Jump to content

Babcie w Kościele

princess1500100900

Recommended Posts

princess1500100900
Posted

Nie chodzę zbyt często do Kościoła, ale jeśli już się wybiorę to w Kościele jest sporo ludzi, ale miejsca jest jeszcze na drugie tyle osób. Więc zasiadam sobie w ławce na skraju bo reszta ławki jest zajęta, a tu nagle przychodzi taka "sapiąca babcia" nazwa bierze się stąd, ze podchodzi tak babcia do mnie i zaczyna sapać nad uchem ze jej ciężko a do kościoła prawie wbiegła i chce żeby ją puścić na swoje miejsce jak przede mną jest wolnych ze trzy miejsca.

najgorzej jest na rekolekcjach bo nasza szkoła wtedy chodzi na msze dla młodzieży , i wtedy przychodzi taka babcia cały kościół zajęty bo szkoła się zwaliła, a te mdleją bo ludzi dużo. ksiądz mówi o sprawach młodzieży . ale później jest msza także dla osób starszych.

ehhh

czy wy też spotykacie "sapiące babcie" w waszych Kościołach?? Czy zachowują się jak babcie w mojej parafii??

AniolekWGlanach
Posted

Teraz nie chodzę do kościoła. Ale jak chodziłam to mi one zbytnio nie przeszkadzały, nie zwracałam na nie uwagi.

Posted

No chyba wszędzie tak jest. Jedne babcie pomyslą i rozgladają się za wolnym miejscem a inne wyrzucają siedzących lub wciskają się do ławki co powoduje że i tak ktos musi wstac. Ja nie mam tego problemu bo jak już idę to stoję na zewnatrz i nie pcham się do środka.

Posted

nie chodzę do kościoła i widzę, że tobie trzeba poradzić to samo..

Posted

dlatego ja przestałem chodzić do kościoła i wierze tylko w 10 przykazań a nie w 100000 interpretacji tych księży w merolach

Incomprehensible
Posted

Też, ale co poradzisz - to tylko starszy człowiek. Nie powiem, że mnie nie denerwuje, jak taka się spóźni pół mszy i ciska gromy, że wolnych miejsc nie ma.

No, ale czy to taki problem ustąpić?

Edit: do cholery (mówię też o panu pode mną), ludzie, temat nie jest o tym, czy chodzicie do kościoła, czy nie, albo za co go uważacie. Wypowiadajcie się zgodnie z tematem, jeśli łaska.

Posted

dla mnie kościół jako instytucja to jest komercyjny syf, robiący ludziom pranie mózgu..

wierzę w Boga. ale nie chodzę.

Warn

Posted

Ej Princess(ka) jaki masz problem. Po co chodzisz do kościoła? Po to żeby obserwować 'sapiące' babcie?

Nie no nie mam pytań:-)

Z takimi problemami to może na plebanię :mrgreen:

Posted

Ja od dawna nie chodzę do Kościoła i nigdy nie miałam takiego problemu, poza tym pomyśl kobitka może i była nieuprzejma, ale ma swoje lata, stwierdziła ze skoro tak jak napisałaś było dużo miejsca przed Tobą to Ty możesz sie przenieść a ona usiąść na Twoim miejscu.

Posted

No jak już ktoś wspomniał wszędzie są 'sapiące babcie', ale przynajmniej się ktoś modli w kościele. ;P

Peggy Brown
Posted

Nie chodzę do kościoła, ale pamiętam jak o 11 była msza dla dzieci lub o 12:30 dla młodzieży, a w ławkach siedziały babcie. I zawsze miały jakieś "ale", że tyle młodzieży.

"sapiące babcie"

Sapiące jak sapiące, ale jak wylały na siebie całą butelkę perfum :|

I te ich głośne śpiewy

Posted
I te ich głośne śpiewy

Głośne tak, ale nie śpiewy, bo to co one swymi gardzielami wyprawiają, to tego nazwac spiewem nie mozna.

Gwido_Sobczak
Posted

Heh... dla kogoś kto idzie do kościoła się pomodlić i potrzebuje kontaktu z Bogiem a nie z innymi ludźmi "sapiące babcie" nie są problemem. ech... a jeśli dla Ciebie są to... zmień kościół?

Posted

a ja się przyznam że kiedyś w gimnazjum ze zwykłej przekory nie ustąpiłam pewnej kobiecie miejsca, chociaż jakieś starsze dziewczyny mnie do tego nakłaniały... i ona stała i patrzyła i widziała jak odmawiam. jak sobie czasem pomyślę jakie ze mnie buńczuczne dziecko było, to aż sama się bulwersuję :shock:

fakt, niektóre babcie potrafią być upierdliwe, zwłaszcza jak upominają każdego kto ośmieli się szepnąć słówko podczas mszy. ja powiem jedno, a one tysiąc słów. podczas gdy mogłyby zaświecić przykładem i się skupić na kazaniu zamiast spędzać je na rozglądaniu się i zwracaniu wszystkim w koło uwagę...

Gwido_Sobczak
Posted

Szczerze to nie zwracam uwagi na ludzi w kościele. Nie chodzę tam z nakazów, czy obowiązku. Nie ma reguł kiedy chodzę. Zwykle jek jestem w kościele to jestem zam a w około jest pusto. cisza spokój. nikt nawet nie pomyśli o tym żeby się do mnie odezwać. więc jeśli nie lubisz zatłoczenia i nawału ludzi nie chodź do kościoła w święta i niedziele. Lepiej wieczorem w tygodniu. np po pracy czy szkole. a jeśli chodzisz jedynie dla "chrześcijańskiego obowiązku" to sobie odpuść poprostu... przecież i tak obecność takiej osoby nie jest konieczna. a co do babć jeszcze :) heh kiedyś umrą i przestaną sapać :P a na serio to olewać i tyle. albo modlić sie samemu. wybór prosty. szkoda sie bulwersować bo życie jest na to za krótkie.

princess1500100900
Posted
Sapiące jak sapiące, ale jak wylały na siebie całą butelkę perfum :|

I te ich głośne śpiewy

Głośne tak, ale nie śpiewy, bo to co one swymi gardzielami wyprawiają, to tego nazwac spiewem nie mozna.

oj tak!!

Takie babcie mają jeszcze jedną wadę.

ustąpi im się miejsca. jeszcze trochę luzu było w ławce babcia siedzi ale jeśli do kościoła wejdzie koleżanka naszej rzekomej sapiącej babci to ona ja woła a osoba która siedzi na końcu ławki spada, koleżanka woła następna koleżankę i tak wszystkie osoby które siedziały przed babcią w ławce zostały zepchnięte przez starszą panią i jej koleżanki.

Malinowooka
Posted

Ja rzadko chodzę do kościoła, prawie wcale. Jednak kiedy jeżdżę na turnus, tam na ośrodku mamy kaplicę i co niedziela msze. Taka wioska tam właściwie jest i to chyba jedyny kościół w pobliżu... Więc często przychodzą jakieś babcie, oczywiście też sapiące i marudzące. Rozmawiają i plotkują na sąsiadki, jak ksiądz głosi kazanie, a jak ja coś kiedyś szepnęłam do koleżanki, to popatrzyły na mnie jakbym zabiła im matki. Śpiewają tak, że zagłuszają wszystkich wokół, jak się idzie po komunię, to popychają wszystkich wokół i często się zdarza, że grzebią sobie w torbach, brzęczą jakimiś kluczami i innymi takimi, a to wszystko przez pół mszy tylko po to, żeby nic z torby nie wyjąć i nic z niej nie włożyć. O.o Masakra.

Posted

oj tak u mnie jest sporo takich babć, wlasnie szczegolnie na rekolekcjach, ale nie mam zamiaru wtedy ustąpić, przecieź za godzine i tak kosciol bedzie caly pusty. a poza tym rekolekcje, zastępują normalne lekcje wiec wypadaloby przyjsc,( tymbardziej ze jestem wierząca i nie mam zwolnienia z religii), a na lekcjach jakoś nie zdażylo mi sie jeszcze nigdy stać, poza tym u mnie w szkole jest takie cos ze lawki są pozajmowane dla danych klas, a tu przyjdzie taka jedna z drugą i żebrze o miejsce.

Posted
a tu przyjdzie taka jedna z drugą i żebrze o miejsce.

A wiesz, że takiej jednej z drugą, choćby były zrzędliwe i sapiące, jest o wiele trudniej wystać tą godzinę na własnych nogach. Chyba nikomu z was nie stanie się jakaś straszna krzywda jeśli postoicie przez tą godzinę. Może trochę szacunku i zrozumienia dla starszych osób, jak my będziemy starzy to też z racji wieku będziemy sapać i starać się gdzieś usiąść, bo nogi już nie będą takie jak teraz.

Mówicie, że to te babcie są chamskie i się na was dziwnie patrzą i komentują. Wy jesteście tacy sami mimo tego wieku. Tak samo komentujecie ich zachowanie jak oni wasze i mówicie wszem i wobec jacy ci starsi ludzie są źli i zrzędliwi, natomiast starsi mówią jaka ta młodzież zła i chamska. Wszyscy narzekają, a nikt nie stara się nawet zrozumieć drugiej strony.

Posted

ci emeryci..z calym szacunkiem oczywiscie...ale babcie koscielne sa straszne...ostatnio moze nie pojawiam sie w kosciele zbyt czesto ale jak juz jestem to zawsze ten sam widok...babcie w beretach przychodza na msze mlodziezowe :/, jeszcze sa do tego stopnia pewne swego ze jak jej nie przepuscisz to zacznie awanture robic..albo jak jst jakis koncert w kosciele, miejsca z rezerwacja..dla emerytek nie ma rezerwacji chyba ze dla nich.. zaal :crazy:

Posted

Zauważyłam najeżdżanie na starsze osoby. Najpierw babcie w autobusach, teraz w kościele... starsi ludzie niestety zazwyczaj zmieniają się na gorsze. Ciężko im zmienić przyzwyczajenia, które się w nich utwierdzały przez całe życie. Poza tym, to co, że jedna czy druga starsza pani ma ochotę przyjść na mszę dla młodzieży, bo uważa ją za ciekawszą, albo po prostu chce zobaczyć, jak te msze teraz wyglądają? Ja na przykład długi czas jeśli szłam do kościoła, to szłam na mszę dla dzieci, bo była żywsza i weselsza, niż te dla dorosłych- a jako małe dziecko już się nie kwalifikuję. Może jeszcze trzeba sprawdzać dowody i legitymacje, zanim się kogoś wpuści do kościoła? Niedługo całkiem zaszufladkujemy się według rozmaitych kryteriów- może nawet klasy społeczne powrócą, żeby było więcej szufladkowania i płynącej z tego radości? Albo miejsce- czy to aż taka krzywda ustąpić starszej osobie miejsca, do którego przywykła i chciałaby na nim siedzieć? Nie rozumiem tych żali. Nie spotkałam też starszej osoby, która by mnie chamsko komentowała (jak się niektórzy skarżą), albo "robiła mi awanturę". Bourne ma racje, w coraz młodszym wieku społeczeństwo zaczyna się robić właśnie takie jak ten stereotyp zrzędzącej babci.

Posted

nie wyglada mi to na najazd na babcie. zreszta byc moze my rowniez kiedys bedziemy zrzedzic, jak ten swiat zszedl na psy, a jaka mlodziez jest teraz niedobra. zarowno dla nich, jak i dla nas pewne rzeczy sa nie do pomyslenia. m.in. pewnie dlatego powstal ten watek. nie ma znaczenia, czy to babcie, czy kobiety w srednim wieku, czy mlodziez, czy zarodki, kazdy ma prawo powiedziec co mysli, przynajmniej tutaj. i rozumiem, ze niektorzy uwazaja ze babcie w kosciele to zadna sensacja, ale to ze ktos inny zauwaza ich dziwne zachowanie i opowiada o tym tutaj, nie jest zadnym atakiem. nie popadajmy w skrajnosci...

ja sama DZIS rowniez nie widze problemu w ustapieniu starszej kobiecie miejsca. to jest oznaka dobrego wychowania. gorzej, jesli ktos je na mnie wymusza i przy okazji popisuje sie totalnym brakiem kultury.

Gwido_Sobczak
Posted

Heh. No tak to już jest że zachowania jednych ludzi irytują nas bardziej niż innych a Starsze kobiety to tylko przykłada. Mogę się założyć że na forum dla 60 latków jest temat młodzi w kościele na którym babcie jada po młodzierzy która jest niewychowana i nie ustępuje miejsca a nawet nie chce nosić moherowych beretów. Taki los. I mamy prawo wyrażać swoje opinie niezaleznie od tego jakie są.

• 4 months later...
Posted

NIENAWIDZĘEEEEEEEEEEE!

Bożesz ależ sie zdenerwowałam! już sam temat o dewotach mnie wkurzył ;/ idą do Kościoła, "modlą się" a między zdrowaśkami plotkują i obgadują a jak jakieś młodsze osoby jedno słowo zamienią to wołają o pomstę do Boga ;/ mogłabym podać tysiące przykładów na to jak ich nie cierpię wrrrr .

Posted

Chodzę do kościoła wtedy, kiedy jest pusty [albo siedzi w nim jedynie kilka osób] - chce się wyciszyć, a nie użerać z kimkolwiek.

Podejrzewam, że podczas mszy w moim kościele sytuacja jest identyczna jak u Ciebie Princess.