Jump to content

Skąd się wzieli ludzie?

Pauli

Recommended Posts

Posted

Nurtuje mnie to pytanie już od dawna, chciałam poznać Wasze opinie na ten temat ;) A mianowicie, skąd się wzięli ludzie? Wg Kościoła to niby było tak, że był Adam i Ewa, ale oni przecież mieli dwóch synów! To nie rozumiem, skąd wzięli się następni ludzie. Chyba, że matka z synem ten tego ;) Ale nigdzie nie ma na to wyjaśnienia. A z drugiej strony naukowcy mówią, że jesteśmy od małp ;) Więc Bóg stworzył Adama, Ewę i małpy, żeby było więcej ludzi na świecie?

Posted

Te dwie teorie mogą być pokrewne nie sądzisz? wzieliśmy się od małp a pierwszymi ludźmi byli adam i ewa?

Posted

Tak wogóle tego co czytasz w Biblii nie mozna brać dosłownie, bo takie bzdury wychodzą.. a ludzie powstali na drodze ewolucji..

Posted

nie wierze w teorie ewolucji. Bo gdyby czlowiek by byl od malpy to kazda malpa powinna ewoluować... i w tym momencie jest to bezsensowne... A moze ktos wie jaki jest sens egzystencjalny bytu czlowieka na ziemii?

Posted
nie wierze w teorie ewolucji. Bo gdyby czlowiek by byl od malpy to kazda malpa powinna ewoluować... i w tym momencie jest to bezsensowne... A moze ktos wie jaki jest sens egzystencjalny bytu czlowieka na ziemii?

Hmm, nie pamiętam już dokładnie ale różne małpy ewoluowały w różny sposób (poprawcie mnie jak gadam głupoty) a człowiek to tylko odłam w ewolucji małp.

Posted

A ktoś czytał z was kiedyś Biblię :?: :?: ? :?: ?

Była sobie małpa Ewa i małpiszon Adam, potem stali się ludźmi (w tej niby drodze ewolucji). Mieli dwóch synów-fakt

Przyleciało UFO sklonowało ich i właśnie stąd są ludzie :mrgreen:

Posted

A co was to tak obchodzi? Mi jakoś wisi skąd się wzięli ludzie. To takie ważne?

Posted

tak interesuje!

a ciebie to niezastanawia :?: :?:

to że żyjesz na świecie nie oznacza że musisz go olewać

Posted
nie wierze w teorie ewolucji. Bo gdyby czlowiek by byl od malpy to kazda malpa powinna ewoluować...

Pozwól ze Ci to wytłumacze. Jako ze niektore malpy( zaczely schodzic z drzew w poszukiwaniu pokarmu ) i zaczynając swoją egzystencje na gruncie musialy przystosowac sie do nowych warunków. Jako ze byly tam bardziej niz na drzewie zagrozone na niebezpieczensto ze strony innych zwiezrzat a nie posiadaly żadnego mechanizmu obronnego (jak np:jez kolce wąż jad itd.) wiec musial u nich nastąpic rozwój intelektu aby mogly sie bronic. Zaczely tworzyc kolonie poniewaz w grupie byly bezpieczniejsze . Na poczatku ewolucji zaczely sie one bronic bardzo prymitywnie (biorąc jakis patyk czy kamien w reke odganialy napastnikow) z czasem zaczelismy produkowac prymitywną bron czy tez narzedzia (osty kamien na koncy patyka) ktore sluzyly do obrony czy tez skurowania zwierzat,skury sluzyly jako odzienie. Nastepnie czlowiek zaczol poslugiwac sie ogniem produkowal bronie i narzedzia z kosci, nastepnie z brązu i wreszcie z żelaza.

To tak w skrócie

Posted
tak interesuje!

a ciebie to niezastanawia :?: :?:

Nie, jakoś nigdy mnie to nie obchodziło. Wiedza o tym, jak powstał człowiek w czymś mi pomoże?

to że żyjesz na świecie nie oznacza że musisz go olewać

Nie muszę, ale lubię. Trochę źle to sformułowałaś. Nie olewam świata. Po prostu wisi mi to, co działo się kilka milionów/miliardów lat temu. Za bardzo uogólniasz. Olewanie świata, to olewanie wszystkiego. Ja jednak olewam to o czym mówicie, a Jadzię od spożywczego zostawiam w spokoju...

Posted

równie dobrze korniki mogły wyjść z drzew i ewoluować.

I jakby wtedy świt wyglądał??

Posted

ej człowieku co to ma znaczyć

Za bardzo uogólniasz
???
Posted

Nie rozumiesz jeżeli małpą zabrakło jedzenia na dzewach poniewaz bylo ich za dużo czy coś nie wiem jak to dokladnie było musiały znaleźć nowe sposoby na zdobycie pokarmu wiec musiały szukac na ziemi lub przynajmniej przemieszczac sie gruntem to nie jest tak że one w pewnym dniu zeszły z drzewa i już nie wyszly . To sie działo stopniowo zaznacze że pierwszy człekokształtny pojawił sie chyba jakieś 4,5 MILIONA lat temu a pierszy myslący 2,4 mln lat temu

Posted

4, 5 mld lat temu zaczął się dopiero kształtować Układ Słoneczny i powstała Ziemia

Posted
ej człowieku co to ma znaczyć

Za bardzo uogólniasz
???

:roll:

Możesz poszukać w słowniku...

Chodziło mi o to, że mówiąc, iż olewam świat nie masz racji. Świat to wszystko, a mowa tylko o pierwszych ludziach.

Poza tym nie pisze się posta pod postem.

Posted
4, 5 mld lat temu zaczął się dopiero kształtować Układ Słoneczny i powstała Ziemia

Już poprawiłem pomyliło mi sie. Nigdy nie moge zapamietac liczb.

No to zeby było dokładniej to 4,4 mln lat temu pojawiły sie australopiteki

Posted

dobrze przepraszam

Posted

Biblie czytac mozecie ale nie wierzcie slowo w slowo w to co tam jest napisane. Adam i Ewa, Noe i inne tego typu opowiesci ze Starego Testamentu to jedynie historie pomagajace nam zrozumiec pewne rzeczy.

A jak powstał czlowiek?. Skupmy sie na najblizszym kuzynie - szympansie. My i one ewoluowalismy osobno. Nasi bezposredni przodkowie to : australopitek, homo erectus (czlowiek wyprostowany), homo habilis (czlowiek zreczny), homo neandertalis (po prostu neandertalczyk) a wreszcie homo sapiens (czlowiek rozumny). Jak widac wszyscy nasi przodkowie to "czlowieki" (homo), wiec nie tak do konca pochodzimy od malpy, choc mamy wspolnego przodka, od ktorego wychodza linie ewolucyjne czlowieka i szympansa (i ten podzial byl wlasnie chyba te 4,4mln lat temu)

Posted

No wlasnie. Ustalmy raz na zawsze, ze teoria ewolucji nie zaklada, ze czlowiek pochodzi od malpy, a jest to kolejny bzdurny mit.

Czlowiek i malpy mieli wspolnego przodka, ktory potem rozgalezil sie na ludzi i malpy czlekoksztaltne czyli:

Nie no, nie idzie wykresu zrobic bo sie znaki przesuwaja :x :crazy:

Posted

A wiecie, że delfin kiedy jest w łonie matki ma pięć palców? Prawda, że mamy tyle samo włosów, co małpy, tylko że nie są one takie długie, ale czytałam w Focusie, że prawdopodobnie człowiek nie zszedł z drzew tylko wyszedł z wody:)

Dawno temu całe rodzinki ludzi siedziało sobie na brzegach oceanów mórz rzek i jezior i tak sie bawiły, a że brakowało już miejsca i pożywienia na brzegu wody, to przeszliśmy na ląd.. Może jesteśmy zkrzyżowaniem delfina i małpy? Bo małpa może jest inteligentna, ale to delfiny jako jedyne stworzenia poza ludźmi uprawiają seks dla przyjemności i nadają sobie imiona.

A może ludzie w różny sposób ewoluowali? np. Biali powstali od małpy, Żółci od delfina a Murzynów stworzył Bóg? :P

Posted
? Bo małpa może jest inteligentna, ale to delfiny jako jedyne stworzenia poza ludźmi uprawiają seks dla przyjemności i nadają sobie imiona.

Małpy nie są bardzo inteligentne, delfiny już są bardziej.

Posted
człowiek nie zszedł z drzew tylko wyszedł z wody:)

"Teoria wodnej małpy" czytałem o tym to także ma sens ale jest mniej rozpowszechniona niż teoria Darwina

Argumenty 
skóra - brak owłosienia, sposób pocenia się oraz rozmieszczenie i grubość komórek tłuszczowych tkanki podskórnej podobne do spotykanego u ssaków wodnych wskazują na lepsze przystosowanie do przebywania i poruszania się w wodzie niż na lądzie
dwunożność - częste pływanie sprzyjało wyprostowaniu kręgosłupa, a brodzenie w płytkiej wodzie - przyjęciu pionowej postawy i poruszaniu się na dwóch nogach
oddychanie - człowiek potrafi kontrolować swój oddech (np. wstrzymanie oddechu przy nurkowaniu), oddychać nosem i ustami (obniżona krtań), cechy te są charakterystyczne dla ssaków wodnych i wodno-lądowych, Morgan uważa, że ta zdolność przyczyniła się do rozwoju ludzkiej mowy
poród - stosunkowo duża czaszka płodu przy wąskim kanale dróg rodnych kobiety niesie duże ryzyko powikłań w czasie porodu, środowisko wodne ułatwia poród i zmniejsza ryzyko matki i dziecka
odżywianie - organizm człowieka jest lepiej przystosowany do spożywania pokarmów obecnych w wodzie niż mięsa zwierząt lądowych (zapotrzebowanie na egzogenne kwasy tłuszczowe oraz brak obserwowanych u innych lądowych mięsożerców enzymów neutralizujących działanie cholesterolu)

Posted

Trzeba wziąć pod uwagę także to, iż nie tylko Biblia mówi o stworzeniu człowieka. Są także inne religie, a każda na swój sposób określa w jaki sposób człowiek powstał.

Słyszałem także teorie związane z UFO. Chodzi o to, że w badaniach antropologicznych brakuje jednego ogniwa, które by połączyło małpę z człowiekiem. I tutaj ufolodzy sądzą, iż obcy przylecieli na naszą planete i nam pomogli zmieniając nasze DNA.

Ja tam osobiście nie przejmuję się skąd jestem, ale warto byłoby się dowiedzieć.

Posted
A ktoś czytał z was kiedyś Biblię :?: :?: ? :?: ?

Ty chyba nie, prawda? Masz trzy szóstki w nicku ;P

I jakby wtedy świt wyglądał??

Tak, jak zawsze. Słońce wschodzi zza horyzontu...

Posted
Wg Kościoła to niby było tak, że był Adam i Ewa, ale oni przecież mieli dwóch synów! To nie rozumiem, skąd wzięli się następni ludzie.

heh jest tu temat co sadzicie na temt homoseksualistow:D idealnie pasuje;] wiadomo skad sie biora:)

a skad sie wzieli ludzie??zalezy czy wierzysz w Boga:) jesli tak to uwierzysz w Adama i Ewe tj wsponialas, a jesli nie to trzeba zaufac naukowcom i wierzyc w małpy;] :devil: