Jump to content

lekcje prywatne czy szkoła językowa?


królowa_śniegu

Recommended Posts

królowa_śniegu
Posted

Co jest lepsze? Chodzić na lekcje prywatne czy uczęszczać do szkoły językowej, gdzie grupka liczy 4-10 osób? Poradźcie mi. :/

Link to comment
Posted

ja zaczynałam od lekcji prywatnych, żeby wrosły mi w głowę podstawy. jak już miałam je w małym palcu, to poszłam na lekcje w grupie do szkoły językowej. tam nauczyłam się (i wciąż się doskonalę) wyrażać swoje opinie i uczucia po angielsku, komunikować się z ludźmi, a przyznam że po prywatnych lekcjach nie do końca umiałam używać swojej wiedzy.

Link to comment
Posted

wszystko ma swoje plusy i minusy :)

Ja bym wybrała lekcje indywidualne, cały czas dla Ciebie, możesz o wszystko pytać bez obaw, powtarzać kilka razy materiał który sprawia Ci problemy

Link to comment
Posted

2 lata uczyłam się w szkole językowej ;> Nie narzekam, było nas 10 -11 coś koło tego. Taka mała klasa. Dużo się nauczyłam, myślę, że jeżeli tobie też na tym zależy, to nie zrobi ci różnicy czy będziesz tam sama czy z grupą,wszędzie się nauczysz ;] Ale wiadomo, że na lekcjach prywatnych nauczyciel będzie cały czas patrzył ci na ręce, będziesz mogła go o coś w każdej chwili spytać, bez zgłaszania, bo będziesz tylko sama ;>

Link to comment
Posted

Polecam prywatne. Uwazam ze lepsze od grup 5-10 osobowych. Jestes sam pytasz sie co chcesz wszystko Ci wytłumacza dokladnie.

Link to comment
królowa_śniegu
Posted

Heh, dzięki za podpowiedzi. Idę teraz do liceum i jakoś mama chce mnie wyprawić na lekcje niemca, ale pytanie gdzie, teraz mi się rozwiał ten mętlik. :)

Link to comment
Posted

Również wybrałabym lekcje prywatne. Miałam okazję spróbowac i grupy i prywatnych konwersacji i zdecydowanie bardziej wolałam konwersacje. Bo przez dwie godziny mówiłam tylko ja, więc sporo z tego wyniosłam;) (Między innymi gadatliwoś ;)). Grupa (w moim wypadku 4/5 osób) miała te plusy, że było więcej śmiechu i luźniejsza atmosfera (no ale równocześniej mniejsze skupienie, więc i gorsze wyniki). Tak czy siak życze powodzenia i pozdrawiam !!

Link to comment
Posted

Proste.

Gdyby w klasach szkolnych byl tylko 1 uczen to nie musielibysmy miec korkow. Prywatne lekcje sa lepsze.

Link to comment
Posted

Ale na lekcjach w grópie więcej się rozmawia (praca w grópach) gdzie sam musisz przeprowadzać dialogi itp a jak czegoś nie rozumiesz to babka Ci i tak tłumaczy do bólu bo to jest szkoła prywatna i się płaci za to 8) 8)

Link to comment
Posted

chodziłam pół roku do szkoły językowej i jakoś nie polecam, uczyłam się tego czego akurat nie potrzebowałam (wszystko jest potrzebna ale..) na prywatnych zawsze możesz zapytać o to co Cie akurat interesuje/co jest Ci w danym czasie potrzebne również na lekcje w szkole.

Link to comment
muzykoholiczna
Posted

ja wolę lekcje prywatne, ponieważ co roku mam okazję wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Jeśli ktoś ma tak, że nie może wykorzystywać nabytej wiedzy gdzieś za granicą, czy na obozach, to bardziej polecałabym szkołę językową. Ale na prywatnych lekcjach program dostosowany jest tylko do ciebie, jak napisała onaszalona, nauczyciel może pomóc w pracy domowej z angielskiego i takie tam inne.

Link to comment
Posted

Ja korzystałam z obu form nauki. Po dłuższym pobycie w szpitalu nałapalam trochę zaległości i wtedy chodziłam na prywatne lekcje. I dość sprawnie nadrobiłam materiał. A w licuem chcąc się dokształcić wybrałam szkołę językową i też byłam bardzo zadowolona. Ja po prostu lubię sie uczyć w grupie.

Link to comment
Posted

W szkole jezykowej, bardziej skupia sie na doskonaleniu mowienia, bedzie duzo konwersacji. Natomiast jezeli chcesz uporzadkowac swoja gramatyke, i nauczyc sie wszystkiego od poczatku do konca to zdecydowanie lepsze beda lekcje prywatne, gdzie nauczycielka poswieci Ci dowolna ilosc czasu na wyjasnienie niezrozumialej kwestii. W szkole jezykowej, nie mozesz na to liczyc, bedziesz musiala dopasowac sie do tempa nauczyciela i grupy. W szkole jezykowej za to jest wesolo i prawdopodobnie bedziesz tam chodzila z przyjemnoscia ;). Wszystko zalezy od tego co jest Twoim piorytetem.

Link to comment
Posted

uczyłam się angielskiego i niemieckiego w obu formach.

Powiem tak:

plus nauki prywatnie:

-cała uwaga skupiona na Tobie

-mozesz zadawać odwazniej pytania

-więcej czasu na dokładne sprawdzenie twoich umiejętności

-profil nauki dostosowany do Ciebie

plusy nauki w grupie:

- dużo konwersacji z róznymi rozmówcami

-grupa może motywować( przynajmnie tak że nie chcesz odstawać ;) )

- skrócony czas "przypadający" na Ciebie może też motywowac do szybszych reakcji, tego że chcesz "wycisnać" ile się da siebie w takich wrunkach jakie masz narzucone

-kursy w szkole językowej często łączą się z tym że możesz korzystac z różnych książek, filmów, taśm z nagraniami-nauczyciel prywatny może tego nie mieć.

Minusy nauki prywatnej:

- ja na przykład lekcje prywatne zmarnowałam o tyle że zaraz zaprzyjaźniałam się z moimi nauczycielami( same młode osoby) i połowa czasu schodziła na żarciki, ciasteczka, nynyny. było przemiło ale mogłam ten czas wykorzystać na intensywniejszą naukę- musze to przyznać.

uważałam też że mogę sobie pozwolic na takie rozluźnienie, że wszystko kręci sie wokół mnie.. troche bata nad głową mi zabrakło, zwłaszcza z niemieckim którego nauka dodatkowo nie sprawiał mi przyjemności.

Minusy nauki w grupie:

- możesz trafić na grupe leserów którzy będą ciągnąc grupę w dół, opóźniać,

możesz tez sama nie wyrabiac z materiałem, uczyć się "po łebkach", wmieszać się w tło grupy i przebimbac cały kurs(też tak sobie zrobiłam w tamtym roku na angielskim;))

- godziny zajęc są ustalone odgórnie, jeśli coś się stanie że nie będziesz mogła przyjść to będziesz o zajęcia do tyłu a kasa przeciez wpłacona z góry. Jak się zdarzy raz to jeszcze ale...

przemyśl co wolisz i już:)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • dannonka
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   8
  2. 2
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   3
  3. 3
   Kerosine
   Kerosine
   3
  4. 4
   Gloria
   Gloria
   2
  5. 5
   LaFleur
   LaFleur
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  10 posts
  wardrum
  wardrum
  9 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  9 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  Gloria
  Gloria
  5 posts
  LaFleur
  LaFleur
  3 posts
  dannonka
  dannonka
  3 posts
  fotograf1981
  fotograf1981
  3 posts
  konserwatoriumchaosu
  konserwatoriumchaosu
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  39 posts
  wardrum
  wardrum
  29 posts
  yiliyane
  yiliyane
  20 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  448 posts
  yiliyane
  yiliyane
  369 posts
  Gloria
  Gloria
  118 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up