Jump to content

Przewrażliwiona mama na punkcie narkotyków

user

Recommended Posts

Posted

Witam! Mam 18 lat. Często gdy wracam ze szkoły, od kolegów, przyjaciół ze spotkań.Mama obserwuje moje zachowanie dosc dokładnie. Stwierdziła że cpam, oberwałem z liścia w twarz za to. Ja nigdy nawet nie ruszyłem marichuany ani innego świństwa które podchodzi pod narkotyki. Ona cały czas mnie kontroluje nie wypuszcza z domu.Teraz mam miec poprawke i mama stwierdziła że to przez narkotyki. Czasemprzegrzebuje rzeczy osobiste, raz wyciągneła paczke prezerwartyw i pokazała je ojcu po czym postawiła na stole. Nie mam chwili spokoju cały czas wbija mi do pokoju bez pukania i sprawdza czy przypadkiem nie biore. Nie dostaje kieszonkowego a za każda złotówke otrzymana na jakis cel np. naprawa roweru musze sie rozliczac. Mam tego serdecznie dosc siostra mi powiedziała że miała tak samo i ze skonczy sie to jak wyprowadze sie z domu. Co mam robić? Próbowałem z nią rozmawiac, nie dalo sie.

Esther Greenwood
Posted

jak widzisz, twoja matka jest bardzo przewrażliwiona na tym punkcie. ty tego niestety nie zmienisz, a chcąc temu zapobiec, możesz tylko pogorszyć sprawę.

wydaje mi się, że zachowanie matki może być spowodowane jakimiś nieprzyjemnymi wspomnieniami, albo zwyczajnie tym, że za dużo filmów się naoglądała, czy znajome jej za dużo naopowiadały.

jesteś w takim wieku, że narkotyki masz na wyciągnięcie ręki i wydaje mi się, że nawet gdybyś próbował udowadniać, że nie ćpasz - matka nie uwierzyłaby. jasne, możesz próbować. kontynuuj codzienne rozliczanie, wracaj o wczesnej porze, rozmawiaj z nią w ciągu dnia o spawach codziennych, spróbuj się do niej zbliżyć, żeby nabrała do ciebie zaufania. wiesz, mimo wszystko dziwi mnie to, że ona po tylu nieudanych próbach przeszukiwanie wciąż żyje w przekonaniu, że coś bierzesz.

mam jednak nadzieję, że to pomoże. jeśli nie - przeprowadzka będzie nieunikniona.

Posted

każda mama się boi o dziecko, a o to że bierze narkotyki to już najbardziej, ale Twoja mama przesadza. Jest zbyt nadopiekuńcza! A co z Twoim ojcem? on też jest taki? jeśli nie to pogadaj z nim o tym, poproś żeby porozmawiał z mamą i jej wytłumaczył że nie ma o co się bać.

Posted

ojciec z nia rozmawiał nic to nie dało. Powiedział mi zebym sie nie przejmował i miał ją w tym temacie w d...

Posted

Wpływ oglądania filmów, czytania damskich gazetek z poradami itp.

Mama się boi o Ciebie, o Twoje zdrowie i o zdanie o sobie. Wiesz, co by było, gdyby sąsiedzi się dowiedzieli, że być może ćpasz? Ona zyskałaby opinię złej matki. A może dziecko jakiejś jej znajomej bierze i Twoja mama nie chce, żebyś Ty też brał.

Posted

Chodzi raczej o gazetkę, która ma doskonałe porady które mama bierze sobie do serca. Nawet nie wie jak mi jest przykro

Posted

kurde to nie wiem co Ci mam poradzić, bo pewnie z Nią juz rozmawiałeś.

a powiedziałeś jej że nie może Cię tak traktować, że jest Ci przykro gdyż nie ma do Ciebie zaufania? Ja swojej bym powiedziała żeby się poszła leczy albo że jej odbija. Ale jak mówisz że Twoja siostra też tak miała no to nie wiem czy coś na to poradzisz...

Masz już 18 lat za niedługo pewnie się wyprowadzisz

Posted

Ew. udowodnij jej, że jesteś przeciw narkotykom, myślę że może pomóc.

Kwiat_Lotosu90
Posted

Pogadaj z nia szczerze.. powiedz,ze jestes przeciw, jak nie wierzy niech zrobi test - to jej udowodni ;) .

Albo stanowczo powiedz.. 'nie masz prawa grzebac w moich rzeczach' itd, niech zrozumie,ze to ona cos robi zle a nie Ty.

Posted

Zrobi Ci test i powie ze pewnie specjalnie nie brałes dzisiaj bo wiedziałes ze bedzie test. Wspólczoje Ci. Ale musisz z mama poroamawiac powaznie i stanowczo.

Kwiat_Lotosu90
Posted
specjalnie nie brałes dzisiaj bo wiedziałes ze bedzie test.

dzisiaj? sa testy na tydzien, czy wiecej.

speedway_fan
Posted

no właśnie zróbcie testy a później pogadaj z mamą szczerze...

Posted

user, bywa, jedyne co możesz zrobic to szczera rozmowa.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• wardrum
    • yiliyane
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane