Jump to content

O czym rozmawiacie z ludźmi?

Gnarlybark

Recommended Posts

Kiedyś gdy bóg był Bogiem, Ziemia była płaska, Słońce kręciło sie wokół Ziemi a dla ludzi najważniejsze było żeby mieć coś do jedzenia, dyskutowano/rozmawiano o teologi - każdy starał sie wykazać jak dużą ma wiedze o tym co było stawiane na pierszym miejscu ponad wszystko mowa o wiarze. Różne tezy teologiczne pisane przez wysoko wykształconych, jak na tamte czasy, ludzi były czytane przez każdego kto posiadł umiejętność czytania. Przy obiadach, spotkaniach towarzyskich dyskutowano na ich temat, podważano, wysuwano własne poglądy, robiono słowne potyczki - uważano taką polemike za podstawy udanego spotkania. Oczywiście teologiczne tezy to nie jedyny temat do dyskusji, ludzi interesowała również polityka, gospodarka, świat.

O czym wy we współczesnym świecie dyskutujecie ze znajomymi, przypadkowymi ludźmi?

Jakie tematy często powracają w waszych rozmowach? Co u was budzi jakiekolwiek emocje? Czy wogóle uważacie że rozmowa o rzeczach innych niż te które was najbardziej dotyczą ma sens? Co teraz u was jest "Tematem nr. 1"?

tematy o których gadam ze znajomymi:

1. ich problemy w związkach, szkole, domu, pracy

2. wszystko inne...

O czym wy we współczesnym świecie dyskutujecie ze znajomymi, przypadkowymi ludźmi

o problemach (jakiegokolwiek rodzaju), miłosci, muzyce.

Jakie tematy często powracają w waszych rozmowach?

j.w

Czy wogóle uważacie że rozmowa o rzeczach innych niż te które was najbardziej dotyczą ma sens?

a to zalezy czy mam coś do powiedzenia w danym temacie.

Co teraz u was jest "Tematem nr. 1"?

wszystko po trochu.

Nie mam tematu nr 1. Rozmawiam o wszystkim i generalnie nie da się powiedzieć czy na jakiś temat zwracam szczególną uwagę przy rozmowie.

Najpiekniejsze jest miec przyjaciol z ktorymi mozna podyskutowac na poziomie nt jakis przekonan, wiary czy roznych wartosci. A nie o muzyce, kosmetykach, dziewczynach, ciuchach i facetach

• 5 months later...

O zciu, o miłości, o zdrowiu, o problemach, o odjecanych akcjach, o ciuchach itp. Na bardziej ambitniejsze tematy rozmawiam na forum ;)

o tym co nas otacza, o nas, naszych problemach, radościach, tym co nas smuci, bawi, o miłości, życiu, ciuchach - słowem po trochu o wszystkim i zależnie od dnia, sytuacji i nastroju. czasem bardziej z humorem, kiedy indziej całkiem poważnie.

• 2 months later...
  • 2 weeks later...

Czasy się zmieniły ;)

Każdy ma inne zainteresowania...

Teraz to głównie o wszystkim po trochu ;)

Chyba, że się spotka osobę, która ma takie same zainteresowania jak my. Wtedy godzinami można rozmawiać o gitarach :D

W sumie to zależy z jaką osobą rozmawiam. Z jedną o szkole z inną zaś o modzie, z kimś innym o pogodzie, z jeszcze inną osobą o ostatnim koncercie, z następną o jakiejś ostatniej odjechanej akcji. Z jeszcze inną umawiam sie od 2 miesięcy na fajke wodną, a z koleżanką kidy w końcu pojadę z nią do skateparku na desce poćwiczyć ;D Naprawdę to zależy z kim rozmawiam :wink:

Wtedy godzinami można rozmawiać o gitarach :D

Dokładnie, jest kilka osób z którymi co sie spotkam to tylko o muzyce i gitarach :wink: Po prostu sie nie da powstrzymać ^_^

Zależy od rozmówcy, od czasu, od nastroju. Nie ma takiego tematu, na który nie mogłabym porozmawiać. No chyba że na jakiś nie mam zielonego pojęcia.

Począwszy od codziennych pierdół, żarcików, na filozoficznych rozważaniach kończywszy - nie ograniczam się.

Studia, nasze miłości, jakieś ważne wydarzenia w naszym życiu, problemy. A kiedy jest luźniejsza atmosfera to żarty ze wszystkiego i wszystkich, śmieszne sytuacje z naszej wspólnej przeszłości:)

• 2 weeks later...

hm może będę inna, ale z przyjaciółmi rozmawiam głównie o problemach nie tylko życiowych ale i egzystencjalnych... Rozmawiamy o tym co się dzieje w domu, wśród naszych bliskich, o zainteresowaniach... Rozmawiamy także o śmierci, o życiu, o duszy, czy może pójdziemy do nieba?? xD O własnych słabościach... O bólu.. Pocieszamy się :)

Lubimy gadać o muzyce, a nawet śpiewamy czasem :P

Ogólnie każdy temat jest u nas mile widziany, no może oprócz nowych trendów, modzie itp. bo to jest nuuuudne :)

ja zwykle rozmawiam z ludźmi na różne tematy. Szkoła, życie, sytuacja na świecie, tak żeby zahaczyć temat. O hobby, muzyka, nasze problemy. Zależy też jaki temat zapoda druga osoba. ja tam zawsze potrafię coś wymyślić. :D

z przyjaciółmi i znajomymi rozmawiamy dosłownie o wszystkim nie ma tematu którego byśmy nie poruszyli, są to problemy/sytuacje z naszego życia, ogólne problemy społeczeństwa, czasami sobie filozofujemy, często też rozkminiamy > poruszamy nawet tematy z życia bardziej intymnego, rozmawiamy poważnie, żartujemy, wymyślamy jak by tu kasę zarobić ale żeby się za bardzo w życiu nie narobić....wszystko dosłownie wszystko :D

z nieznajomymi to różnie bywa jak coś zagadają to pogadam, najczęściej to rozmowa toczy się w temacie pogody :P

dziewczyna39

ze znajomymi zazwyczaj cos wspominamy, albo zwyczajnie plotkujemy.

ze znajomymi ze szkoly o wszystkim- filmach, ksiazkach, ludziach, sensie i bezsensie przeprowadzania takich rozmow;)

z ludzmi ze szkoly o szkole. zazwyczaj to ja krzycze na nich za to, ze szkola jest ich calym zyciem i nie maja wiekszych zmartwien, po czym denerwuje sie i w rezultacie tez mysle i mowie o szkole.

czasem zdarzaja sie perelki, z ktorymi mozna snuc wizje chorej rzeczywistosci wytwarzajacej sie w glowie kolegi, albo wymyslac scenariusz, wedlug ktorego pewnie nigdy nikt nie zagra, analizowac wiersze i mowic o dziwnych filmach. ogolnie jesli mam rozmawiac, nie lubie dowiadywac sie w kulturalny sposob niczego konkretnego, wole szukac ludzi, ktorzy potrafia otwierac przede mna czasem masakryczny, czasem piekny swiat wyobrazni (yh, wylania sie moj idealizm).

Zależy z kim, ale ogólnie to o wszystkim.

O ich problemach, o miłości, dawnej przyjaźni, o muzyce, nauce, odchudzaniu [z moją jedną współlokatorką to jest nr 1, nie ma dnia żebyśmy o tym nie rozmawiały ;p ], o wspomnieniach, planach, filmach, książkach, o różnych przypadkach różnych ludzi, o seksie, o naszych pasjach, nowych znajomościach, wyczytanych nowinkach, itepe., itede.

Tych tematów jest pełno, właściwie to nie ma ani tematów tabu ani tematów nr 1.

O wszystkim, dosłownie. Nie mam ograniczeń co do tematów rozmów. Przeważnie o życiu, o planach, marzeniach, często o wspomnieniach, o miłości, zdrowiu, muzyce, szkole, rodzinie.

Różnie, zalezy z kim.

Tematy filozoficzne, religijne, polityczne, muzyka, ksiazka czy film, ale rowniez i tez czesto sa to tez tematy towarzyskie, marudzenie, czy tematy rzeki.

Niesadze by pod tym wzgledem swiat sie wiele zmienil;;]

Incomprehensible

Nie będę oryginalna - zależy z kim.

Z jednymi można pogadać tylko tak na luzie, z innymi głównie na poważnie. Z jeszcze innymi łączy się jedno z drugim. Zależy od człowieka, nie każdy będzie reagował tak samo na jakiś temat, chociaż ostatnio zauważyłam, że ludzie zaczęli się powtarzać - przy poruszaniu z kilkoma osobami tego samego tematu, dostaję niemal identyczne odpowiedzi. (; Tematy tabu... hm, chyba nie ma, tzn. oczywiście są rzeczy, o których z jednymi ludźmi się nie rozmawia w ogóle z jakiegoś powodu, z kolei z innymi nie porusza się jeszcze innych, na które mówi się z tymi wcześniejszymi. Są ludzie, przy których nawet dyskusja o kompletnych pierdołach może być fascynująca i pochłaniać masę czasu, który przeleciał nie wiadomo jak i kiedy.

A z obcymi? Różnie, nie mam zwyczaju zagadywać do nieznajomych bez powodu, natomiast oni do mnie czasem tak, a wtedy to już zależy, jak leży. Często zaczynają mi się zwierzać kompletnie obcy ludzie, nie wiem, czy mam jakiś magnes, czy co. ; D

Szkola - bo to przewaznie nasz wspolny temat, a jesli nie to przynajmniej kazdy moze podzielic sie wspomnieniami.

Plany na przyszlosc - czesto o tym rozmawiam z ludzmi bo za rok koncze liceum i przewaznie kazdy pyta gdzie chce isc dalej, co studiowac, a poza tym lubie rozmawiac o ratownictwie;P

wspolni znajomi - kto, co, gdzie i kiedy, czyli po prostu plotkowanie, albo wyrazanie opini na czyjs temat

ostatnie wydarzenia - bo zawsze dzieje sie cos o czym warto rozmawiac

• yiliyane pinned this topic