Jump to content

Czy niepełnosprawnym wszystko uchodzi na sucho?

lolek10

Recommended Posts

Posted

U mnie w klasie są 2 niepełnosprawne dziewczyny. Chodzi o to, że ich poziom rozmyślania jest na wysokości 1 klasy podstawówki, chociaż jesteśmy w 2 gimnazjum. Nie jest tak, że one nie wiedzą, co robią. Po prostu ich umysł zatrzymał się w którymś momencie życia. Z początku gimnazjum było mi i innym z klasy ich szkoda-bo tak je los skrzywdził, itp, itd. Ale potem po prostu się zniesmaczyliśmy :/ one były bardziej cwane, niż myśleliśmy. Przykładem może być lekcja WF-u. Grałyśmy w piłkę nożną, a nauczycielka uprzedziła nas, że jeżeli będą jakieś bójki, szturchanie, zaczepianie czy wzajemne kopanie siebie, to będzie stawiała jedynki. Te 2 niepełnosprawne latały po tym boisku i kopały nas, tłukły pięściami... i nic! nauczycielka nie zareagowała. W końcu warknęłam, żeby przestały, bo może się to źle skończyć, a one poleciały do nauczycielki WF-u, zmyślając, że ja niby kopnęłam tą jedną :/:/ oczywiście dostałam jedynkę, mimo, że próbowałam się bronić. Potem, na religii, jedna z nich zaczęła wykrzykiwać przekleństwa: ,,k****! ja p******!". Ksiądz spojrzał na nią znad dziennika, a ona: ,,co się k**** gapisz ! p******* ci ??!! " aż mnie wryło..... w jedną dziewczynę na lekcji polskiego rzuciła cyrklem przez co rozcięła jej policzek. Powiedzeliśmy o wszystkim wychowawczyni, a ona nic, żebyśmy je szanowali. No, kurde, szanowaliśmy, a one to ciągle wyukorzystywały :/ one przecież powinny mieć indywidualny tok nauczania, a ich matka na siłę próbuje wcisnąć je między nas. Jednemu chłopakowi jedna z nich podbiła oko. Czy to ma być normalne ? Mamy dać im się zatłuc? Pozwolić, by nas biły, pluły na nas, przezywały? A na sprawdzianach mogą się legalnie odwracać do łąwek z tyłu i ściągać, mimo, że nauczyciel to widzi ?! Kiedyś jedna z nich zaczęła wyzywać i bić naszą panią wychowawczynię. To jest jakieś chore! A wy co o tym sądzicie? Spotkaliście się kiedyś z taką agresją?

wszystko im uchodzi na sucho!! :/

Posted

Nazwa tematu chyba niema związku z jego treścią, a jeśli ma to zapewniam cię, że niepełnosprawni NIE mają lepiej. Nie mają szans na normalne życie i to nie ze swojej winy.

Co do twojego posta. Może nie wiedzą co robią? Zazwyczaj niepełnosprawni są jak dzieci. Nie wiedzą, że czynią komuś krzywdę itp. Może pogadajcie z dyrektorką...nie wiem. Ja w każdym razie nie dałbym w siebie rzucać cyrklem. Już raz ktoś mi go wbił w rękę... :|

Posted

cóóżżż... rozumiem to, co napisał ,,lolek10", bo u mnie w klasie też jest jedna niepełnosprawna. Sytuacje są podobne do opisanych przez ciebie - nie było tylko o wylewaniu na ludzi oranżad, rzucania w uczniów morką gąbką i rzucania w klasę twardo oprawionymi zeszytami. Jason, dyrektorka i tak by nic nie zrobiła, bo matki tej dziewczyny z mojej klasy i tych 2 chcą, żeby ich dzieci się uczyły z normalnymi ludźmi :/

Posted

Szkoły, a już tym bardziej klasy integracyjne są jednym z najdurniejszych pomysłów, na którym nikt dobrze nie wychodzi. Niepełnosprawni nie mają lepiej, ale gorzej również nie, po prostu każdy z nas zmaga się z innymi trudnościami. Matka dziewczyny, o której pisałaś nawet nie wie, jaką krzywdę jej robi. Może wyda się komuś to okropne, ale uważam, że nie należy na siłę integrować ich ze zdrowymi rówieśnikami, a wręcz uczyć i wychowywać wśród osób podobnych do nich. Ci, którzy dobrze znają państwowe szkoły integracyjne myślę, że przyznają mi rację.

To, co dzieje się w Twojej szkole dla mnie jest nie do pomyślenia. Myślę, że skoro jest to gimnazjum można by poprosić o pomoc rodziców, aby oni porozmawiali z wychowawczynią i nauczycielami. Nie można podporządkowywać całej klasie osobom chorym i narażać się na ewentualne niebezpieczeństwo, tylko dlatego, że nauczyciel nie wie (bo myślę, że tak właśnie jest) co powinien i co może zrobić.

Posted

Postaw się na jej miejscu i pomyśl, w którym życiu Ci lepiej?

Posted

Nie pozwol sobie zeby one weszły Ci i innymna głowe.

To ze sa chore nie oznacza ze moga robic wszystko. Mysle ze jakbyscie porozmawiali z dyrkiem/rodzicami/nauczycielami to oni by stwierdzili ze nie jestescie tolerancyjni dla niepołnosprawnych. Wmawiali by Wam zebyscie postawili sie na ich miejscu itp. itd.

Musicie jakos ta sprawe rozwiazac.

A propo (jezeli wiesz) to jakim cudem 2 niepełnosprawne na poziomie 7-8 lat chodza do klasy z tokiem nauczania na poziomie 13-16 lat??? Czy one sa gotowe na takie nauczanie?

Bo to tak jakby 7 latkowi kazano isc do 3 klasy gimnazjum.

Posted

szanować trzeba każdego nie zależnie czy jest niepelnosprawny czy pelnosprawny, dlatego skoro Twoje koleżanki się tak zachowują nauczyciele powinni zareagować, bo świat nienależy tylko do tych niepelnosprawnych (chociaż niektorym się tak wydaje), wiadomo, że skoro one stoją z rozwojem, to nie bedą myslaly czy robią Wam krzywde czy nie, wiec lepiej do nich nie burzyć bo to pogorszy sytuacje i jeszcze Wy , zdrowe dziewczyny bedziecie mialy przewalone, dlatego najlepiej porozmawiać z rodzicami na ten temat niech oni poruszą tą sprawe, no bo przeciez nie może tak być żeby Was kopaly, czy tez zeby cyrklem rzucaly (to wola o pomstę do nieba i tu juz nie liczy się ich stan zdrowia) a najlepiej to by bylo zeby mialy indywidualny tok nauczania.

mnie osobiscie tez wkurzają tacy niepelnosprawni , ale co zrobic...zycie. :)

Posted

tak czytam wasze posty i szkoda gadać, większość z was dzieli ludzi na zdrowych i niepełnosprawnych, ale tu nie o to chodzi i mimo wszystko takiej osobie należy się większy szacunek i czasami trzeba przymknąć oko na niektóre sytuacje. Ci ludzie potrzebują akceptacji z naszej strony i poczucia że są takimi samymi ludźmi jak my "zdrowi"

Posted
Ci ludzie potrzebują akceptacji z naszej strony i poczucia że są takimi samymi ludźmi jak my "zdrowi"

oczywiscie, ale bez przesady, mają wejść mi na glowe i nasrać? a ja mam szczerzyc zeby i udawac ze jest wszystko w pozadku?

Posted
Ci ludzie potrzebują akceptacji z naszej strony i poczucia że są takimi samymi ludźmi jak my "zdrowi"

oczywiscie, ale bez przesady, mają wejść mi na glowe i nasrać? a ja mam szczerzyc zeby i udawac ze jest wszystko w pozadku?

przesadzasz, jeśli wytłumaczyć coś takiej osobie i okażesz jej zrozumienie to w większości przypadków coś takiego trafia do tych osób.

Posted
przesadzasz, jeśli wytłumaczyć coś takiej osobie i okażesz jej zrozumienie to w większości przypadków coś takiego trafia do tych osób.

no to wlasnie o to mi chodzi, tylko jak widzisz nikt ze srodowiska autorki tego tematu nie chce wytlumaczyc Jej kolezankom że to co robia jest zle.

a uwazam ze rzucanie cyrklem czy kopanie to nie jest nromalne zachowanie, tym bardziej że może to spowodowac wielki uszczerbek na zdrowiu osoby, ktora bedzie miala to "szczescie" zostac potraktowaną przez osobe niepelnosprawna.

Posted

Mam akceptować to, że ktoś rzuca we mnie cyrklem, bije mnie, wyzywa, pluje ? Chyba nie :? ... Pomyśl co Ty Mexter byś zrobił na miejscu autora tematu ??? Ja na pewno nie dałbym sobą tak gardzić... Poszedłbym do dyrektorki z podpisami reszty klasy, aby usunięto je ze szkoły...

Posted
Mexter napisał(a):Ci ludzie potrzebują akceptacji z naszej strony i poczucia że są takimi samymi ludźmi jak my "zdrowi"

Mam akceptować to, że ktoś rzuca we mnie cyrklem, bije mnie, wyzywa, pluje ? Chyba nie :? ... Pomyśl co Ty Mexter byś zrobił na miejscu autora tematu ??? Ja na pewno nie dałbym sobą tak gardzić... Poszedłbym do dyrektorki z podpisami reszty klasy, aby usunięto je ze szkoły...

no tak..najłatwiej pozbyć się problemu niż z nim walczyć. Nie wiem czy możemy tutaj mówić o gardzeniu skoro ta druga osoba jest, że tak powiem słabiej rozwinięta psychicznie i nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. Kiedyś słyszałem taką teorie, że takiej osobie trzeba pokazać np co to znaczy ukłucie cyrkla, aby ona także zrozumiała że sprawia tym ból innym. Co to autora tematu to nie sądzę, żeby nauczyciele nie reagowali na takie sytuacje no chyba że ktoś im posmarował.

Posted

Autor napisał, że na początku wszystkim było szkoda tych dziewczyn, że szanowali je, akceptowali, byli mili. A dalej co: mają pozwolić, by rzucali w nich cyrklem? może jeszcze mają chwalić te dziewczyny, za to, że robią innym krzywdę ? bez przesady, tu trzeba indywidualnego toku nauczania. :?

Posted

Tylko ze te dziewczyny stanęły nas poziomie 7-8 lat, a to nie oznacza ze maja zielone papiery. Bo z tego co wywnioskowałem to one nie sa [chyba, nie wiem na 100 % ] chore psychicznie-ułomne tylko sa uposledzone umysłowo a to ich nie zwalnia od odpowiedzialnosci za siebie. (choc nie wiem na 100 % czy tak jak pisze, tak jest)

Ale dziwi mnie dalej fakt:

czemu zostały one przyjete [!] do gimnazjum skoro nie sa w pełni rozwiniete prawidłowo???

Posted

Sama napisałaś, że zatrzymały się na etapie podstawówki, więc to zachowanie w jakimś stopniu jest wytłumaczone. Ale do cholery, rzucanie cyrklem? przeklinanie na lekcjach? każdy może się ugryźć w język, nawet osoby zaburzone. Porozmawiałabym z wychowawczynią o przeniesieniu tych dwóch panien do jakiejś szkoły specjalnej. Bo to, że są w waszej klasie ponieważ ich rodzice mają takie widzimisię, powinno każdego najmniej interesować. Zaniżają poziom, przeszkadzają w edukacji. Same problemy.

Posted

chyba nic nie jest w stanie wynagrodzic tego, ze ktos jest chory nie uwazacie?:F

Nie mozna tak szufadkowac ludzi!

Kazdy jest jaki jest, a ze akurat sa ludzie w jakis sensie niepelnosprawne to my-jako osoby w pelni sprawne powinnismy im pomagac :!:

A jezeli "sprawiaja problemy" co przeciez czesto wynika z ich schorzenia to powinno te osoby skierowac do specjalistycznych osrodkow prawda? :E

pollywantsacracker
Posted

Nazwa tematu (gdy nie przeczytałam jeszcze jego treści) mnie przeraziła.

Niepełnosprawni na pewno nie mają lepiej.

Co do dziewczyn z Twojej klasy... (tak trochę z psychologicznego punktu widzenia - swoją drogą najlepiej by było gdyby skontaktowały się z psychologiem) spróbuj je zrozumieć.

Nie znam sytuacji w Twojej klasie, ale Ty postaraj się przypomnieć sobie początki waszej znajomości. Tzn. relacje tych dziewczyn z resztą klasy. Może były traktowane źle, nieakceptowane i odrzucone (może w innym otoczeniu, poza szkołą) i teraz takie zachowanie jest ich obroną. Są z góry nastawione na dokuczanie (psychiczne lub fizyczne) więc robią to pierwsze.

Oczywiście nie mogę tego stwierdzić, bo nie znam ani Was (klasy) ani tych dziewczyn, ale jest to jendo z możliwych wyjaśnień w tej sprawie.

Posted

Ja bym te dwie niepełnosprawne zostawił.

Jeżeli mi by coś zrobiły to nauczycielka ma to lepiej niż w banku, że wylecę na nią z rykiem i wezmę za "szmaty" i z nią pogadam po mojemu.

Ja nie dam sobą tak targać, bo jestem taki wychowany, że sobie mam sobie nie dać pluć itp.

Wszyscy na mnie by się gapili jak na debila, ale nauczycielka by zrozumiała. ^^

Posted

U nas w szkole jest specjalna klasa dla niepełnosprawnych z indywidualnym tokiem nauki. Dziwię się, że nie ma jej we wszystkich szkołach. Niepełnosprawni nie mają lepiej, bo nie dość, że nie mają szans na normalne życie, to jeszcze często spotykają się z ogromnym niezrozumieniem. Jak sama napisałaś, są to ludzie, którzy się nie rozwijają i są na poziomie pierwszej klasy szkoły podstawowej. Więc nie dziw się, że ktoś rzuci w Ciebie cyrklem. I postaraj się zrozumieć jak to jest być na ich miejscu. Oni nie wiedzą, że robią źle i na pewno świadomie nie chcą zrobić Ci krzywdy. Wiem cos na ten temat, bo od roku jestem wolontariuszką i opiekuję się 12 letnią dziewczynką, która zachowuje się tak jak Twoje koleżanki z klasy.

Posted
swoją drogą najlepiej by było gdyby skontaktowały się z psychologiem)

Sugerujesz, że te niepełnosprawne dziewczynki nie są pod opieką specjalisty?

Ja bym te dwie niepełnosprawne zostawił.

Jeżeli mi by coś zrobiły to nauczycielka ma to lepiej niż w banku, że wylecę na nią z rykiem i wezmę za "szmaty" i z nią pogadam po mojemu.

To bardzo nieodpowiednie i prymitywne zachowanie w takiej sytuacji.

Wszyscy na mnie by się gapili jak na debila, ale nauczycielka by zrozumiała. ^^

że nim jesteś?

Jeśli normalnie rozwiązujesz konflikty pięściami, co w niektórych środowiskach jest popularnym wyjściem, to w przypadku upośledzonych psychicznie nie da to żadnych pozytywnych skutków. Trzeba nauczyć się odpowiedniego podejścia do takich osób.

Posted

lolek10, do jakiej Ty szkoły, prosze ja Ciebie uczeszczasz? Bo profesjonalisci to tam nie pracuja. Takie dzieciaki wymagaja bardzo scisłego kontaktu w zamknietym kregu: uczen - nauczyciel - rodzic, zwłaszcza jezeli jest tak nieznosny jak to przedstawiłes.

Jakby kadra na powaznie wziela sobie integracje tych dzieciakow ze społecznosci zdrowych to by tak nie postepowala. Najwazniejsze: wszystkich obowiazuja te same zasady - uuczyc je czegos innego to debilizm.

Posted
Więc nie dziw się, że ktoś rzuci w Ciebie cyrklem. I postaraj się zrozumieć jak to jest być na ich miejscu. Oni nie wiedzą, że robią źle i na pewno świadomie nie chcą zrobić Ci krzywdy.

czyli dać sobie krzywdę zrobić, bo ktoś ma gorzej, i nie zwracać uwagi na cyrkiel wbity w siebie.. tak to zabrzmiało.. skoro nie wiedzą, że robiąc komuś krzywdę robią źle, to znaczy, że powinny trafić na oddział zamknięty, a nie do szkoly..

od edukacji takich ludzi są specjalne szkoły czy klasy, bo ciągnąc za sobą ich, tracą zarówno zdrowi uczniowie, jak i te dziewczyny, bo po kolegi opisie widać, że nauczyciele w tej szkole zupełnie nie nadają się do uczenia niepełnosprawnych, i w efekcie nie będą one przystosowane do jakiegokolwiek funkcjonowania w społeczeństwie, czego początki już jest widać..

Posted

czyli dać sobie krzywdę zrobić, bo ktoś ma gorzej, i nie zwracać uwagi na cyrkiel wbity w siebie.. tak to zabrzmiało.. skoro nie wiedzą, że robiąc komuś krzywdę robią źle, to znaczy, że powinny trafić na oddział zamknięty, a nie do szkoly..

nie to mialam na mysli, ale to, ze nie mozna miec do nich o to pretensji, bo nie wiedzaq co robia. pretensje moga byc kierowane do rodzicicow, ze wyslali takie dzieci do normalnej szkoly. Nigdzie w mojej wypowiedzi nie uzylam zdania "Pozwol rzucac w siebie cyrklem."

Posted

to jest swietna szkola bo najlepsze gimnazjum w miescie. te dziewczyny zostaly wepchniete tam przez rodzicow. rozmawialismy z dyrektorka i wychowawczynia, ale one tego nie rozumieja. tej osobie, ktorej zostal wbity cyrkiel w policzek, wychoawczyni nie uwierzyla twierdzac ze jestesmy nietolerancyjni. przez to ne pojechalismy na wycieczke bo niby nie kaceptujemy niepelnosprawnych. na pocz. 1 klasy naprawde nam zalezalo, by one dobrze sie czuly i bylo ich nam szkoda jak juz wszesniej wposmnialam ale one sie na nas wyzywaly. ich rodzice tez nam nie wierza i chca, by ich corweczki ,,dorastaly wsrod takich, jak one". czyli jezeli jestesmy tacy jak one to co mamy rzucac w siebie cyrklami, kopac sie i pluc ? ??? tak to zrozumialam. :/ :/ :/ :/