Jump to content

Chiny a Tybet

Altea

Recommended Posts

Posted

Co sądzicie na temat Tybetańczyków, bo ja ogólnie jestem przeciwna, żeby Chińczycy wykorzystywali Tybetańczyków, w ogólne na znak protestu nie powinnyśmy oglądać igzysk!;)

Posted
w ogólne na znak protestu nie powinnyśmy oglądać igzysk!;)

Wyrzuć chiński komputer i 90% twoich chichów do tego wyrzuć meble i resztę x) to dopiero protest przeciw chinom .

Posted

A kto C i kaze ogladac IO, kupowac rzeczy z Chin?

Mie kupuj nie ogladaj

Posted

Wyrzuć chiński komputer i 90% twoich chichów do tego wyrzuć meble i resztę x) to dopiero protest przeciw chinom .

Posted

Altea, Więc sama widzisz, ze olimpiado protest to głupota, po całości albo w ogóle.

Posted

Altea, z twojego niezmiernie mądrego postu wnioskuje, że guzik wiesz na temat Tybetu i twoje oburzenie jest powierzchowne. Proszę bardzo protestuj, ale chyba za późno się obudziłaś, jutro koniec igrzysk.

Posted

Szkoda ze nie napisała postu po zakonczeniu :D

Nie da sie zyc bez chinskich rzeczy. Prawie wszystko jest z Chin

Posted

Altea u mnie pasujesz do kategorii lewak, nie mylić z lewica polityczną, czyli nie ma zielonego pojęcia, ale protestuje bo ktoś też bez pojęcia powiedział, że tak trzeba.

bo ja ogólnie jestem przeciwna, żeby Chińczycy wykorzystywali Tybetańczyków
Chińczycy wykorzystują Tybetańczyków? Nawet w TVP takich głupot nie plota, tam tylko płakali, że Chiny wyprowadziły Tybet z średniowiecza i młodzież zamiast modlić się w świątyniach woli pograć przez neta. To właśnie są skutki bycia Tybetu w Chinach, postęp. Inaczej byłby to kraj wyznaniowy, jak Afganistan za talibów.
Posted
Inaczej byłby to kraj wyznaniowy, jak Afganistan za talibów.

No i był fajny.

Posted
Chiny wyprowadziły Tybet z średniowiecza i młodzież zamiast modlić się w świątyniach woli pograć przez neta. To właśnie są skutki bycia Tybetu w Chinach, postęp

Być może i wprowadzili tam postęp, jednak ceną postępu nie może być zabieranie ludziom wolności i życia. Tybetańczycy chcą, żyć wolni w swoim własnym kraju, chcą żyć w sposób jaki oni sobie wybiorą i chcą mieć pewność, że nikt nie będzie strzelał do nich i ich najbliższych wtedy gdy będą wygłaszać głośno swoje zdanie.

Jeśli ty zgodził byś się oddać swoją wolność, tylko dlatego, żeby móc pograć na kompie to szczerze ci współczuję.

Inaczej byłby to kraj wyznaniowy, jak Afganistan za talibów.

Wyznaniowy, ale bardzo pokojowy. Tybetańczycy cenią sobie pokój o wiele bardziej niż to możesz sobie wyobrazić. Dlatego właśnie Tybetańczycy w przeciwieństwie do talibów, nie organizują ataków terrorystycznych i nie zabijają niewinnych ludzi, nie prowadzą otwartej wojny z okupantem, a ich działania ograniczają się do demonstracji.

Natomiast co do tego bojkotu olimpiady. Moim zdaniem to nawet dobrze, że olimpiada odbyła się w Chinach. Zwróćcie uwagę na to, że zanim Pekin otrzymał pozwolenie na jej organizację, mało kto słyszał o problemach Tybetu. Natomiast już przed samymi igrzyskami praktycznie wszyscy na świecie poznali te problemy i masowo ruszyły różnorakie kampanie wyrażające sprzeciw temu co się w Tybecie dzieje. Gdyby nie ta olimpiada, to nadal mało osób by o tym wszystkim wiedziało i nic nie zostało by zrobione aby zmienić obecną sytuację ludzi żyjących na tamtych terenach.

Posted

Świat może protestować a Chiny i tak będą z Tybetem robiły co chciały;/ Bo przecież nikt Chin siłowo nie odważy się zatrzymać. Ba powoli, powolutku ale jednak będziemy musieli się przyzwyczajać do Chińskiej dominacji na Ziemi :shock: :(

Posted

Bourne tacy potrafią tylko współczuc, a własnego myślenia za grosz, twój post to zwykły plagiat ulotki propagandowej.

Ogólnie Tybetańczycy są pokojowym ludem, ale to też tylko zwykli ludzie więc nie ma co ich tak wychwalać. Tuż po aferze z Kosowem ci pokojowi Tybetańczycy, zrobili kilka czystek etnicznych zabijając Chińczyków i niszcząc ich dobytek, skończyło się dopiero po przysłaniu dodatkowych oddziałów policji, ale kogo to obchodzi, przecież to chinole, podludzie. Budzi skojarzenia, prawda? Tak właśnie postrzegali Polaków Hitlerowcy. Oczywiście, stara machina propagandowa zrobi anioła z każdego kto będzie przeciw Chiną.

Tybetańczycy, chcą to, Tybetańczycy chcą tamto, piękna propaganda, to nie Tybetańczycy chcą, tylko mała grupka chcąca dorwać się do władzy. Ludzie ci nigdy nie wyjdą na ulice protestować, wolą rozkazywać i namawiać, a głupi ludzie im wierzą, zwykłe mięso armatnie.

Być może i wprowadzili tam postęp, jednak ceną postępu nie może być zabieranie ludziom wolności i życia.
Cóż Chińczycy tylko pokazali im, że gwiazdy to płonące kule gazu, pioruny to elektryczność, a nie strzały bogów, że ziemia jest okrągła itd.

Cóż lewacy uwielbiają nadużywać słowa wolność. Nikt nie zabrał Tybetańczykom wolności, a tym bardziej życia, no chyba, ze to jakieś zombi protestowały. Zabrali tylko władzę tej małej grupce przy dalajlamie, która chce żerować na zabobonach i ludzkim strachu. Widzę jednak, że mówiąc Chiny, ludzie ciągle myślą o rewolucji kulturalnej, a te czasy dawno już minęły.

Pobudka, to nie są lata 1966-76. Teraz to najbardziej kapitalistyczny kraj świata, a poglądy możesz sobie głosić jakie chcesz, bylebyś nie namawiał do zniszczenia kraju, a to nie podoba się każdemu rządowi.

Jednak, jak tak głębiej to przemyślę i tak lewacy nawet nie zastanowią się nad tym postem bo jakiś tam reżyser to przecież autorytet światowej klasy w polityce międzynarodowej.

Posted
Bourne tacy potrafią tylko współczuc

W przeciwieństwie do ciebie.

ci pokojowi Tybetańczycy, zrobili kilka czystek etnicznych zabijając Chińczyków i niszcząc ich dobytek

Porównaj ile czystek etnicznych i zniszczeni majątków dokonały chińskie władze, a ile Tybetańczycy.

ale kogo to obchodzi, przecież to chinole, podludzie

Nigdy nie powiedziałem, że Chińczycy to podludzie. To wszystko co się tam dzieje to wina chińskich władz, a nie zwykłych Chińczyków.

stara machina propagandowa zrobi anioła z każdego kto będzie przeciw Chiną

Nie chodzi o to, że są przeciw Chinom. Chodzi o to, że chcą być wolni to po pierwsze. Po drugie nie pisze się Chiną.

Ludzie ci nigdy nie wyjdą na ulice protestować, wolą rozkazywać i namawiać

Tak dla twojej informacji Dalajlama chce pokojowego rozwiązania tego konfliktu. Po za tym gdyby pojawił się w Tybecie, to pewnie od razu by go rozstrzelali. A założę się, że ty też byś nie chciał przyjeżdżać do miejsca w którym od razu po twoim przyjeździe dostał byś kilka kulek.

Cóż Chińczycy tylko pokazali im, że gwiazdy to płonące kule gazu, pioruny to elektryczność, a nie strzały bogów, że ziemia jest okrągła itd.

Bez "pomocy" Chin też by się pewnie o tym wszystkim dowiedzieli.

Nikt nie zabrał Tybetańczykom wolności, a tym bardziej życia, no chyba, ze to jakieś zombi protestowały.

Oczywiście. Nikt nie zabrał im wolności, Tybet jest przecież na mapie świata, Tybetańczycy nie są wtrącani do więzień i nie są torturowani. A to, że strzelają do ludzi to przecież nie jest zabieranie im życia.

Zabrali tylko władzę tej małej grupce przy dalajlamie, która chce żerować na zabobonach i ludzkim strachu.

Na strachu starają się żerować chińskie władze. Zresztą to sami Tybetańczycy jako naród powinni decydować kogo chcą mieć u władzy, a nie wielki brat za granicą. Teraz to była moja taka mała aluzja do stosunków Polski z jej sąsiadami w historii.

Teraz to najbardziej kapitalistyczny kraj świata, a poglądy możesz sobie głosić jakie chcesz, bylebyś nie namawiał do zniszczenia kraju, a to nie podoba się każdemu rządowi.

Ale nie każdy rząd strzela do ludzi którzy głoszą sobie poglądy jakie chcą. W Polsce na przykład możesz wyjść przed pałaca prezydencki z grupą osób i krzyczeć: "Precz Kaczyński", "Polska ssie" itp. i możesz być pewny, że nikt nie zacznie do ciebie strzelać z tego powodu.

jednak, jak tak głębiej to przemyślę i tak lewacy nawet nie zastanowią się nad tym postem bo jakiś tam reżyser to przecież autorytet światowej klasy w polityce międzynarodowej.

Ja się zastanawiam nad swoimi postami, nawet czytam je później dwa razy i nie piszę ich dlatego, bo jest moda na takie tematy. W takich poważnych sprawach zawsze staram się zdobywać informacje z różnych źródeł i na ich podstawie wyrobić sobie własną opinię na temat danej sytuacji. Także nie zarzucaj mi, że nie wiem co piszę i że zachowanie pewnego reżysera miało na to wpływ.

Posted

Współczucie to emocje, a gdyby emocje pomagały podejmować logiczne decyzje nie byłyby emocjami. Wole używać rozum, a nie kierować się nagłymi skokami hormonów.

Faktycznie w Polsce nie będą strzelać, bo prezydent nie ma tyle władzy ile by chciał, najwyżej wylądujesz w więzieniu albo po prostu po cichu znikniesz lub z hukiem jeśli jesteś z lewicy i wpadnie do ciebie CBA.

Dalajlama to tylko figurant i to co on chce nie ma żadnego znaczenia, najważniejszy jest jego dwór, ci tak naprawdę rządzą, tak było zawsze i to jest tradycja tego urzędu. Wygodna marionetka, miły, kochający, taka małpka kataryniarza.

Polska była na mapie już po '45 roku, a jakoś o wolności, mówi się dopiero od '89.

Lepiej nie używać słowa Tybetańczycy, ponieważ naród domaga się tylko spokoju i nie obchodzi go komu płacą podatki, byle mogli żyć jak chcą, a Chiny mają w tym względzie dobrą politykę. Chodź jak chcesz, ubieraj się jak chcesz, wyznawaj religię jaka chcesz, mów językiem jakim chcesz, zdobywaj wykształcenie jakie chcesz, ogólnie możesz robić co ci się żywnie podoba bylebyś innym nie szkodził. Najważniejsze, nie rozwalaj domu, w którym mieszkasz.

Ciągle tylko strzelanie, ciekawe, na której ulicy rozdają takie ulotki. Ciągle opowiadasz o podejściu do wolności słowa z czasów rewolucji kulturalnej i jeszcze słynny plac tien'an men. Najśmieszniejsze, że powodem tych rozruchów było sprzątniecie kwiatów z ulic przez służby oczyszczania miasta, po jednym z Chińskich świąt. Tradycyjnie powinny leżeć jeszcze kilka dni, ale ktoś się pośpieszył. Później obie strony przyznały, że przesadziły.

Jak zwykle nie wiem, śmiać się z naiwności tych rzeszy "bojowników o wolność", czy płakać nad ich głupotą. Cóż pozostaje śmiech przez łzy, a mała grupa liczy kasę i wybrała pierwszą opcje. Lepszy kabaret niż z moherową armią ojca dyrektora.

Posted

Fajnie się mówi. Były takie manifestacje przeciw innym krajom. Jednak Chiny odpadają gdyż nic nie moglibyśmy kupić. Jest to fizycznie niemożliwe. Ja Igrzysk nie oglądam na znak cichego protestu.

terrormachine
Posted

"Tybet" kibicom GKSu Katowice wracający z meczu ze Stalowej Woli w Mydelnikach pod Krakowem zrobili policjańci. I jakos nikt z tego powodu nie robi jakiś akcji desperackich: wyrzucanie telewizorów, bojkotowanie policji czy telewizji, nawt Kaczyńskiego nikt nie wyzywał.

Posted
Wole używać rozum, a nie kierować się nagłymi skokami hormonów.

Przeczytaj trzy ostatnie zdania mojego ostatniego postu, a zauważysz, że nie kieruje się nagłymi skokami hormonów i powszechną falą supportu dla Tybetu, tylko podchodzę do tematu na spokojnie i staram się go zrozumieć bez emocji. Emocjami mogę się kierować wtedy gdy już mocno wyrobie sobie własne zdanie. Po za tym człowiek jest taką istotą która potrafi kierować się jednocześnie rozumem i emocjami.

Dalajlama to tylko figurant i to co on chce nie ma żadnego znaczenia, najważniejszy jest jego dwór, ci tak naprawdę rządzą, tak było zawsze i to jest tradycja tego urzędu.

Sposób władzy w Tybecie zanim weszli tam Chińczycy znacząco się różnił od tego jaki jest dzisiaj powszechny na świecie.

Polska była na mapie już po '45 roku, a jakoś o wolności, mówi się dopiero od '89.

Zgadnij dlaczego.

byle mogli żyć jak chcą

No właśnie. Cały pic polega na tym, ze jednak nie mogą.

a Chiny mają w tym względzie dobrą politykę.

Porównaj sobie aktualną sytuację Tybetu do sytuacji Polski w XIXw. Teoretycznie Polacy też mogli żyć i robić co chcieli, ale jednak nie byli wolni. Chcieli żyć w wolnym i niepodległym państwie. Ponieważ poczucie przynależności narodowej też jest bardzo ważną sprawą i nie można o tym zapominać.

ogólnie możesz robić co ci się żywnie podoba bylebyś innym nie szkodził

A jeśli chcesz żyć w niepodległym i suwerennym państwie i domagasz się tego podczas pokojowych demonstracji, to czy jest to szkodzenie innym?

Najważniejsze, nie rozwalaj domu, w którym mieszkasz.

Oni go nie rozwalają, oni chcą go po prostu odzyskać.

Ciągle tylko strzelanie, ciekawe, na której ulicy rozdają takie ulotki.

W każdej większej stacji telewizyjnej o tym mówią typu CNN, BBC itp., co więcej oni tam pokazują co się tam dzieje, także to co mówią o obecnej sytuacji tam panującej to nie są jakieś puste słowa.

Jak zwykle nie wiem, śmiać się z naiwności tych rzeszy "bojowników o wolność", czy płakać nad ich głupotą. Cóż pozostaje śmiech przez łzy, a mała grupa liczy kasę i wybrała pierwszą opcje. Lepszy kabaret niż z moherową armią ojca dyrektora.

Możesz się śmiać z mojej głupoty i możesz płakać nad moją głupotą. Mi to wisi co o mnie myślisz. Wyjaśnij mi tylko jedną rzecz, w jaki sposób moje wypowiedzi nabijają portfele tej małej tajemniczej grupie osób o której wspomniałeś?

Ja Igrzysk nie oglądam na znak cichego protestu.

Racja, bardzo skuteczna forma protestu. Tak samo może powiedzieć ktoś kto w ogóle nie ogląda TV lub nie interesuje się sportem. Tylko co to tak na prawdę zmienia?

Posted
w ogólne na znak protestu nie powinnyśmy oglądać igzysk!;)

nie oglądam igrzysk bo zwyczajnie mnie one nie interesują..

już? tybet jest wolny? Chiny ugieły się pod wpływem rzeszy ludzi nie oglądających igrzysk???

Posted
Możesz się śmiać z mojej głupoty i możesz płakać nad moją głupotą. Mi to wisi co o mnie myślisz. Wyjaśnij mi tylko jedną rzecz, w jaki sposób moje wypowiedzi nabijają portfele tej małej tajemniczej grupie osób o której wspomniałeś?
Grupa wcale nie jest tajemnicza, to po prostu ludzie z dworu Dalajlamy, agenci podburzający ludzi w tybecie i ich współpracownicy, wojskowi, politycy, przedsiębiorcy, cała sieć powiązań.

Jeden z najprostszych sposobów nabijania im pieniędzy: bojkot chińskich produktów. Rusz głową, są rzeczy, które ludzie i tak muszą kupić, a dzięki nagonce na Chiny, kupią produkty niechińskich firm. Płynie strumyk pieniędzy i każdy dostaje swoją działkę.

Dlaczego rządy większości krajów, zwłaszcza potęg nie popierają tej akcji? Ponieważ wiedzą, że to nie zaszkodzi Chiną. Gdyby chciano im zaszkodzić, zablokowano by dostawy surowców do Chin i w ciągu miesiąca pozostałoby 10% działających fabryk.

Punkt widzenie zależy od miejsca siedzenia. Zajmuje się takimi sprawami od lat i każdy ruch na arenie międzynarodowej traktuje jak przestępstwo. Klasyczne śledztwo, sprawdzasz co się działo i dzieje, kto na tym zyskuje i kto traci, oraz jakich narzędzi użyto.

Narzędzie zbrodni: Tybetańczycy podburzani przez grupę opłacanych ludzi, których nie obchodzi los zwykłych ludzi

Przestępcy: dwór Dalajlamy jako pośrednik, finansujące to wszytko firmy i organizacje tracące na chińskiej dominacji gospodarczej, spokoju w tamtym rejonie i braku zagrożeń militarnych ze strony Chin. Jak nie potrafisz znaleźć ani jednego, nawet nie próbuj wyrabiać sobie zdania.

Ofiary: Zwykli Tybetańczycy, Chińczycy, Chiny i masa naiwnych wolnościowych bojowników na Ziemi oraz, o ile wciąż trzymają się starych doktryn, Dalajlama, który jest wykorzystywany jako zasłona dymna dla reszty działań.

Dlatego właśnie nie wolno nigdy kierować się uczuciami i wyrabiać sobie do końca poglądów, bo można przeoczyć oczywiste fakty.

Tak jeszcze raz powtórzę, Tybetańczycy są tylko narzędziami i organizatorzy tego maja gdzieś ilu zginie, a nawet czym więcej tym lepiej bo męczenników nigdy za mało.

Posted

Tylko się kłócicie.

Takie protesty w stylu "nie kupujmy nic z Chin" "ie ogladajmy Igrzysk" to idiotyzmy.

Najlepiej jest, jak o tym czytamy i jesteśmy na bieżąco z informacjami, możemy unikać jakichś głupich komentarzy. Najpierw się wyuczmy czegoś na dany temat, a potem o tym dyskutujmy.

Zachęcam do obejrzenia filmów na youtube, przestudiowania paru książek albo wyczytania czegoś w Internecie. I zajrzyjcie: usunięto spam

Pozdrawiam.

Posted

up zgadam się z , te igrzyska to wogóle jakie takie inne :((

Posted

Odzielmy igrzyska od spraw w Tybycie. MKOL zrobil najwieksze glupstwo pare lat temu przyznajac te igrzyska Pekinowi i wierzac w zapewnienia Chinczykow ze w ciagu 5 czy 6 lat ich kraj znormalnieje. Nie znormalnial, a sportowcom przyszlo rywalizowac wlasnie tam. Ale bojkot tych igrzysk lub ich przeniesienie byloby jeszcze gorsze. Odzielmy sprawy sportowe od spraw politycznych, do Pekinu przyjechali sportowcy, ktorzy przygotowywali sie 4 lata do najwazniejszego startu w zyciu - wezmy tez to pod uwage. Czy bojkot igrzysk w Moskwie i L.A wyszedl komus na dobre? A ze sportowcy przed igrzyskami musza podpisac "Karte Olimpijczyka" w ktorej jest mowa o tym ze, nie wolno im w jakikolwiek przemycac elementow politycznych na areny zmagań, nie dziwmy sie ze nie bylo zapowiadanych protestow w czasie trwania zawodow.

Posted

Nie wiem, ale jeśli tak dalej będziecie żyć nie akceptując zdania innych to szczerze wam współczuje. No i jescze jak nie chcecie pomagać ludziom bo widzę, że nie to tylko jedno mi się nasuwa Może dlatego tak jest na świecie przez takich ludzi jak Wy? uważających, ze to nie wasze sprawy, niech ktoś inny się tym zajmie. Żenada.żal.smutek. nad wami można płakać.

Choćby monnari albo bard

Posted

Altea jak już wcześniej pisałem tacy jak ty potrafią tylko wyć i żałować, a własnego myślenia za grosz.

Ciągle dostrzegasz tylko czubek góry lodowej.

Wiem, że to co się dzieje w tybecie dotyczy wszystkich, ale dlaczego tak jak ty miałbym popierać namawianie bogu ducha winnych Tybetańczyków do buntowania się i umierania, tylko po to by kto inny zarobił parę dolarów?

Chiny to o ile dobrze pamiętam 50 kilka narodów, ale dlaczego tylko ten jeden robi tyle hałasu i szkodzi reszcie? Ponieważ mają przywódców, których obchodzi tylko własny interes i są gotowi poświęcić każdego byle zdobyć władzę.

Bojkotuj ile chcesz, ale pamiętaj, że każde działanie dla dobra Tybetu, jest ciosem wymierzonym w Tybetańczyków. Więc wybieraj władza i bogactwa dla kilku ludzi, czy spokój i godne życie dla milionów?

[edit] Przejrzałem te twoje filmiki na youtube i niekorzystne dla Chin informacje pochodzą z okresu po 2 wojnie światowej, a przed zakończeniem rewolucji kulturalnej, a ta skończyła się ponad 30 lat temu i to był czarny okres w historii całych Chin.

Jak tak wierzysz w youtube i w naprędce przygotowane filmiki propagandowe, to obejrzyj ten fragment programu.

http://pl.youtube.com/watch?v=QAP_G61j5xw&feature=related Święta prawda, więc jak, władza dla grupki, czy dobre życie dla milionów?

Tak podsumowując, żyjcie sobie z klapkami na oczach i dajcie sobą pomiatać, przynajmniej pasujecie do reszty tego stada w owczym pędzie, a najważniejsze to należeć do stada, a nie samodzielnie myśleć. Mi nigdy nie pasowało bycie bezwolnym sługą, chociaż to wygodne. Najpierw sami stańcie się wolni, a dopiero potem nieście prawdziwą wolność innym.

Posted

nie interesują mnie takie tematy. Czy to że ktos sie czemus przeciwstawi zmieni postawe Chin? Chyba nie . Wiec po co sie buntowac/