Jump to content

lekcje prywatne czy szkoła językowa?

królowa_śniegu

Recommended Posts

królowa_śniegu
Posted

Co jest lepsze? Chodzić na lekcje prywatne czy uczęszczać do szkoły językowej, gdzie grupka liczy 4-10 osób? Poradźcie mi. :/

Posted

ja zaczynałam od lekcji prywatnych, żeby wrosły mi w głowę podstawy. jak już miałam je w małym palcu, to poszłam na lekcje w grupie do szkoły językowej. tam nauczyłam się (i wciąż się doskonalę) wyrażać swoje opinie i uczucia po angielsku, komunikować się z ludźmi, a przyznam że po prywatnych lekcjach nie do końca umiałam używać swojej wiedzy.

Posted

wszystko ma swoje plusy i minusy :)

Ja bym wybrała lekcje indywidualne, cały czas dla Ciebie, możesz o wszystko pytać bez obaw, powtarzać kilka razy materiał który sprawia Ci problemy

Posted

2 lata uczyłam się w szkole językowej ;> Nie narzekam, było nas 10 -11 coś koło tego. Taka mała klasa. Dużo się nauczyłam, myślę, że jeżeli tobie też na tym zależy, to nie zrobi ci różnicy czy będziesz tam sama czy z grupą,wszędzie się nauczysz ;] Ale wiadomo, że na lekcjach prywatnych nauczyciel będzie cały czas patrzył ci na ręce, będziesz mogła go o coś w każdej chwili spytać, bez zgłaszania, bo będziesz tylko sama ;>

Posted

Polecam prywatne. Uwazam ze lepsze od grup 5-10 osobowych. Jestes sam pytasz sie co chcesz wszystko Ci wytłumacza dokladnie.

królowa_śniegu
Posted

Heh, dzięki za podpowiedzi. Idę teraz do liceum i jakoś mama chce mnie wyprawić na lekcje niemca, ale pytanie gdzie, teraz mi się rozwiał ten mętlik. :)

Posted

Również wybrałabym lekcje prywatne. Miałam okazję spróbowac i grupy i prywatnych konwersacji i zdecydowanie bardziej wolałam konwersacje. Bo przez dwie godziny mówiłam tylko ja, więc sporo z tego wyniosłam;) (Między innymi gadatliwoś ;)). Grupa (w moim wypadku 4/5 osób) miała te plusy, że było więcej śmiechu i luźniejsza atmosfera (no ale równocześniej mniejsze skupienie, więc i gorsze wyniki). Tak czy siak życze powodzenia i pozdrawiam !!

Posted

Proste.

Gdyby w klasach szkolnych byl tylko 1 uczen to nie musielibysmy miec korkow. Prywatne lekcje sa lepsze.

Posted

Ale na lekcjach w grópie więcej się rozmawia (praca w grópach) gdzie sam musisz przeprowadzać dialogi itp a jak czegoś nie rozumiesz to babka Ci i tak tłumaczy do bólu bo to jest szkoła prywatna i się płaci za to 8) 8)

Posted

chodziłam pół roku do szkoły językowej i jakoś nie polecam, uczyłam się tego czego akurat nie potrzebowałam (wszystko jest potrzebna ale..) na prywatnych zawsze możesz zapytać o to co Cie akurat interesuje/co jest Ci w danym czasie potrzebne również na lekcje w szkole.

muzykoholiczna
Posted

ja wolę lekcje prywatne, ponieważ co roku mam okazję wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Jeśli ktoś ma tak, że nie może wykorzystywać nabytej wiedzy gdzieś za granicą, czy na obozach, to bardziej polecałabym szkołę językową. Ale na prywatnych lekcjach program dostosowany jest tylko do ciebie, jak napisała onaszalona, nauczyciel może pomóc w pracy domowej z angielskiego i takie tam inne.

Posted

Ja korzystałam z obu form nauki. Po dłuższym pobycie w szpitalu nałapalam trochę zaległości i wtedy chodziłam na prywatne lekcje. I dość sprawnie nadrobiłam materiał. A w licuem chcąc się dokształcić wybrałam szkołę językową i też byłam bardzo zadowolona. Ja po prostu lubię sie uczyć w grupie.

Posted

W szkole jezykowej, bardziej skupia sie na doskonaleniu mowienia, bedzie duzo konwersacji. Natomiast jezeli chcesz uporzadkowac swoja gramatyke, i nauczyc sie wszystkiego od poczatku do konca to zdecydowanie lepsze beda lekcje prywatne, gdzie nauczycielka poswieci Ci dowolna ilosc czasu na wyjasnienie niezrozumialej kwestii. W szkole jezykowej, nie mozesz na to liczyc, bedziesz musiala dopasowac sie do tempa nauczyciela i grupy. W szkole jezykowej za to jest wesolo i prawdopodobnie bedziesz tam chodzila z przyjemnoscia ;). Wszystko zalezy od tego co jest Twoim piorytetem.

Posted

uczyłam się angielskiego i niemieckiego w obu formach.

Powiem tak:

plus nauki prywatnie:

-cała uwaga skupiona na Tobie

-mozesz zadawać odwazniej pytania

-więcej czasu na dokładne sprawdzenie twoich umiejętności

-profil nauki dostosowany do Ciebie

plusy nauki w grupie:

- dużo konwersacji z róznymi rozmówcami

-grupa może motywować( przynajmnie tak że nie chcesz odstawać ;) )

- skrócony czas "przypadający" na Ciebie może też motywowac do szybszych reakcji, tego że chcesz "wycisnać" ile się da siebie w takich wrunkach jakie masz narzucone

-kursy w szkole językowej często łączą się z tym że możesz korzystac z różnych książek, filmów, taśm z nagraniami-nauczyciel prywatny może tego nie mieć.

Minusy nauki prywatnej:

- ja na przykład lekcje prywatne zmarnowałam o tyle że zaraz zaprzyjaźniałam się z moimi nauczycielami( same młode osoby) i połowa czasu schodziła na żarciki, ciasteczka, nynyny. było przemiło ale mogłam ten czas wykorzystać na intensywniejszą naukę- musze to przyznać.

uważałam też że mogę sobie pozwolic na takie rozluźnienie, że wszystko kręci sie wokół mnie.. troche bata nad głową mi zabrakło, zwłaszcza z niemieckim którego nauka dodatkowo nie sprawiał mi przyjemności.

Minusy nauki w grupie:

- możesz trafić na grupe leserów którzy będą ciągnąc grupę w dół, opóźniać,

możesz tez sama nie wyrabiac z materiałem, uczyć się "po łebkach", wmieszać się w tło grupy i przebimbac cały kurs(też tak sobie zrobiłam w tamtym roku na angielskim;))

- godziny zajęc są ustalone odgórnie, jeśli coś się stanie że nie będziesz mogła przyjść to będziesz o zajęcia do tyłu a kasa przeciez wpłacona z góry. Jak się zdarzy raz to jeszcze ale...

przemyśl co wolisz i już:)