Jump to content

Dlaczego piłka nożna a nie siatkówka?

mmoonniiaa61

Recommended Posts

mmoonniiaa61
Posted

W polsce w ogromnym stopniu piłka nozna przewodzi nad pilka siatkowa. mam na mysli to ze kazde mistrzostwa zawody w pilce noznej gdzie polska bierze udzial sa ogromnie naglosnione. ludzie wywieszaja flagi. a i tak z tego nic nie ma bo najczesciej przegrywamy. w siatkowce polacy odnosza ogromne zwyciestwa i to o wiele czesciej. dlaczego wiec pilkaze sa bardziej dopingowani? te wszytkie akcje na ulicy i w telewizji? dlaczego nikt tak nie dopinguje siakarzy.? przeciez oni daja stwazaja nam wiecej sytuacji do swietowania wygranych. co o tym sadzicie?

ps. oczywiscie nie chcialam tutaj urazic zadnych kibicow pilki noznej.

Posted

Bo pilka nozna jest bardziej emocjonujaca?

Posted

Piłka nożna jest o wiele bardziej medialna, no chyba można samemu do tego dojść. Pieniądze jakie płyną z transmisji w piłce a w siatkówce, są nieporównywalne.

Zresztą, jest pewne mądre stwierdzenie...

W piłkę, w dzieciństwie na osiedlu grali często siatkarze, koszykarze, żużlowcy itd.

Nie wszyscy, ale tak to jest.

Zresztą, co złego jest w tego rodzaju komercji?

Jeżeli wolisz siatkówkę, dopingujesz siatkarzy i wtedy wg. mnie, mam gdzieś, czy nagłaśniają to czy nie, ważne bym mógł obejrzeć mecz...

I nie sądzę, by np. Polacy nie byli zjednoczeni na siatkówce, zwłaszcza, że siatkarze mają bardziej zgranych kibiców i o wiele bardziej żywiołowych, potrafiących się świetnie bawić. Kibice w piłce, jeżeli chodzi o reprezentacje oczywiście też są niesamowici (zresztą chwalą ich w wielu krajach, jak i we władzach międzynarodowych), lecz to całkiem inny kaliber dopingu.

Więc moim zdaniem nie ma co narzekać...

A o komercję (wywieszanie flag) chodzi tylko dlatego, że są z tego niezłe pieniądze, bo co jak co, kibiców piłka miała, ma i będzie mieć zawsze o wiele, wiele więcej i nie widzę w tym fakcie nic drażniącego.

mmoonniiaa61
Posted

rowzniez nie widze w tym nic drazniacego poniewaz ogladam i mecze siatkowki i pilki noznej.. zauwalylam tylko roznice w tym akurat temacie czyli tzw 'promocja' pilki noznej i siatkowej i chcialam zapytac co inni o tym sadza.. :D:D

wiele osob w moim srodowisku sadzi ze pilka nozna to 'podanie podanie gol!'

a ja wtedy im odpowiadam ze w siatkowce jest 'zagrywka przyjecie wystawa atak blok i od nowa' dlaczego wiele osob pomimo tego ze kocha jakis tam sport nie wiedzi nic pozadnego w inych dyscyplinach.. ludzie gdzie jakas tolerancja i szacunek?

Posted

To jest jak z miłością.

Kochasz jednego faceta, inni są wtedy źli, brzydcy itd.

Jeżeli kochasz głównie jeden sport, to te osoby nie mają

zamiaru otwierać się dla innych dyscyplin, skoro starcza im

oglądanie wyłącznie jednej.

Oczywiście, setki, tysiące, miliony kibiców przeważnie dopinguje

swój kraj także w innych dyscyplinach i interesuje się innymi dyscyplinami,

ale mniej.

Powiem na moim przykładzie.

Osobiście głównie interesuję się piłką. Wiem o niej o wiele więcej, niż o innych kategoriach sportu.

Ale... interesują mnie losy Polaków w Lś (siatkówka), czy też innych rangą - turniejach.

Interesuję się żużlem w naszej lidze jak i GP, z siatkówki naszą ligę również śledzę, skoki narciarskie, lekkoatletyka itd. itp.

Ale... Nie wiem o tych dyscyplinach tyle, co o piłce.

I zapewne nigdy wiedzieć nie będę. Nie znam z siatkówki najlepszych siatkarzy świata nawet, a jedynie Polskich, no i może zagranicznych, występujących w naszej lidze. Nie śledzę lig zagranicznych itd.

Aczkolwiek, sam nie rozumiem obrażania innych dyscyplin sportu. Jeżeli dla człowieka to jest priorytetem, to jedynie mogę pogratulować braku poważniejszych problemów;)

Posted

Taaak... Na pewno... Jest ktoś, kto chociaż raz nie słyszał tekstu- ,,BARAN! GDZIE LEZIESZ BARANIE, TAM, BIEGNIJ, BIEGNIJ... GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!" Moim skromnym zdaniem kibice l=piłki nożnej głównie kojarzeni są ze... skinami z bejsbolami :/ W siatkówce kibice śpiewają, bawią się, nawet tańczą! A nie sie drą jak osły... Kocham ten sport (siatkówkę) i kocham naszych kibiców. Ale, żeby nie było... Bardzo lubię grać w nogę, chociaż nie lubię biegać, ale granie w piłkę nożną nie jest niczym złym, też jest fajne, kocham piłkarzy :), ale jeśli chodzi o kibiców- lepiej nie mówić. Z tych prostych względów uważam, mimo wszystko- SIATKÓWKA JEST LEPSZA POD WZGLĘDEM KIBICÓW I JEST NAPEWNO NA WYŻSZYM POZIOMIE NIŻ TA NASZA POŻAL SIĘ BOŻE PI

Posted

Piłka nożna jest najbardziej popularnym sportem w Polsce, Dużo ludzi w nią gra, dlatego jest więcej kibiców.

Oczywiście, że jest bardziej emocjonująca mecze są rozgrywane przy bardzo dużej liczbie fanów obu zespołów, które grają w danym meczu. Piłka nożna jest sportem w którym wszystko może się wydarzyć nawet kiedy zdecydowany faworyt wygrywa 3:0 po pierwszej połowie. Kto jest kibicem pamięta finał ligi mistrzów w 2005 roku :wink:

Posted

Taaak... Na pewno... Jest ktoś, kto chociaż raz nie słyszał tekstu- ,,BARAN! GDZIE LEZIESZ BARANIE, TAM, BIEGNIJ, BIEGNIJ... GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!" Moim skromnym zdaniem kibice l=piłki nożnej głównie kojarzeni są ze... skinami z bejsbolami :/ W siatkówce kibice śpiewają, bawią się, nawet tańczą! A nie sie drą jak osły... Kocham ten sport (siatkówkę) i kocham naszych kibiców. Ale, żeby nie było... Bardzo lubię grać w nogę, chociaż nie lubię biegać, ale granie w piłkę nożną nie jest niczym złym, też jest fajne, kocham piłkarzy :), ale jeśli chodzi o kibiców- lepiej nie mówić. Z tych prostych względów uważam, mimo wszystko- SIATKÓWKA JEST LEPSZA POD WZGLĘDEM KIBICÓW I JEST NAPEWNO NA WYŻSZYM POZIOMIE NIŻ TA NASZA POŻAL SIĘ BOŻE PI

Posted

no wlasnie?

jesli chodzi o siatke to faktycznie wiekszosc po 5 minutach wychodzi na "herbate" ;)

Posted

Przede wszystkim piłka nożna to sport kontaktowy, gra więcej zawodników i w grze jest mniej schematyczności, dzięki czemu jest bardziej nieprzewidywalnie, a często gra się na ostro, ciężkie faule te sprawy (co w siatkówce nie występuje wogóle).. to wpływa na widowiskowość dzięki czemu ciekawiej jest oglądać piłkę nożną niż siatkówkę..

a tak na marginesie to właśnie piłkarzom potrzeba najwięcej dopingu :P

Agnieszka1991
Posted

Bo piłka nożna jest bardziej emocjonująca, widowiskowa...tu wszystko może się zdarzyć, nie ma tylu schematów, czasami kontrowersyjna, może aż za bardzo, ma w sobie urok i przyciąga...

Posted

nożną lubie ogladac... manchester united forever;] ale jestli chodzi o uprawianie sportow to basketball it's my life;)

Posted

Polska piłka nożna słynie z korupcji...

W siatkówce jest mniej łapówek, a kibice bawią sie lepiej niż " Ci " chuligani...

• 1 month later...
Posted

no wlasnie?

jesli chodzi o siatke to faktycznie wiekszosc po 5 minutach wychodzi na "herbate" ;)

Wcale nie. Byłaś kiedyś na meczu piłki nożnej? Zapewne byłaś, bo mecze są nawet w wioskach. A byłaś kiedyś na meczu siatkówki? Zapewne nie. Bo w siatkówkę jednak żeby grać nie mogą ludzie, którzy nie mają o tym pojęcia ( a w nożną jednak tak ). I uwierz mi, ze będąc na meczu LŚ ani przez minutę się nie nudziłam. Oglądają siatkówkę w telewizji też.

Tak więc to zależy od człowieka. Nie ma czegoś takiego jak Ty powiedziałaś, że siatka nudna, a nożna nie, czy na odwrót.

Dlaczego nożna jest bardziej "zauważana" ? Bo więcej jest o niej w wiadomościach. Ale nawet w życiu codziennym ludzie widzą więdzej piłkę nożną, ponieważ kluby sportowe (fakt, że czasem beznadziejne) są nawet w najmniejszych wioskach (tak tak.. bo mieszkam w takiej i jest) więc już mamy przykład. Po drugie do siatkówki jednak trzeba mieć lepsze warunki.

Posted

To nie dotyczy tylko siatkówki, dokładnie tak samo jest z żużlem - "moim" sportem. Z ciekawości przeszedłem się na mecz piłki noznej i z poczatku bylo fajnie podania akcje itd. ale tak w drugiej polowie jedyne co mnie tam nie nudziło to jako taki doping kibiców (w przeciwieństwie do meczów żużlowych gdzie sama jazda jest emocjonująca nie mówiąc już o dopingu[ i to wcale nie jest niszowy doping: leszno - 20 tys. kibicow na kazdym meczu!]). Ale taka prawda, że w Polsce pompuje sie w shit ktory zwie sie pilka nozna.. bo jest na "topie".. w innych krajach ludzie potrafia byc dumni z krykieta, baseballa itp. ale jak to się mówi tonący chwyta się brzytwy i widocznie Polska chce stac sie swiatowa potega poprzez zaistnienie w pilce noznej :) ciekawa teoria

ps. dobrze ze ktos zaczyna zauwazac ten problem, aczkolwiek PODKRESLAM - TO NIE JEST KWESTIA TYLKO PILKI SIATKOWEJ