noir

Komiksy

Recommended Posts

Nie znalazlem jeszcze na forum tematu o komikasch, dlatego zalozylem takowy. Licze, ze znajdzie sie tu paru fanow.

Jakie tytuly lubicie najbardziej?

Manga, polski, europejski, emerykanski komiks?

Internetowe?

Kaczor donald :+)

A tak serio z internetowych czytałem kiedyś Pajonka borysa nabijewa ale teraz chyba go usunęli z serwa :P .

Ajjjj, dwa najbardziej wspaniałe (internetowe) komiksty to:

*Losux* <-- Za swojego czasu był to jeden z najlepszych komiksów internetowych lecz teraz znacznie spadła jego oglądalnośc, nie jestem pewien czy jeszcze istnieje

*Rotfl Playing Games - Rpg* <-- Kolejny zaje*isty komiks internetowy, jednak tak samo jak Losux sie rozpadł ;( Wielka szkoda...

Czytał ktoś moze ?/\

manga...!!!
- skąd wiedziałem? A osobiście komiksów za mocno nie czytuję. Kiedyś X-Men, Spired-Man... czyli klasyka amerykańskiego komiksu. Jak wielu dzieciaków zaczynałem Donaldem i Myszką Miki. z mang... Naruto, Dragon Ball, Dr. Slump. Miałem też w ręce jakiś komiks, którego nazwy nie pamiętam... Polskie komiksy? Przygody Klasy z CD-Action :-)

Jakie tytuly lubicie najbardziej?

Prym wiedzie "Sandman" Neila Gaimana - opowieść o Władcy Snów i jego rodzeństwie - Śmierci, Rozpaczy, Malignie, Pożądaniu, Przeznaczeniu i Zniszczeniu. Cała seria rozpoczyna się od tego, że pewien człowiek próbuje uwięzić Śmierć - niestety (albo i stety) coś w jego planie nie udaje się i porywa Władcę Snów, Sandmana. A potem? Potem dzieje się tyle, że nie da się tego streścić w jednym krótkim poście ;) Powiem tylko, że pojawia się tam mnóstwo postaci i historii, naprawdę warto.

Na drugim miejscu jest Tove Jansson i jej komiksowe Muminki. Te sympatyczne zdawałoby się stworki zatracają w nich swoją naiwność i wszechogarniające ciepło i zaczynają szaleć. Na przykład kiedy w Dolinie Muminków zjawia się prorok głoszący wolność i swobodę życia Migotka ucieka z domu z nieznanym mężczyzną, a Tatuś Muminka zaczyna pędzić bimber. A to i tak lekka sytuacja ;)

Kiedyś bezustannie podkradałam bratu marvelowskie komiksy. Przez moje zachłanne ręce przeszli prawie wszyscy - Batman, Punisher, Spiderman, Venom, Fantastyczna Czwórka i tak dalej.

Krótkie przygody miałam też z Kajkiem i Kokoszem, Panem Kleksem, Tytusem, Romkiem i Atomkiem, Kaczorem Donaldem, Ostatnim kuszeniem, 1602, kilkoma mangami, kilkoma internetowymi komiksami.

Mówiąc krótko: lubię ;]

Prym wiedzie "Sandman" Neila Gaimana - opowieść o Władcy Snów i jego rodzeństwie - Śmierci, Rozpaczy, Malignie, Pożądaniu, Przeznaczeniu i Zniszczeniu. Cała seria rozpoczyna się od tego, że pewien człowiek próbuje uwięzić Śmierć - niestety (albo i stety) coś w jego planie nie udaje się i porywa Władcę Snów, Sandmana. A potem? Potem dzieje się tyle, że nie da się tego streścić w jednym krótkim poście Wink Powiem tylko, że pojawia się tam mnóstwo postaci i historii, naprawdę warto.

Zapoznalem sie z tym, ale hm... dla mnie okazalo sie malo strawne. Chyba nie jest mi dane zrozumiec fenomenu "Sandmana".

noir: coraz bardziej mnie zaskakujesz ;) Muszę sobie wreszcie wbić do głowy, że istnieją ludzie, którzy nie gustują w Miyazakim i Gaimanie ;)

*Losux* <-- Za swojego czasu był to jeden z najlepszych komiksów internetowych lecz teraz znacznie spadła jego oglądalnośc, nie jestem pewien czy jeszcze istnieje

yaay, losux wymiatał :D:D

i jeszcze był taki jeden, ale nie pamiętam nazwy, o przygodach takiego kwadrata, trójkąta i kółeczka xD

prócz tego czytam mangi, ale tytułów nie wymieniam, za dużoooo...

Tytus, Romek i A'Tomek :)

To jedyne co czytałam i mam je do dzisiaj ;) Jeszcze za czasów Taty ;)

Czytywałam komiksy, oj to były czasy.....

Zaczynałam od niesmiertelnego Donalda. Potem w łapy wppadł mi Kapitan Blood i to było takie straszne, że aż śmieszne :).

Oczywiście potem był ON.... Batman. Moja najukochańsza komiksowa (no i filmowa;)) postać. Od tamtej chwili nieprzerwanie dażę go szczerym uczuciem, niestety chlip chlip platonicznym.

Potem na długi okres czasu zrobiłam sobie mimowolnie przerwę.

Teraz fascynacja powstała niczym feniks z popiołów i obecnie zalczam Jeża Jerzego :lol::lol:

Czasem czytuję komiksy.

Najczęściej jak przyjeżdża kuzyn,bo on nawiezie kilka kilo tych komiksów.

To w tedy naczytam się duuużo. :D

Sama nie kupuję.

Ale lubię poczytać np.Garfielda,Spider Man i inne(mangę też)

Manga- tu się mogę nieco rozpisać, chociaż nie przeczytałam tego dziesiątek tomów.

Kaczor Donald- kiedyś.

Niedawno jeszcze 9 numerów Young Avengers produkcji(of course) marvelowskiej, chociaż robiąc przeskok z ery Spidermana i Hulka na nastoletnią wersję zielonego można dostać dziwnego uczucia że coś jest nie tak. Chociaż wtedy od razu widziałam ze amerykańskie realia są mi bliższe, gdyż bardzo łatwo zrozumiałam sens numerów, mimo że były po angielsku.

Manga, czytałam to co wpadło mi w ręce, pokochałam papierowego "Dragon Balla" podczas gdy anime jest dla mnie nie do przełknięcia.

Jeszcze był "Tytus, Romek i A'Tomek" i "Koziołek matołek".

Teraz trafił mi się Papaj po angielsku.

Chyba nie jest mi dane zrozumiec fenomenu "Sandmana".

Bo to nie jest normalny komiks tylko powieść graficzna, której poziom zdecydowanie wykracza poza większość lektur pisanych prozą - a nie każdemu się tak forma podoba. Mi też komiksy kojarzyły się tylko z mangą i facetami w kolorowych rajtuzach i amerykańskich uśmiechach. Ten stan rzeczy odmienił Watchman , a później Sandman.

Polecam też komiks M. Carey'a (twórca m.in. postaci Constantina), pisany w konsultacji z Gaimanem, pt. Lucyfer. Tytułowego bohatera dane było nam poznać kiedy w Sandmanie spotkał się z Morfeuszem. I moim zdaniem Lucek rządzi i żadej z Endless mu nie może podskoczyć. Wystarczy sobie przypomnieć jak wymanewrował Sen. W każdym razie polecam wszystkie wymienione tytułu.

Za bajtla się zaczytywało w KAczorach Donaldach , teraz jakoś to nie dla mnie

anime,maga=fe

Hejki,dobra, zakładam tutaj.

Znacie komiks Nemi???

Wiecie ,gdzie można go dostać? Co o nim myślicie?

Ja zawsze uwielbiałam GIGANTY z Kaczorem Donaldem i jego rodziną. Spędziłam wiele godzin razem z nimi przezywając szalone przygody. Te komiksy kojarzą mi się z błogim czasem dzieciństwa, ostatnio wróciłam do nich i przeczytałam parę, bo przywołują niesamowicie pozytywne wspomnienia.

Z komiksów kocham Kaczora Donalda, wychowałem się na nim. Mógłbym to czytać i czytać.

Hard, dokładnie tak samo myślę. Wspomnienia i sentyment.

Nie lubię komiksów, wolę czytać coś, co ma więcej niż kilka-kilkanaście stron i starcza mi na dłużej. Książki górą.

Gigant, Mega Giga, nieraz Komiksy z Kaczogrodu i Star Wars. Kilka razy przytrafiły mi się nowe tytuły.

Swego czasu zaczytywałam się w komiksach Gaimana, nadal zresztą uważam je za wyjątkowe. Bardzo klimatyczne i mroczne - ale tak idealnie, bez przesady :)

Przekonałam się do komiksów. Pan Gaiman mnie do nich przekonał. Zaczytuję się w Sandmanie.

Mój tata jest prawdziwym hobbystą jeśli chodzi o komiksy. Ma ich naprawdę całkiem sporą kolekcję. :)

W dzieciństwie zaczytywałam się w Lucky Luke; Tytus, Romek i A'Tomek, . Oczywiście co tydzień latałam po X-menów :) Następnie stałam się zagorzałą fanką Akiry. Zebrałam wszystkie części przed ukończeniem podstawówki :)

Pojawił się także moment fascynacji mangą. Szczególnie, że miałam przyjaciela, który był zagorzałym fanem tego rodzaju twórczości. Z pewnością sięgnęłam po Helsinga, Death Note, Naruto, Dragon Ball, Slayers.

Mniej wymagająca alternatywa książek, co oczywiście nie podważa wartości oraz kunsztu komiksów :)

Maus.

Niektórzy nie wyobrażają sobie komiksu o Holokauście, ja też nie bardzo sobie wyobrażałam, ale dostałam w wersji elektronicznej, przeczytałam w sumie jednym tchem obie części. Polecam.

na pewno fajne są mangi, jak będę mieć kiedyś dość kasy, to zaczaję się na całą serię Death Note :mrgreen: jak kupowałam regularnie back to black(ta gazeta w ogóle jeszcze wychodzi?), to czytałam oczywiście o Nemi, jeszcze wcześniej przewinęło mi się kilka komiksów, ale nie pasjonuję się tym gatunkiem

wolę czytać coś, co ma więcej niż kilka-kilkanaście stron i starcza mi na dłużej.

Może i tekstu jest mniej w komiksach, ale właśnie Sandman czy Lucyfer patrzą się na Ciebie i stukają się w czoło, pokazując swoje 200 stron. To jakieś 20 razy więcej niż "kilka".

Komiksy są super i od zawsze kojarzą mi się z beztroskim dzieciństwem. Uwielbiam Kaczora Donalda, jego przygody zawsze mnie śmieszyły i lubiłam wracać do nich po kilka razy. Niestety większość kolekcji gdzieś się pogubiła i mam chyba kilka egzemplarzy. Lubię również słodkiego Snoopiego i Thorgala. No i mój ulubiony komiks to Antresolka Profesorka Nerwosolka. Miałam nawet dwa sztuki, ale w dziwnych okolicznościach nie został mi żaden :(