Jump to content

Ludwik na powiększenie penisa, czyli co młodzież wie o seks

joko

Recommended Posts

Posted
Wiedza naszych dzieciaków o seksie jest porażająca - to wiemy nie od dziś. Ale przykłady to już inna bajka. Jeszcze gorsza.

Kwiatki z ankiet dla polskiej młodzieży na tematy związane z seksem to zawsze rzecz zabawna. Kilka miesięcy temu urocze przykłady owej "wiedzy" podawała "Rzeczpospolita" : pochwa to macica, seks w odpowiedniej pozycji albo odbycie kilku stosunków pod rząd zabezpiecza przed ciążą... i inne podobne cuda.

Dziś jeszcze więcej podobnych cudeniek podaje "Przegląd . Zanim załamiemy ręce, zacytujmy co mocniejsze kawałki:

Mój chłopak wlał sobie ludwika do penisa, żeby był większy. Czy to zagraża mojemu zdrowiu? – czyta w SMS-ie dyżurująca edukatorka seksualna, Aleksandra Teliszewska. Pytanie przyszło na telefon Wakacyjnego Pogotowia Pontonowego, gdzie młodzi ludzie szukają pomocy u edukatorów seksualnych, telefonicznie i SMS-owo.

Pewna dziewczyna pisze, że dużo starszy wuj często ją odwiedza, zamyka się z nią w pokoju i dotyka w niepokojący sposób, a ona nie wie, co robić, i bardzo się boi. Zastrzegła jednak, by do niej nie dzwonić. 15-latek martwi się krzywym penisem, 13-latka – brakiem okresu, a 16-latka podejrzewa nadżerkę (według opisów w kolorowym pisemku dla dziewcząt), ale nie chce rozmawiać z rodzicami i wstydzi się pójść do lekarza. (...)

I jeszcze jeden kawałek:

Do dyrektorki opolskiego TRR, Joanny Kaczmarczyk, docierają sygnały o tym, że katechetka autorytatywnie stwierdziła, że tabletki antykoncepcyjne powodują niedorozwój dzieci, a spirala oplata szyjkę płodu i dziecko się dusi. Najlepsza antykoncepcja to "do szklanki". Jeśli ktoś nie wie, niech się domyśli. – Wiele dziewcząt w to wierzy, w XXI w., w mieście wojewódzkim, w środku Europy – łapie się za głowę matka licealistki (prosi o anonimowość).

Inne mity, z którymi spotykają się zawodowi edukatorzy i wolontariusze, to niemożność zajścia w ciążę, będąc dziewicą albo w określonej pozycji podczas stosunku. Inna katechetka (niestety, to ci prowadzący najczęściej odbierają młodzieży szansę na obiektywną wiedzę) zapewniała, że karmienie piersią gwarantuje ochronę przed zajściem w ciążę. Na podane przykłady obalające jej tezę wykrzyczała, że musi być "ekologiczne"!

Wystarczy? Wniosek podaje sam "Przegląd" i brzmi on: polskiej młodzieży trzeba edukacji ws. seksu. Natychmiast, jak najwięcej, na poważnie, a nie w ramach "wychowania do życia w rodzinie". Bo dzieciaki uprawiają seks – czy tego chcemy czy nie. Decyzja zwykle jest podejmowana pod wpływem emocji, a o antykoncepcji wiele osób zwyczajnie zapomina.

Cała wiedza młodzieży o seksie to w tej chwili doświadczenia znajomych, internet i pisemka typu "Bravo". "Wychowania", nieobowiązkowego zresztą, nikt poważny nie liczy. A politycy robią, co mogą, żeby tak zostało. Więc zostanie. Wesoło, prawda?

zródło : Pardon.pl

Podpisuje sie pod tym obiera rękami i nogami. Dziwie sie ze nikt do tej pory nie wprowadzil EDUKACJI SEKSUALNEJ do szkół.

RoNiA_córka_zbójnika
Posted

Przeciez taka edukacja istnieje, tylko nauczycielki które sie tym zajmują:

Wstydzą się mówić o seksie

Same wiedza mniej od uczniów

Sa tak nudne że nikt nie chce na to chodzić.

Po za tym kto dobrowolnie pójdzie na dodatkową godz? Potrzebnabyłaby wyszkolona kadra, a wiadomo o taką trudno. Sami rodzice zapytani u mnie w szkole czy chcą takie zajęcia dla dzieci powiedzieli: NIE! Tak więc nadal dzieci biorą sie z kapusty! :D

Posted
Przeciez taka edukacja istnieje

Nie istnieje.

Po za tym kto dobrowolnie pójdzie na dodatkową godz?

a kto glupi chodzi na dodatkowe zajecia? Duzo osob (np. Sksy) jesli jest cos interesujacego to czemu nie ?

Sami rodzice zapytani u mnie w szkole czy chcą takie zajęcia dla dzieci powiedzieli: NIE!

ciekawe jak ci rodzice edukuja swoje dzieci.

RoNiA_córka_zbójnika
Posted

Na mojej drodze edukacji istniała już w podstawówce. Dopiero w LO rodzice stwierdzili ze nam to nie jest potrzebne. Zapytaj rodziców ja nie wiem. Chociaż cała ta edukacja na nic mi się nie zdała wszystkiego dowiedziałam sie w swoim czasie, rozmawiając z koleżankami, czytając itd. Uważam ze rodzice powinni nas tego nauczyć. Przecież seks to normalna rzecz! Jeśli kogoś to interesuję...no właśnie a nastolatki uwazają, że wszystko wiedzą i wolą iść na sks :D

Posted

Również popieram edukację seksualną w szkołach (prawdziwą), ale niedawno temat o identycznej tematyce był założony.

P.S. Połączyłabym, ale nie chcę nic pokiełbasić;p

Posted
Również popieram edukację seksualną w szkołach (prawdziwą),

Tez jestem za przynajmniej na naszym forum nie przybywalby codziennie jeden temat pt: "czy mogę być w ciąży" w ktorych kobiety autorki tematy wysnuwają poprostu cudowne tezy.

Posted

No a ja wiem swoje :D może są takie przypadki , jak opisane w temacie ,ale niekiedy młodzi wiedzą o sexie więcej niż dorośli :P

Posted
Sami rodzice zapytani u mnie w szkole czy chcą takie zajęcia dla dzieci powiedzieli: NIE!

Bo jeszcze się dziecko zainteresuje bardziej i poczuję potrzebę doświadczenia stosunku. :roll:

[Cóż o tym, że dorośli mnie zadziwiają pod każdym względem, bardziej się rozpisywac nie będę.]

Jestm jak najbardziej za, ze szkoły pamietam jedynie 'Przygotowanie do zycia w rodzinie' gdzie o seksie nie było mowy.

Posted

Taa...przygotwanie do zycia w rodzinie..kobieta tlumaczyla nam jak sie podmywac...tragedia.

Zgadzam się z tym ze powinna byc edukacja seksualna albo chociaz kilka prelekcji prowadzonych przez ginekologow. Chociaz z nimi tez roznie bywa. Raz mialam taka prelekcje i facet na nas nawrzeszczal ze wszystkie mozemy miec raka piersi i poumieramy.

Posted
Raz mialam taka prelekcje i facet na nas nawrzeszczal ze wszystkie mozemy miec raka piersi i poumieramy.

to sie nazywa podejscie.. :/

RoNiA_córka_zbójnika napisał(a):Sami rodzice zapytani u mnie w szkole czy chcą takie zajęcia dla dzieci powiedzieli: NIE!

Bo jeszcze się dziecko zainteresuje bardziej i poczuję potrzebę doświadczenia stosunku.

Wlasnie o to chodzi ze nie :)http://www.federa.org.pl/publikacje/mat ... ukacja.htm

Rodzicom sie wydaje ze ICH dziecko jest swiete i poczeka z tym do slubu.

ale niekiedy młodzi wiedzą o sexie więcej niż dorośl

niekiedy moze i tak :) niesetty porazajaca wiekszosc nie jest kompletnie doinformowana. Kiedys moja kumpela zapytala mnie "czy to prawda ze przed seksem TRZEBA zrobic facetowi loda" .. zal.pl

AniolekWGlanach
Posted

A potem oni się dziwią że 15-latki i 16-latki zachodzą w ciążę. To jest też ich wina.

Skoro wiedzą, że i tak nastolatki będę uprawiać seks, to niech chociaż zaczną przekazywać wiedzę na temat antykoncepcji.

Posted
Kiedys moja kumpela zapytala mnie "czy to prawda ze przed seksem TRZEBA zrobic facetowi loda" .. zal.pl

Powiedz, że to żart... :shock:

U nas nie było takiech zajęć jak wychowanie seksualne. No może w 6 klasie były takie zajęcia jak wychowanie do życia w rodzinie. Puszczano nam na tych zajęciach takie głupawe filmiki. Tam było o tym co ile zmieniać podpaski i takie tam. A potem sie dziwią, że sobie ludwika leją do penisa.. co się dzieje z tymi ludźmi ;/

Posted

Ta edukacja nic nie da, jeżeli to będzie wprowadzone w wieku hmm "gimnazjalnym?" to na pewno będzie masa łebków, która będzie sobie z tego robić nie małe jaja i zamiast czegoś się dowiedzieć wyjdą z lekcji uhahani, bo wiadomo to temat niby tabu i najlepiej go zwalczyć śmiechem...

Rodzice + pytania = jedyne dobre wyjście.

Posted
Powiedz, że to żart...

Bardzo bym chciała,ale nie mogę.Ona naprawde myslala ze inaczej seks jest nie mozliwy.

Mendoxes, nie masz racji. To jest tak jak z kazdym innym przedmiotem, jesli nauczyciel daje sobie wlesc na glowe i nie mowi rzeczowo to nawet z jezyka polskiego wyjda uhahani, a sa nauczyciele ktorzy potrafia ciekawie prowadzic zajecia i nawet jesli jest to ciezkostarwna matma to dzieciaki sie przejmuja tymi lekcjami.

Rodzice + pytania = jedyne dobre wyjście.

Moi rodzice mnie zaczeli umoralniac troszke za pozno xD , W sumie to nieprzypominam sobie zeby powaznie ze mna o tym probowali rozmawiac. W sumie to w moim przypadku zle sie nie skonczylo :) Ale jak pisalam czasem sie dziwnie konczy.. :)

Edukacja seksualna powinna byc! Ale nie prowadzona przez 60ciolatke :> (u mnie w sql..) Tylko przez kogos mlodzszego kogos kto wie o czym mowi.

Posted

jesli nauczyciel daje sobie wlesc na glowe i nie mowi rzeczowo to nawet z jezyka polskiego wyjda uhahani,

Chodziło mi o postawę młodzieży, bo w takim wieku występuje wstyd przed nie wiedzą dotyczącą seksu, w większej grupie na pewno nie padną pytania ich interesujące, to raczej będzie kazanie niż nauka.

Edukacja seksualna powinna byc! Ale nie prowadzona przez 60ciolatke :> (u mnie w sql..) Tylko przez kogos mlodzszego kogos kto wie o czym mowi.

No to jasne, że lepiej się słucha przystojnej 20-latki x)

Posted

W sumie to nasz kraj jest trochę zacofany, bo w Niemczech są prowadzone normalne zajęcia dotyczące wychowania seksualnego. Przykładowo uczą zakładać prezerwatywę w takim specjalnym pudle; wkładasz ręce, szukasz po omacku gumki i zakładasz ją na sztucznego penisa, nikt nie patrzy ci na ręce bo nic nie widać. A u mnie na WDŻWR oglądaliśmy filmik: z dołu ekranu wyjeżdża kij od szczotki i myk-myk zakładają prezerwatywę bez jakiegokolwiek wyjasnienia co i jak :?

Posted
No to jasne, że lepiej się słucha przystojnej 20-latki x)
i wyobraza jak to ona zaklada prezerwatywe :) ? :P

Chodziło mi o postawę młodzieży
z czasem zaczeli by to przyjmowac tak jak powinni.
Posted
Posted
Przeciez taka edukacja istnieje

teoretycznie tak... tylko u mnie w szkole na takich lekcjach oglądalismy jakieś stare filmy w których jakaś pani mówila tak nudno ze nikt nie słuchał.

Gdyby były one ciekawsze i naprawdę przekazywałay nam jakieś istotne informacje to na pewno bylibyśmy zainteresowani.Większa wiedza w takich teatach by nikomu nie zaszkodziła. Może wtedy byłoby mniej idiotycznych pomysłów jak ten z ludwikiem.

Posted

Fakt ze teoretycznie jest, ale to co sie dzieje na WDZ to smiech na sali.

Taka edukacja patrzac na nasza mlodziez powinna sie zaczac gdzies tak od 5 klasy podstawowki. Z calym szacunkiem, ale dla mnie gimnazjum to gównażeria ktora bedzie oburzona faktem ze ktos im to bedzie tlumaczyl "bo przeciez oni wszystko doskonale wiedza", a taki nauczyciel bedzie w najlepszym wypadku wysmiany. Liceum to juz z kolei nieco za pozno. Spierac sie o to czy edukacja taka jest potrzebna chyba nie bedziemy bo widze ze wszyscy jak jeden maz sa za, bardzo slusznie z reszta.

Posted

Pamiętam swoje WDŻWR z czasów podstawówki. Babka, które je prowadziła kazała nam pisać wiersze do swoich wyimaginowanych miłości, oglądaliśmy filmy o przyjaźni... W gimnazjum natomiast na kartkach kazano nam wypiywać zalety i wady przyjaźni i miłości itp. Jak dla mnie bezsens, ale nauczycielka stwierdziła, że nie ma sensu poruszać tematów antykoncepcji i ogólnie seksu. A jak kiedyś ktoś jej powiedział, że od tego są takie zajęcia, to wyszła z klasy... :?

Posted

Nie no żal.pl :) ten Ludwik mnie przeraża :P Szkoda żę nie wsypał sobie tam proszku do pieczenia ;P

Posted

przede wszystkim powinno sie zwiekszyc ilosc godzin zajec na ten temat..

A za prowadzenie ich powinny sie zabrac osoby młode i otwarte bez zadnych obiekcji religijnych i spolecznych,

seks to cos normalnego i powinno sie o nim rozmawiac juz za mlodu a nie dopiero jak para nastolatkow zostanie rodzicami, bo nie wiedzieli jak sie zabezpieczyc..

Czytalem ostatnio artykul w ktorym wychodzi na to, ze Polska jest jednym z najgorzej wypadajacych krajow UE pod wzgledem uswiadamiania, co moze byc przykre w tak duzym kraju.

W szkolach nauczyciele wstydza sie o tym mowic, rodzice nie wyrazaja zgody na udzial swoich dzieci w zajeciach typu Wychowanie do Życia w Rodzinie lub cos tego typu..

Ogólnie społeczeństwo uważa seks za temat tabu, głównie dlatego, że jesteśmy dość religijnym narodem.

Młodzież swoje pierwsze rozmowy na temat seksu przeprowadza glownie miedzy rowiesnikami, co nie jest wg mnie dobre i wystarczajace..

Poniewaz mieszkam zagranica to moge podac przykladem, ze w takiej Danii w szkolach normalnie jest w planie lekcji odpowiednik WDŻ, młodzież uczy sie jak sie zabezpieczać, dowiaduje sie o chorobach i ryzykach uprawiania seksu itp.

A co do

Mój chłopak wlał sobie ludwika do penisa, żeby był większy. Czy to zagraża mojemu zdrowiu?
to prostu rece mi odpały..
Posted

I co w tym zlego, przynajmniej wyz demograficzny zawdzieczamy takim "tradycjom"

Posted
I co w tym zlego, przynajmniej wyz demograficzny zawdzieczamy takim "tradycjom"

i napłodzi sie pokolenie idiotów .. :> wiekszosc nastek nie potrafi wychowac dzieciaka na porzadnego czlowieka. Naprawde dzieci nastolatkow kiedy sami sie nimi staja sa glupsi niz inni (wiem,znam kilku)