Jump to content

"Czym Różni Się Wiara W Boga Od Wiary W Konia Na Wrotkach ?"

Pan_Da

Recommended Posts

Posted

Znalazłem w internecie ciekawy artykuł o takim o to temacie: "Czym Różni Się Wiara W Boga Od Wiary W Konia Na Wrotkach ?" Jest on dość kontrowersyjny. Zastanawia mnie wasza opinia na ten temat.

Oto link do artykułu: http://www.drugadroga.com/blog/audio-wi ... ach-audio/

Ja tak jak w komentarzach na stronie:

" Ja tez przez zastanawiałem się i i zastanawiam od kilku lat nad tym tematem. Jednak chciałbym zadać pytanie które mnie ‘dręczy’. Jaki mamy dowód na to iż Boga nie ma bo dla mnie to ze go nie widać i ze się nie odezwał wcale nie znaczy ze go nie ma. Przykład: przez wiele lat ludzie nie wiedzieli o istnieniu choćby Australii a jednak ona gdzieś tam była może tak samo jest z Bogiem. No a poza tym wiara to nie wiedza. Dlatego ja WIERZE w boga a nie WIEM ze on jest."

Posted
Zastanawia mnie wasza opinia na ten temat.

Rozgaduje się na 11 min o czymś co można ująć praktycznie w jednym zdaniu.

Podsumować twórczość tego Pana można jego własnymi słowami:

"Jestem filozofem samoukiem jeżeli mogę tak to nazwać, nigdy nie zgłębiałem wiedzy w szkołach i książkach filozoficznych;", widać spore luki w rozumowaniu i analizie informacji.

A tekst typu "…czyli teoretycznie ja też się mogę mylić teraz, natomiast się nie mylę – dlaczego ? Odpowiedź jest w tekście." podsumowujący artykuł oparty o całkowicie błędne założenie autora i nieznajomość podstawowych terminów jest jak dla mnie żałosny.

master_jedi
Posted
Przykład: przez wiele lat ludzie nie wiedzieli o istnieniu choćby Australii a jednak ona gdzieś tam była może tak samo jest z Bogiem. "

Kiepski przykład. Ale mimo wszystko Australia była możliwa do zobaczenia. Kiedyś ludzie wiedzieli o Dalekim Wschodzie, ale nie wiedzieli co tam jest :P A na Boga nie ma żadnych dowodów istnienia, ba, naukowcy obalają takie możliwości. Dla mnie jasnym jest, że jak nie ma dowodów na istnienie czegoś, to nie może być dowodów potwierdzających, że tego nie ma i takie argumenty są dla mnie śmieszne. Jak ktoś wierzy w Boga to proszę bardzo, niech chodzi do kościoła i daje darowizny dla niego by się dostać do Nieba :P Jakby nie było Kościół jest instytucją na Ziemi, które głosi wiarę istnienia Boga i jego nauk, więc każdy chrześcijanin wierzący w Boga teoretycznie powinien chodzić do kościoła na msze i inne tym podobne pierdoły. Z zdań znajomych słyszałem nawet, że jak chodzisz stale, a nie dasz darowizny na kościół to patrzą na ciebie jak na bluźniercę, a jak darowizna jest, a wizyt nie ma to sytuacja jest odwrotna.

Wiem, takie gadanie was denerwuje, ale tak TEORETYCZNIE być powinno, ktoś wierzy w Boga to niech idzie do kościoła na księdza czy zakonnice. Przypomnę, że to kościół i jego kapłani byli twórcami poglądu, że kobiety są istnym złem, wytworem szatana, a służyć mają jedynie do rozmnażania, już nie wspomnę o tym, że owi kapłani mimo iż składają śluby czystości mają kochanki lub stałe partnerki, czyli łamią przyrzeczenie, które złożyli Wszechmogącemu. Tym samym, dali się skusić kobiecie, "służce diabła". Później niech mówią jeszcze, że rzuciły na nich czarcie uroki i ich do tego zmusiły. Wiem, że kościół już tego nie głosi, no bo jak skoro na Ziemi żyje więcej kobiet niż mężczyzn :P Śmieszne jest to, że w ogóle były zakonnice ;]

Z góry przepraszam za urażenie wierzący, bo wątpię byście puścili to mimo uszu, takie jest moje zdanie i tyle.

AniolekWGlanach
Posted

Ja nie wiem czy Bóg istnieje. Ktoś taki to agnostyk, nie wykluczam istnienia Boga, ale też równie dobrze może go nie być.

Posted
Jaki mamy dowód na to iż Boga nie ma bo dla mnie to ze go nie widać i ze się nie odezwał wcale nie znaczy ze go nie ma.

Buhahahaha. Dowód na nieistnienie? Ale wymyślił. :roll: Równie dobrze mogę uznać, że na Marsie żyją zielone ludziki i szykują się do zagłady Ziemi. Ktoś dowiódł, że to bujda? Nie - więc to prawda. :wink:

Posted
A na Boga nie ma żadnych dowodów istnienia, ba, naukowcy obalają takie możliwości.

Była masa dowodów. Tyle, że wszystkie zostały obalone ;)

Posted

Kiedyś byłam zagorzałą muzułmanką. Pisałam nawet na forum jako Nazija Ahmed.

Teraz jestem ateistką. Wierzę w siłę natury, a nie w jednostką wszechinteligentną, która steruje moim losem i która robi psikusy kiedy zrobię coś, co jest haram.

Posted
Kiedyś byłam zagorzałą muzułmanką.

Teraz jestem ateistką.

To lepiej albo usun tego posta, albo nie dawaj zdjec na forum (a jesli dalas to je usun), bo jeszcze jakies muzulmanski fanatyk to zobaczy i cos Ci zrobi ;)

Posted
Kiedyś byłam zagorzałą muzułmanką.

Teraz jestem ateistką.

To lepiej albo usun tego posta, albo nie dawaj zdjec na forum (a jesli dalas to je usun), bo jeszcze jakies muzulmanski fanatyk to zobaczy i cos Ci zrobi ;)

Dałam już.

Kiedyś pewien mi groził, ale to był raczej fanatyk, a nie muzułmanin. ;)

Islam nie taki straszny jak go malują. ;D Pseudoislamiści są natomiast okropni. ;)

Posted

A chodzilas zapuszkowana przez te wszystkie szmaty jak sardynka itd. ? :mrgreen:

Jaki mamy dowód na to iż Boga nie ma

Zaden.

Posted
A chodzilas zapuszkowana przez te wszystkie szmaty jak sardynka itd. ? :mrgreen:

Domyślam się, że masz na myśli, hijab, niqab, czarczaf i burkę. :roll:

Chodziłam w tym pierwszym. ; )

• 3 weeks later...
Posted

Mi też grożono, że przeszedłem na ateizm.

Buhahahaha. Dowód na nieistnienie? Ale wymyślił. :roll: Równie dobrze mogę uznać, że na Marsie żyją zielone ludziki i szykują się do zagłady Ziemi. Ktoś dowiódł, że to bujda? Nie - więc to prawda. :wink:

Nie za bardzo cię można zrozumieć.

Posted
lifedrawer napisał(a):Buhahahaha. Dowód na nieistnienie? Ale wymyślił. :roll: Równie dobrze mogę uznać, że na Marsie żyją zielone ludziki i szykują się do zagłady Ziemi. Ktoś dowiódł, że to bujda? Nie - więc to prawda. :wink:

A ja zrozumiałam. Chodzi o to, że dowodem na istnienie czegoś nie może być brak dowodów na to, ze to nie istnieje.

Posted

"(...)Tylko dla inteligentnych". Całkiem jak "nie dla idiotów" ;]

No przez chwile mowił jako tako ale, ze zaczał cos pieprzyc o autopilocie ludzi dorosłych i manipulacyjnej roli religii to mi sie odechciało słuchac. Swoja droga głos tez ma nie ładny. Potem jeszcze cos o skakaniu na 2 metry było co mialo nawiazywac do stygmatow ale nie skumalem bo cos macił. Jak to powiedział, chce zachecic (czy tam zmusic) ludzi do myslenia. Czy nie powinien zaczac od siebie?

Mi też grożono, że przeszedłem na ateizm.

Palcem?

Posted
Palcem?

Mówiłem poważnie.

Posted

:arrow: a ja tam w nic nie wierze :|

Posted

ja tam w Boga osobiście ne wierze, nie widziałam, nie gadałam z nim, nie widze i nie czuje jego obecności......ale szanuje tych co w niego wierzą....

zawsze jak chcesz możesz posłużyć sie teorią filozofa (chyba Pascala)

"jeśli wierzysz a Boga nie ma - nie tracisz/nie korzystasz

jeśli nie wierzysz a Bóg istnieje - tracisz

jeśli wierzysz a Bóg istnieje - korzystasz"

jak kto woli, ja tam mogę tracić

Posted

A ja zrozumiałam. Chodzi o to, że dowodem na istnienie czegoś nie może być brak dowodów na to, ze to nie istnieje.

Morgana dokładmnie wyjaśniła to, co miałam na myśli.

Nie bez powodu powstała heca z Niewidzialnym Różowym Jednorożcem. NRJ to to samo co w tym temacie tytułowy "koń na wrotkach". Jak ktoś nie słyszał, zapraszam do Google albo do Wikipedii :D

Posted

Bóg Googli i wyznawcy "Googlizmu" - to też całkiem niezłe. :wink:

Posted
Bóg Googli i wyznawcy "Googlizmu" - to też całkiem niezłe

E tam, ja wyznaje "wikipedizdm" ^^

Posted

niestety Wiki to tylko małe bóstewko, za to wielki Google jest wrzechmocny, wrzechobecny i wrzystkowiedzący. ;D i chwała mu za to!

Posted
niestety Wiki to tylko małe bóstewko, za to wielki Google jest wrzechmocny, wrzechobecny i wrzystkowiedzący. ;D i chwała mu za to!
E tam, ja wyznaje "wikipedizdm" ^^

Google można uznać za Boga, a Wikipedię za tak jakby "Pismo Święte" Googli.

Posted

"Tylko dla inteligentnych" - chyba nie mówi o sobie

Zanim nagrał te bzdury to powinien się zastanowić czym różni się wiara od wiedzy. Jeżeli byłyby dowody istnienia Boga, który nie można obalić i co do których nie byłoby żadnych wątpliwości to nie byłaby już wiara tylko wiedza.

Pascal kiedyś powiedział:

Chrześcijański Bóg postanowił dać wystarczająco światła temu, kto pragnie wierzyć, ale też zagwarantować wystarczająco cienia temu, kto nie chce wierzyć

Bóg bowiem kocha światłocień

Gdyby odkrył się całkowicie nie byłoby żadnej zasługi w adorowaniu Go.Gdyby zakrył się całkowicie wiara byłaby niemożliwa.

Każda religia, która nie wyznaje na pierwszym miejscu że Bóg jest ale ukryty nie może być prawdziwa

Posted

Flying Spagetti Monster przedstawia chyba najsensowniejsze dogmaty ;p jeżeli chodzi o religię.

There is no God. Nie wierzę w to. Ja to wiem ;3

Posted

Ja tez wierze w Boga i do niedawna byłam przekonana ze go nie ma, chodziłam do koscioła tylko po to ze wypadało, modliłam sie bo tak zostałam wychowana. W te wakacje zdazyło sie cos niesamowitego. Bóg zaczął działa w moim zyciu, doswiadczyłam Go. Zaprawde powiadam Wam Bóg istnieje trzeba tylko mocno chciec uwierzyc. Pozdrawiam (A dowodów na to czy Bóg jest czy nie, nie szukajcie bo nie znajdziecie. Wszystkie zostaną obalone, tak to jest jak człowiek szuka dziury w calym i w koncu ja znajduje.)