Jump to content

Czy Polska powinna się angażować w wojnę na Kaukazie?


Martusia09305

Recommended Posts

Martusia09305
Posted

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Link to comment
Posted

już to zrobiła, a czy powinna.

Hmm jeżeli rozpatrujemy to w kontekście "korzyści - straty" to nie powinna.

Jeżli rozpatrujemy to w kontekście "być okej okej" to powinna.

Link to comment
Posted

Polska się wszędzie angażuje, najczęściej tam gdzie nie powinna :roll:

Wiadomo że wojna i że powinno się pomóc, ale czy warto było się angażowac to się jeszcze okaże

Link to comment
Posted

A po kiego grzybka?

Kolejna polityczna zagrywka pt "Jesteśmy dobrym krajem".

Tylko że dobroci w tym ani trochę.

Link to comment
Posted

My zawsze wyskakujemy przed wszystkimi, tacy bohaterscy chcemy byc a potem sami dostaja za przeproszeniem w d... a reszta ma na nas 'wylane'

Link to comment
Posted

Po co sie pchać w coś co nas nie dotyczy ??

Link to comment
Posted
Po co sie pchać w coś co nas nie dotyczy ??

Powiedzieli Anglicy i Francuzi, kiedy Niemcy 1 września '39 zaatakowały Polskę...

Mimo iż mieliśmy pakt pomocy militarnej.

No, ale mimo wszystko nie powinniśmy podskakiwać Ruskom. Rosja jest jak dąb, jak ją uderzysz to ona nic nie poczuje, ale za to ty tak. Rozumiem, że możemy podpaść Ukrainie, Turcji, Portugalczykom, czy nawet Korei Płn., ale Rosja to jest już inny kaliber. Oni mają przerost ambicji i słabe nerwy i nie powinniśmy im podpadać, tym bardziej, że to nasz sąsiad i to dość potężny.

Link to comment
Posted

właśnie .. czy nam ktoś pomagał ?? Czy gdy polska Była pod zaborami ktoś starał sie to zmienić?? Nie ..!!

więc jestem przeciwnikiem angazowania sie w tą wojne ... Bo to nie jest nasza wojna !!

Link to comment
Posted

Polska się wszędzie angażuje, pomagać wszystkim krajom by chciała, a jak ona potrzebuje to ją wystawiają (no może nie zawsze).

Moim zdaniem nie powinna.

Link to comment
Posted
Po co sie pchać w coś co nas nie dotyczy ??

A czemu nie? Stosunki z kacapami zawsze były burzliwe między nami, zawsze dostawaliśmy od nich po dupie, to teraz zrewanżujmy się i uprzykrzmy im życie, a gdyby tak Polska była w sytuacji Gruzji? Żądali byśmy pomocy innych krajów, "Bo tak trzeba" reszta świata nie robi sobie z tego nic, tylko 3 małe bałtyckie kraje chce pomóc, bo wiemy jak to jest pod kacapską ręką.

Link to comment
mała czarna
Posted

Wychodzę z założenia, że ignorancja i zamykanie oczu, by nie widzieć czegoś, co jest wielkie jak Ameryka i oczojebne jak tipsy, to najgorsze wyjście.

CZasem są sprawy ważniejsze niż korzyści i zyski.

Link to comment
Posted

Ee Menda. Nie tylko te 3 kraje pomagają. Dodaj do tego jeszcze Turcję, Grecję, USA, Czechy i Ukrainę. Bowiem one wspierają ich militarnie, a nie tylko jawnie.

Link to comment
Posted
Ee Menda. Nie tylko te 3 kraje pomagają. Dodaj do tego jeszcze Turcję, Grecję, USA, Czechy i Ukrainę. Bowiem one wspierają ich militarnie, a nie tylko jawnie.

Boją się wesprzeć jawnie bo przecież to wielka Rosja x) USA narobiło w gacie i jest OK.

Jak jest ropa to Usa naparza, jak giną nie winny nie rusza palcem, w tym tygodniu pierwszy raz w życiu jestem dumny z kaczuszki, bo nie bał się powiedzieć co powiedział, sankcje jakie nas po tym czekają są niczym w porównaniu do domu jaką we mnie wstrzyknął.

Może media pokazują Sarkzjego z Francji bo on coś zdziałał, ale nasz Prezydent okazał się godny uwagi, podziwu i wszystkiego czym nasz naród był przez setki lat, (no może prócz pijaństwa ale wszystko przed nami)

Wysyłanie dyplomacji to nie pomoc, więc oni w niczym nie pomogli.

Link to comment
Martusia09305
Posted

Mendoxes, zgadzam się z Tobą. Tez pierwszy raz byłam dumna z naszego prezydenta.

Dokładnie... A gdybyśmy my byli w takiej sytuacji? I nikt nie zechciałby nam pomóc?

Szczerze zadziwiła mnie reakcja premiera.

Ludzie czy w tym kraju panuje naprawdę taka znieczulica?

Owszem. Rosja jest potężna i grozi Polsce,że ją krytukujemy. Ale skoro jest poteżna... A nikt by się nie sprzeciwił to może Gruzja by im nie wystarczyła?

Link to comment
Posted

Ale niektórzy maja podejście, brak słów... a jak nas Rosja będzie chciała zatakować to też inne kraje nie maja pomagac bo to nie ich interes.

To jest jakas masakra, że zaczyna się olimpiada a ruskie kutasy do ludzi niewinnych zaczynaja strzelać. Gdyby Olimpiada dziala się w normalnym kraju to powinno się zdyskfalifikować wszystkich ruskich sportowców. Kaczka postąpiła naprawde bohatersko, a wypowiedzi opozycji to jest żal. Najlepiej ogon podkulić i dalej zarabiać pieniążki. Zawsze nienawidziałem Sowietów a teraz nienawidze ich jeszcze bardziej.

Link to comment
Posted

Gruzinom chyba bardziej odpowiada pomoc USA w postaci 10 - 15 helikopterów i to całkiem porządnych, niż słowa prezydenta jakiegoś głupiego kraju.

Nie mówię, że nasz prezydent źle zrobił, ale co to pomoże? Rosja i tak ma nas w dupie. Jesteśmy dla nich jak komar, który nie robi żadnej szczególnej krzywdy, ale mocno denerwuje i którego mogą łatwo zmiażdżyć. Kaczyński zrobił to co uważał za słuszne i za to mu chwała, że nie bał się powiedzieć co o tym myśli, ale istotne jest też, aby to nie odwróciło się przeciwko nam. Abyśmy to my nie potrzebowali pomocy, za to co sami sobie zgotowaliśmy. Inne kraje powiedzą: "Rzucali się Rosji i są udupieni, jeśli my się sprzeciwimy, to nas też udupią".

Link to comment
mała czarna
Posted

Jak Rosja będzie chciała, to nas udupi z naszym mówieniem czy bez niego. Tu Kaczor nie ma nic do gadania, żadnego wpływu.

Ot, ruskie kaprycho.

Link to comment
Posted
a jak nas Rosja będzie chciała zatakować to też inne kraje nie maja pomagac bo to nie ich interes

Zastanawia mnie skąd od razu takie czarne scenariusze typu: Rosja zaatakuje Polskę, będzie 3 wojna światowa itp. Rosjanie, ot tak z nudów nie wjechali do Gruzji, tylko dostali od innych krajów kilka powodów, którymi mogą swoje działania teraz usprawiedliwiać.

Po za tym, gdyby Rosja zaatakowała Polskę (co jest bardzo mało prawdopodobne) to kraje zachodnie miały by w tym taki interes, że należymy do NATO i gdyby nam nie pomogli, pokazali by tym samym Rosji, że są słabi, tchórzliwi i ten cały sojusz jest nic nie wart.

To jest jakas masakra, że zaczyna się olimpiada a ruskie kutasy do ludzi niewinnych zaczynaja strzelać

Nie wiem ile to jeszcze razy można powtarzać, ale to nie Rosjanie zaatakowali pierwsi, tylko Gruzini, mimo tego, że znali konsekwencje jakie to spowoduje.

Gdyby Olimpiada dziala się w normalnym kraju to powinno się zdyskfalifikować wszystkich ruskich sportowców

Sorry, ale co do tego mają sportowcy? Czemu to oni mają ponosić konsekwencje czynów jakie podjęli przywódcy ich państw? To są zwykli ludzie, którzy z tym całym konfliktem nie mają nic wspólnego, są tam po to aby walczyć o podium i reprezentować swój kraj.

Kaczka postąpiła naprawde bohatersko, a wypowiedzi opozycji to jest żal.

W polityce nie zawsze chodzi o to, żeby postępować bohatersko, ale tak jak w szachach myśleć dwa czy trzy ruchy do przodu. Saakaszwili nie pomyślał co robi atakując Osetię, co być może było w pewnym sensie bohaterskie, ale wiadomo jak się skończyło. Teraz wystarczy tylko czekać na to co przyniesie wystąpienie Kaczyńskiego.

Co do samego tematu, to Polska nie ma po co się angażować w wojnę na Kaukazie choćby z tego prostego powodu, że wojna się już tam skończyła. Walki się skończyły i prowadzone są już rozmowy pokojowe. Jedyne co może zrobić teraz Polska to pomagać dyplomatycznie przy prowadzeniu rozmów pokojowych, a wygłaszanie pełnych emocji i nic nie dających przemówień raczej nie pomaga.

Link to comment
Posted

nie. bo jak przyszło co do czego, to na Polskę się wszyscy wypięli. polscy politycy to banda awanturników :/

Link to comment
Posted
nie. bo jak przyszło co do czego, to na Polskę się wszyscy wypięli.

Masz na myśli przeszłość czy teraźniejszość?

Link to comment
Posted

Ludzie tu nie chodzi o to ze pokazemy jacy to my bohaterscy nie jestesmy. Ja wcale z prezydenta dumna nie bylam. Mnie on zalamal. A gadanie 'co by bylo gdybysmy byli na tym samym miejscu...' jest bez sensu. Po co angazowac sie w cos wiedzac ze nasza pomoc i tak by g.... dała. Przestanym wreszcie wyskakiwac do przodu bo w efekcie lądujemy daleko w tyle.

Link to comment
Posted
Po co angazowac sie w cos wiedzac ze nasza pomoc i tak by g.... dała. Przestanym wreszcie wyskakiwac do przodu bo w efekcie lądujemy daleko w tyle.

Hmm, może i była symboliczna, może i nic nie dała, ale nie można zmienić nazwy Polska na Szwajcaria.

Bycie wiecznie obojętnym pomaga spać spokojnie, ale kto lubie spać.

Tak dostaniemy po tym wszystkim po dupalu od kacapów, ale trudno, tu chodzi tylko o gest, pokazanie, że nie są sami, to nie nasza sprawa może i nie nasza ale nie bądźmy jak skała, nie możemy stać z założonymi rękoma, obserwować i tylko wysyłać notki "jesteśmy głęboko zaniepokojeni sytuacją na kał kazie"

Pokażmy trochę ducha, nie jesteśmy bogaci,mądrzy to chociaż bądźmy odważni.

Link to comment
Posted

Nie czytałam wszystkich wypowiedzi ale mówię co myślę (może to się już powtórzyło) Otóz Polska wszędzie nosa wepcha (taka polityka) z pomocą humanitarną oczywiście proszę bardzo ale z resztą jaka tam występuje (żołnierze i wogóle) czego tam się pchać... A Rosja powiedziała: "Zapamiętamy Wam to do końca życia" ui tak Polska wysyła żołnierzy a jakby co (nie daj Boże) to potem żołnierzy by nie było... :evil:

Link to comment
Posted
"Zapamiętamy Wam to do końca życia"

No i co z tego?

My pamiętamy.

Katyń.

To niech kacapy pamiętają nas.

Link to comment
Posted

Nie nie powinna bo przez to mozemy sie narazic Rosji a oni maja kontrole prawie nad całym swiatem (gaz ropa...) Mozna powiedziec ze nie popieramy wrogosci ale nie wtracajmy sie do Tego co nie dotyczy nas. My w kraju mamy swoje problemy a nie . Z reszta 5 prezydentów leciało w 1 samolocie do Osetti. Przeciez tak nigdy sie nie obi, bo jakby rozbił sie ten samolot to 5 głow panstw nie zyje...

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   Niespodziewane wolne jutro w pracy, przyda mi się ten dzień [tym bardziej, że od świtu do zmierzchu na niebie niepodzielnie królować ma błękit].
  • yiliyane
   Moim zdaniem trochę za wcześnie pakujesz się w następny związek. Nie ochłonąłeś jeszcze po poprzednim, nie wyciągnąłeś wniosków z tamtej relacji. Przeniesiesz brudy ze starego związku w nowy i w efekcie nowy związek nie wypali. Na Twoim miejscu dałabym sobie czas. Nie musisz z nową dziewczyną zrywać kontaktu, wystarczy, że wasza relacja będzie polegała wyłącznie na koleżeńskich spotkaniach dopóki nie dojdziesz do porządku sam ze sobą. Jeśli chcesz przyspieszyć i polepszyć ten proces, może warto byłoby obgadać poprzedni związek z psychologiem. Muszę wytknąć tu dwa błędy, przepraszam. Po pierwsze, jeśli mieszkacie razem, wkład za mieszkanie powinien być 50/50. Nie jesteście małżeństwem ze wspólnym majątkiem, tylko dwojgiem niespokrewnionych i niespowinowaconych ze sobą ludzi. Nie masz obowiązku utrzymywać swojej dziewczyny w żaden sposób - czy to płacąc za mieszkanie, czy na jej codzienne utrzymanie. Wyjątek mógłby być, gdyby ona straciła pracę - na czas poszukiwania przez nią pracy (ale niezbyt długi, nie przesadzajmy, góra dwa miesiące) mógłbyś przejąć koszty, ale i tak potem powinniście się rozliczyć. Po drugie, nieodpowiedzialnością jest uczenie drugiego człowieka odpowiedzialności (niezależnie od wieku, płci i stopnia waszej zażyłości) poprzez zakup zwierzęcia. To się w 99% przypadków nie uda. Efekt będzie taki jak u was - osoba nieodpowiedzialna będzie miała w nosie zwierzę, a ta druga problem w postaci zwierzaka, którego tak naprawdę nikt nie chce.
  • supermati2009
   @Martusiaaaaaa92 "Agenci na deskorolkach. Nie byle co!"
  • yiliyane
   Nie ma sensu tego ciągnąć. Jej wyraźnie na Tobie nie zależy, nie liczy się z Twoimi uczuciami i nie szanuje Twojego czasu. Z waszej relacji nic już nie będzie, przykro mi. Ile ma lat? Jeśli mniej niż 18, to jeszcze można przymknąć na to oko, choć nie wydaje mi się, żeby w przypadku większości starszych nastolatek (16+) rodzice mieli aż tak dużo do powiedzenia w kwestii spotkań ich latorośli z rówieśnikami. Jeżeli dziewczyna jest młodszą nastolatką, a Ty nie jesteś jej rówieśnikiem, to tym bardziej powinniście zaprzestać spotkań, ponieważ prokurator mógłby mieć coś w tej kwestii do powiedzenia - nawet jeśli nie robicie nic złego. Jak to się mówi, strzeżonego Pan Bóg strzeże  
  • yiliyane
   Daj namiary na swoją firmę, rzucę studia i też pójdę siedzieć na ochronie, skoro tam są takie kokosy  A tak na poważnie, po co te przechwałki?  Przechodząc do clou problemu, zastanawiam się po co ciągniesz związek od 11 lat, jeśli dobrze rozumiem, skoro podejście Twojej dziewczyny do życia Ci nie odpowiada. Z przyzwyczajenia, dla seksu? Jaka by Twoja dziewczyna nie była, powinieneś chociaż być wobec niej uczciwy. Uczciwe podejście to albo zakończenie związku, albo poinformowanie dziewczyny, że jesteście tylko friends with benefits i że aktywnie szukasz stałej partnerki - i jeśli taki układ jej pasuje, to w porządku, możecie go ciągnąć dalej, albo rezygnacja z randkowania dopóki jesteście w związku. Dlaczego nie masz innej, "lepszej" kobiety? Z kilku powodów. Po pierwsze, na co dzień nie masz styczności z kobietami. Skoro pracujesz na ochronie, to pracujesz w pojedynkę, ewentualnie widujesz od czasu do czasu innych mężczyzn. Po drugie, jesteś już w trochę niekorzystnym wieku. 40-letni facet oczywiście nadaje się do ożenku, ale kobiety w jego wieku czy nawet ciut młodszym albo są zamężne, albo rozwiedzione i/lub z dziećmi (co, nie wiem jak Tobie, ale często wielu facetom nie odpowiada), albo są same, ale w męskich oczach mają jakąś "wadę" (np. nie są pięknościami, mają problemy zdrowotne itp.). Z kolei dużo młodsze kobiety, wybacz, ale nie polecą na 40-latka, który nie ma odpowiedniego statusu i pieniędzy. Przechwałki markowymi ubraniami niczego tu nie zmienią. Po trzecie, niepełnosprawność typu P-02, czyli, zgodnie z definicją "choroby psychiczne, w tym m.in. zaburzenia psychotyczne, zaburzenia nastroju począwszy od zaburzeń o umiarkowanym nasileniu, utrwalonymi zaburzeniami lękowymi o znacznym stopniu nasilenia czy zespołami otępiennymi", są dla kobiet wielką czerwoną flagą. Przykro mi. Kobiety szukają w związku bezpieczeństwa i stabilizacji, w przypadku chorób psychicznych trudno mówić o możliwości spełnienia tych warunków, nie mówiąc o tym, że powstaje obawa, że choroba może być dziedziczna i wasze dzieci bądź wnuki również będą chore. Chciałabym Cię pocieszyć, że na pewno znajdziesz bratnią duszę, ale... no nie wygląda to dobrze.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   dali
   dali
   3
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   2
  4. 4
   Kerosine
   Kerosine
   1
  5. 5
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  6 posts
  Gloria
  Gloria
  3 posts
  konserwatoriumchaosu
  konserwatoriumchaosu
  3 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
  yiliyane
  yiliyane
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  2 posts
  MarcoRose
  MarcoRose
  1 post
  fotograf1981
  fotograf1981
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  37 posts
  wardrum
  wardrum
  23 posts
  yiliyane
  yiliyane
  21 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  443 posts
  yiliyane
  yiliyane
  367 posts
  Gloria
  Gloria
  116 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up