Jump to content

Protest Przeciw Zabijaniu Fok W Kanadzie

giss

Recommended Posts

Posted

W ciągu tylko trzech lat (2004 - 2006) z przyzwoleniem rządu Kanady zabito blisko 1 000 000 fok :( Większość z nich było foczymi dziećmi, nie starszymi niż 3 miesiące, a warto wspomnieć, że przeciętna długość życia fok to 30 lat. Często zabijane są nawet kilkunastodniowe foki (powyżej 12 dnia życia):( Nie potrafią jeszcze dobrze pływać, niechętnie opuszczają lód i są ufne wobec człowieka, przez co stają się bardzo łatwym łupem. Foki zabijane są w wyjątkowo okrutny sposób, m.in. za pomocą pałek. Wiele z nich wciąż żyje podczas obdzierania ich z futer. Te i inne nadużycia udokumentowane są w specjalnie przygotowanych raportach niezależnych ekspertów międzynarodowych. W ostatnich latach organizacja IFAW zebrała sfilmowane dowody na ponad 700 potencjalnych naruszeń podczas polowania. Do dzisiaj żadne oskarżenia nie zostały postawione.

injured-seal-copyright-hsus.jpg

Ta rzeź ma miejsce wbrew opinii publicznej i protestom na całym świecie.

Foki są zabijane głównie dla futra, które używane jest do produkcji modnej garderoby oraz innych przedmiotów :crazy: :( Istnieje mały rynek zbytu na foczy olej (zarówno dla zastosowania przemysłowego, jak i konsumpcji). Nie ma rynku zbytu na focze mięso - dotychczas pozostawało ono porzucone, gnijąc na lodzie w tym roku rząd kanadyjski nakazał zabieranie całych fok przez łowców - to ich wspaniały pomysł na uczynienie polowań bardziej humanitarnymi.

Rząd kanadyjski dotował polowania środkami wysokości 20 milionów dolarów pomiędzy 1995 i 2001 rokiem. I nawet w chwili obecnej promuje focze futro, mięso i olej na całym świecie.

:!: >>>PETYCJA<<< :!:

http://www.kintera.org/site/apps/ka/ct/ ... F&b=471643

Posted

Jezeli rzad Kanay sie zgodzil na wyzabijanie fok to co my poradzimy??? Szkoda ze tak sie dzieje bo foki sa fajne i nie ma ich zbyt wiele.

Posted

Podpisałam się do petycji. Moim zdaniem tak nie powinno być. Zgadzam się z Tadomekaari - nie ma ich za wiele.

Posted

ja też się podpisałam.. ludzie nie szanują zwierząt bo są od nich silniejsi.. to przykre :cry:

Posted

I ja tyż .

Black_Pantherr
Posted

Czytałam o tym wiele artykułów... zbyt wiele. Dobrze,że są jeszcze ci,którzy starają się robić z tym cokolwiek. Większość neguje, bo uważa,że nie ma na to większego wpływu- otóż nie, liczy się opinia każdej jednostki, kimkolwiek by ona nie była. Wychodzę z założenia,że postępując tak niehumanitarnie "ludzie" ukazują tylko brak moralności, skrupułów i instynktu samozachowawczego. Nawet zwierzęta ten instynkt posiadają, zabijając tylko z konieczności. Do petycji zaś dopisałam się już kilka miesięcy temu.

... A inni się dziwią, dlaczego gardzi się niektórymi ludźmi O_o

terrormachine
Posted

Ciekawe czy zwierzeta zbierają podpisy by np tygrysy, lwy czy niedziewiedzie nie zabijały ludzi :)

Posted

A ja nie podpiszę. Zajmijcie się najpierw zwalczaniem głodu na świecie, nędzy itp, niż walczeniem o prawa zwierząt. Gdzie miejsce na prawa człowieka?

Posted

Ja też nie podpisze, ale zamiast tego idę po łańcuch, keczup,szaszłiki i lece na biegun przywiązać się do foczek by ocalić im życie.

Jak chcecie pomagać to róbcie coś z sensem bo tego protestu nikt i tak nie przeczyta.

Posted

po co to piszesz?Patrz pod nogi po deszczu czy nie rozgniatasz ślimaków...

Posted

Podpisze petycje i co? Bede miala spokoj psychiczny ze cos niby zrobilam? Wole juz pojechac do schroniska dla psow, zapytac sie czego tam potrzebuja i przywiezc im te dwa worki karmy i 3 miski. Taka petycja zycia nie uratujecie, trzeba by raczej zaciagnac sie do zielonych zeby moc pomoc naprawde zwierzetom.

Irra-jesli nie potrafimy wywalczyc nawet 'glupich' praw dla zwierzat to jakim cudem ma sie znalezc miejsce na prawa czlowieka?

Posted

Phony, bo są raczej priorytety, od których trzeba zacząć? Na co wolisz przeznaczyć pieniądze, na pomoc foce, czy głodnemu dziecku w afryce?

Posted

Logiczne ze dziecku zeby mialo ono pozniej okazje pomoc takiej foce. O ile do tego czasu foki jeszcze beda istnialy bo ludzi jakos nie maja problemu z 'robieniem' potomstwa natomiast foki maja.

Posted

Powiedz to zabiedzonym dzieciom w afryce, ich też może już nie być do tego czasu, ale co tam, foka czy dziecko, jedno licho. :|

Posted

a może by tak protest (pominę już to o czym wspomnieliście-bieda i głód oczywiście...) przeciwko maltretowaniu zwierząt w Polsce? ileż razy widziałam jak pijany pan kopie swojego psiaka... albo protest przeciwko walką psów, kogutów... można wymieniać i wymieniać...

Posted

To może osoby, które tak bardzo kwapią się do podpisywania petycji wszelakiego rodzaju, zaczęły by coś robić zamiast siedzieć na tyłku i wierzyć w spełnianie "moralnego obowiązku"?

Popieram Mentosa:

ale zamiast tego idę po łańcuch, keczup,szaszłiki i lece na biegun przywiązać się do foczek by ocalić im życie.
Posted

To może zaraz zaczniemy robić więcej takich petycji. Zróbcie petycję przeciw biedzie, przeciw przemocy i przeciw tym wszystkim złym rzeczom, które się dzieją na świecie. Tylko co to tak naprawdę da? Będzie się miało czyste sumienie? Być może i będzie czystsze, ale nie zmieni to faktu, że dalej będą te foki zabijać. Także jeśli ktoś naprawdę tak się ich losem przejmuje nich zrobi coś konkretniejszego co przyniesie jakiś efekt, a nie głosi w internecie puste hasła które nic nie dają. Dlatego ja nie będę się podpisywał pod czymś co nie ma żadnego znaczenia.

Posted

Ja się podpisałam. Petycje nie mają dużego znaczenia, ale jakieś mają. To dzięki ogromnej ilości podpisów pod petycją i listów wysyłanych do władz w sprawie nieodpowiednich warunków transportu koni do Francji, Włoch i Belgii, zostały określone w końcu określone a za ich nieprzestrzeganie grozi kara, niestety nie dość wysoka. To pierwszy przykład, który przyszedł mi na myśl. Podpis nic nas nie kosztuje, a niepodpisywanie "bo to i tak nic nie da" czy "bo są większe problemy", uważam za bezzasadną bierność.

Posted

co prawda petycja nic nie da, nie ocali fok ani innych zwierząt, ale zupełne bagatelizowanie typu:

Ja też nie podpisze, ale zamiast tego idę po łańcuch, keczup,szaszłiki i lece na biegun przywiązać się do foczek by ocalić im życie.

jest bez sensu :crazy:

nie chodzi o to zebys biegał(a) po biegunie za foczkami i je ratowała przed kłusownikami, petycja jest po to aby podpisac się pod okresloną akcją i zobaczyc ze są ludzie których dany problem także obchodzi, petycja to dla niektórych ludzi pierwszy krok żeby zacząc naprawdę coś działac w danej sprawie

A ja nie podpiszę. Zajmijcie się najpierw zwalczaniem głodu na świecie, nędzy itp, niż walczeniem o prawa zwierząt. Gdzie miejsce na prawa człowieka?

Zajmijcie się? A nie miałeś na myśli zajmijmy się? Gdyby każdy coś robił zamiast tylko gadac i zwalac na resztę to na tym swiecie nie byłoby takiego problemu z bieda i głodem. O prawa człowieka walczy się cały czas, zwierzęta też mają swoje prawa. Nie chcesz pomagac zwierzętom? zacznij ludziom :roll:

Posted
To dzięki ogromnej ilości podpisów pod petycją i listów wysyłanych do władz w sprawie nieodpowiednich warunków transportu koni do Francji, Włoch i Belgii, zostały określone w końcu określone a za ich nieprzestrzeganie grozi kara

Tylko, że nie zawsze władze jakiegoś kraju muszą zwracać uwagę na petycje i podpisy które są zbierane w innym kraju. No bo po co władze w Kanadzie mają się przejmować tym co myślą Polacy o zabijaniu fok? Przecież ich wyborcami nie jesteśmy.

co prawda petycja nic nie da, nie ocali fok ani innych zwierząt

Skoro nic nie da, to po co ją podpisywać?

petycja jest po to aby podpisac się pod okresloną akcją i zobaczyc ze są ludzie których dany problem także obchodzi

Wielu ludzi obchodzi konflikt w Gruzji i zachowanie Chińczyków wobec Tybetu. Można podpisywać się pod wieloma petycjami w tej sprawie i pokazywać ilu ludzi jest przeciw temu. Jednak to nic nie zmieni.

Zajmijcie się? A nie miałeś na myśli zajmijmy się?

Niech każdy się zajmuje tym czym chce. Po co zmuszać innych ludzi do akcji w których nie chcą brać udziału.

Nie chcesz pomagac zwierzętom? zacznij ludziom :roll:

Mi tego mówić nie musisz. Tak nieskromnie się przyznam, że pomagałem już parę razy jako wolontariusz przy opiece nad niepełnosprawnymi (z zespołem downa, niewidomymi itp.) dziećmi. Ale inni oczywiście woleli by podpisywać kolejną petycję, żeby pokazać wsparcie dla takich osób zamiast naprawdę coś starać się robić

Posted

Tylko, że nie zawsze władze jakiegoś kraju muszą zwracać uwagę na petycje i podpisy które są zbierane w innym kraju. No bo po co władze w Kanadzie mają się przejmować tym co myślą Polacy o zabijaniu fok? Przecież ich wyborcami nie jesteśmy.

Opinia na arenie międzynarodowej również jest ważne. Wątpię, aby władze Kanady tak bardzo przejęły się głosami z Polski, ale podpisałam, gdyż jest to dla mnie słuszna sprawa. Myślę, że więcej mogłaby zdziałać petycja przeciw importowi foczych futer z Kanady. Na razie, niestety, oprócz zainteresowania kilku polityków sprawą nie osiągnięto nic, ale trzeba mieć nadzieję.

Posted
A nie miałeś na myśli zajmijmy się?
Nie miałem na myśli, przyznaję napisałem to z premedytacją, dlaczego? Otóż, skierowane to było do tych wszystkich, którzy myślą iż podpisanie petycji wystarczy aby cokolwiek zmienić. Tak- to jest naiwne myślenie, gdyż siedzenie na tyłku nic nie zmieni.
Podpis nic nas nie kosztuje, a niepodpisywanie "bo to i tak nic nie da" czy "bo są większe problemy", uważam za bezzasadną bierność.
Bezsensowna jest wiara w to iż w takich sprawach petycja cokolwiek zmieni- bodaj w zeszłym roku rząd kanady otrzymał inna tego typu petycje i co to dało, nawet gdy sprawę nagłośniono? Absolutnie nic. Tu trzeba działać inaczej, działać z głową...
Posted

Trzeba pamietac o tym ze najwazniejsi sa ludzie. Mimo wszystko. Bo czlowiek sie obroni, powie, pojdzie do sadu, cos zrobi a zwierzak?? Nic nie moze zrobic. To my, ludzie musimy im pomoc.

wierszomanka
Posted

Petycje oczywiscie podpisalam. Nie rozumiem wielu sugesti na temat, ze to nic nie da. Skoro ktos to stworzyl to znaczy, ze jakas moc ma. Petycja w sprawie glodu na swiecie... a co to da? Tutaj mozna wystapic do rzadu, jesli nie o likwidacje to o zaprzestanie chociaz w jakims stopniu polowaniu na foki. To sa zwierzeta i one w swojej obronie akurat nie moga zrobic nic. Skazane sa na nasza glupote.

Posted

Nie podpisuję. Fakt, szkoda fok, ale co my możemy zrobić skoro tam władze na to pozwalają?

Racja, ważniejsze są potrzeby ludzi nie zwierząt.

Ale co tu da nasz gadanie, jeśli mogę spytać?

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Wulf
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane