Jump to content

Dwie katastrofy lotnicze + tysiące wypadków na drogach


karol654321

Recommended Posts

Posted

Dwie katastrofy lotnicze + tysiące (lub nawet miliony) wypadków samochodowych na drogach .

1.Katastrofę samolotu w Hiszpanii przeżyło 19 osób 2008-08-20

z5609855Z.jpg

Tylko 19 osób przeżyło środową katastrofę samolotu pasażerskiego linii Spanair na madryckim lotnisku Barajas. Zginęły 153 osoby - powiadomiła hiszpańska minister rozwoju Magdalena Alvarez.

Niektórzy z rannych są w stanie krytycznym, więc liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze ulec zmianie. Wcześniej Alvarez informowała, że katastrofę przeżyło 26 osób, które udało się wydobyć z płonącego samolotu. Jednak cześć z nich zmarła w szpitalach z powodu rozległych oparzeń ciała.

Na pokładzie samolotu zmierzającego do Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich, znajdowało się 172 pasażerów i członków załogi. Linie lotnicze Spanair nie podały jeszcze dokładnej liczby oraz nazwisk ofiar. Wiadomo jednak, że w katastrofie zginął kapitan samolotu, część załogi i dwójka dzieci.

Oprócz Hiszpanów w samolocie prawdopodobnie znajdowali się także Niemcy, Szwedzi i Holendrzy. Według Agnieszki Kucińskiej, konsula Polski w Madrycie, nie było wśród nich Polaków.

W związku z katastrofą władze Madrytu ogłosiły trzydniową żałobę, a premier Jose Luis Rodriguez Zapatero przerwał urlop i przyjechał na miejsce wypadku.

2.Kirgistan: katastrofa samolotu 2008-08-25

Kirgiski samolot rozbił się w niedzielę krótko po starcie z lotniska pod Biszkekiem, stolicą Kirgistanu. Katastrofę przeżyło, według różnych źródeł, od 22 do 25 ludzi z 90 na pokładzie.

Powołując się na doradcę prezydenta Tokowa Mamitowa agencja dpa podała, że w katastrofie zginęło 65 spośród 84 pasażerów, natomiast cała sześcioosobowa załoga przeżyła.

Z kolei agencja Associated Press, powołując się na rzeczniczkę rządu Rozę Daudową oceniła liczbę ofiar na 68, przy czym przeżyć miało tylko dwóch członków personelu. Jeszcze wcześniej podawano, że katastrofę przeżyło nie więcej niż 20 osób.

Większość ofiar to obywatele Iranu. Samolotem podróżowało ponadto 24 Kirgizów, m.in. młodzieżowa drużyna koszykówki ze szkoły w Biszkeku, trzech Kazachów, dwóch Kanadyjczyków, oraz obywatele chiński i turecki.

Wkrótce po starcie samolotu z międzynarodowego portu lotniczego Manas pod Biszkekiem pilot zgłosił problemy techniczne i zawrócił. Maszyna rozbiła się w odległości około 10 km od lotniska, po czym doszczętnie spłonęła. Przyczyną wypadku było przypuszczalnie nagłe rozhermetyzowanie kabiny - powiadomił kirgiski premier Igor Czudinow, który złożył wizytę na miejscu tragedii.

Samolot Boeing 737 należący do kirgiskiego towarzystwa Itek Air leciał do stolicy Iranu, Teheranu. Źródła na lotnisku poinformowały, że maszyna była czarterowana przez linie Iran Aseman Airlines. Samolot miał 29 lat, lecz przed dwoma miesiącami przeszedł przegląd techniczny - zapewnił minister transportu Nurłan Sulajmanow.

Akcję ratowniczą wsparli żołnierze z mieszczącej się przy lotnisku Manas amerykańskiej bazy lotniczej - powiedział major Damian Pickart.

Itek Air jak inne linie kirgiskie znajdują się na czarnej liście Unii Europejskiej i mają zakaz lądowania na lotniskach Wspólnoty.

+ tysiące (lub nawet miliony) wypadków samochodowych na drogach.

Tyle katastrof i wypadków a jeszcze więcej rannych i nieżywych niewinnych temu ludzi.

Wychodzisz z domu i nie wiesz czy wrócisz. Na każdy krok widzisz ludzi którzy utracili bliskich

Co sądzicie o tych wypadkach?

Link to comment
Posted
Co sądzicie o tych wypadkach?

O dwielu lat dochodzi do katastrof lotniczych rok 1977 zgineło ok.590 osób, rok 2001 okolice Irkucka 150 osób śmiertelnych. To dopiero 2 przykłady z całej listy tych przykrych zdarzeń. Rok 2002 kilkanaście tragicznych lotów. W przypadku katastrof lotniczych zazwyczaj zawodzą maszyny, w przypadku wypadków samochodowych zawodzimy my-ludzie.

Wracając z wakacji widziałam kilka tragicznych wypadków, w których główną przyczyną była ludzka głupota.

Link to comment
Posted

O dwielu lat dochodzi do katastrof lotniczych rok 1977 zgineło ok.590 osób, rok 2001 okolice Irkucka 150 osób śmiertelnych.

Tak ale niecodziennie się zdarza że w jednym miesiącu (nawet krócej) w 2 katastrofach lotniczych ginie tyle ludzi

Link to comment
Posted

karol sugerujesz fatum?

Link to comment
Posted
karol sugerujesz fatum?

Skądże , ja tylko stwierdzam prawdę

Link to comment
Posted

no ale przecież na umyslnie tego nie zrobili... to podobny absurd do tego co pisalem w moim temacie o naznaczaniu ludzi...

Link to comment
Posted
no ale przecież na umyslnie tego nie zrobili...

W tym się z tobą zgadzam.

Link to comment
Posted

Logiczne... Jeżeli mamy 100 jeżdżących samochodów i dwa sie rozbiją, no wypadek, zdarza się. Mamy 1000, rozbije się 20, to już gorzej, mamy 100000000 samochodów, to przypadnie średnio 2000000. Licza samochodów rośnie, maszyn latających też, wypadków MUSI być co raz więcej.

Ja siedząc zawsze w samolocie myślę... Jeżeli się rpozbijemy to będzie jednymi z wielu... Nic wielkiego się nie stanie, na 6-8 mld ludzi zginie 200-300...

Obawa i strach jednak zawsze w jakimś stopniu jest.

Link to comment
Posted
Tak ale niecodziennie się zdarza że w jednym miesiącu (nawet krócej) w 2 katastrofach lotniczych ginie tyle ludzi

Rok 2002

25.5.2002 - Samolot tajwańskich linii lotniczych runął do morza. Zginęło 225 osób.

7.5.2002 - 112 osób zginęło w katastrofie samolotu MD-82 chińskich linii China Northern, który runął do morza niedaleko miasta Dalian na północnym wschodzie kraju.

15.4.2002 - Samolot chińskich linii lotniczych rozbił się w czasie podchodzenia do lądowania na lotnisku w Pusanie w Korei Południowej. Ze 166 osób na pokładzie, uratowało się 38.

12.2.2002 - Irański samolot Tu-154 ze 117 osobami na pokładzie rozbił się podczas podchodzenia do lądowania w pobliżu Chorramabadu w zachodnim Iranie; wszyscy zginęli.

Rok 2000

23.8.2000 - W Bahrajnie katastrofa Airbusa A-320, który runął do Zatoki Perskiej w chwilę przed lądowaniem. Śmierć poniosły 143 osoby.

25.7.2000 - Concorde Air France, lecący z Paryża do Nowego Jorku, spadł na hotel w pobliżu paryskiego lotniska Roissy. Zginęło 113 osób. Jest to pierwszy wypadek ponaddźwiękowego samolotu pasażerskiego.

9.7.2000 - W Kolumbii 113 osób zginęło, gdy samolot transportowy DC-4 rozbił się na ziemi dwie minuty po starcie z lotniska Villavicencio.

19.4.2000 - Na Filipinach, na wyspie Samal, rozbił się samolot Boeing 737 filipińskich linii lotniczych. Zginęło 131 osób.

31.1.2000 - Samolot pasażerski typu Airbus 310 kenijskich linii lotniczych, lecący z Wybrzeża Kości Słoniowej do Nigerii, wpadł do Atlantyku. Zginęło ok. 170 osób.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Wracając do tematu, w liceum w Warszawie powstała łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. https://polskatimes.pl/toaleta-dla-transplciowych-i-niebinarnych-dzieci-w-polskim-liceum-przemyslaw-czarnek-szalenstwo/ar/c1-16357345 https://twitter.com/PiotrW1966/status/1528438149243871235
  • Wulf
  • Wulf
   Chodzi o Klausa Schwaba, założyciela światowego forum ekonomicznego w Davos.  Chłopak przeczytał 1 książkę, oglądnął 2 filmy jej autorów na youtube i ewidentnie coś źle zrozumiał.  Inna sprawa, że łatwiej człowiekowi przelać nienawiść i frustracje na konkretną osobę, bo z kapitalizmem nic nie zrobi. 
  • wardrum
   Spotify. Brunetka czy blondynka? 
  • wardrum
   0/10
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   11
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   6
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  wardrum
  wardrum
  21 posts
  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  12 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  7 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  dannonka
  dannonka
  3 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
  yiliyane
  yiliyane
  29 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  453 posts
  yiliyane
  yiliyane
  380 posts
  Gloria
  Gloria
  128 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up