Skocz do zawartości
M-FORUM.PL
rkuku

Metal

Recommended Posts

Martinus

Lista bylaby za dluga zeby wymieniac wszystko. Teraz w moim mp3 sa:

Jag Panzer

Judas Priest

Overkill

Angel Dust

King Diamond

Black Label Society

Steve Vai (tak, zaliczam co nieco do metalu bo sa elementy typowe w tym gatunku)

Wszystkim tym ktorzy jecza na komercje w plytach SOADu polecam St.Anger Metallici. To sa juz szczyty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miko
Wszystkim tym ktorzy jecza na komercje w plytach SOADu polecam St.Anger Metallici. To sa juz szczyty

Płyta może nie jest najlepsza (może nawet kiepska) ale to nie znaczy, że to komercha.

z czystego metalu to chyba tylko metallica i soad.

Hmm, według mnie SOAD to nie jest czysty metal.

Jeszcze raz zachęcam do sprawdzenia w słowniku słowa komercja :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Martinus
Wszystkim tym ktorzy jecza na komercje w plytach SOADu polecam St.Anger Metallici. To sa juz szczyty

Płyta może nie jest najlepsza (może nawet kiepska) ale to nie znaczy, że to komercha.

z czystego metalu to chyba tylko metallica i soad.

Hmm, według mnie SOAD to nie jest czysty metal.

Jeszcze raz zachęcam do sprawdzenia w słowniku słowa komercja :wink:

Znowu sprawdzac? W porzadku.

Pojęcie to odnosić się może jednak również do innych dziedzin ludzkiej aktywności. Np. komercjalizacja sztuki, gdzie jej dzieła stają się przedmiotem handlu, a sam proces twórczy podporządkowany jest osiągnięciu zysku, co wymaga dostosowania się do potrzeb odbiorcy (który staje się klientem), często kosztem artystycznej niezależności i jakości. Z tego powodu komercjalizacja postrzegana bywa jako zjawisko negatywne.

Owszem, uwazam ze w pewien sposob Metallica tak wlasnie zrobila. Dodam jednak ze o ile w przypadku LOAD potrafie tego sluchac z przyjemnoscia St.Anger wylaczam po 2 minucie.

Soad moze i sie skomercjalizowal. Ale tym wszystkim ktorym sie to bardzo niepodoba moge powiedziec ze ich muzyka nadal ma w sobie mnostwo specyficznych pomyslow, z ktorych korzystaja (w ich sposob) tylko oni. Zawsze to, te polaczenie stylow i szalone pomysly, za najwieksze atuty SoaD. A czy ktos uwaze ze to komercha, czy nie, szczerze olewam bo wiekszosc takich ludzi nie wie jak zbudowany jest utwor muzyczny. W przypadku SoaD muzyka nie traci na niezaleznosci ani nowatorstwie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Butcher

Slayer, Kreator, Sodom, Cannibal Corpse, Deicide, Devourment, Cryptopsy, Exodus, Metallica (3 pierwsze albumy) i wiele innych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Martinus

Uch Exodus - Tempo of The Damned.... ta plyta miazdzy!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ozzy

Metal - bez niego byloby mi ciezko ;)

Trzeba przyznac, ze to wlasnie do niego uczepia sie masa wiary z czosnkiem i krzyzem w rece... Owszem - pare kapel (doslownie pare) poprzez swoj 'image' i teksty utworow, moze powowdowac takie odruchy. Lecz stanowia one zaledwie 5% calej tej machiny... Slyszysz metal - kojarzysz go sobie z cyrkularka. I nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz... Nie wiesz jak spokojne i ukajajace moga byc utwory tego nurtu, jak melodyjne, szczere i refleksyjne.

Tak wiec, nie kierujcie sie glupimi stereotypami, wygadujac jakies bzdury o metalu, tylko przysiadzcie, sciagnijcie jakis heavy/power/epic metalowy kawalek a dopiero potem wystawiajcie opinie. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
DziKu

System of a down, a teraz cały czas Hatebreed - polecam !! :twisted:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wulf

heh ozzy stereotypy stereotypami ale z 5 % ostro pojechałes ;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ozzy
heh ozzy stereotypy stereotypami ale z 5 % ostro pojechałes ;P

Czy ja wiem ... ;)

Nie chodzilo mi o to ze zaledwie 5% to kapele Black Metalowe, tylko o to ze zaledwie 5% posiada typowo satanistyczny "image" przez ktory co niektorzy moga sobie wyrobic zdanie... sam wiesz jakie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z³y Ludzik Michelin

To ja słucham 5% tego marginesu: Mayhem, Burzum, Cannibal Corpse, Napalm Death, Benediction. A ulubiony zespół to chyba Black Sabbath, którzy towarzyszą mi od podstawówki. Bardzo lubię też TOOL. Ale żeby nie było deceniam też inne gatunki (Jimi'ego Hendrixa bardzo lubię, Iggy'iego Popa, punk) i nie wierze w Szatana, wogule nie jestem agresywny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wulf

Ozzy co to znaczy typowo satanistyczny image ?

Owszem - pare kapel (doslownie pare) poprzez swoj 'image' i teksty utworow, moze powowdowac takie odruchy. Lecz stanowia one zaledwie 5% calej tej machiny...

Wiesz 3 najpopularniejsze polskie kapele metalowe ostatnich 2 dekad, czyli KAT, Vader i Behemoth mają dosć mroczny image, o tekstach utworów niewspominając.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ozzy
Ozzy co to znaczy typowo satanistyczny image ?**

Wiesz 3 najpopularniejsze polskie kapele metalowe ostatnich 2 dekad, czyli KAT, Vader i Behemoth mają dosć mroczny image, o tekstach utworów niewspominając*.

* -Najpopualrniejsze nic nie znaczy, wiesz ile jest heavy/power/tharsh? Polskich rzecz jasna. Niektore powalaja i nie wiem dlaczego to one nie sa w tej czolowce.

** - http://www.youtube.com/watch?v=q-kJ2VO3MGs

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Martinus

power/epic metalowy kawalek ;)

I zwymiotujcie od dzwiekow kastratow i melodyjnych gitar w tym samym utworze.

[ Dodano: Nie Lut 11, 2007 15:11 ]

Ozzy co to znaczy typowo satanistyczny image ?

Wiesz 3 najpopularniejsze polskie kapele metalowe ostatnich 2 dekad, czyli KAT, Vader i Behemoth mają dosć mroczny image, o tekstach utworów niewspominając.

Typowo satanistyczny image znaczy to co robi z siebie Gorgoroth - http://images.google.dk/images?hl=da&q=gorgoroth&btnG=S%C3%B8g+i+billeder tudziez Immortal, czy jakikolwiek inny black metalowy zespol. O nich slyszy sie najwiecej. Co sie dziwic, niektore z zespolow sa totalnie po******ne. Nastepnym razem wrzuce pare fajnych okladek, takich po ktorych sie rzygac chce i zobaczycie ze o wiele gorsze sa zespoly, ktore z szatanem nie maja wiele wspolnego.

Wogole polska scena metalowa nie ma akurat tyle znaczacych zespolow zeby na niej kreowac image typowo "satanistycznego" metalowego zespolu. Radze Wam zajrzec na strony zespolow Chainsaw czy tez Hollow Sign, nie maja zupelnie nic wspolnego z szatanem i graja naprawde dobra muzyke.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ag
slipknot S.O.A.D. metallica disturbed

noo to całkiem tak jak ja :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Martinus
Cholera, chyba zaloze temat o komercji w muzyce, bo jak slysze taki argument to mnie z nog scina ;-)

Typowo modnym chwytem ostatnio jest gnojenie zespolow powszechnie uznanych za "komercjne". Zalosne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
monia_xD

Słucham Arch Enemy, Metallici, SOAD'u...Czasem Black Sabbath... jest tego jeszcze więcej, ale w tej chwili sobie nie przypomnę (moja sławna inteligencja....)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Martinus
Arch Enemy
Wielu moich znajomych slucha, ale nigdy jeszcze nie slyszalem. I jak to brzmi? Jaki to gatunek?

A pamiec z inteligencja niewiele ma wspolnego:p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
monia_xD
Arch Enemy
Wielu moich znajomych slucha, ale nigdy jeszcze nie slyszalem. I jak to brzmi? Jaki to gatunek?

A pamiec z inteligencja niewiele ma wspolnego:p

Arch Enemy? Heh, wrzuć w wyszukiwarkę ^^ Grają death metal. Całkiem "przyjemne" dla ucha (tzn dla mojego). No, z tą inteligencją źle się wyraziłam, powinnam raczej powiedzieć, że to moja słynna skleroza :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ozzy
Radze Wam zajrzec na strony zespolow Chainsaw czy tez Hollow Sign, nie maja zupelnie nic wspolnego z szatanem i graja naprawde dobra muzyke.

Ba!

Nie mowiac juz o SORCERER'ze (z KelThuzem w skladzie :twisted: ) czy The Jack'u ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Martinus

TheJack jeszcze istnieje? Slyszalem o tym projekcie 2 lata temu, ale nigdy nic od nich nie sluchalem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
DziKu

Oczywiście S.O.A.D i Hatebreed czasami też Korn. Na mojej playliście większość to rock jednak bardziej metal lubie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Smyku

Ja kiedyś jak metalu słuchałem to byle było ciężke i z dobrą solówką.Teraz dalej słucham ale mniej.Najbardziej podobała mi się Metallica,Iron Maiden,Judas Priest,AC/DC( z lekkich).A z ciężkich to KAT,BEHEMOTH i te inne black,death metale i grindcore.A i zapomniałbym o boskim Slayerze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz