Jump to content

Najlepszy wiek na śmierć.


Mendoxes

Recommended Posts

Posted

Tak jak w temaciku, jaki według was jest najlepszy wiek by opuścić ten świat? wolicie umrzeć młodo a z klasą czy staro w męczarniach?

Link to comment
Incomprehensible
Posted

Ani jedno, ani drugie, szczerze mówiąc.

Hmm, trudne pytanie. Wszystkie Twoje pytania, gdzie trzeba dokonać jakiegoś wyboru, są zresztą trudne. ; DD

Przeraża mnie starość, może bardziej niż śmierć, ale młodo też nie chcę umrzeć. Nie mogę się zdecydować. Jak będę kiedyś wiedziała, to Ci powiem.^^

Link to comment
Agnieszka1991
Posted

Chciałabym długo żyć, aczkolwiek do końca mieć jasny umysł.

Link to comment
Kilgore Trout
Posted

26/27 lat to jest wiek idealny.

wszyscy fajni ludzi odeszli w tym wieku. inna sprawa, że albo się zacpali, albo zostali zamordowani

Link to comment
Posted

'Żyj szybko, umieraj młodo' jak to się mawia.

Może jestem dziwna, ale nie chce dożyć starości, najlepiej byłoby tak 'w połowie'- nie za młodo, nie za staro, bycie babcią mnie szczerze przeraża.

Link to comment
Posted

A czy to moja sprawa? :P Tym działem w moim życiu zajmuje się Bóg, nie interesuje mnie to. Kiedy będzie czas, wtedy pójdę ;)

Link to comment
Posted
A czy to moja sprawa? :P Tym działem w moim życiu zajmuje się Bóg,

Bóg złapie Cie gdy zechcesz skoczyć z okna? X)

Link to comment
Posted

Wolę umrzeć wtedy kiedy nic mnie już na tym świecie nie będzie trzymalo.

Wtedy kiedy spełnię już wszystko co miałam spełnić. Nie w bólu i cierpieniu. Najlepiej we śnie, albo spadając z urwiska.

Link to comment
XxXnieskazitelna
Posted

Kocham życie i niech ono trwa jak najdlużej. Chce dożyć czasów kiedy swoim prawnuczką opowiem jaką to prababcia byla nastolatką 8).

Link to comment
Posted

Ani to, ani to. Chciałabym umrzeć staro, ale lekko :mrgreen: A żyć bym chciała 100 lat, naprawdę :mrgreen: Przeraża mnie to, że niektórzy ludzie umierają w wieku 50, 60 czy 70 lat.

Link to comment
Posted

Nasuwa mi się do tego tematu utwór Myslovitz - Chciałbym umrzeć z miłości

Jeśli kiedyś wybrać będę mógł jak to zrobić

To przecież dobrze, dobrze o tym wiem

Chciałbym umrzeć z miłości

Nie na krześle, nie we śnie

Nie w spokoju i nie w dzień

Nie chcę łatwo, nie za sto lat

Chciałbym umrzeć z miłości

Nie bez bólu i nie w domu

Nie chcę szybko i nie chcę młodo

Nie szczęśliwie i wśród bliskich

Chciałbym umrzeć z miłości

Przy tej drugiej osobie - na pewno. W bólu też nie... ech po prostu to co zacytowałam :P

Link to comment
Posted

Ja tam zawsze chciałam umrzeć młodo, chyba dlatego, że strasznie boję się starości. Z drugiej strony jednak nie chciałabym zostawiać świata nie mając wnuków, nie przechodząc na emeryturę i nie narzekając na przyszłą młodzież. Nie wyobrażam sobie egzystencji gdzieś tam później bez przyjemności jedzenia, całowania, śmiechu, marzeń czy chociażby spania, więc chyba lepiej umrzeć przeżywając to wszystko.

Link to comment
Renatazxcvbnm
Posted

Młodo, nie chcę dożyć wieku gdy poskręcana będę jadła zmiksowane jedzenie a inni będą musieli się mną zajmować, myślę, że góra 60 lat, ogólnie boje się starości, strasznego wieku 50+ chociaż mam do niego jeszcze tak daleko...

Link to comment
promyk_slonca
Posted

Nie chciałabym umrzeć ani młodo, ani staro (tym bardziej w męczarniach). Gdzieś po środku, gdy już spełnię wszystkie swoje marzenia na tym świecie.

Link to comment
Posted

jak mi się zacznie klimakterium XD no dobra, może trochę później, ale nie chcę starości, nie chcę się starzeć w bujanym fotelu z drutami w rękach oglądając pięćdziesiąt tysięczny odcinek mody na sukces.

przeraża mnie wizja niedołężności, to też istotna kwestia. nie chcę nie móc.

i jeszcze to okropne wspomnienie młodości. nie czuję się stara, ale nawet teraz czasem tak bardzo bym chciała mieć znów 13-15 lat, a co dopiero jak będę patrzyła w lustro w wieku ~60 lat...

tak, 60 to jest ten max.

i jak wspomniała absentia - żyj szybko, umieraj młodo.

Link to comment
Posted

Kiedykolwiek, byle nie dożyć starości..

Link to comment
Posted

XXI

wolicie umrzeć młodo a z klasą czy staro w męczarniach?

Najlepszy jest moment gdy dryfujemi miedzy niebem a chmurami, przepełnieni swiatłem dokonan, które z czasem nas tak wysoko wzniosły. Gdy juz deszcz z naszych chmur spadł, podlał drzewka, owoce dojrzały, a najleppiej to jak juz je mała dziewczynka zrywa ;] Czas gdy juz nie mamy gdzie swiatła w sobie tłamsic. Wtedy zaminimy sie w gwiazdke wspomnien ;]

Link to comment
Posted

może to dziwne, ale wg. mnie taki najlppszy wiek to parenaście lat ;]

chcialabym umrzeć tak młodo ;]

Link to comment
Posted

nie ważne kiedy byle nie w chorobie

Link to comment
Posted

Ja wybieram: bardzo staro i z klasą (oraz opinią porządnego, niezniewieściałego staruszka ;])

Link to comment
Posted

Osobiście chciałbym pożyć tak do 70-80 lat żebym zdążył się nacieszyć gromadka wnuków i wakacjami w postaci emerytury :D

O i mi się przypomniało, żyć jak najdłużej żeby nie dawać tym którzy mnie nie lubią powodów do radości xD

Link to comment
Posted
Osobiście chciałbym pożyć tak do 70-80 lat żebym zdążył się nacieszyć gromadka wnuków i wakacjami w postaci emerytury :D

ja w sumie też.

Chciałabym dożyć tego momentu, gdy byłabym dobrą żoną, matką, babcią, a może i prababcią (jak moja babcia^), mieć swojego kota, z którym mogłabym przesiadywać całe dnie na emeryturce. Jak babcie z bajek. I spokojnie pożegnać się z wszystkimi i umrzeć.

Byle nie być zamordowaną, albo w katakliźmie, czyt w męczarniach. Zamknąć oczy i się nie obudzić, po prostu.

Link to comment
StaryPrzyjaciel
Posted

tak ok. 80 zobaczyc wnukow pattrzec na dorosle dzieci a nie sprawiac im klopotow

Link to comment
Posted

chcę odejść wtedy, kiedy bedę miała pewność że wszystko co miałam do zrobienia - zrobiłam.

nie chce zostawiać po sobie nie dokończonych spraw

Link to comment
pollywantsacracker
Posted
Przeraża mnie to, że niektórzy ludzie umierają w wieku 50, 60 czy 70 lat.

Mnie bardziej przeraża, że umierają ludzie w wieku kilku, kilkunastu, czy 30 lat. Pomyśleć, że mają oni zazwyczaj mnóstwo planów, tyle marzeń... Człowiek starszy, a również jego rodzina, są najczęściej przygotowani na to, że odejdzie.

Kiedy jest najlepszy moment, by umrzeć?

Hmm... chyba takiego nie ma. Zawsze będzie to dla kogoś ból. Jeślli nie dla samego umierającego, to dla jego bliskich. Zawsze.

Chociaż chyba najważniejsze według mnie, jest to, by się w jakiś sposób spełnić. By mieć w sobie takie poczucie, że osiągnęło się już jakiś ważny cel, otrzymało jakąś wewnętrzną satysfakcję...

Rozmowa o śmierci jest za trudna. Mogłabym pisać o niej w nieskończoność, a i tak, nie znalazłabym sensownej odpowiedzi na to pytanie. Bo taka chyba nie istnieje...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Adam3344
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Adam3344
   Tak miały zdrady miejsce... Ona jest w trakcie rozowdu i zdradzała męża.. przez pół roku było ok a pozniej zmienila haslo w telefonie i widzialem jak z kims pisze i wysylaja sobie zdjecia i przylapalem ją jak robila sobie dobrze do jego zdjęć.. A pozniej oznajmila mi, ze wyjezdza sama na targi do Krakowa na weekend i zaraz sie z nią rozstalem... i Wiem, ze od tamtej pory nie była na targach bo juz nie musiala sie kryć... Bedac wtedy na feriach wykupilem jej masaz gdzie masazysta nie masowal jej tylko pleców a wszystkie inne czesci ciala az skonczylo sie seksem, ale nie robilem tam wojny bo były jej dzieci... Nie mówiłem jej tego tam gdyż nie chcialem kłótni przy dzieciach bo chcialem aby miały udane ferie.. po powrocie byla wulgarna w moim kierunku i to bylo wszystko widać... i odszedłem.. Stwierdzila, ze ja zostawilem i skrzywdziłem.. uważam, ze chciala zagrac na moich emocjach gdyz nie potrafi sie przyznać do bledu.
  • Kerosine
   Dla niektórych [co by nie szukać daleko, m. in. mojej matki, ale także ogólnie wielu osób, które z różnych powodów nie pozostają z nikim w relacjach romantycznych] właśnie jest to święto przyjaźni i miłości innej niż ta zmysłowa  Postąpiłeś bardzo dobrze, ale być może sposób, w jaki zakomunikowałeś swoje uczucia pozostawił co nieco do życzenia bądź zwyczajnie na skutek różnych przypadkowych i pozostających poza możliwością Twojego wpływu okoliczności poruszył nie tę strunę, którą powinien. Być może też po prostu nie wiesz wszystkiego. Swoją drogą myślę, że przydałby nam się trochę większy background na temat Twojego związku zamiast dość oszczędnego mimo wszystko opisu paru sytuacji.
  • nunca
   @Gloria jak się odsunęła wystarczająco to zaproponowałem jej naprawę relacji bo mi za bardzo zależało żeby jej nie stracić i żeby było tak jak wcześniej
  • Kerosine
   Po prostu "mała-wielka" zemsta z jej strony  Alternatywnie / dodatkowo może ona zwyczajnie Twoich ubrań już nie posiadać [bo np. zdążyła je wyrzucić]. Nawiasem mówiąc, czy jesteś absolutnie pewien, że zdrada / zdrady z jej strony miały miejsce? Moim zdaniem powinieneś, w tej kwestii nie powinno być nigdy żadnych niedopowiedzeń.
  • Martusiaaaaaa92
   Klaus S. to jakiś nowy Emmanuel Goldstein? Soros się już znudził?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   14
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   6
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  11 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  8 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  33 posts
  yiliyane
  yiliyane
  27 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  452 posts
  yiliyane
  yiliyane
  378 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up