Jump to content

Impreza rodzinna kontra moja impreza


independent99

Recommended Posts

independent99
Posted

Nie wiem, czy temat założyłam w odpowiednim dziale, no ale cóż, stwierdziłam, że tutaj najbardziej się nadaje :)

No więc zacznę od tego, że mam dość dużą rodzinę i zawsze z rodzicami chodzimy do wszystkich na urodziny czy innego rodzaju jubileusze. Nie bardzo mi to odpowiada, bo nie jest to dla mnie zbyt rozrywkowa wizyta, zresztą chyba jak dla każdego :roll: Ale chodzę, bo tak wypada, nikt tych 'imprez' nie opuszcza, zawsze są wszyscy - ciocie, wujkowie, dziadkowie, kuzynostwo. Ale przejdę do sedna. Za parę dni znowu czekają mnie urodziny wujka. Problem w tym, że tego jest impreza, na którą czekam już chyba z pół roku i zależy mi na tym, żeby tam być. Wujek urodziny ma w innym terminie, ale odprawia wtedy, więc nie mogłam tego przewidzieć. No i nie wiem, co teraz zrobić. Rodzice mówią mi, że mam iść na urodziny i wiem, że cała rodzina też byłaby w jakiś sposób zniesmaczona, że mnie nie ma, chociaż w gruncie rzeczy pewnie aż tak nie zależy im na mojej obecności :roll: Tylko, że tak dzieje się już któryś raz. Mam jakieś plany, a potem nagle okazuje się, że muszę jechać gdzieś do rodziny. Myślałam nad tym, żeby iść na te urodziny np następnego dnia. Albo być tam na chwilę, a potem iść na imprezę. Jak myślicie, co byłoby lepsze?

A jak jest u was? Czy takie rodzinne imprezy czasem krzyżują wam plany?

Link to comment
Posted

Najlepszym rozwiązaniem według mnie będzie pójście na urodziny wujka na jakieś półtorej może dwie godzinki, złożenie mu życzeń itp. A następnie pójście na swoja imprezę, przecież tam nie jesteś niezbędna. Myślę, że na początku powinnaś poinformować wujka o swoich planach i myślę, że będzie sie cieszył, że w ogóle przyszłaś. Ja robię tak zawsze, nawet jeżeli nie mam nic w planach poza uroczystością rodzinną.

Link to comment
Posted

Ja nie chodzę na tego typu imprezy,nie przepadam za nimi i po prostu nie bywam na nich.Bynajmniej u mnie w rodzinie najlepiej wychodzi się na zdjęciach,więc nie mam wyrzutów,że nie chodzę na imieniny kogoś z rodziny.

Ale wracając do twojego problemu,to jak radzi wyzej koleżanka Monarri.Przyjdź złożyć życzenia,pokazać się rodzince i za jakiś czas się zmyj ;) Tym sposobem nie narazisz się rodzciom,a i bedziesz na tak bardzo oczekiwanej imprezie :]

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  nunca
  nunca
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  396 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up