Jump to content

Strata przyjaciela

martinkaa

Recommended Posts

Posted

Poznałam Go jakieś 5 lat temu na czacie. Dużo rozmawialiśmy na gg, skype, przez telefon... Mogłam Mu wszystko powiedzieć, jak miałam jakiś problem, czy dzielić z Nim radości... Miałam chłopaka, a On nie miał dziewczyny. Kiedyś stwierdził, że się zakochał... Ale to i tak nic nie zmieniło między nami... Mieliśmy się spotkać, wcześniej nie miał kasy, ale obiecał, że w końcu się spotkamy, bo mieszkamy na dwóch końcach Polski. W końcu chciał przyjechać, ale trochę się wystraszyłam tego i odłożyłam to. Później rozmawialiśmy rzadziej, nie wiedziałam dlaczego. Pisałam SMSy, to raz odpisał, raz nie. Okazało się, że ma dziewczynę. W końcu chciałam żeby przyjechał, a On stwierdził, że nie może, że musi złamać obietnice... Że ta Jego dziewczyna mu nie pozwala. Ewentualnie mogą razem przyjechać... Ale dlaczego ona ma z Nim? Nie czułabym się wtedy sobą... Później dostałam maila... z Jego konta ale od niej... Że chamsko stwierdziłam, że ona Mu nie ufa, kiedy tylko spytałam... Że jestem niedojrzała itd.. Że skoro nie chcę, żeby ona przyjechała tzn że mam wobec Niego jakieś złe zamiary... Że chcę zniszczyć ich związek... Byłam w szoku!!! Okazało się, że On dosłownie wszystko jej powiedział... Ja Mu tak ufałam jak nikomu innemu (poza moim chłopakiem) a On wszystko wyjawił swojej dziewczynie, którą zna zaledwie miesiąc, a mnie kilka lat... Nigdy nie był taki... zmienił się, nie przypuszczałam, że będzie robił to, co Mu ktoś każe... Zawsze mówił, że nie będzie nikogo słuchał, że nie zmieni się dla dziewczyny... Nie mam pojęcia co o tym myśleć... Zakończyłam tą znajomość... Powiedziałam Mu, że nie mogę przyjaźnić się z kimś, komu nie mogę zaufać... powiedział na to, że wie, że czuł, że musi jej wszystko powiedzieć... Czy to jest normalne? Czy Wy też mówicie swoim partnerom o problemach swoich przyjaciół? Jak teraz mam znowu komuś zaufać...? Jak teraz mam żyć, ze świadomością, że nie mogę się z nikim podzielić swoimi radościami i smutkami...? Chłopak to co innego, bardzo Go kocham i jest nam dobrze. Ale wiadomo, że są sprawy o których chcemy porozmawiać z kimś innym, np jak mamy problem właśnie z partnerem... Czy on dobrze zrobił? Czy to ja popełniłam jakiś błąd?

Posted

mysle, ze to on popelnil blad.. wspolnie ta przyjaznbudowliscie przez kilka lat, a on zniszczyl w bardzo krotkim czasie.. nie przejmuj sie, znajdziesz sobie lepszego przyjaciolke/przyjaciela, takiego ktoremu bedziesz mogla zaufac.. to jasne, ze narazie jest Ci trudno ufac innym, ale z czasem to minie..dobrze zrobilas, ze zerwalas z nim kontak.. pzdro i 3maj siem xD

Posted
Zawsze mówił, że nie będzie nikogo słuchał, że nie zmieni się dla dziewczyny...

Zawsze zawsze zawsze ... nie cierpię tego słowa ;] . Nikt nie może być pewien ze coś jest na zawsze ;]

Czy to jest normalne?

Nie , ale mozna było tego się spodziewać .

Czy Wy też mówicie swoim partnerom o problemach swoich przyjaciół?

Rzadko . zdarza sie to tylko wtedy gdy potrzebuje jego pomocy albo kiedy ta osoba jest dla nas obojgu przyjacielem . W innych przypadkach nie ;] , nawet Szymon ode mnie tego nie oczekuje ( chodź wie że trzymam sie z facetami ) .

ak teraz mam znowu komuś zaufać...? Jak teraz mam żyć, ze świadomością, że nie mogę się z nikim podzielić swoimi radościami i smutkami...?

Hmm.. Takie jest życie przyjaciele się pojawiają i znikają . Wydaje mi sie ze wyolbrzymiasz problem ( odniosłam takie wrażenie ) . Jest na pewno ktoś z kimś możesz się dzielić różnymi uczuciami , a jeśli nawet to minie troszkę czasu i na pewno będziesz znów potrafiła zaufać komuś .

Pozdrawiam

Posted

Dlatego nie wierze w przyjaźń damsko-męską. No niestety ale jeśli ten koleś szanuje swoją dziewczynę to musi uszanować jej wolę. Nie chodzi o to, że on robi to co mu każą, po prostu nie chce zranić swojej dziewczyny. cała ta sytuacja jest schematyczna. Sam byłem kilka razy zamieszany w konflikt dziewczyna-znajoma. To normalka. A kolejnym faktem jest to, że bardzo często kolesie są podatni na manipulacje. Laski zmieniają kolesi- to fakt!! Znajdź sobie lepiej jakąś przyjaciółkę to unikniesz podobnych sytuacji w przyszłości :)

Posted
Dlatego nie wierze w przyjaźń damsko-męską. No niestety ale jeśli ten koleś szanuje swoją dziewczynę to musi uszanować jej wolę. Nie chodzi o to, że on robi to co mu każą, po prostu nie chce zranić swojej dziewczyny.

i taka jest prawda.

nie chciałabym, żeby mój facet nagle pojechał do jakiejś koleżanki na drugi koniec Polski. nie rozumiem dlaczego nie chciałaś żeby przyjechał z dziewczyną? to chyba normalne.

mojemu facetowi mówie wiele rzeczy, na prawde. nie wyobrazam sobie sytuacji jakoby mielibysmy miec przed sobą jakieś tajemnice

Posted

Dziewczyno chłopak zapewno natrafil na dziewczyne na której mu zalezało i dziewczyna Jego pewnie tez cos czuła do Niego. Ja obecnemu facetowi w zyciu nie pozwolilabym na przyjazd do "przyjaciółki" bo co to za przyjaźń internetowa dlatego w "..." Chłopak sam otwarcie powiedział ze nie przyjedzie bez swojej dziewczyny.Szanuje ja i mu na Niej zalezy i stad Jego postawa, Zachowal sie fair i w stosuku do Ciebie i do własnej dziewczyny. I nie mozesz miec mu tego za zle. Skoro On Jej wszytsko powiedział tzn ze swobodnie mozecie sie spotkac w trójke i sie zaprzyjaznic z ta dziewczyna. Nie sadze, aby powiedzial byle komu o twoich problemach pozatym ta dziewczyna Cię i tak nie zna.

Posted

To był Internet. Jest Internet. Mimo że był to dość długi okres - 5 lat - nie mogłaś go poznać tak, jakbyś to zrobiła w realu. Skąd wiesz, czy nie kreował sobie nowej postaci? Takiej, która akurat Tobie się spodobała, którą Ty w pewien sposób pokochałaś?

Jeśli Ci zależy na PRZYJAŹNI - spotkaj się z nim i z jego dziewczyną wraz ze swoim chłopakiem. Kto wie, może stworzycie fajną paczkę? Jeśli nie, dowiesz się jaki jest naprawdę.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Nathaneczek
    • nunca
  • Najnowsze posty

• Nathaneczek
      Cześć wszystkim   Na wstępie kilka informacji. Mam 20 lat, znajoma 18 lat. Spotykaliśmy się często w szkole ale po jej ukończeniu, gdy proponuje spotkanie zawsze dostaje odpowiedź że ma jakieś plany, strasznie długo to trwa i jedynie piszemy czasem na fb i to w sumie tyle. Żadnych spotkać bo ma plany, nie ważne co zaproponuje. Podoba mi się ona i za bardzo nie wiem co robić, bo ciągłe pisanie na FB raczej mnie do niej nie zbliży. Odległość między nami to około 500 metrów więc blisko ale i tak mimo tego nie ma czasu. Jakieś porady? Cokolwiek?
    • wardrum
    • yiliyane
      Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
    • yiliyane
      Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
    • yiliyane
      Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane