Jump to content

świat kiczu, tandety i powszechnie wielbionej komercji.


Arutakyrak

Recommended Posts

Posted
Nie jesteśmy w reklamach szanowaną płcią. Po raz kolejny możemy się o tym przekonać, oglądając reklamę piwa Guinness. Naga kobieta została totalnie uprzedmiotowiona i sprowadzona do rangi narzędzia. Mężczyzn na pewno bardzo cała scenka i komentarz do niej bawi, ale nas tak średnio.

Co z tego, że ta reklama zostanie wycofana, skoro podobnych powstała już cała masa i pewnie pojawi się jeszcze więcej. Kobieta w reklamach przedstawiana jest jako obiekt wiecznie nienasycony seksualnie. Wystarczy spojrzeć choćby na reklamy lodów, w których kobiety jedząc je przeżywają dosłownie ekstazę, do tego brudzą się po całej twarzy i oblizują. W spotach mamy tylko ciało, a od czasu do czasu jakieś marzenie, np. nową pralkę albo inteligentny proszek do prania, którym wypierzemy koszule faceta. Do tego przez cały czas musimy gotować dla całej rodziny, zachowując przy tym chude ciało i jeszcze znajdować czas na jego pielęgnację, bo brzydkie jest bezwartościowe.

Kolejny przykład- reklama antyperspirantu- od tego, czy go użyjesz, a nie od tego co masz w głowie, zależy wynik rozmowy kwalifikacyjnej. Inne ?śmieszne? zjawisko to tzw. tabu menstruacyjne. Małe dziewczynki, oglądające reklamy podpasek, mogą zacząć myśleć, że będą krwawić na niebiesko. Do tego dochodzą liczne niedomówienia, np. "ten czas", "trudne dni" itp. Im mniej kobieta w reklamie jest podobna do tego, jaka jest w naturze, tym uważana jest za piękniejszą- nie może być nieumalowana- musi być wytapetowana, nie może być owłosiona- musi być idealnie ogolona, nie może być gruba- musi być chuda, nie może mieć pryszczy- musi mieć alabastrową cerę, nie może być stara- musi być młoda, a do tego robić karierę, gotować, prać i mieć niebieski okres.

Kobiety są poniżane szczególnie w reklamach kierowanych bezpośrednio do facetów. Są tak jak w przypadku wyżej wymienionego piwa, utożsamiane z produktem. Takie spoty nie powinny w ogóle powstawać. Chyba że po to, by je pokazywać, krytykować i piętnować ich twórców.

Link do reklamy:

http://www.vimeo.com/1470095?pg=embed&sec=1470095

Czy środki masowego przekazu odbijają znaczące piętno na naszym codziennym życiu?

Czy feministki to zazwyczaj kobiety brzydkie, z wąsami i owłosieniem na plecach, czy może istoty walczące o odstąpienie od schematów, które na świat nakładają takie reklamy jak ta?

Co sądzicie o kobiecości, która jest powszechnie propagowana?

Czy Wy kobiety czujecie się poniżone, czy może tego typu komercja nie rusza Was wcale?

Link to comment
Księżna Irina
Posted

czy mnie to poniża? nie, nie czuje się poniżona, najwyżej rozdrażniona, że produkowane są reklamy w tak prymitywnym stylu. drażnią mnie bardzo spoty nowej telefonii komórkowej, tej "tylko dla mężczyzn". sexizm i prymitywizm, choć nie jestem pewna czy nie trzeba postawić znaku równości między tymi pojęciami.

z drugiej strony to tylko reklamy, rynek rządzi się swoimi prawami, walka o klienta, wymyślony świat, który ma trafić do wybranej grupy. więc facet, który jest potencjalnym nabywcą piwa(stereotypowy, prosty facet, generalizuję), rozśmieszony/zachęcony reklamą, kupi je. kobieta, kura domowa, o dość ograniczonych horyzontach(kolejny stereotyp) będzie zachwycona tandetną reklamą proszku czy nowego odkurzacza. inna kobieta, dostrzegająca kicz i beznadziejność reklamy, po prostu kupi ten proszek, ze względów pragmatycznych.

reklama posługuje się stereotypem, bo jest skierowana do grupy, a nie do indywiduum, którym jest każdy z nas.

powszechnie propagowana kobiecość. niebieskie menstruacje, dwudziestolatka reklamująca krem na zmarszczki, gładkie nogi kobiety depilującej nogi najnowszym depilatorem? czy ja wiem. kobiety jak by na to nie patrzeć od zawsze chciały być piękne, nie mówię, że to cel życia każdej z nas, ale wiecie, "piękniejsza płeć". chyba nie widzę w tym nic złego, reklama i telewizja, media rządzą się swoimi prawami jak już wspomniałam, kreują wyimaginowany, idealny świat, grają nam na emocjach i podświadomości, ale o to chodzi, żeby zarobić. więc trzeba trochę dystansu. na mądrego i świadomego człowieka te lansowane stereotypy nie powinny mieć wpływu. a z drugiej strony to, kto by chciał oglądać brzydkie modelki? tv nie pokazuje świata, ona przedstawia nam go takim, jakim chcielibyśmy aby był. i do każdego trafia co innego, jedna kobieta chce mieć gładkie nogi, inna idealną fryzurę, jeszcze inna chce ugotować pyszny obiad dla męża. każdy jest inny, trafia do niego coś innego.

Link to comment
Posted

Obejrzałem to i mogę powiedzieć jasno, że ta kobieta została wykorzystana jako półka. :/

Dla mnie ta reklama jest wręcz żałosna.

Nie wiem kto ją wymyślił, ale dostał by po nosie.

Bardzo nie lubię takiego zachowania, bo zbyt szanuję kobiety.

Gdy zobaczyłbym takie zachowanie od strony mężczyzny to od razu bym go pobił, bo brzydzę się mężczyznami, którzy nie mają szacunku do kobiet.

Prze ciesz kobieta to słabsza płeć, którą mężczyzna powinien szanować i bronić przed jakimiś debilami.

(Pod względem siłowym, bo mają seksa pil, który z wkurzonego faceta może zrobić przytulnego baranka)

Rozumiem, że też kobiety nie zostają bez karne, gdy skrzywdzą mężczyznę bez powodu.

(W samo obronie to nie o czym pisać, wszystko wiadome.)

Link to comment
Posted

Reklama głupia. I kogo za nią obwinić? Oczywiście facetów!

Nie lubię tego typu reklam, ale jeszcze bardziej nie lubię feministek, które twierdzą, że zawsze się je poniża, mają mniej praw, a faceci uznają się za lepszych. Kto to do cholery wymyślił?

Ja osobiście widziałem reklamę, w której dziewczyny tańczą z facetem, podchodzi kolejna i wypija hop colę. Przy okazji wylewa ją sobie na biust i nagle facet interesuje się tylko ją. Czy to nie jest traktowanie mężczyzn przedmiotowo? Nie, bo tylko kobiety są tak traktowane!

Kobiety muszą być zawsze piękne w reklamach. A czy pokazuje się w nich brzydkich facetów? Nigdy nie widziałem.

Co do reklamy lodów... To, że doda lubi robić za puszczalską to nasza wina? Nie sądzę.

Kobiety nie są w reklamach szanowaną płcią? To po co biorą w nich udział? Tamta w reklamie piwa chyba nie wystąpiła z przymusu...

Pewnie feministki myślą, że skoro reklama tego piwa wygląda tak jak wygląda, to zapewne każdy facet je kupi... Nie! Piję takie piwo jak lubię, a reklamy mam gdzieś.

Dopatrywanie się seksizmu w reklamach jest śmieszne.

Link to comment
Guest Anonymous
Posted

Jakiś ruch feministyczny, czy co?

Reklama rzeczywiście bardzo szowinistyczna, ale nikt tej dziewczyny nie zmuszał do tego, sama wzięła taką robotę i pewnie dostała za to kupa kasy. To chyba nie kwestia tego, co prezentują media, ale co prezentują sobą niektóre kobiety.

Czy środki masowego przekazu odbijają znaczące piętno na naszym codziennym życiu?

W znaczącej części. Ludzie to ciemna masa, którą sterują media, czego tu oczekiwać?

Czy feministki to zazwyczaj kobiety brzydkie, z wąsami i owłosieniem na plecach, czy może istoty walczące o odstąpienie od schematów, które na świat nakładają takie reklamy jak ta?

Radykalne feministki nie są lepsze od szowinistów tworzących takie reklamy. Każdy robi to co chce, kobiety nie dają się tak wykorzystywać jeżeli nie chcą i mają dość silnej woli. Leave it be, zresztą, taki schemat nie jest nowością, a wręcz został w sporej mierze wyeliminowany/złagodzony przez świat nowożytny.

Co sądzicie o kobiecości, która jest powszechnie propagowana?

Jeśli mówisz o tym, o czym myślę, ze mówisz, to nie jest kobiecość, a seks/seksapil.

Link to comment
Posted

Pieprzenie o szopenie, a reklamy tabletek od bólu głowy?

czy blada pani z za biurka jest pociągająca? NIE!

Reklama Beko, czy pani z brzuchem, w której facet skacze do okoła niej jest szowinistyczna?

Czy reklama Plusa, gdzie szefem jest kobieta poniża w jakiś sposób kobiety?

Wybierają pojedyncze banały i krzyczą, dla mnie głupota.

Nie przesadzał bym z tym propagowaniem kobiecości, nadal częściej kobieta pierze w domu niż facet.

Link to comment
Posted

Szowinistyczne reklamy to zło, a feministyczne są ok?

Nie ma co wybierać pojedyńczych reklam, należy spojrzeć ogółem. Jedne reklamy pokazują jak to kobieta jest kompletną ofiarą losu (np. mobilkinga), inne pokazują panie na wysokich stanowiskach (np. reklamy plusa).

Reklama ma na celu zwracanie uwagę konsumenta takimi bądź innymi sposobami, i jak widać udaje im się..

Link to comment
Posted
Czy środki masowego przekazu odbijają znaczące piętno na naszym codziennym życiu?

napewno.

Czy feministki to zazwyczaj kobiety brzydkie, z wąsami i owłosieniem na plecach, czy może istoty walczące o odstąpienie od schematów, które na świat nakładają takie reklamy jak ta

raczej te z wąsami ;)

Co sądzicie o kobiecości, która jest powszechnie propagowana?

nie mam nic na przeciw,

Czy Wy kobiety czujecie się poniżone, czy może tego typu komercja nie rusza Was wcale?

poniżona napewno się nie czuję, raczej wręcz odwrotnie.

a takie reklame mnie smieszą ;)

Link to comment
Posted

sama reklama mi sie nie wyswietla, ale wiem m/w o czym mowa wiec wezme udzial w dyskusji.

tak naprawde (przynajmniej wg mnie) kobiece jest wszystko to, co sobs reprezentujemy, wlasnie dlatego ze jestesmy kobietami a nie mezczyznami. czyli wszelkiego rodzaju wulgarnosc, plucie, picie, palenie papierosow, siedzenie w rozkroku, noszenie luznych ciuchow, po prostu wszystkie mozliwe zachowania w wydaniu kobiet sa kobiece. a kobieta wykreowana przez reklamy telewizyjne, seriale itp. to tylko marny stereotyp.

tylko ze czasem, chcac nie chcac, gdy widze tego typu reklamy odzywaja sie we mnie feministyczne instynkty i mam ochote w ramach zwyklego buntu porzucic cala ta pseudo kobiecosc, ktora ukazuja media.

nie ukrywam, ze zdecydowana wiekszosc pan chce byc atrakcyjna, w tym ja, ale ciasne ramy tej atrakcyjnosci podyktowala nam wlasnie telewizja. powierzchowny obraz mnie idealnej pod kazdym wzgledem mam ochote wypatroszyc, bo raz, ze idealy sa nudne, a dwa, realia inne.

Reklama głupia. I kogo za nią obwinić? Oczywiście facetów!

nie obwiniam facetow. ja mam waty do tworcow tej reklamy, a raczej nie tylko faceci nad nia pracowali.

z drugiej jednak strony to nie ponizanie nas, nie robienie nam wody z mozgow jest celem reklam, a czysta komercha. dlatego jakos nietrudno mi przymknac na to oko, po czym pobiec do sklepu i kupic sobie nowy zel do golenia or sth.

Link to comment
Posted

Reklama jak dla mnie jest po prostu smieszna, Trzeba do tego podejsc z dystansem .Nie pocczulam sie zdyskryminowana.dziewczyny same sie szmaca i jakos to nikomu nie przeszkadza..

Link to comment
Posted
Reklama rzeczywiście bardzo szowinistyczna, ale nikt tej dziewczyny nie zmuszał do tego, sama wzięła taką robotę i pewnie dostała za to kupa kasy.

zapewne dostała i nikt nie oskarża jej (no, przynajmniej ja), a producentów, którzy za taką "rolę" jej zapłacili. może nawet nie tyle producentów, a pomysłodawców-swoją drogą skąd ludzie mają takie pomysły?

Czy środki masowego przekazu odbijają znaczące piętno na naszym codziennym życiu?

jeśli ktoś ma "bardzo otwart umysł" wszystko,to co usłyszy, przeczyta w mediach uzna za prawdę. wiem z doświadczenia, że tacy ludzie są i za argument podają "ale w telewizji mówili", " w gazecie było". żal mi takich osób, że poddają się praniu mózgów (łagodnemu, ale zawsze) i wiem, że to właśnie do nich są kierowane reklamy typu mobilking czy też Guiness. Taka osoba (mężczyzna) pomyśli, że będzie miał Guinessa i co za tym idzie cycatą kobietę przy boku.

Czy feministki to zazwyczaj kobiety brzydkie, z wąsami i owłosieniem na plecach, czy może istoty walczące o odstąpienie od schematów, które na świat nakładają takie reklamy jak ta?

większość to niekochane i niewyżyte kobiety, które chcą się odegrać na mężczyznach za to, że woleli ładniejsze i mądrzejsze. Oczywiście istnieją też takie, które "tępią" mężczyzn dlatego, że zależy im na równości i tolerancji.

Co sądzicie o kobiecości, która jest powszechnie propagowana?

Kobiecość jest ważna, nie tylko po to, żeby przypodobać się facetom, ale też po to, żeby lubić samą siebie. Jednak zretuszowane ciała poddane uwcześniej wielu zabiegom upiększającym pokazywane w gazetach między innymi to przesada. Wtedy przeciętna kobieta(czytaj bez sztabu stylistów, fryzjerów i makijażystów...a także speców od programów graficznych) czuje się gorsza i nieidealna. Jednak nie mogę krytykować kobiet, które ubierają się w ubrania podkreślające ich seksualność oraz malują się-uważam, że służy to tylko uwydatnieniu cech kobiecych, a nie wykreowanie ich.

Czy Wy kobiety czujecie się poniżone, czy może tego typu komercja nie rusza Was wcale?

Nie poniża mnie to, nie jestem na tym punkcie przewrażliwiona. Śmieszą mnie takie glupoty i seksistowskie podejście do sprawy- w tych przypadkach do komórek i piwa. Przecież to w ogóle nie ma sensu

Link to comment
Posted

Jak Ci sie nie podoba to wyłącz telewizor.Takie reklamy są dla roboli.A co do sensu jakby nie bylo to by nie robili.

Link to comment
Posted
Przecież to w ogóle nie ma sensu

sensu nie ma w kontekście logicznym.

co ma komórka do kobiecego ciała?

Link to comment
Posted

Czy środki masowego przekazu odbijają znaczące piętno na naszym codziennym życiu?

No niestety.

Czy feministki to zazwyczaj kobiety brzydkie, z wąsami i owłosieniem na plecach, czy może istoty walczące o odstąpienie od schematów, które na świat nakładają takie reklamy jak ta?

A nie mogą być jednocześnie brzydkie, z wąsami, owłosieniem na plecach i walczące o odstąpienie od schematów?

Co sądzicie o kobiecości, która jest powszechnie propagowana?

Ha! Gdzie jest propagowana kobiecość?

Czy Wy kobiety czujecie się poniżone, czy może tego typu komercja nie rusza Was wcale?

Nie, raczej nie czuję się poniżona, raczej trochę... zniesmaczona.

Link to comment
Guest Anonymous
Posted
zapewne dostała i nikt nie oskarża jej (no, przynajmniej ja), a producentów, którzy za taką "rolę" jej zapłacili. może nawet nie tyle producentów, a pomysłodawców-swoją drogą skąd ludzie mają takie pomysły?

Z zapotrzebowań konsumenta.

Link to comment
Posted

Fajny arykuł. Znaczy głupi ale ładnie napisany.

Reklamy nie obejzalem, bo ktos usunał. O! Wiec nie powiem czy fajna. O!

Czy środki masowego przekazu odbijają znaczące piętno na naszym codziennym życiu?

A ja tego wcale nie czuje. Wiekszy wpływ na mnie ma szczeka mojego niewyzytego psa nizeli reklama kolejnego kremu przeciwzmarszczkowego.

Czy feministki to zazwyczaj kobiety brzydkie, z wąsami i owłosieniem na plecach, czy może istoty walczące o odstąpienie od schematów, które na świat nakładają takie reklamy jak ta?

Nie dosc, ze sa brzydkie, z wasami i owlosieniem na plecach, to jeszcze wyposazone w penisa po kolana i obciete na zero. Tak, to wzorowa feministka.

Czy Wy kobiety czujecie się poniżone, czy może tego typu komercja nie rusza Was wcale?

Momencik. Ponizane w jaki sposob. Bo w reklamie jest przedstawiona przedmiotowo? Reklama ma z gory wytyczony cel. I kazdy z nas go zna. Dobiera takie srodki jakie do nas docieraja. Ja jeszcze sobie karty mobilkinga nie kupilem. Ani axe dezodorantu nie mialem. No.

Co sądzicie o kobiecości, która jest powszechnie propagowana?

No jesli chodzi o ta cielesna, to przyjmuje w kazdej formie :wink: W reklamach ladne kobity przewaznie sa, przewaznie dobrze gotuja i wyprane przez nich skarpetki zawsze sa biale. Malo tego, zawsze kochaja swego meza, zel pod prysznicem 5 razy bardziej im sie pieni a ich glos jest anielskim kwileniem. Tak, reklama idealizuje. Ale czy obraza, poniza?

Ostatnio ogladałem pewne czasopismo. Playboy - takie o samochodach, pewnie kojarzycie. Noi ogladam sobie taka pania, ktora na jednym zdjeciu ma cycki wielkosci arbuzow a na drugim juz trudno byloby tyl od przodu odroznic. Smieszne, prawda? Tak - reklamy kłamia.

Chciałbym jeszcze do tego artykułu wrocic. To mezczyzni wymyslili feministki, a feministki tworza szowinistyczne reklamy. Znaczy bez generalizacji, ale mam dziwne przeczucie, ze pokazna czesc pracownikow w branzy reklamowej to kobiety. Skadze mi sie to ubzduralo, to ja nie wiem.

Link to comment
Posted
Co sądzicie o kobiecości, która jest powszechnie propagowana?

No jesli chodzi o ta cielesna, to przyjmuje w kazdej formie :wink: W reklamach ladne kobity przewaznie sa, przewaznie dobrze gotuja i wyprane przez nich skarpetki zawsze sa biale. Malo tego, zawsze kochaja swego meza, zel pod prysznicem 5 razy bardziej im sie pieni a ich glos jest anielskim kwileniem. Tak, reklama idealizuje. Ale czy obraza, poniza?

reklama ktora przedstawia kobiete jako stol przy ktorym siedzi facet pewnie tez ja idealizuje... z pewnoscia daleko nam do bycia takim nawet glupim stolem.

Link to comment
Posted
Czy środki masowego przekazu odbijają znaczące piętno na naszym codziennym życiu?

Jeśli sobie na to pozwalamy, owszem. Nie daję mediom manipulować sobą, najwyżej patrzę z uśmiechem na ten sztuczny świat.

Czy Wy kobiety czujecie się poniżone, czy może tego typu komercja nie rusza Was wcale?

Osobiście nie czuję się poniżana, gdyż staram się pracować sama na swoją opinię i nie pozwalać na to reklamom czy czemukolwiek innemu. To za to kim jestem i jaka jestem mogę być oceniana, a nie za to, jakiej jestem płci.

Jednak nie jest tak, że te reklamy nie wzbudzają we mnie żadnych emocji. Uważam, że są obraźliwe i to niemal wszystkie. Przy ich produkcji pracuje pełno kobiet, którym najwyraźniej nie przeszkadza to przedmiotowe traktowanie, a może nawet one same wymyśliły koszmar o zepsutej pralce. Podoba mi się jedynie hasło L'Oreal "Ponieważ jesteś tego warta".

Nie można powiedzieć, że to wina mężczyzn, że oni są źli, bo nas tak traktują. To również nasza (nasza, jako płci) wina, że pozwalamy się tak traktować.

Co sądzicie o kobiecości, która jest powszechnie propagowana?

Nie kobiecość jest propagowana, a nienaturalne, ciała kobiet, w skąpych strojach.

Czy feministki to zazwyczaj kobiety brzydkie, z wąsami i owłosieniem na plecach, czy może istoty walczące o odstąpienie od schematów, które na świat nakładają takie reklamy jak ta?

Prawdziwe feministki nie. To porządne kobiety zdające sobie sprawę z własnych możliwości i dążące do swojego celu. Tylko, że zostały one zakryte przez pseudo feministki, czasem wręcz wzywające do nienawiści wobec mężczyzn oraz bezzasadnej i całkowitej gloryfikacji kobiet. Prymitywna banda rozwrzeszczanych kobiet palących staniki...

reklama ktora przedstawia kobiete jako stol przy ktorym siedzi facet pewnie tez ja idealizuje... z pewnoscia daleko nam do bycia takim nawet glupim stolem.

To to właśnie można łatwo sprzedać swoją godność.

Link to comment
Esther Greenwood
Posted
Czy środki masowego przekazu odbijają znaczące piętno na naszym codziennym życiu?

rzadko kiedy spoglądam na telewizję, a kiedy już, to z pewnością nie na reklamy. mimo wszystko i tak trudno nie dostrzec kobiet w lichych wdziankach na wielkich bilbordach. cóż, czy to ma jakiś wpływ na moje życie? naprawdę nie. i tu nie wykręcam się od bycia owej owłosionej i wąsatej feministki. po prostu takie są oczekiwania od przeciętnego widza, szczególnie płci męskiej. i my, kobiety, nie mamy na to wpływu. tak będzie zawsze, mózg mężczyzny nastawiony jest na wgapianie się we wszystko to, co kobieta ma do zaoferowania. niemodne byłyby długie sukienki. ludzie, to XXI wiek! z tego co wiem, wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych. i tak zostało do dziś. możemy się spodziewać, że za kilka, kilkanaście lat na ulicy widnieć będą reklamy z nagimi kobietami, a może i z widniejącym stosunkiem seksualnym między mężczyzną i kobietą. a czy mnie się to podoba? nie. uważam, że to są kwestie intymne i nie powinny mieć miejsca w życiu codziennym, a szczególnie nie w środkach masowego przekazu, bo to właśnie one wywierają największy wpływ na człowieka.

Czy feministki to zazwyczaj kobiety brzydkie, z wąsami i owłosieniem na plecach, czy może istoty walczące o odstąpienie od schematów, które na świat nakładają takie reklamy jak ta?

dobrze wiemy, że tak ogólnie się przyjęło. szczególnie to mężczyźni, nabijając się z feministek, nawołują je od strachów na wróble. a dlaczego? no jak to dla czego? kto by chciał by druga osoba sprzed nosa zabierała mu przepełnione seksem reklamy, próbowała poubierać prawie roznegliżowane kobiety w przyzwoitą sukienkę i starała się by kobiety nie były traktowane przedmiotowo? no przecież nie pełnoprawny mężczyzna, który patrzy na kobietę jak na obiekt, który może tylko i wyłącznie przerżnąć by sobie ulżyć.

Co sądzicie o kobiecości, która jest powszechnie propagowana?

targają mną sprzeczne emocje, ale przede wszystkim uważam, że zbyt wiele jest ukazywane w tych reklamach. to co kobieta ma do zaoferowania powinno być sprawą tylko i wyłącznie jej sprawą, no i mężczyzny, którego sobie obrała. ale czy facetom nie wygodniej siąść przed telewizorem, nic nie robiąc oglądać ekstazy pierwszej lepszej ślicznotki?

Czy Wy kobiety czujecie się poniżone, czy może tego typu komercja nie rusza Was wcale?

wydaje mi się, że nawet gdybym chciała cokolwiek zmienić - nie udałoby mi się. owszem, nieciekawie patrzy się na wypizdrzone ślicznotki, które szczytują (i tutaj pewnie ktoś się przyczepi o to, że im zazdroszczę. a tak nie jest wcale a wcale.). ale tak jak mówię - nie wiele można zmienić. i im bardziej się to rozprzestrzenia, tym trudniej jest z tym walczyć.

Link to comment
Posted
kto by chciał by druga osoba sprzed nosa zabierała mu przepełnione seksem reklamy, próbowała poubierać prawie roznegliżowane kobiety w przyzwoitą sukienkę i starała się by kobiety nie były traktowane przedmiotowo? no przecież nie pełnoprawny mężczyzna, który patrzy na kobietę jak na obiekt, który może tylko i wyłącznie przerżnąć by sobie ulżyć.

Nie przesadzaj, robisz z mężczyzn niewyżytych tyranów. Uwierz, że jeśli mają ochotę obejrzeć roznegliżowaną kobietę, to nie będą siedzieli przed telewizorem czekając na reklamy, a znajdą inny sposób. Nie wszyscy traktują kobiety przedmiotowo, zresztą traktują tak tylko te, które im na to pozwalają.

i tak zostało do dziś. możemy się spodziewać, że za kilka, kilkanaście lat na ulicy widnieć będą reklamy z nagimi kobietami, a może i z widniejącym stosunkiem seksualnym między mężczyzną i kobietą.

Również się tego obawiam. Zapotrzebowanie na erotykę było zawsze, tylko o ile kiedyś wystarczał widok kobiety w podwiązkach, teraz jest to filmik na komórce przedstawiający czyjś stosunek. Co będzie potem? Chyba już osiągnęliśmy dno przyzwoitości.

Link to comment
Posted
reklama ktora przedstawia kobiete jako stol przy ktorym siedzi facet pewnie tez ja idealizuje... z pewnoscia daleko nam do bycia takim nawet glupim stolem.

A co to za reklama? ;] Bom nie widział.

tak będzie zawsze, mózg mężczyzny nastawiony jest na wgapianie się we wszystko to, co kobieta ma do zaoferowania.

kto by chciał by druga osoba sprzed nosa zabierała mu przepełnione seksem reklamy, próbowała poubierać prawie roznegliżowane kobiety w przyzwoitą sukienkę i starała się by kobiety nie były traktowane przedmiotowo? no przecież nie pełnoprawny mężczyzna, który patrzy na kobietę jak na obiekt, który może tylko i wyłącznie przerżnąć by sobie ulżyć.

to co kobieta ma do zaoferowania powinno być sprawą tylko i wyłącznie jej sprawą, no i mężczyzny, którego sobie obrała.

No zabawnie piszesz, bo z tego wynika, ze to ty traktujesz kobiete przedmiotowo :wink: Jedyne co ma do zaoferowania to goła dupe i seks. I tym do siebie przekonuje mezczyzn. No a idac dalej takim rozumowaniem, to dzieki temu ma prace, dzieki temu zyje i dzieki temu... Jest przedmiotem ;]

Ja tam reklame od zycia odrozniam.

Link to comment
Posted

A co to za reklama? ;] Bom nie widział.

milego ogladania

Link to comment
Posted

No teraz sie odniesc moge ;] Zatem jeszcze raz:

reklama ktora przedstawia kobiete jako stol przy ktorym siedzi facet pewnie tez ja idealizuje... z pewnoscia daleko nam do bycia takim nawet glupim stolem.

Dobra, moze z ta idealizacja to nie jest zasada. Chociaz... Nie - to zbyt szowinistyczne, nie powiem xD

Czyli ta reklama uwłacza godnosci kobiety, tak? To jest to samo co dzieje sie jak kobieta po umalowaniu oczu nowym tuszem odpycha tuzin facetow poki nie wybierze sobie jednego wartego przedmiotu ;] Cel reklamy. jej obraz jest taki jaki - niby - nas, klientow, ma usatysfakcjonowac.

A sama reklama jest zabawna. ;]

Link to comment
Esther Greenwood
Posted
No zabawnie piszesz, bo z tego wynika, ze to ty traktujesz kobiete przedmiotowo :wink: Jedyne co ma do zaoferowania to goła dupe i seks. I tym do siebie przekonuje mezczyzn. No a idac dalej takim rozumowaniem, to dzieki temu ma prace, dzieki temu zyje i dzieki temu... Jest przedmiotem ;]

Ja tam reklame od zycia odrozniam.

Nie przesadzaj, robisz z mężczyzn niewyżytych tyranów. Uwierz, że jeśli mają ochotę obejrzeć roznegliżowaną kobietę, to nie będą siedzieli przed telewizorem czekając na reklamy, a znajdą inny sposób. Nie wszyscy traktują kobiety przedmiotowo, zresztą traktują tak tylko te, które im na to pozwalają.

ej, ej.

właśnie moim celem było wyolbrzymienie. właściwie była tam i nutka ironii, przesady. mimo wszystko jednak moim zdaniem to właśnie w oczach mężczyzny kobieta jest takowym przedmiotem. albo inaczej - faceci zdobywają kobietę nie przez miłość, tylko przez seks. takie jest rozumowanie, tak są zaprogramowane mózgi mężczyzn. poza tym, kobiety przede wszystkim stawiają na dotyk, czułe słowa. a facet głównie patrzy oczami. i ja w żaden sposób nie chcę nikogo urazić. po prostu tak jest. nie chodzi mi o jakieś tam moje doświadczenie, ale trochę wiem, bo zdarzyło mi się sięgnąć z nudów po niektóre książki dotyczące stosunków i relacji między mężczyznami a kobietami. szczerze mówiąc do szczęścia nie były mi potrzebne, bo nie potrzebuję dążyć do wnętrza mężczyzny poprzez teksty i słowa jakiegoś amerykańskich psychologów, ale tak jak mówię - nadarzyła mi się okazja przeczytania i przeczytałam. no i póki co to co się dzieje ze światem książki świetnie odzwierciedlają.

Link to comment
Posted
ej, ej.

właśnie moim celem było wyolbrzymienie. właściwie była tam i nutka ironii, przesady.

Te kończące zdania dało sie zauważyć...

albo inaczej - faceci zdobywają kobietę nie przez miłość, tylko przez seks.

A ja zawsze myślałam, że to jest odwrotnie. Przynajmniej w pewnym wieku, wiele dziewczyn pcha się samych chłopakom do łóżek, żeby ich przy sobie zatrzymać. Przykre, ale prawdziwe.

takie jest rozumowanie, tak są zaprogramowane mózgi mężczyzn.

Mnie na seks nikt jeszcze nie próbował zdobyć, a delikatnością, inteligencją, romantyzmem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Adam3344
   Tak miały zdrady miejsce... Ona jest w trakcie rozowdu i zdradzała męża.. przez pół roku było ok a pozniej zmienila haslo w telefonie i widzialem jak z kims pisze i wysylaja sobie zdjecia i przylapalem ją jak robila sobie dobrze do jego zdjęć.. A pozniej oznajmila mi, ze wyjezdza sama na targi do Krakowa na weekend i zaraz sie z nią rozstalem... i Wiem, ze od tamtej pory nie była na targach bo juz nie musiala sie kryć... Bedac wtedy na feriach wykupilem jej masaz gdzie masazysta nie masowal jej tylko pleców a wszystkie inne czesci ciala az skonczylo sie seksem, ale nie robilem tam wojny bo były jej dzieci... Nie mówiłem jej tego tam gdyż nie chcialem kłótni przy dzieciach bo chcialem aby miały udane ferie.. po powrocie byla wulgarna w moim kierunku i to bylo wszystko widać... i odszedłem.. Stwierdzila, ze ja zostawilem i skrzywdziłem.. uważam, ze chciala zagrac na moich emocjach gdyz nie potrafi sie przyznać do bledu.
  • Kerosine
   Dla niektórych [co by nie szukać daleko, m. in. mojej matki, ale także ogólnie wielu osób, które z różnych powodów nie pozostają z nikim w relacjach romantycznych] właśnie jest to święto przyjaźni i miłości innej niż ta zmysłowa  Postąpiłeś bardzo dobrze, ale być może sposób, w jaki zakomunikowałeś swoje uczucia pozostawił co nieco do życzenia bądź zwyczajnie na skutek różnych przypadkowych i pozostających poza możliwością Twojego wpływu okoliczności poruszył nie tę strunę, którą powinien. Być może też po prostu nie wiesz wszystkiego. Swoją drogą myślę, że przydałby nam się trochę większy background na temat Twojego związku zamiast dość oszczędnego mimo wszystko opisu paru sytuacji.
  • nunca
   @Gloria jak się odsunęła wystarczająco to zaproponowałem jej naprawę relacji bo mi za bardzo zależało żeby jej nie stracić i żeby było tak jak wcześniej
  • Kerosine
   Po prostu "mała-wielka" zemsta z jej strony  Alternatywnie / dodatkowo może ona zwyczajnie Twoich ubrań już nie posiadać [bo np. zdążyła je wyrzucić]. Nawiasem mówiąc, czy jesteś absolutnie pewien, że zdrada / zdrady z jej strony miały miejsce? Moim zdaniem powinieneś, w tej kwestii nie powinno być nigdy żadnych niedopowiedzeń.
  • Martusiaaaaaa92
   Klaus S. to jakiś nowy Emmanuel Goldstein? Soros się już znudził?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   14
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   6
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  11 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  8 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  33 posts
  yiliyane
  yiliyane
  27 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  452 posts
  yiliyane
  yiliyane
  378 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up