Jump to content

Kiedy z przyjacielem nie jest jak dawniej...


agnes327

Recommended Posts

Posted

Mam pewien problem. Może napiszę wszystko od początku.Wiele lat temu, kiedy wyprowadziłam się z mamą do nowego domu poznałam bardzo fajnego chłopaka. Szybko się zakumplowaliśmy i niedługo po tym poprosił mnie o chodzenie. Było to jednak niedojrzałe nie tylko ze względu na wiek gdyż zerwał ze mną na kartce, bez praktycznego powodu. Długo czekał aż w końcu mu przebaczyłam, zaczęliśmy się przyjaźnić, ale tak naprawdę, dnia nie mogliśmy spędzić bez siebie nawzajem. Po prostu dziecinne zagrywki puścilismy w niepamięć. Niestety, znów zaczął mi się podobać, powiedziałam mu o tym, w sumie raz się żyje, jednak on nic sobie z tego nie zrobił. Gdy zaczęłam chodzić z innym dopiero wtedy ujrzał co stracił, gdyż zaczął za mną latać. Jednak powiedziałam mu że stracił swoją szansę. Po długiej przerwie ostygliśmy z uczuć i znów było jak dawniej, jednak po niedługim czasie o on znalazł sobie nowe towarzystwo, w ogóle przestaliśmy spędzać ze sobą czas a kiedyś byliśmy nierozłączni :cry: Znamy się od siedmiu lat więc dosyć długo, nie wiem czy mam mu powiedzieć o tym że rani mnie jego zachowanie, chciałabym by było tak jak dawniej, bo czuję jakbym straciła naprawdę dobrego przyjaciela.

Co zrobić, nie chcę go urazić ale rozmowa musi coś zmienić, inaczej nie wytrzymam tego dłużej...

Link to comment
Posted

Współczuję, nie wyobrażam sobie, co to za ból.

Pogadaj, innego wyjścia chyba nie ma ;)

Link to comment
Posted

Pogadaj z nim a napewno znajdziecie jakieś rozwiązanie z tej sytuacji:) wkońcu 7lat to już troche czasu...powodzenia

Link to comment
Incomprehensible
Posted

Dlaczego miałabyś urazić go prawdą?

Poznając nowych przyjaciół, starych nie rzucaj w kąt, bo jedni jak srebro, a drudzy jak złoto są.

Myślę, że gdyby chciał, to znalazłby czas i dla nowych znajomych, i dla Ciebie. Jak mówisz, uczucia już z Was wyparowały, więc teraz będzie to czysta przyjaźń. I fakt, że szkoda ją tracić. Pogadaj szczerze.

Link to comment
AniolekWGlanach
Posted

Porozmawiaj z nim.

Na pewno nie będzie to już taka przyjaźń jak kiedyś.

Ale spróbuj, nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać.

Link to comment
Posted

Najpierw on zranił Cię, potem znowu, potem on poczuł się zraniony, a teraz znowu ty. Nieźle namieszane.

Rozmowa, tylko to może Ci pomóc.. tak mi się wydaje. Powiedz mu otwarcie jak się czujesz (wiem, to trudne, musisz się przęłamać) Powodzenia.

Link to comment
Posted

Hej no to masz trochę lipe :( współczuje i wiem co czujesz bo przeżyłam dokładnie to samo

Link to comment
Posted

Byłem w bardzo podobnej sytuacji. Moim zdaniem może pomóc rozmowa, ale wiele sobie po niej nie obiecuj. Stawiam sie w jego sytuacji, bo wiem co czuje, czułem to samo. Próbuje się od Ciebie uwolnić, tylko nie wiem czy na chwilę czy na dobre. Jak na moje tej przyjaźni nie uda sie wam utrzymać zbyt długo, będzie sie wydawać że niby wszystko jest okej, ale tak na prawdę on się będzie dusić w tej przyjaźni. Wiem jak to jest, ja sam sie w takiej przyjaźni dusiłem. Musisz sie trochę do niego zdystansować. Wiem że to boli, ale daj mu od siebie odpocząć, nie nalegaj żeby wrócił, wróci kiedy uzna że wyzdrowiał i sobie wszystko poukładał. Zaproponuj czasami jakiś spacer, spotkanie , ale nie rób mu nadziei bo w tej sytuacji to bardzo zaszkodzi. Jak nie dasz mu teraz spokoju i nie dasz mu sie jakoś pozbierać, to w końcu sfiksuje jak ja i będą dziwne chamskie akcje, a tego, uwierzcie, lepiej sobie zaoszczędzić.

Nie pękaj, będzie git majonez :)

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  nunca
  nunca
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  396 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up