Jump to content

Hitler w gabinecie lekarskim

karol654321

Recommended Posts

Posted

Hitler w gabinecie lekarskim

Swastyki i zdjęcia Adolfa Hitlera w lekarskim gabinecie! Ryszard Mroz prowadzi prywatną praktykę w Mikołajkach na Mazurach. Doktor, swoich pacjentów przyjmuje w gabinecie, którego wystrój jest bardzo kontrowersyjny. Swastyki na ścianach, zdjęcia Adolfa Hitlera nad biurkiem. Lekarz nie widzi jednak w tym niczego złego. Co na to polski wymiar sprawiedliwości?

Doktora Mroza znają w Mikołajkach prawie wszyscy. Pacjentów przyjmuje w swoim gabinecie niemal przez cała dobę. Jednak do tej pory faszystowskie fascynacje lekarza, nikomu w mieście nie przeszkadzały.

- W Mikołajkach nikomu to nie przeszkadza, przynajmniej w tej dzielnicy. To jest bardzo dobry człowiek, bardzo fajny lekarz, jak się do niego pójdzie, to za grosiki zbada. To chyba najlepszy lekarz w Mikołajkach - twierdzi jedna z sąsiadek Ryszarda Mroza.

- Traktuję to hobbystycznie, jako ozdobę, można powiedzieć - mówi Ryszard Mroz, lekarz z Mikołajek.

Ale, czy jest to tylko ozdoba, czy też świadome propagowanie faszyzmu? Działacze pacyfistyczni z regionu nie mają wątpliwości, że doktor łamie prawo, eksponując swoją kolekcję w miejscu publicznym.

- Po krótkim przejrzeniu tego materiału, zalecałbym wizytę tego lekarza u lekarza. U specjalisty, który odpowiedziałby na pytanie, czy to wynika z fascynacji historią, zdarzeniami sprzed kilkudziesięciu lat, czy bierze się z trochę głębszych pokładów psychiki - twierdzi Mirosław Arczak z Warmińskiej Biblioteki Wolnościowej w Olsztynie.

- Aby zaistniało przestępstwo propagowania faszyzmu muszą zostać spełnione, określone prawem, przesłanki. Sprawca, prezentujący treści faszystowskie w miejscu publicznym, musi nawoływać, propagować te idee, dążąc do wywołania u odbiorcy akceptacji tej ideologii. W tej konkretnej sytuacji policjanci sprawdzą, czy takie okoliczności miały miejsce, przede wszystkim muszą zostać przesłuchani pacjenci tego lekarza - informuje Anna Siwek z warmińsko-mazurskiej policji.

Jednak pacjenci doktora stoją za nim murem i zapewne w Mikołajkach nie znajdzie się nikt, kto chciałby złożyć na niego doniesienie. Policja ma więc związane ręce, tymczasem psychologowie obawiają się, że jego fascynacja może być chorobliwa?

- Trzeba powiedzieć, że fascynacja faszyzmem, bronią, przemocą czasami wcale nie musi wskazywać na to, że ktoś faszyzuje. Natomiast niewątpliwie sugeruje jakieś głębsze zmiany osobowości. Ja podejrzewam, że wszystko owija się wokół paranoi - twierdzi Jacek Doliński, psycholog. *

:D:D:D Hitlerowiec

Co o tym sądzicie?

A o mało bym zapomniał oto link do reportażu z interwencji:

http://clips.interia.pl/stm/play.html?v ... nterwencja

terrormachine
Posted

powiem tylko tak: niewierzcie tym jełopom z biblioteki wolnosciowej w Olsztynie. Strzelają z dupy na policji. A ich szef, nakradł pieniądze za jakies warsztaty i prowadzi sobie lawcki pub Mołotow Cafe gdzie sprzedaja nieletnim alkohol. 8) 8) 8) To na tyle.

A pani Anna Siwek tez kłamie, ta kobieta nie wie co mówi czasami 8)

Wolośc Tomku w swoim domku co to artykułu, ludzie robią sobie jakies restauracje/puby komuchowe i nikt nie ma pretensji do nich. 8)

Posted

Przesada. Mój kumpel ma w rodzie komunistę i czy to ma oznaczać, że on też nim jest?! Bez żartów. Jak to jest dobry lekarz i człowiek, ludzie go lubią to o co chodzi? Przecież jakiś pacjent by zgłosił na policję, że lekarz nawołuje do popierania faszyzmu. Niektórym ludziom się już całkowicie popier**liło w głowach.

No, a nasza telewizja? Programy typu UWAGA czy Interwencja sieją propagandę, która mnie już wkurza. Przykłady morderstw. Człowiek nie jest skazany, nie ma pewnych dowodów winy, ale co tam od razu jest winny i koniec. Zdania nie zmienimy, bo tak i tyle. Niedługo wiadomościom nie będzie można ufać.

Posted

Jeżeli jest normalnym człowiekiem i nikomu to nie przeszkadza to co w tym złego?

Jeżeli powywieszam plakaty w swoim pokoju Twinki Winky i Teletubisiów to co ? ktoś mi za złe to będzie mieć..ehh

ze wszystkiego zrobić prowokację i szum..

Posted
Jeżeli jest normalnym człowiekiem i nikomu to nie przeszkadza to co w tym złego?

Jeżeli powywieszam plakaty w swoim pokoju Twinki Winky i Teletubisiów to co ? ktoś mi za złe to będzie mieć..ehh

ze wszystkiego zrobić prowokację i szum..

Tak ale Twój pokój nie jest pomieszczeniem publicznym a poza tym za Teletubisie czy Twinki Winky nie będzie prowokacji najwyżej w przypadku dr.R.Mroza czy Hitlerowskich lub Sowieckich swastyk i plakatów. Ja takich rzeczy nie popieram ale wolność czy poczucie własnych wartości w narodowości obywateli Polski jest ważniejsza. Czyż nie ?

W końcu dr.R.Mroz mógł wcześniej posiadać obywatelstwo Niemieckie lub jego rodzina. Chyba powinien mieć prawo wspominania historii "jego" kraju i pokazywania tego że w Niemczech na II Wojnie światowej też ginęli ludzie ( choć sami jtę wojnę rozpętali ).

Posted

Troche dziwne to. No nie popieram takiego czegos.

b]karol654321,

dok.R.Mroza czy Hitlerowskich

skrot od doktora to dr a nie dok. Bo dok to moze byc ladunkowy. Nie moglem sie powstrzymac...

Nie popieram tego typu jak to nazwales wspomnien.

Thief master
Posted

nie wiem co w tym śmiesznego ; o

Uważam, że w Polsce nie powinno się tolerować jakichkolwiek zachowań wskazujących na faszystowskie, a nawet proniemieckie poglądy ponieważ Niemcy od dawna prowadzą jawną antypolską kampanię, np. sprawy ziomkostw i są krajem, z którym Polska nie powinna się w żaden sposób spoufalać co zawsze prowadzi do odwrotnych niż oczekiwane skutków.

Sprzedaż symboli faszystowskich włącznie z portretami Hitlera jest nielegalna tak więc zastanawia mnie skąd ów lekarz je zdobył.

terrormachine
Posted

nie wiem co w tym śmiesznego ; o

Uważam, że w Polsce nie powinno się tolerować jakichkolwiek zachowań wskazujących na faszystowskie, a nawet proniemieckie poglądy ponieważ Niemcy od dawna prowadzą jawną antypolską kampanię, np. sprawy ziomkostw i są krajem, z którym Polska nie powinna się w żaden sposób spoufalać co zawsze prowadzi do odwrotnych niż oczekiwane skutków.

Sprzedaż symboli faszystowskich włącznie z portretami Hitlera jest nielegalna tak więc zastanawia mnie skąd ów lekarz je zdobył.

przejedz sie na jarmark dominikański tam duzo swastyk swego rodzaju znajdziesz, znajdziesz np opaski zołnierzy SS. czy inne. Ja bez problemu bym mogł miec flage ze swastyką, naprawde to nie problem.

Thief master
Posted

wiem, czytałem o tym artykuł.. Mimo wszystko jest to nielegalne, a większość kupujących tego typu symbole to neonaziści etc.

Posted

Jeśli ten lekarz traktuje to hobbistycznie, to na prawdę nie można mieć do niego pretensji- jednak mógłby tak urządzić sobie pokój w domu, nie gabinet, w którym przyjmuje pacjentów- niektórzy nie rozumieją różnicy między zdrowym zainteresowaniem, a chorymi poglądami i myślę, że oszczędziłoby mu to tłumaczenia się, a pacjentom niezdrowego stresu. Nie każdy ma nerwy na takie kolekcje, a biedni pacjenci, (szczególnie ludzie starsi, tak mi się wydaje) patrząc na zdjęcie Hitlera nad biurkiem lekarza raczej nie pomyślą "o, jak miło, doktor interesuje się historią nazizmu". Hobby- tak, straszenie pacjentów- nie. W takim zawodzie nie ma miejsca na przesadną ekstrawagancję w pracy.

terrormachine
Posted

nagle wszysyc sie martwią o starszych ludzi 8) A jak lekarzem by był murzyn z wytatuowanymi rekami to byscie sie cieszyli, a ich wyzywali od ciemnogrodu. I z głodnymi tekstami jak dobrym jest lakarzem to mi nie przeszkadza.

Posted

No co człowiek ma zainteresowanie xD ale dobra na poważnie Polak?! Co on niepamięta co robił z polakkami czy niechodził na historię :D

Posted
No co człowiek ma zainteresowanie xD ale dobra na poważnie Polak?! Co on niepamięta co robił z polakkami czy niechodził na historię :D

Wielu ludzi interesuje się nazizmem, wcale go nie pochwalając,k a wręcz przeciwnie. Po prostu takie mają hobby, ta część historii interesuje ich szczególnie: lubią poznawać fakty, ciekawostki. Zainteresowanie nie zawsze równa się aprobacie.

Posted

wg mnie jest to po prostu niesmaczne, może się interesować nazizmem, ale wieszanie portretu człowieka który jest odpowiedzialny za rozpętanie IIwś i zbrodnie popełnione podczas niej, w tym na Polakach, niewspominając już o okupacji naszego kraju, jest zwyczajnie niesmaczne..

Guest Anonymous
Posted

Autor tekstu chyba nie bardzo widzi różnicę między:

Faszyzm (wł. fascismo, od łac. fasces – wiązki, rózgi liktorskie oraz wł. fascio – wiązka, związek) – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, silne przywództwo oraz solidaryzm społeczny). Faszyzm podkreślał niechęć wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu.

a

Narodowy socjalizm (niem. Nationalsozialismus), zwany również nazizmem (niem. Nazi ) i hitleryzmem (od nazwiska Adolfa Hitlera) – totalitarna ideologia Niemieckiej Narodowo-Socjalistycznej Partii Robotników (NSDAP), pochodna wobec faszyzmu, obowiązująca jako ideologia państwowa w czasie sprawowania władzy w Niemczech przez NSDAP w latach 1933-1945. Ideologami niemieckiego narodowego socjalizmu byli: Adolf Hitler (Mein Kampf) oraz Alfred Rosenberg i Joseph Goebbels.

Różnica jest zasadnicza, bo faszyzm nie zakładał gazowania Żydów i wyniesienia rasy Aryjskiej ponad wszystkie inne. Może jakieś przejawy nacjonalizmu tam we Włoszech zaistniały, ale cóż, nie ma porównania do Niemiec.

Publiczne propagowanie faszyzmu - przestępstwo okreslone w art.256 k.k. polegające na publicznym przedstawianiu faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa w zamiarze przekonania do niego np. za pomocą wydawnictw, wypowiedzi w mediach, ulotek. Nie podlega natomiast karaniu propagowanie totalitarnego ustroju państwa np. w prywatnej rozmowie. Eksponowanie symboli reżimów totalitarnych nie stanowi przestępstwa o ile nie ma na celu ich propagowania.

A do tego się na pewno nie przyzna.

Ale, czy jest to tylko ozdoba, czy też świadome propagowanie faszyzmu? Działacze pacyfistyczni z regionu nie mają wątpliwości, że doktor łamie prawo, eksponując swoją kolekcję w miejscu publicznym.

Poza tym, czy to takie miejsce publiczne? W końcu to jego prywatny gabinet, ale to też pewnie się jakoś określa prawnie.

Działacze pacyfistyczni

I wszystko jasne. Najlepiej chronić społeczeństwo przed okropnymi treściami, tak, żeby nie musiało sobie nimi zaprzątać główki.

Posted

Poza tym, czy to takie miejsce publiczne? W końcu to jego prywatny gabinet, ale to też pewnie się jakoś określa prawnie.

Gabinet lekarski, jest miejscem użyteczności publicznej.

StaryPrzyjaciel
Posted

kazdy robi to co lubi...mogli wejsc do jego mieszkania i zobaczyc jakie ma zaslonki

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Gloria
      Jeszcze szybko odpowiem, że tak - warto się zapytać, dlaczego Cię unika. Przynajmniej będziesz wiedziała, na czym stoisz
    • Gloria
      Nie wydaje mi się, żeby miała w 100% cały tydzień zaplanowany @yiliyane dała dobrą radę. Co do innego wyjścia z tej sytuacji, to możesz po prostu przestać się do niej odzywać i czekać, aż sama się do Ciebie odezwie. Jeżeli minie dużo czasu lub w ogóle się nie odezwie, to oznacza, że niezbyt jest zainteresowana spotkaniem...
    • wardrum
      Jak dla mnie petarda.Zakk wymiata.  
    • wardrum
      Niedawno zacząłem wglebiac się w twórczość zespołu z Hoghartem, jest ciekawie. Z Fishem ulubiona Fugazi.
    • wardrum
      Murmur świetna płyta. 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane