanych pedofilow.

Ale jest tu zawsze nuta niepewności, a co jeśli on jest "niewinny?" sądy się mylą, wiele spraw w późniejszych okresach okazało się błędami, osoby były niewinne, po opublikowaniu takich zdjęć także nie będzie odwrotu tak jak w przypadku kastracji, nikt nie uwierzy w "uniewinnienie" łatka pozostanie łatką.