Jump to content

Sensowny pretekst na...

Zmartwiona ;(

Recommended Posts

Zmartwiona ;(
Posted

Yh... mam taki problemik maly chyba , ale nie zaszkodzi jak tutaj napisze . Są wakacje , moja babcia namawia mnie ciagle zebym do niej przyjechała na kilka dni. Masakra , nie wyobrażacie sobie jak dziadkowie nudzą , marudzą itd. Tam po 1h już wymiękam a co dopiero wytrzymać tam kilka dni . Nie chce zrobić babci przykrości , ale też nie chce tam jechać , bo nie dam rady i umre z nudów .. Jestem nastolatką i wcale nie interesują mnie rzeczy , o których rozmawiaj moi dziadkowie a musze udawac ,ze jest super itd. ;|. Chyba rozumiecie ? jak na razie to powiedziałam babci ,ze sie zastanowie , ale nie wiem jaki wymyślić sensowny pretekst , zeby nie urazić dziadkow i nie jechać tam ... ;/ Może mi pomozecie ? byłabym bardzo wdzieczna ;] Pozdrawiam i z gory dziekuje ;*

Posted

Może najlepiej będzie wprost powiedzieć babci o tym , że nie masz co u niej robić. Albo weź ze sobą np.przyjaciółkę albo koleżankę. We dwie będzie wam raźniej , i nie będziesz się tak nudzić. W ostateczności możesz przeprosić babcię i powiedzieć , że po prostu nie przyjedziesz , bo np. przyjaciółka potrzebuje Twojej pomocy w naprawdę ważnej sprawie. Pozdrawiam ;*

Posted

popieram pomysl z zabraniem ze sobą jakiejs kolezanki... to byloby chyba najlepsze. jesli Twoja babcia mieszka na wsi, to mozesz np wziąśc kolezanke i zabierzcie namiot ze sobą, bedziecie spac np na placu u babci czy gdzies. ty bedziesz miaal jakąs atrakcje a babci nie będzie smutno. a jesli juz naprawde nie chce Ci sie ruszac tylka z domu , to powiedz ze juz masz plany, bo sie z kolezanka wczesniej umowilas czy cos... dziadkowie zrozumieja:)

Posted

Nie wytrzymasz na prawdę tych kilku dni?

Samym powiedzeniem babci że 'się zastanowisz' na pewno sprawiłaś jej straszną przykrość.

Wyobraź sobie, że masz to 60-70 lat siedzisz ciągle w domu, właściwie sama, oczekujesz przyjazdu ukochanej wnuczki, a ona nie chce Cię odwiedzić.. Co robisz? A co Ci pozostało robić, próbujesz ją wytłumaczyć przed samą sobą, patrzysz na jej zachowanie przez pryzmat młodego wieku, chęci do zabawy, ale rane w sercu spowodowaną tak błachymi słowami jak 'zastanowie się' nie jest wcale łatwo zaszyć.

Życie to ni tylko dyskoteki i łażanie po sklepach. Są też wyższe wartości, a wizyta u babci, sprawienie jej przyjemności jest niewątpliwie jedną z nich.Czasem trzeba się dla kogoś poświęcić... Za kilka lat będziesz bardzo żałować, że nie masz już dla kogo.

Jeżeli nie zrozumiałaś po mojej wypowiedzi jak wielki ból zadasz babci to zrozumiesz za kilka lat, jak już jej nie będzie, labo gdy sama będziesz miała wnuki, które nie będą potrafiły oderwać się od przyjemności na te kilka dni żeby pobyć z Tobą.

Posted
Nie wytrzymasz na prawdę tych kilku dni?

Samym powiedzeniem babci że 'się zastanowisz' na pewno sprawiłaś jej straszną przykrość.

Wyobraź sobie, że masz to 60-70 lat siedzisz ciągle w domu, właściwie sama, oczekujesz przyjazdu ukochanej wnuczki, a ona nie chce Cię odwiedzić.. Co robisz? A co Ci pozostało robić, próbujesz ją wytłumaczyć przed samą sobą, patrzysz na jej zachowanie przez pryzmat młodego wieku, chęci do zabawy, ale rane w sercu spowodowaną tak błachymi słowami jak 'zastanowie się' nie jest wcale łatwo zaszyć.

Życie to ni tylko dyskoteki i łażanie po sklepach. Są też wyższe wartości, a wizyta u babci, sprawienie jej przyjemności jest niewątpliwie jedną z nich.Czasem trzeba się dla kogoś poświęcić... Za kilka lat będziesz bardzo żałować, że nie masz już dla kogo.

Jeżeli nie zrozumiałaś po mojej wypowiedzi jak wielki ból zadasz babci to zrozumiesz za kilka lat, jak już jej nie będzie, labo gdy sama będziesz miała wnuki, które nie będą potrafiły oderwać się od przyjemności na te kilka dni żeby pobyć z Tobą.

Mocne, ale dobre i (jak dla mnie) przekonywujące. Nieodpowiednia byłaby wypowiedź że myślisz tylko o sobie, ale pomyśl także o innych w tym wypadku dziadkach... Dla nich nawet taka błahostka jak odwiedziny kochanej wnusi są nie lada rozrywką. Zastanów się na wzięciem koleżanki jak napisali moi poprzednicy. Babcia się ucieszy że jesteś, pokażesz że masz dobre towarzystwo i nie będziesz się nudzić :]

Posted
Chyba rozumiecie ?

nie, nie rozumiem jak można nie poświęcić babci czasu.

co z tego, że nie interesują Cie sprawy babci, co z tego, że wolałabyś w tym czasie hulać na dyskotekach czy bujać się z koleżankami po mieście.

nie liczy się dla Ciebie to, co czuje Twoja babcia? na pewno ma już swoje lata, kiedyś możesz żałować, że 'nie chciało Ci sie' ruszyć dupy z domu, żeby sprawić babci przyjemność.

dno jak dla mnie

Arikushimiku
Posted

Najlepiej będzie jak im powiesz, ale mimo wszystko mogłabyś pojechać chociaż na jeden dzień :)

master_jedi
Posted

Nie rozumiem twojego powodu nudy. Ja osobiście lubię jak mi dziadkowie opowiadają o starych "dobrych" (zwłaszcza pod czas okupacji...) czasach :P Jak ci ględzi, jaka ta dzisiejsza młodzież jest "beee" i "feee" to zmień temat. Powiedz co porabiasz, zabijaj czas, pośmigaj po okolicy, a najlepiej sobie poczytaj (w takich warunkach książka będzie chyba lepsza, nie?). Babcia będzie zadowolona, a ty coś z tego wyciągniesz. Ewentualnie weź ze sobą jakąś koleżankę, jak poradzili wyżej i nuda zostanie częściowo zabita.

Posted

Też nie chciałam jechać do babci, ale pojechałam. Dlaczego? Bo potrzebuje pomocy przy codziennych pracach, trzeba trochę odciążyć jej kręgosłup, który już jest chory...

Poświęć te kilka dni, nie będzie tak źle, to naprawdę nic nie kosztuje, a babcia będzie miała radość.

Posted
igulek napisał(a):Nie wytrzymasz na prawdę tych kilku dni?

Mocne, ale dobre i (jak dla mnie) przekonywujące. Nieodpowiednia byłaby wypowiedź że myślisz tylko o sobie, ale pomyśl także o innych w tym wypadku dziadkach... Dla nich nawet taka błahostka jak odwiedziny kochanej wnusi są nie lada rozrywką. Zastanów się na wzięciem koleżanki jak napisali moi poprzednicy. Babcia się ucieszy że jesteś, pokażesz że masz dobre towarzystwo i nie będziesz się nudzić :]

zgadzam się w 100% hmm to że jesteś nastolatką to nie znaczy że żyjesz na innym świecie!!!

dziadkowie przynudzają?? a TY nie? jak ciągle gadasz o ciuchach i chłopakach to to Cię nie nudzi???

przeczytaj swojego posta jeszcze raz i zastanów się ile osób dało by by być na Twoim miejscy, ja dałabym wiele by pojechać do dziadka by mi przynudzał kilka dni

Posted

'jestem nastolatka' fajnie fajnie, kolejy powód żeby pojechać o poznać punkt widzenia twoich dziadków na świat, to co myślą, ich doświadczenie to niedoceniana rzecz przez " nastolatki" ... nawet jak posluchasz radia maryja to ci dobrze zrobi, czasami tam niezle rozmowy prowadza :]

mała czarna
Posted
Chyba rozumiecie ?

Nie, nie rozumiem dlaczego rbisz ze swoich dziadków, rodziny największych nudziarzy świata i największą karę.

Weź książkę, poczytaj, krzyzówki, cokolwiek. Jest tyle różnych metod na zabicie nudy. Mój ojciec mawia, ze nudzą się tylko ludzie mało inteligentni. Więc we się zastanów, czy naprawdę nie masz co tam robić, czy tylko marudzisz, bo dziadkowie są mniej lansiarscy od Grecji, Krety czy Chorwacji.

Posted

Nie znacie jej, nie wiecie jak ma, to po h... sie madrzycie? Czy zeby otrzymac odpowiedz na pytanie autor/ka zawsze musi przejsc przez serie beznadziejnych, niechcianych pouczen? Nie chce to jej sprawa...

Powiedz ze ktos w rodzinie jest chory, albo ze bardzo bys chciala, ale masz cale wakacje juz zaplanowane i moze za rok?

mała czarna
Posted
Powiedz ze ktos w rodzinie jest chory, albo ze bardzo bys chciala, ale masz cale wakacje juz zaplanowane i moze za rok?

Raczej ciężko powiedzieć którąś z tych rzeczy, kiedy powiedziała, że się zastanowi, z czego wynika, ze to tylko kwestia decyzji.

Choroba kogoś w rodzinie? Ciężko oszukać, bo babcia to też rodzina i generalnie by wiedziała (babcia moze tak zakładać).

poza tym spytała, czy rozumiemy. a jeśli nie, to chyba mamy prawo to powiedzieć.

Posted

Na pewno jak pojedziesz tam na jeden lub dwa dni to Ci sie nic nie stanie.Dyskoteki i znajomi nie uciekną, a przynajmniej pomożesz swojej babci.

Masakra , nie wyobrażacie sobie jak dziadkowie nudzą , marudzą itd.

Jak to starsi ludzie, muszą z kimś porozmawiac. My jak będziemy miec 60-70 lat tez będziemy wnukom mówic, że nas stawy bolą itp.Nic Ci się nie stanie jak posłuchasz tego i powiesz że będzie dobrze, żeby się nie martwili.

Sama wiem jak to jest, w wakacje jakoś zawsze coś mi wypadało i nie jeździłam z mamą do dziadków i głupio mi sie zrobiło jak za każdym razem dziadek pytał co u mnie. Dla nich to przyjemnośc odwiedziny wnuczki, więc nie wymiguj sie od wyjazdu do nich. Ktoś Ci poradził żebyś wzięła koleżankę. Wtedy Ty nie będziesz narzekac jak tam jest nudno i babcia będzie zadowolona.

Posted
Nie znacie jej, nie wiecie jak ma, to po h... sie madrzycie?

Napisała jak ma - kocha babcię, ale nudzi się w jej towarzystwie. IMO czasem warto się choć te kilka dni ponudzić, zwłaszcza jeśli zda się sobie sprawę, jak kruche i krótkie jest ludzkie życie.

Posted

Hej! Masz problem. Zabierz kolżankę. Gdyby jednak dziadkowie nie zgadzali się popytaj czy jest ktoś w twoim wieku w sąsiedztwie. (nawet dalekim). Jeśli nie ma to będziesz musiala powiedzieć prawdę i babcia się obrazi albo skłam. Jest mnóstwo kłamstw np. że jesteś chora, że umówiłaś się z koleżanką, ze koleżanka cie zabiera na swoją działkęa potem okaże się że to niewypał itp.:)

Posted

Zmartwiona ;(, masz dwa wybory: albo pojedziesz na kilka dni i jakoś przetrzymasz lub skłamiesz babcie, i masz pół na pół procent szansy, że się domyśli, że nie chciałaś od niej przyjchac,

a wtedy raczej nie będzie jej za miło. Więc, jak moje poprzedniczki proponuję Ci zabrac tam ze sobą jakąś koleżankę, we dwie raźniej.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Nathaneczek
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane