Jump to content

Pamiątki po eks...

Eve__19

Recommended Posts

Posted

Co uważacie na temat trzymania zdjęć i pamiątek po swoich byłych? Robicie tak, czy może po zerwaniu od razu wyrzucacie lub palicie wszystko co jest związane z byłą miłością? Wasze obecne miłości mają jakieś pamiątki po swoich byłych? Jesteście temu przeciwne, czy może nie stanowi to dla was problemu? Według badań aż 81% mężczyzn przechowuje zdjęcia i pamiątki po swoich eks.

Wyrafinowana
Posted

dla mnie dziwnym byloby wyrzucanie zdjec tylko dlatego, ze z kims juz nie jestem. przeciez to jakas dokumentacja mojego zycia... wycieczek, podrozy, spotkan towarzyskich, a to ze pojawia sie tam moj ex, to dla mnie jak element krajobrazu.

i tak samo nie wyrzuce ksiazek, kaset/plyt czy ubran, ktore od poprzednikow dostalam. bo ksiazki lubie, kasety/plyty mi sie podobaja, a niektore koszulki uwazam za rewelacyjne i ciagle w nich chodze... w moim przypadku nie jest to objaw jakiegos sentymentalizmu, ale potwierdzenie, ze to byly trafione prezenty :)

i nie mam nic przeciwko posiadaniu pamiatek po bylych kobietach przez mojego faceta. przeciez nie zaczne wymagac od niego by wymazal polowe swojego zyciorysu i udawal, ze nie posiada przeszlosci. tzn nie bede miec nic przeciwko, jesli te pamiatki beda mialy dla niego znaczenie neutralne, bo np. spanie z nagim zdjeciem joli, i wachanie majtek magdy, byloby przegieciem ;)

Posted
Co uważacie na temat trzymania zdjęć i pamiątek po swoich byłych?
i tak nie wymaze ich z historii swego zycia wiec to bez sensu :) ale nie przywiazuje do tego wagi , zdjec raczej wspolnych z nimi nie mam ;) wiec jest ok ;P
Wasze obecne miłości mają jakieś pamiątki po swoich byłych?

mam jedna milosc ^^ Owszem ma.

Jesteście temu przeciwne' date=' czy może nie stanowi to dla was problemu?[/quote']Nie przeszkadza mi to ;) Nie wraca do nich wiec jest ok :>
CharliesAngel
Posted

Nie jestem przeciwna trzymaniu jakis pamiatek po bylych ;) W sumie to uczcucie i tak nie odzyje, a czemu winne jest jakies zdjatko czy cus?

mała czarna
Posted

Miałam bluzę, ale nie z sentymentu, raczej dlatego, że lubiłam w niej chodzić ;)

Ale teraz, wraz z porządkami, wywaliłam ją z szafy bez większego problemu.

Ja lubię zdjęcia, bo one zatrzymują momenty. Ale to nie dotyczy aż tak ściśle związków ;).

Posted

Jestem zła bo napisałam długiego posta i się nie wysłał.

Wypowiadam się teoretycznie gdyż stresu związanego z rozstniem nie przezywałam- jeden facet trzyma się przez lata, odkąd odroslam wystarczająco od ziemi;)

Palenie, niszczenie- nie, to nie dla mnie. Zbyt dramatyczne.

Pewnie to co zbyt intymne, sentymentalne, symbolicznie schowalabym w pudle.. yy..pudłach ;) rzeczy o charakterze uzytkowym raczej bym zostawiła jak stoją. Mam za duzo pamiątek, za dużo prezentów, czy też rzeczy które kupowalismy/wybieralismy razem. Musiałabym pozbyc się 80% całego swojego dobytku. (w zasdzie regal z ksiązkami by mi się ostał bo o to dbałam sama ;)). A po co te działania?

Zdjęć mam setki. udawać że ich nie bylo?

tak, pewnie zdjęłabym tą wielką antyramę ale wywalić, zniszczyć? nieee.

pewnie w całe swoje naiwnej uczciwości zapytałabym czy nie chce zcegos z powrotem. Ubrania, te które trzyma w moje szafie, ręcznik-oddałabym. Tej ulubione bluzy byłoby szkoda..

A tak w ogole to przykra perspektywa, prosze mi jej nie kazac analizować ;)

Nie nie nie.

opędzam sie od takich myśli ;)

Nie wiem co myślałabym opamiątkach po jego byłej- nie ma żadnych więc kolejny powód do ewentualnego stresu odpada. Ach, jak bezstresowo ;)

Posted

Jedyne pamiątki jakie mam to zdjęcia i esemesy - moi byli nie byli zbyt chojni [aczkolwiek z tego akurat się cieszę] ;)

Miałam po jednym zachowaną ususzoną różę - wisiała mi na firance jeszcze długo po rozstaniu, ale gdzieś wyczytałam, że ususzone kwiaty przynoszą pecha [ah ta moja przesądność] i ją wywaliłam - nie ze względu na wspomnienia, nic z tych rzeczy.

Zdjęcia mam, nie wyrzucę/spalę ich, są dla mnie pamiątką, odzwierciedlają jakiś okres w moim życiu, a że ja mam zasadę niczego w życiu nie żałować więc nie widzę powodu to niszczenia ich. Czasem do nich wracam, czasem lubię wspominać, bez żalu czy smutku.

Esemesy też mam, niektóre pozapisywane na starych telefonach, nie mam serca ich usunąć ;) Chcoaiaż po jednej kłótni z byłym usunęłam wszystkie - 'niestety' kilka dni potem zapas się uzupełnił - tamte już zachowałam:) Aczkolwiek z racji tego, że ostatniego zdjęć nie miałam to esy jeszcze bardzo bolą, ale znam siebie, wiem, że z czasem mi przejdzie więc nie będę ich kasowała, szkoda mi.

Moi byli nie mieli pamiątek po swoich byłych - faceci są chyba mniej sentymentalini ;) I bardzo dobrze. Bo irytowałoby mnie to [eh ten egoizm].

Kwiat_Lotosu90
Posted

Po niektorych nie chce zadnych, niepotrzebne mi. Wiecej cierpien niz szczescia,to nie chce wspominac. Jednak po tym pierwszym mialam pamiatke, ale zapodziala sie. Tak naprawde bardzo bym ja chciala odzyskac bo milo wspominam te chwile.. ;)

gitarzysta_:)
Posted

w sumie prawdziwie kochalem dwa razy i po mojej pierwszej prawdziwej milosci trzymam wszystkie pamiatki uporzadkowane chronologicznie. i nie sadze by to bylo cos dziwnego - milo czasem zajrzec do pudelka pelnego zdjec, listow, kartek, biletow itd i sobie powspominac. ^^

moja obecna dziewczyna tez trzyma takie kawalki ze swojej przeszlosci i kiedys nawet przegladalismy je razem ;D

uwazam, ze to fajna sprawa i to niekoniecznie spowodowana sentymentalnoscia ;p

Posted

ja przechowuje wszystko, co poniekad wynika z mojej natury chomika ;P

Chociaz wtedy nie przywiazywalam do tych rzeczy wiekszej uwagi, kladac je gdzie popadnie i zakladajac,ze pozniej czy pozniej sie znajda. Tak wiec cala masa listow, pocztowek z wakacji i innych rzeczy zapodziala sie juz chyba na amen. Wiec jak narazie to wspomnienia przechowuje, dbam o nie troskliwie i nie mam zamiaru sie ich pozbywac ;)

Przywiazuje sie do rzeczy i nie moglabym tak poprostu wszystkiego wyrzucic. raczej odlozylabym do jakiegos wielkiego pudla, umiescila w ciezko dostepnym miejscu i poczekala na lepszy moment, gdy bede mogla je przegladac z sentymentem ;)

wind_of_hope
Posted

U mnie na szafie stoi mis, którego dostałam kilka lat i nie wyrzucę go :P Jest mały, ładny to czemu mam go wyrzucać ? :D Jak patrzę na niego to wiem od kogo on jest,ale traktuje to bardzo neutralnie :) A mój obecny partner nie ma żadnych pamiątek po eks,bo rozsdtali się w niezbyt fajnej sytuacji.

Posted

kiedy się okazało, że byłam z kompletnym palantem wywaliłam wszystko co od niego dostałam ( i tak nie lubiłam ani tych bransoletek, ani łańcuszka, a pierścionka wcale - kumpeli się podobał więc ona go dostała), zdjęć na szczęście nie miałam. A w momencie kiedy usłyszałam pod moim adresem kilka bardzo nie miłych słów wszystkie jego rzeczy wrzuciłam do pieca i się spaliło. Po następnym nie miałam żadnych pamiątek poza miłymi wspomnieniami i wieeeelkim rachunkiem telefonicznym. Więc tu nie było problemu. Ostatni? Portfel który dostałam na gwiazdkę nadal mam, świecznik głęboko schowany w szafie a zdjęć nie było... No i to co jego zostało u mnie zapakowałam w kopertę, zaadresowałam i od kwietnia leży na biurku i czeka na wysłanie bo nigdy nie mam czasu, żeby iść na pocztę.

Chciałabym tylko dodać, że każdy z nich zrobił mnie w jajo. I to za każdym razem inaczej...

A mój chłopak nie ma żadnych pamiątek po byłych a przynajmniej tak mi się wydaje... Na pewno ma zdjęcia i dużo wspomnień, które mnie często drażnią. A zdjęcia niech ma. Każdy ma jakąś przeszłość...

Posted

Ja miałam chłopaka ponad pol roku... ;) I mnie zdradził z jakaś blondi :( frajer :P Jak sie o niej dowiedziałam to od razu podarłam i wyrzuciłam wszystkie kartki od niego itp... pzdr :*

Posted
ale gdzieś wyczytałam, że ususzone kwiaty przynoszą pecha [ah ta moja przesądność] i ją wywaliłam
lolz :roll:

Hm. Mam drewnianego kotka, i nie zamierzam go wyrzucać.

A tak ogólnie, to nie wywalę zdjęć, zachowam sobie, będę mieć co wspominać ;;

Posted

Nie zachowuje niczego po eks, chyba, że jest to najnowszej klasy mercedes.

wind_of_hope
Posted
ale gdzieś wyczytałam, że ususzone kwiaty przynoszą pecha

Ja mam suszone kwiaty,ale od obecnego partnera : I pecha mi nie przynoszą,bo układa nam się b.dobrze.

Posted

Tylko po jednym chłopaku, z którym byłam najdłużej miałam pamiątki. Byłam wtedy z bardzo młodym wieku, tak więc najczęściej dostawałam od niego pluszaki (ależ to słitaśne ;]).

Jakiś czas temu, większość tych pierdółek dałam sąsiadce dla kilkuletniej córeczki, kilka wywiozłam na działkę, gdzie przebywam dosłownie kilka razy w roku.

Może dlatego tak postąpiłam, gdyż tamte rzeczy za bardzo mi przypominały tego pana?

Obecnie po osobie na której mi nabardziej zależało mam zdjęcia i inne rzeczy, których NIGDY się nie pozbędę. Może dla innych osób nie mają żadnej wartości, są to 'pierdołki', ale dla mnie są bezcenne.

Posted
ale gdzieś wyczytałam, że ususzone kwiaty przynoszą pecha

Ja przechowuje wszystkie róże, jakie dostawalam od chłopakow z ktorymi sie spotykalam ;)

W tym jedna ma dla mnie szczegolne znaczenie, choc reszty tez bym sie nie pozbyła za zadne skarby. Z kazda jakas miła historia sie wiąże ;). Najstarsza dostałam z 4 lata temu i juz prawie jest w rozsypce, ale jeszcze jakos sie trzyma skubana ;P

Black_Pantherr
Posted

Pamiątek nie wyrzucam, zwłaszcza tak miłych ;) Nie zmienią one już niczego, patrząc na nie, nie wracam wspomnieniami do przeszłości. Po prostu kojarzą mi się bardzo sympatycznie, zarazem mają dla mnie wartości sentymentalne. Jakkolwiek to brzmi.

Posted

Wyrzucenie pamiątek nie zmieni tego co było. Ja tam do dzisiaj jak mi się przy sprzątaniu natknie jakieś zdjęcie, kartka, czy list, to lubię sobie usiąść i powspominać to co kiedyś było, jak się wtedy czułem i jak widziałem świat.

Posted

Z natury jestem osobą sentymentalną dlatego do tej pory zachowywałam wszystko co w jakikolwiek sposób sprowadzało się do któregoś z moich ex.

Powoli się z tego lecze, bo nadmierny sentymentalizm nie jest mi wskazany.

Jest jedna rzecz, której nigdy sie nie pozbędę - kolia, którą dostałam na swoje osiemnaste urodziny. Chodzę w niej dalej i jak najbardziej mi służy. Ahh, pięknie było... właśnie dlatego nie powinnam wspominać...

AniolekWGlanach
Posted

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób się rozstaliśmy.

Przed moim obecnym chłopakiem miałam jednego, niestety rozstaliśmy się w dosyć brutalny sposób, więc nie chciałam nic zachowywać. Jednak gdybym rozstała się z kimś w przyjaźni, podejrzewam, że chciałabym zachować jakąś pamiątkę.

Mój chłopak ma prezenty od swojej byłej, ale mi to nie przeszkadza.

Posted

Zachowuję. Gdy będę stara i pomarszczona, będę wspominać, jak to kiedyś było miło.

Posted

ja na dnie biurka wciaz trzymam fotki z moim eks ale do nich nie zagladam:D

jestem teraz z kims innym i jestem szczesliwa ;);)

a wspomnienia.. zostana na zawsze.

NIEUNIKNIONE

Księżna Irina
Posted

jakoś głupio by mi było wyrzucać te rzeczy, zdjęcia, prezenty itd. i chociaż już nic nie czuję do danej osoby to przecież i tak nie wymażę przeszłości. bo i po co? nie wiem czy takie gromadzenie to dobra rzecz, ale nie mam serca wyrzucić, chowam do pudełek i do szafy, żeby za bardzo nie rzucało się w oczy, ale nie wyrzucam na śmietnik. mimo wszystko jednak trochę ciężko, jakiś głęboko schowany sentyment nie pozwala. w końcu to część mojego życia.

nie wyciągam tych pamiątek z szafy w długie wieczory, nie oglądam, nie głaszcze, nie przytulam. po prostu są i natykam się na nie przy jakimś większym sprzątaniu, odnotowuję ich obecność i tyle.

myślę, że to, co skłoniłoby mnie do wyrzucenia pamiątek, to bolesne rozstanie i krzywda, która by mnie spotkała ze strony byłego partnera.