Jump to content

Co daje bieganie ?


IMR3VIL

Recommended Posts

Posted

Co daje bieganie ?

Mam na myśli głównie jakie mięśnie rozwija.

Biegam 12km-16km co 4-5 dni.

Link to comment
Posted

miesnie nog.

nie, nie. zle robisz, bo biegasz za dlugo i za rzadko. lepiej biegac kilometr dziennie niz 12 raz w tygodniu, to wplywa conajmniej zle na twoj organizm. O.o

Link to comment
Posted
lepiej biegac kilometr dziennie

dziennie, ale nie codziennie.

najlepszy jest cykl treningowy o zwiększającym sie natezeniu cwiczenia np co tydzien. czyli powiedzmy pierwszy tydzien biegasz poniedzialek, sroda i piątęk po 2 km a od nowego tygodnia zwiekszasz natężenie w te same dni.

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

Bieganie przede wszystkim polepsza kondycję.

Link to comment
Posted
Co daje bieganie ?

Mam na myśli głównie jakie mięśnie rozwija.

Przede wszystkim wyżej wspomniane mięśnie nóg, a po za tym lepiej pracuje serce (tzn. z czasem masz mniejsze tętno) i mięśnie brzucha. Jednak przy bieganiu warto rozwijać na siłce równocześnie mięśnie rąk, bo tak naprawdę one też pracują podczas biegu i bardzo pomagają.

Biegam 12km-16km co 4-5 dni.

Takie bieganie raz w tygodniu wiele nie daje. Jeśli możesz to postaraj się wygospodarować czas na bieg chociaż 3x w tygodniu i biegać np. w poniedziałek 8km, w środę 10km, a w piątek najdłuższy bieg 16km. Ja na przykład biegam 6x w tygodniu i w normalne dni biegam takie mniejsze dystanse typu 12-15km, a w ten 6 dzień biegam dłuższe dystanse w granicach 20-25km.

nie, nie. zle robisz, bo biegasz za dlugo i za rzadko. lepiej biegac kilometr dziennie niz 12 raz w tygodniu, to wplywa conajmniej zle na twoj organizm. O.o

Szczerze mówiąc to mi się wydaje, że jeśli już to właśnie lepiej biegać ten raz w tygodniu ale porządnie niż cały tydzień biegać tak, że organizm nawet nie poczuje zmęczenia. Bądźmy szczerzy, bieganie codziennie po 1km nie powoduje żadnych większych zmian, ponieważ organizm nie zdąży się jeszcze porządnie obudzić i rozkręcić, a już będzie musiał kończyć swoją pracę.

Link to comment
Posted

Też biegałam na takie dystanse, ale co dwa dni mniej więcej. Poprawia to przede wszystkim kondycję, rozwija mięśnie nóg i brzucha. I moim zdaniem lepiej jest biegać raz w tygodniu długi dystans niż codziennie po jednym kilometrze, bo to nic nie daje. Wiadomo, że na początku zaczynamy od jednego kilometra, ale stopniowo się to zwiększa..

Link to comment
Posted
Biegam 12km-16km co 4-5 dni.

Biegaj np co 2 dni, rano, zanim pójdziesz do szkoły (pracy), 30 minutowy wysiłek pobudzi Twój mózg, doda poweru na cały dzień. Udowodnione naukowo:)

Mięśnie? Nogi, brzuch, kondycja, serce, poprawa krążenia itd, same plusy.

Link to comment
Posted
ie, nie. zle robisz, bo biegasz za dlugo i za rzadko. lepiej biegac kilometr dziennie niz 12 raz w tygodniu, to wplywa conajmniej zle na twoj organizm. O.o
Przy takim bieganiu to sobie wyrobisz jedynie czerwone włókna mięśniowe, i będziesz miał lepszą kondycje, ale żadnego przyrostu w sile. Najlepiej biegać tak, aby połączyć to z siłownią, basenem i wtedy jest to super ogólnorozwojówka
Link to comment
Posted

Bieganie to przede wszystkim lepsza kondycja i ogólnie wydolność organizmu. Dystans zależy od Twojej sprawności, u niektórych efekt przynosi kilometr a dla innych to jest rozgrzewka więc to jest sprawa otwarta. Natomiast z częstotliwością to przy już takich bardziej męczących biegach najlepiej jest biegać co dwa dni(tak przynajmniej twierdzi mój wujek - maratończyk i lekarz sportowy).

Link to comment
Posted

Biegając można poznawać Ciekawych ludzi x) aż dziw bierze ile ludzi biega i ile ludzi ma ochotę na pogawędkę w czasie rannej przebierzki

Link to comment
Posted

a ja biegac nie moge ze wzgledu na astme^ zbyt zaawansowana, moge coprawda wolniejszym tempem i dluzsza rozgrzewka przed, ale to brzmi nieco czasochlonnie dlatego wybralam basen =]

Link to comment
Posted
Biegając można poznawać Ciekawych ludzi x) aż dziw bierze ile ludzi biega i ile ludzi ma ochotę na pogawędkę w czasie rannej przebierzki

No nie wiem. Ja już wiele razy mijałem się z innymi biegaczami i ani oni, ani ja raczej nie mamy ochoty na rozmowę z nieznajomą osobą. Jeśli już z kimś rozmawiam podczas biegania to tylko z osobami z którymi chodzę do klubu lekkoatletycznego.

Link to comment
Posted

Ja biegam 3 razy w tygodniu po 3 km i mysle, ze tak jest najefektywniej. przynajmniej dla mnie :) co daje bieganie? kondycja przede wszystkim, mozliwosc zrzucenia kilku kilogramow, dobre samopoczucie na caly dzien. tylko trzeba pamietaj o wlasciwej technice biegania i wyposazyc sie w dobre buty - w ten sposob minimalizujemy ryzyko kontuzji.

Link to comment
Posted
tylko trzeba pamietaj o wlasciwej technice biegania

Hmmm... dobrze prawisz, jednak jest jedno ale. O właściwej technice biegania nie da się za bardzo pamiętać, cały czas musi cię obserwować jakaś osoba trzecia. Wiem na swoim przykładzie ile czasu mojemu trenerowi zajęło nauczenie mnie poprawnej techniki biegu. Niby cały czas o tym pamiętałem, jednak mimo to cały czas popełniałem te błędy (teraz też czasem popełniam, ale to wtedy jak mam zły dzień i nie za wiele siły). Dopiero po jakimś czasie (ok. 2 tyg.) ciągłego ustawiania mnie do pionu przez trenera nauczyłem się w miarę poprawnej postawy.

Link to comment
Posted

fakt, nie jest to latwe - zwlaszcza trzeba pamietac, zeby nie spadac na piety - to byl moj najwiekszy problem :(

dobor wlasciwego obuwia do biegania tez nie jest latwy. ale warto sie uporac z tymi problemami, wtedy bieganie staje sie naprawde wielka przyjemnoscia :)

Link to comment
Posted
zwlaszcza trzeba pamietac, zeby nie spadac na piety - to byl moj najwiekszy problem :(

Mój równierz :wink: Ale już się z tym uporałem.

dobor wlasciwego obuwia do biegania tez nie jest latwy

Niekoniecznie. Wystarczy poczytać odpowiednie testy obuwia w wiarygodnych pismach. Ja przynajmniej z tym większego problemu nie miałem.

Link to comment
Posted

mi w doborze pomagał gość ze sklepu sportowego i zdałam się na niego. wcześniej trochę czytałam na ten temat w necie.

w końcu się zdecydowaliśmy na victory spike najka - bardzo lekkie, wygodne, z dobrych materiałów. dobre i na bieżnię i w teren.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   Niespodziewane wolne jutro w pracy, przyda mi się ten dzień [tym bardziej, że od świtu do zmierzchu na niebie niepodzielnie królować ma błękit].
  • yiliyane
   Moim zdaniem trochę za wcześnie pakujesz się w następny związek. Nie ochłonąłeś jeszcze po poprzednim, nie wyciągnąłeś wniosków z tamtej relacji. Przeniesiesz brudy ze starego związku w nowy i w efekcie nowy związek nie wypali. Na Twoim miejscu dałabym sobie czas. Nie musisz z nową dziewczyną zrywać kontaktu, wystarczy, że wasza relacja będzie polegała wyłącznie na koleżeńskich spotkaniach dopóki nie dojdziesz do porządku sam ze sobą. Jeśli chcesz przyspieszyć i polepszyć ten proces, może warto byłoby obgadać poprzedni związek z psychologiem. Muszę wytknąć tu dwa błędy, przepraszam. Po pierwsze, jeśli mieszkacie razem, wkład za mieszkanie powinien być 50/50. Nie jesteście małżeństwem ze wspólnym majątkiem, tylko dwojgiem niespokrewnionych i niespowinowaconych ze sobą ludzi. Nie masz obowiązku utrzymywać swojej dziewczyny w żaden sposób - czy to płacąc za mieszkanie, czy na jej codzienne utrzymanie. Wyjątek mógłby być, gdyby ona straciła pracę - na czas poszukiwania przez nią pracy (ale niezbyt długi, nie przesadzajmy, góra dwa miesiące) mógłbyś przejąć koszty, ale i tak potem powinniście się rozliczyć. Po drugie, nieodpowiedzialnością jest uczenie drugiego człowieka odpowiedzialności (niezależnie od wieku, płci i stopnia waszej zażyłości) poprzez zakup zwierzęcia. To się w 99% przypadków nie uda. Efekt będzie taki jak u was - osoba nieodpowiedzialna będzie miała w nosie zwierzę, a ta druga problem w postaci zwierzaka, którego tak naprawdę nikt nie chce.
  • supermati2009
   @Martusiaaaaaa92 "Agenci na deskorolkach. Nie byle co!"
  • yiliyane
   Nie ma sensu tego ciągnąć. Jej wyraźnie na Tobie nie zależy, nie liczy się z Twoimi uczuciami i nie szanuje Twojego czasu. Z waszej relacji nic już nie będzie, przykro mi. Ile ma lat? Jeśli mniej niż 18, to jeszcze można przymknąć na to oko, choć nie wydaje mi się, żeby w przypadku większości starszych nastolatek (16+) rodzice mieli aż tak dużo do powiedzenia w kwestii spotkań ich latorośli z rówieśnikami. Jeżeli dziewczyna jest młodszą nastolatką, a Ty nie jesteś jej rówieśnikiem, to tym bardziej powinniście zaprzestać spotkań, ponieważ prokurator mógłby mieć coś w tej kwestii do powiedzenia - nawet jeśli nie robicie nic złego. Jak to się mówi, strzeżonego Pan Bóg strzeże  
  • yiliyane
   Daj namiary na swoją firmę, rzucę studia i też pójdę siedzieć na ochronie, skoro tam są takie kokosy  A tak na poważnie, po co te przechwałki?  Przechodząc do clou problemu, zastanawiam się po co ciągniesz związek od 11 lat, jeśli dobrze rozumiem, skoro podejście Twojej dziewczyny do życia Ci nie odpowiada. Z przyzwyczajenia, dla seksu? Jaka by Twoja dziewczyna nie była, powinieneś chociaż być wobec niej uczciwy. Uczciwe podejście to albo zakończenie związku, albo poinformowanie dziewczyny, że jesteście tylko friends with benefits i że aktywnie szukasz stałej partnerki - i jeśli taki układ jej pasuje, to w porządku, możecie go ciągnąć dalej, albo rezygnacja z randkowania dopóki jesteście w związku. Dlaczego nie masz innej, "lepszej" kobiety? Z kilku powodów. Po pierwsze, na co dzień nie masz styczności z kobietami. Skoro pracujesz na ochronie, to pracujesz w pojedynkę, ewentualnie widujesz od czasu do czasu innych mężczyzn. Po drugie, jesteś już w trochę niekorzystnym wieku. 40-letni facet oczywiście nadaje się do ożenku, ale kobiety w jego wieku czy nawet ciut młodszym albo są zamężne, albo rozwiedzione i/lub z dziećmi (co, nie wiem jak Tobie, ale często wielu facetom nie odpowiada), albo są same, ale w męskich oczach mają jakąś "wadę" (np. nie są pięknościami, mają problemy zdrowotne itp.). Z kolei dużo młodsze kobiety, wybacz, ale nie polecą na 40-latka, który nie ma odpowiedniego statusu i pieniędzy. Przechwałki markowymi ubraniami niczego tu nie zmienią. Po trzecie, niepełnosprawność typu P-02, czyli, zgodnie z definicją "choroby psychiczne, w tym m.in. zaburzenia psychotyczne, zaburzenia nastroju począwszy od zaburzeń o umiarkowanym nasileniu, utrwalonymi zaburzeniami lękowymi o znacznym stopniu nasilenia czy zespołami otępiennymi", są dla kobiet wielką czerwoną flagą. Przykro mi. Kobiety szukają w związku bezpieczeństwa i stabilizacji, w przypadku chorób psychicznych trudno mówić o możliwości spełnienia tych warunków, nie mówiąc o tym, że powstaje obawa, że choroba może być dziedziczna i wasze dzieci bądź wnuki również będą chore. Chciałabym Cię pocieszyć, że na pewno znajdziesz bratnią duszę, ale... no nie wygląda to dobrze.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   Gloria
   Gloria
   3
  3. 3
   dali
   dali
   3
  4. 4
   Kerosine
   Kerosine
   1
  5. 5
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  dali
  dali
  8 posts
  Kerosine
  Kerosine
  6 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  6 posts
  konserwatoriumchaosu
  konserwatoriumchaosu
  3 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
  yiliyane
  yiliyane
  3 posts
  Gloria
  Gloria
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  2 posts
  Hsbxbxb
  Hsbxbxb
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  37 posts
  wardrum
  wardrum
  23 posts
  yiliyane
  yiliyane
  21 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  443 posts
  yiliyane
  yiliyane
  367 posts
  Gloria
  Gloria
  116 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up