Jump to content

przyjazn tylko z jednej strony?

anula92

Recommended Posts

Posted

witam! moj problem polega na tym,ze kazdy z moich znajomych jak ma jakis problem to od razu leci do mnie: zali sie i prosi o pomoc.. ja juz taka jestem, ze nie potrafie w takich sytuacjach odmawiac i staram sie zawsze pomoc.. jednak drazni mnie to, ze wiekszosc ze znajomych przejmuje sie swoimi problemami, a gdy u mnie jest cos nie tak to nie potrafia mnie nawet wysluchac.. tylko teksty w styu "oj wezprzestan" slysze od nich.. :( czesto nie pytaja nawet, czy mam akurat ochote sluchac o ich problemach, tylko wala prosto z mostu i oczekuja pomocy.. a przeciez ja tez moge miec gorsze dni, kiedy mam zbyt duzo swoich problemow, aby martwic sie jeszcze cudzymi.. co mam robic w takich sytacjach??

Posted

Nie ma przyjaźni z jednej strony-odpowiadając na pytanie zawarte w tytule postu.

Jak następnym razem ktoś do ciebie przyjdzie ze swoimi problemami możesz powiedzieć to samo co oni do ciebie.Albo powiedź im,że ty zawsze starasz sie im pomóc,słuchasz ich,a gdy sytuacja sie odwraca to oni olewają ciebie.

Posted
co mam robic w takich sytacjach??
Przestań być taka dobra, zacznij traktować ich jak oni ciebie. Puki jesteś na każde zawołanie nie mają do ciebie szacunku, ponieważ wiedzą, że zawsze jesteś.

Parę razy odmów, to pewnie stracisz sporo znajomych, ale ci co pozostaną będą naprawdę wartościowi.

Posted
Puki jesteś na każde zawołanie nie mają do ciebie szacunku
Osobie, do której nie ma się szacunku, nie zwierza się ze swoich najskrytszych problemów i wątpliwości. Na Twoim miejscu na pewno nie zareagowałabym w sposób, na jaki namawiają moi poprzednicy.

Wiedz, że niektórzy ludzi są dobrymi słuchaczami (właśnie Ty), a niektórzy niestety tej zalety nie posiadają. W tej przyjaźni ty możesz dac im to, a oni tobie coś zupełnie innego. Na pewno nie biegają do ciebie wyłącznie z problemami, nie spędzacie ze sobą czasu w inny sposób, poza ichnym zwierzaniem się?

Posted

jeffany: owszem, spedzamy... ale w taki razie komu ja mam sie zwierzac ze swoich problemow??

Posted

No jakbym o sobie czytal. Tez myslalem ze mam przyjaciolke, jakis problem byl to od razu do mnie a ja nie mialem o to najmniejszych pretensji choc czesto zarywalem przez to noce, zmienialem swoje plany - ale takie sa prawa przyjazni, od tego bylem. A kiedy ja tej pomocy najbardziej potrzebowalem, a ona byla osoba od ktorej jej oczekiwalem nie dostalem nic. To tak jakby odwrocila sie na piecie i poszla w swoja strone. A wystarczylaby rozmowa.....No coz...najgorsze chyba co mozna zrobic w takim momencie to kompletnie sie od tych "przyjaciol" odwrocic. Jesli do tej pory bylas dla nich solidnym wsparciem to nagle zaprzestanie pomocy nie jest dobrym wyjsciem. Szukaj dalej kogos komu bedziesz mogla powiedziec co ci siedzi na sercu, a on (ona) cie wyslucha, ale zrobi to szczerze i od serca. Tacy "sluchacze"to rzadkosc, ale jednoczesnie skarb jesli kogos takiego znajdziesz.

Posted

NoNameUser dokladnie cos takiego.. zarywanie nocy przez ich problemy, a pozniej jeszcze czesto komenty glupie na temat tego co ja w nocy robilam, ze tak niewyspana jestem...

Posted

powiedziec w prost "sorry, ale nie mam dzisiaj najlepszego dnia, a poza tym ty lekcewazysz moje problemy"

Posted

Ludzie dzielą się na tych co potrafią słuchać i tych którzy tego nie potrafią. Jeśli jesteś cierpliwą osobą to nadal staraj się pomagać znajomym. A lekarstwem na Twój problem jest ktoś kto Ciebie wysłucha czyli przyjaciel. Osoby o których mówisz trudno nazwać przyjaciółmi . Pozdro

Posted
NoNameUser dokladnie cos takiego.. zarywanie nocy przez ich problemy, a pozniej jeszcze czesto komenty glupie na temat tego co ja w nocy robilam, ze tak niewyspana jestem...

Obywalo sie bez komentarzy, ale sam jej powiedzialem ze jesli cokolwiek sie dzieje to niech pisze albo dzwoni o kazdej porze dnia i nocy, nie moglem byz zly na to, - sam tego chcialem i kompletnie mi to nie przeszkadzalo, bo jesli to ze wstane o 3 lub do tej 3 spac nie bede w jakikolwiek sposob jej pomoze wynagradzalo mi niewyspanie i tak jak pisalem - od tego jest przyjaciel.

Moich problemow nikt nie zauwazal, bo raczej optymistycznie patrze na zycie i jakos sam sobie z nimi radze. Ale jeden jedyny raz naprawde tej pomocy potrzebowalem, ona byla przy mnie ale nie zrobila nic....Dobra skonczmy bo to temat nie o mnie. Wiem ze czasami (szczegolnie wieczorem, kiedy siedzi sie samemu) czlowieka az nosi zeby komukolwiek powiedziec ze jest mu zle, ze nie jest w jego zyciu tak jak byc powinno. Ale powiedziec nie ma komu. Ja postanowilem ze zaczne zyc bardziej egoistycznie, bardziej skupiajac sie na sobie niz innych, ale nie da rady. Widocznie natury czlowieka sie nie zmieni, wiec ty nie probuj byc sztucznie niedostepna i zimna dla swoich kolezanek. Kiedy jedna skonczy ci opowiadac o swoich problemach powiedz "Wiesz...mnie tez cos gryzie.." Powinna wysluchac, to w koncu twoja kolezanka i z pewnoscia jestes jej bliska osoba skoro ci sie zwierza, wiec powinno jej zalezec.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Nathaneczek
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane