Jump to content

Obawy przed ich reakcją...

IMR3VIL

Recommended Posts

Posted

Witam, w najbliższym czasie mam spotkanie klasowe. Wiecie, nowa klasa trzeba sie zkumać.

Tylko, że ja obawiam się jednego, że zostane "skreślony" ze względu na moja wade.

Oto ona:

nie wyraźnie wymawiam R :(

Jak myślicie czy to coś zmienia w moich stosunkach z dziewczynami ?

(mam na myśli rozmawianie itp)

Posted

Do szkoły średniej idziesz? To nic nie zmienia, sama też mam wadę wymowy i jakoś nikt mnie przez to nie skreślił. Nie ma się co tym przejmować. Ważne jest to o czym mówisz, a nie w jaki sposób to mówisz.

Jelly Jumper
Posted

ja tez rok temu poznalam cala nowa klase wogole szkole i ludzie maja rozne wady ale wiekszosc osob nie zwraca na to uwagi, w tym wieku raczej myslimy juz dosc rozsadnie i wiadomo ze liczy sie charakter a nie jakat tam wada. nie masz sie co martwic, bedzie dobrze:)

Posted

Nikt nawet nie zauważy.

Ale to da się "wyleczyć". Idź do logopedy. Moze nie jesteś jeszcze za stary.

Posted

Jeśli tobie to nie przeszkadza, to inni też raczej nie będą na to zwracać uwagi.

Posted

Bądź dowcipny, na temat uwag pod swoim adresem reaguj na luzie, śmiej się sam z siebie... bądź sobą, otwórz się dla innych i przedstaw swoje zalety.

Posted

Kurcze, to już liceum, ludzie jak by na to nie patrzeć są dojrzalsi i nie będzie im to przeszkadzać! Wszystko zależy od tego, jak będziesz się zachowywał. Jeśli będziesz na siłę to ukrywał - zauważą. Jeśli będziesz zachowywał się swobodnie nikt nie zwróci na to uwagi

Posted

Jesli będziesz tak myślał to trudniej bedzie Ci sie wyluzowac na spotkaniu. Pomysl ile osób ma taki problem? Nie jesteś sam więc sie tak nie martw. To nie jest jakis ogromny problem przez który mógłbyś zostac odrzucony przez resztę grupy.

Moim zdaniem nie.Nie każda dziewczyna patrzy tylko na takie rzeczy liczy sie też charakter. Może się oczywiście trafic taka dziewczyna której się to nie spodoba., ale to byłby dowód na to że nie jest ona warta Twojej uwagi.

Posted

Nie boj zaby. Sam mam w klasie dwoch kumpli z klopotami z wymawianiem 'r'. Nawet na poczatku nikomu nie przyszlo do glowy smiac sie z czegos takiego. Dopiero po 2-3 miechach, kiedy sie kazdy troche lepiej poznal zaczelismy brechtac, ze to takie 'r umlaut' XD Problemu nie ma, czasem tylko lolnik przejedzie na lolkach.

Posted

a miales do tej pory kłopoty w kontaktach z dziewczynami ?

jezeli wszystko ukladalo sie dobrze, to dlaczego teraz mialo byc byc inaczej ;)

natomiast jezelli miales problemy, to zastanow sie z czego mogly wynikac. Moze niekoniecznie spowodowane wada wymowy (raczej malo prawdopodobne). Predzej powiedzialabym, ze wada wymowy, powodowala,ze byles oniesmielony i niewystarczajaco swobodny w rozmowie i to moglo sprawic, ze byles dla dziewczyn troche nie zauwazalny.

Dlatego postaraj sie juz od samego poczatku, sprawiac wrazenie pewnego siebie, akceptujacego swoja wade. Jak Tobie nie bedzie ona przeszkadzac, to im rowniez nie ;)

Posted

Oh oczywiście, że to cię nie skreśli!!!

Przestań się przejmować takimi rzeczami... Nie twoja wada decyduje o tym jakim jesteś człowiekiem... Znam wielu ludzi, którzy nie wymawiają "R", jednak nie są z tego powodu jakoś pokrzywdzeni... Myślę, że to zależy tylko od tego jak ty będziesz do tego podchodził... Jeśli będziesz z tego robił wielkie halo ludzie mogą to podłapać i sami się tym interesować, choć wcześniej nawet nie zwróciliby na to uwagi...

Więc głowa do góry... Wymowa to nie wszystko :)

Posted

Premier tez nie mowi "r" a lubi go 60% Polaków. Moj szosty zmysl mowi mi ze Ciebie polubi znacznie wiecej osob, bo taka wada wymowy nie stanowi dla wiekszosci ludzi problemu;]

Posted

"To erotycznie brzmiące rrrrrr, straceńców pcha na żądzy żerrrr, to perwersyjne rrrrr" jak śpiewała kiedyś Kaja ;] To jest coś, co Cię już na starcie wyróżni z tłumu. Wykorzystaj to, czerp z tego pełnymi garściami. I nie daj się zapamiętać jako ktoś, kto wstydzi się swojej wyjątkowości.

Posted

Jeśli masz fajny charakter to tylko to się liczy. Mam kolegę który trochu sepleni. Ale jest bardzo fajny i nikomu to nie przeszkadza. Liczy sie charakter czlowieka jego usposobienie

gitarzysta_:)
Posted

znam taką dziewczynę, która ma obsesję na tym punkcie, a dokładniej to uwielbia, kiedy facet nie wymawia poprawnie 'r'. więc jesli trafisz bracie na taką, to masz wygrane ;D

Posted

To napewno jakiś tam defekt, ale po pewnym czasie się tego nie słyszy po porstu. Mam przyjaciółkę która tez nie wymawia "r". Kiedyś to słyszałam, a teraz... :)

Posted

Znam takiego chłopaka i ma na imie Rafał, tez nie potrafi poprawnie wypowiedzieć "r" ale wedłóg mnie to jest słodkie

Posted

a ja Ci powiem, że mój brat ma tę wadę, a działa to na dziewczyny bardziej jak lep, niż odstraszacz. Też koleżankę w LO miałam z tą wadą, bardzo fajna dziewczyna i wszyscy ją lubili.

Dzięki temu się wyróżnisz.... poza tym, słoooodkie to ^^ ;)

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Nathaneczek
    • wardrum
  • Najnowsze posty

• Nathaneczek
      Cześć wszystkim   Na wstępie kilka informacji. Mam 20 lat, znajoma 18 lat. Spotykaliśmy się często w szkole ale po jej ukończeniu, gdy proponuje spotkanie zawsze dostaje odpowiedź że ma jakieś plany, strasznie długo to trwa i jedynie piszemy czasem na fb i to w sumie tyle. Żadnych spotkać bo ma plany, nie ważne co zaproponuje. Podoba mi się ona i za bardzo nie wiem co robić, bo ciągłe pisanie na FB raczej mnie do niej nie zbliży. Odległość między nami to około 500 metrów więc blisko ale i tak mimo tego nie ma czasu. Jakieś porady? Cokolwiek?
    • wardrum
    • yiliyane
      Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
    • yiliyane
      Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
    • yiliyane
      Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane