• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

DeZeRteRka

sznyty

Recommended Posts

mam problem, kiedy mam doła tne sie... poprostu, nie kontroluj juz tego... a wy cieliście się? i jak przestaliście? dodam, ze mój chłopak tez sie cioł, tylko odkat jestesmy razem juz tego nie robi... probuje to jakoś przed nim ukryc... ale popprostu gdy mam doła, biorę żyletke i tne... nie potrafie sie powstrzymac :( :cry:

Sadzac po tabliczce Wojewodzkiego,twoim stylu pisania pod kreska oraz twojej ortografii dochodze do wniosku ze jestes glupia.Nic ci nie pomoze.

a więc tak. Ja sie nie tne w takich sytuacjach, często ide zapalić :/ nie lubie tego też, moze jak ci się zdaży to kup sobie słonecznik podobno pomaga :P

ja sie nieciełam nigdy i nierozumiem czemu to robia inni.moze jestem mało tolerancyjna ale dla mnie to jest cos z głowa :?

Bishamoth,
PS sunshine jezeli nic nie wnosisz do tematu to po co wogole piszesz

bo mam do tego prawo

MASZ ROWNIEZ PRAWO DO WARNA!

a tak na temat... nie widze powodu do ciecia sie... chociaz to jest tak ze jak czujesz "bol" na calym swoim ciele... lepiej go gdzies umiejscowic... podobno przynosi ulge...

Wg mnie ty jestes chora psychicznie. Nie rozumiem czegos takiego. Cięcie sie nie jest metodą radzenia sobie ze stresem. Twoi rodzice to widzieli? A co na to twoi przyjaciele? Jesli im na tobie zalezy to powinni ci pomoc i poinformowac kogos doroslego. Idz do lekarza. Sama sie z tego nie wyleczysz..

[fquote]chłopak tez sie cioł, tylko odkat jestesmy razem juz tego nie robi[/fquote]

Pasujecie do siebie...

Jeśli chcesz z tym skończyć, ale sama nie dajesz sobie rady to może powinnaś porozmawiać z dobrym psychologiem. Jedni lepiej, drudzy gorzej radzą sobie z problemami. Żaden wstyd prosić o pomoc, skoro się jej potrzebuje. Głupotą jest wmawianie sobie, że nic się nie dzieje.

Trzeba się wziąć w garść i do przodu bez robienia z siebie męczennika.

Wiec albo albo Rolling Eyes

Albo albo? Ciekawe, bo ja nie robie ani tego, ani drugiego :|

DeZeRteRka, warto pogadać z zaufanymi ludźmi. Ale z takimi, na których naprawdę możesz polegać. Zwracaj się do nich za każdym razem, gdy Cię coś gryzie, masz zły humor etc. Cięcie się nie ma najmniejszego sensu. Tylko się krzywdzisz.

[fquote=sunshine]Sadzac po tabliczce Wojewodzkiego,twoim stylu pisania pod kreska oraz twojej ortografii dochodze do wniosku ze jestes glupia.[/fquote]

Sądząc po twoim piśmie też mogę powiedzieć to samo.

[fquote=onyxa]to jest cos z głowa Confused[/fquote]

Coś z głową to Ty masz.

[fquote=LejLa_SK8]Wg mnie ty jestes chora psychicznie.[/fquote]

Zamiast pomóc to wysnuwasz pseudo-psychologiczne domysły.

Proponuję pójść do psychologa. Najlepiej kiedyś po szkole.

Nazgul - gratulacje.

DeZeRtErKo, musisz porozmawiać z dobrym psychologiem. My nie pomożemy Ci na tyle, byś mogła z tego wyjść. Miałaś problem, spróbowałaś raz - pomogło. Potem drugi, trzeci. Teraz nie znasz innego sposobu. Uzależniłaś się od ranienia swojego ciała. Kobieto, niszczysz się. Nie zwlekaj. Powodzenia.

Nazgul,

Sądząc po twoim piśmie też mogę powiedzieć to samo.

z moim pismem jest wszystko w porzadku,slepy jestes?

ja się ciełam jak miałam 13 lat dlatego ... no tak bo jakos tak :P dla szpanu raczej. To strrrrasznie dziecinne !

Ludzie święci, wytłumaczcie mi co daje wam cięcie?

DeZeRteRka, daje Ci to coś? Potem masz tylko problemy jak to ukryć przed chłopakiem, przed rodzicami, czyż nie?

Jeśli nie radzisz sobie sama porozmawiaj o tym z chłopakiem zamiast to przed nim ukrywać. Sądząc po tym, że on się też kiedyć ciął, to nie jest to osoba zbyt stabilna psychicznie - w takim razie jeśli rozmowy z nim nic Ci nie pomogą udaj się albo do pedagoga szkolnego, albo na wizytę u psychologa. Psychlog nie gryzie, a może wyleczyć Ci duszę i uwolnić od problemów.

chmm jeśli ktoś tnie się tak jak ty w takich sytuacjach itd oznacza to że nie radzi sobie ze stresem i ma ''osobowość z pogranicza'' rozładowuje emocje i agresję na SOBIE co oznacza że po prostu nie radzi sobie z emocjami. Tnie się po to by wyładować agresję czy inne emocje, po to by zapomnieć o jakimś traumatycznym wydarzeniu (takim jak np.gwałt ale wystarczą zwykłe kompleksy czy przezywanie w szkole zalezy od wrazliwości danego człowieka) GDy się tnie to albo czuje ból więc skupia się na bólu a nie na wydarezniu które tak naprawdę go dręczy ale częściej nie czuje bólu abo czuje dopiero po godzinie. jednak tego typu zachowanie siedzi głęboko w psychice i sama osoba sobie z tym nie poradzi musi otrzymać fachgową pomoc możliwie jak najszybciej. Musi zrozumieć dlaczego to robi, kiedy i nauczyc się innych metod wyładowywania stresu (ale nie palenia papierosów) często potrzeba długiego leczenia ambulatoryjnego więc wystarczą częste wizyty u psychologa, rozmowy z najbliższymi i ich wsparcie. Nie jest to chorobą.

(w ataku szału osoba taka może się nawet zabić wtedy wskazane jest leczenie szpitalne i silne środki uspokajające)

A tak apropo tak ławto się mówi powiedz komuś zgłoś się do pedagoda szkolnego czy idź do psychologa czy coś. Jasne. SAMA się tnę a doradzam tobie... ty chociaż zauważyłaś problem. Ja na początku nie widziałam w tym nic dziwnego... heeh trzymaj się.

A tak apropo tak ławto się mówi powiedz komuś zgłoś się do pedagoda szkolnego czy idź do psychologa czy coś.

Jeśli ktoś chce to idzie.

Ja nie widzę w tym żadnego problemu. Moja przyjaciółka miała problem i kiedy my już jej nie potrafiłysmy pomóc (kumpele) sama zgłosiła się do psychologa.

Szkopuł tkwi w tym, czy ktoś chce się ciąć, bo taka moda i sprawia mu to przyjemność, czy boi się o siebie, że sobie nie poradzi. Moim zdaniem kiedy już jest ten lęk "nie daję sobie rady sama ze sobą" to człowiek szuka wszędzie pomocy.

jeśli ktoś się tnie to nie robi tego, bo 'tego nie kontroluje', tylko dlatego, że dzięki temu się dowartościowywuje, czuje się lepiej i nie widzi w tym najmniejszego problemu.

Jeśli ktoś się tnie to nie potrafi sobie poradzić z samym sobą, ze swoimi problemami. Oznacza to, że jest skryty w sobie tak naprawdę i boi się komukolwiek powiedzieć o swoich problemach. Czy czuje się lepiej?

Ja kiedy mam problemy, kiedy nie umiem się odnaleźć, też się tnę... Tylko, że przez pierwsze pięć minut czuję się ok, później przychodzi jeszcze większy strach... Że ktoś zobaczy, że pozostaną blizny... i chodzi się wtedy w zabandażowanych rękach, nogach... nakleja się plastry, stosuje maści i udaje się, że wszystko jest ok...

A Ty DeZeRteRko ehh rozumiem Ciebie w 100%... ehh ciecie się uzależnia...

Kiedyś koleżanka mi powiedziała, że tnąc się, albo wyląduje się w końcu w szpitalu podłączonym do tysięcy aparatur, albo po prostu się umrze...

Jej przygoda z żyletką skończyła się pobytem w szpitalu, rozmowami z psychologami i rokiem zawalonej szkoły... Teraz już lepiej z nią, ale jej ręce wyglądają strasznie :/ i nadal odwiedza poradnię...

Moje ręce i nogi zresztą też nie wyglądają najlepiej... powoli jednak staram się powstrzymywać. Od tygodnia na moich rękach i nogach nic nie przybyło... Po prostu staram się jakoś zastąpić cięcie się... Zapełnić sobie cały wolny czas.

A Ci radzę porozmawiać z przyjaciółmi, z chłopakiem z rodzicami... Zacznij uprawiać jakiś sport, zacznij chodzić na naukę gry na jakimś instrumencie...

To pomaga...

ja się staram, wiem, że umiem sama z tego wyjść bo nie jest ze mną jeszcze tak źle.

Życzę Ci abyś przestała zadawać sobie dodatkowy ból :*

ja osobiście jeszcze nigdy sie nie pociąłem z własnej woli, nie potepiam tego ale i nie pochwalam jest wiele innych lepszych sposobów na odreagowanie stresu np. sport. Nie pale też fajek więc nie odreagowuje stresów w ten sposób i nie mam zamiaru zacząć. Wg mnie to jest twoje życie i mozesz z nim robić co zechcesz ale szkoda je marnowac bo życie jest piękne.

P.S za jakiekolwiek literówki przepraszam jestem zdolny ;) :oops:

Ja pomagałam swojej koleżance przestać, potem dziewczynie poznanej na gg. I nie wiedziałam dlaczego to jest tak silne i one nie mogą przestać. Wzięłam coś ostrego (nożyczki) i zaczęłam sobie robić delikatne cięcia. Te jedne to były tylko wybroczyny, a ten drugi ślad to była jedna czerwona kreska. Zrobiłam to, ale nie odzuwałam przyjemności. Teraz czuję, że chciałabym jeszcze raz spróbować, to zrobić, poczuć to, ale nie robię tego, żeby się nie uzależnić... Nie róbcie tego dziewczyny! To niszczy...

Ciecie niszczy ludzi, ale tez wzmacnia ich, to, że się tnę nie oznacza mojej słabości, ja poporostu nie mam ochoty żyć... A problemy z dnia na dzień się powiększają... łatwo wam krytykować kogoś, skoro sami tego nie odczuliście, nie wiecie jak to jest... Nie radzę porubowac, bo to jest chujstwo... Ale nie krytykujcie skoro nie wiedziecie, co to znaczy...

Ciecie niszczy ludzi, ale tez wzmacnia ich, to, że się tnę nie oznacza mojej słabości, ja poporostu nie mam ochoty żyć...

skoro nie masz ochoty żyć to znaczy że jesteś słaba bo nie wystarcza ci sił walczyć z przeciwieństwami.

Nie mam zamiaru cię krytykować. Każdy radzi sobie z problemami jak umie. Wiele moich znajomych tnie się dla popisu bo bycie w "dołku" jest trendy. moim zdaniem to chore. Jeśli sobie nie radzisz to może porozmawiaj z kimś, choćby ze swoim chłopakiem. Może wspierając się nawzajem pomożecię sobie?

DeZeRteRka masz powazny problem.Wcale nie watpie ze nie chce Ci sie zyc.Pomysl o ludziach, ktorzy beda cierpiec jezeli to za daleko zajdzie.Lepiej schowaj zyletke, posluchaj muzyki, zrob cos, co innym pomoze...

Wiem, ze trudno jest wyjsc z dolka i czlowiekowi przychodza rozne rzeczy na mysl...Ale czy takie sposoby sa?Pomysl, ze gdy bedziesz starsza,bedziesz strasznie sie tego wstydzic...przynajmniej ja tak uwazam.

Pozdro