Jump to content

Jestescie ryzykantami czy bardziej ostrozni?

:D

Recommended Posts

Posted

Czy boicie sie podejmowac ryzyko? Jesli je podejmujecie, to czy wychodzi wam to zwykle na dobre, czy ponosicie straty? Jak duzy musi byc mozliwy zysk, a jak male mozliwe straty zebyscie zaryzykowali? Czy zaryzykowalibyscie wlasne zycie by zdobyc wielkie bogactwo? A by uratowac kogos innego, choc szanse na to bylyby male? Czy nie wydaje wam sie czasem ze jestescie zbyt ostrozni, przez co zadko cos zdobywacie, lub odwrotnie- ze zbyt czesto ryzykujecie, przez co wiele tracicie? Jak to u was jest z tym ryzykiem? :mrgreen:

Posted

Heh bardzo dobre pytanie... mhmm... ja jestem raczej mieszanka i potrafie byc ostrozny i ryzykowac zalezy czy gra jest warta swieczki ;]

Posted
Czy boicie sie podejmowac ryzyko?

NIe

Czy zaryzykowalibyscie wlasne zycie by zdobyc wielkie bogactwo?

Nie

A by uratowac kogos innego, choc szanse na to bylyby male?

Tak

Posted
Czy boicie sie podejmowac ryzyko? Jesli je podejmujecie, to czy wychozdi wam to zwykle na dobre, czy ponosicie straty?

przeważnie wychodzi lepiej dla mnie..

Jak duzy musi byc mozliwy zysk, a jak male mozliwe straty zebyscie zaryzykowali?

czasem zysk potrafi być zupełnie błachy/niewielki, a ryzyko duże.. ale tak juz mam, że czasem lubie sobie stwarzać problemy od tak dla sportu, a może dla atrakcji i satysfakcji z wyjścia z opresji..

raczej nie, mam lepsze sposoby na pieniądze, a poziom życia, w którym po prostu nie brakuje kasy, jest dla mnie wystarczający.. chociaż na marginesie muszę przyznać, ze mój przyszły zawód który mam zamiar wykonywać po studiach do najbezpieczniejszych nie należy..

A by uratowac kogos innego, choc szanse na to bylyby male

To zalezy, jesli kogoś bliskiego to tak.. natomiast co do kogoś obcego, to już bym zdrowo wszystko przekalkulowal..

Czy nie wydaje wam sie czasem ze jestescie zbyt ostrozni, przez co zadko cos zdobywacie, lub odwrotnie- ze zbyt czesto ryzykujecie, przez co wiele tracicie? Jak to u was jest z tym ryzykiem?

ani jedno ani drugie.. w razie straty/porazki nie rozpaczam a właściwie szybko zapominam.. dlatego jak podejmuje ryzyko, jestem bardzo pewny siebie, co bardzo pomaga..

Posted

Zależy w jakiej sytuacji, częściej jednak ryzykuje niż jestem ostrożna.

Jesli je podejmujecie, to czy wychodzi wam to zwykle na dobre, czy ponosicie straty?

No risk, no fun. Różnie to bywa, czasem tarce na tym, że zaryzykowałam, a czasem okazuje się to najlepszym wyjściem.

Nie. Na co mi bogactwo skoro nie mogę żyć? o.O

Czy nie wydaje wam sie czasem ze jestescie zbyt ostrozni, przez co zadko cos zdobywacie, lub odwrotnie- ze zbyt czesto ryzykujecie, przez co wiele tracicie? Jak to u was jest z tym ryzykiem?

Zdarzają się sytuację, w których żałuję, że nie zaryzykowałam jednak staram się myśleć co robię, zwłaszcza jeśli chodzi o poświęcanie czegoś.

Renatazxcvbnm
Posted

Jasne, że tak co nie znaczy że go nie podejmuję. Ryzyko zawsze niesie za sobą strach.

Jesli je podejmujecie, to czy wychodzi wam to zwykle na dobre, czy ponosicie straty?

Różnie bywa.

Nie

Tego już nie wiem, może tak może nie. Zależy kto to by był.

Czy nie wydaje wam sie czasem ze jestescie zbyt ostrozni, przez co zadko cos zdobywacie, lub odwrotnie- ze zbyt czesto ryzykujecie, przez co wiele tracicie?

Zdecydowanie jestem zbyt ostrożna w pewnych sytuacjach, ale pracuje nad tym ^^

Posted

Zależy o jakim ryzyku mowa. Tak jeśli chodzi o załatwianie różnych spraw czy podejmowanie ryzyka w sensie bardziej metaforycznym, to owszem. Jestem w stanie postawić niemal wszystko na jedną kartę, jeśli czegoś chcę. Z ryzykiem fizycznym, zagrażającym zdrowiu czy nawet życiu, jestem o wiele bardziej ostrożna. I to chyba naturalne, bo chcę przeżyć dużo i wielu rzeczy spróbować, a żeby to było możliwe, chcę jeszcze trochę sobie pożyć w dobrym zdrowiu ;] Nie widzę przyjemności czy atrakcji w ryzyku jako takim, ale jeśli mi na czymś zależy, jestem w stanie zapłacić taką cenę.

Posted

Lubię podejmować ryzyko - wtedy czuję, ze wokół mnie coś się dzieje, że w moim życiu nie wieje stagnacją. Bywają nawet takie chwile, że sama prowokuję jakies sytuacje - byle coś się działo. Na szczęście wychodzę często cało z opresji.

Mam nieco naiwną, romantyczną skłonność do ratowania czyjejś dupy, czego przykładem może być sytuacja z przeszłości: bawiłyśmy się pod przyczepą stojącą hmm pionowo z koleżankami i wpadłam na pomysł, aby na nią wejść. Trzy dziewczynki wskoczyły na nią, przyczepa zachwiała się i zaczęła spadać, a ja tchnięta złudnym heroizmem chciałam przytrzymać tą przyczepę. No i udało sie przytrzymać ją hmm sekundę? Ale ja wylądowałam pod pzryczepą, a kumpelki poza nią. Absolutnie nie doznalam uszczerbku fizycznego :)

Nie zaryzykowąłabym za to w sprawie, w której ryzykiem byłoby złamanie lojalności wobec mojego kochanego czy przyjaciół.

Posted
Czy boicie sie podejmowac ryzyko? Jesli je podejmujecie, to czy wychodzi wam to zwykle na dobre, czy ponosicie straty? J

Jest obawa. A jak to wychodzi,to różnie to bywa... Ale zazwyczaj wychodzi mi na dobre.

Jak duzy musi byc mozliwy zysk, a jak male mozliwe straty zebyscie zaryzykowali?

To zależy... Możesz komuś uratować życie, a Ty zostaniesz do końca życia kaleką, jednak uratowanie komuś życia jest wspaniałe.

Nie.

To zależy... Np. gdyby płonął jakiś budynek, a w środku byłaby osoba bardzo ważna dla mnie, to bym próbowała ją uratować... Chociaż... W wyobraźni wygląda to zupełnie inaczej, niż na żywo...

Czy nie wydaje wam sie czasem ze jestescie zbyt ostrozni, przez co zadko cos zdobywacie, lub odwrotnie- ze zbyt czesto ryzykujecie, przez co wiele tracicie? Jak to u was jest z tym ryzykiem? :mrgreen:

Raczej to pierwsze. Choć jestem ryzykowna, czasem wolę zachować totalną ostrożność. Bo po prostu mogą być za duże straty...

Posted

no pewnie, ze ryzykant piec razy w totka obstawilem, i wygralem

raz tylko jedno ryzyko mi sie z psem nie udalo, ale tego wam juz nie powiem :mrgreen:

Posted

Z tym ryzykiem to bywa róznie zalezy od sprawy.Raz to na dobre wychodzi raz nie.

Posted
Czy boicie sie podejmowac ryzyko? Jesli je podejmujecie, to czy wychodzi wam to zwykle na dobre, czy ponosicie straty? Jak duzy musi byc mozliwy zysk, a jak male mozliwe straty zebyscie zaryzykowali? Czy zaryzykowalibyscie wlasne zycie by zdobyc wielkie bogactwo? A by uratowac kogos innego, choc szanse na to bylyby male? Czy nie wydaje wam sie czasem ze jestescie zbyt ostrozni, przez co zadko cos zdobywacie, lub odwrotnie- ze zbyt czesto ryzykujecie, przez co wiele tracicie? Jak to u was jest z tym ryzykiem? :mrgreen:

1. Nie boję się podejmować ryzyka, bo moim zdaniem zazwyczaj warto.

2. Zwykle wychodzi mi to na dobre, a jeżeli nie to zapominaj i raczej się nie przejmuje.

3. Co do zysków i strat to zależy od sytuacji.

4. O nie, życia dla $$$$$$ - nie.

5. Nie jestem ostrożna za bardzo w życiu tak szczerze mówiąc...

A dla tych,którym się nie chce czytać tego u góry podsumowanie:

,,Lepiej zgrzeszyć i żałować niż żałować, że się nie zgrzeszyło."

Posted

Nie.

A to różnie bywa. Ale czasem trzeba. ;P

Raczej nie myślę nad tym kiedy podejmuję ryzyko.

Nie.

Zależy kim ta osoba by dla mnie była. ;P

Czy nie wydaje wam sie czasem ze jestescie zbyt ostrozni, przez co zadko cos zdobywacie, lub odwrotnie- ze zbyt czesto ryzykujecie, przez co wiele tracicie?

Nie zastanawiałam się nad tym, ale bardziej w stronę tego drugiego. Za często ryzykuję. ;P

Posted

Z tym podejmowaniem ryzyka to roznie. Nieraz sobie pluje w brode ze w tej czy innej sytuacji zachowalem sie zbyt ostroznie, bojac sie zaufac intuicji czy poniesc wieksze ryzyko. Ale to trwa pare chwil, gdyz jestem czlowiekiem ktory nie rozpamietuje i nie roztrzasa swoich decyzji zbyt dlugo:] Zycia dla kasy nie zaryzykuje, a jesli chodzi o zycie innych osob to prawdopodobnie nie ma teraz osoby ktora by sobie na to zasluzyla. Poza tym jestem zbyt mlody zeby umierac:]

Posted

Ja zdecydowanie jestem osobą ostrożną, która 2 razy pomyśli, zanim coś zrobi i niestety przez to tracę strasznie dużo czasu oraz bardzo często niepowtarzalne szanse. W życiu nie wiele ryzykowałam, a już na pewno nie w sprawach bardzo ważnych. Każde ryzyko kończyło się dla mnie pomyślnie i teraz mam fajne wspomnienia. Natomiast przez zbytnią ostrożność straciłam szansę na porządne liceum (bałam się wyjechać z rodzinnego miasta), w później studia oraz po części straciłam ukochanego (choć w tym było tyle samo jego winy).

Posted

Czy lubię? W większości przypadków nawet nie zdaję sobie sprawy, ile mnie to może kosztowac. Szybko podejmuję decyzje i dopiero później dociera do mnie, że to niekoniecznie musi się powieśc. Póki co wychodzi mi to na dobre, ale kiedyś dobra passa minie i może wreszcie przejrzę na oczy, że z nie każdej sytuacji można tak łatwo wybrnąc, jak się wpakowac.

Wedle podanego przykładu nie poświęciłabym życia dla bogactwa. W ogóle według mnie nic nie jest warte jego poświęcenia, tymbardziej rzeczy materialne, które i tak z biegiem czasu stracą dla mnie na wartości.

histeryczna
Posted
Czy boicie sie podejmowac ryzyko? Jesli je podejmujecie, to czy wychodzi wam to zwykle na dobre, czy ponosicie straty?

jasne, że lubię. A straty czy korzyście? Bywa różnie..

Jak duzy musi byc mozliwy zysk, a jak male mozliwe straty zebyscie zaryzykowali? Czy zaryzykowalibyscie wlasne zycie by zdobyc wielkie bogactwo?

nie zawsze ryzykuję dla zysku :]] Nigdy nie zaryzykowałabym życia dla bogactwa, to chore.

Tak, zaryzykowałabym..

Nie, myślę że z tym to akurat jest ok. Jak trzebabyć ostrożną to jestem, jak nie muszę to nie ;D

Posted

Na ogół jestem baaaaardzo ostrożna i muszę wszystko przemyśleć. Jednak czasem wiadomo - bez ryzyka nie ma zabawy. :wink: Mimo to strasznie się boję ryzykować, chociaż zazwyczaj wychodzi na moje. xD

Incomprehensible
Posted

Powiem tak - jestem odważna, ale nieufna.

Są sprawy, w których wiem, że muszę/chcę zaryzykować, a są takie, w których tego ryzyka nie podejmuję. Dla bogactwa nigdy nie ryzykowałam, ale dla własnych korzyści - owszem. ;)

Posted
Czy boicie sie podejmowac ryzyko? Jesli je podejmujecie, to czy wychodzi wam to zwykle na dobre, czy ponosicie straty? Jak duzy musi byc mozliwy zysk, a jak male mozliwe straty zebyscie zaryzykowali? Czy zaryzykowalibyscie wlasne zycie by zdobyc wielkie bogactwo? A by uratowac kogos innego, choc szanse na to bylyby male? Czy nie wydaje wam sie czasem ze jestescie zbyt ostrozni, przez co zadko cos zdobywacie, lub odwrotnie- ze zbyt czesto ryzykujecie, przez co wiele tracicie? Jak to u was jest z tym ryzykiem?

Ja jestem osoba raczej ostrożną, ale zdarza się ryzykować, czuje się te emocje. Dużo razy podejmowałam decyzje spontanicznie bez przemyślenia i to dość ważne decyzje, które wiązały się raczej z stratą lub wielką niewiadomą i jak do tej pory wychodziło mi to na dobre. Nie zaryzykowałabym własnego życia by zdobyć bogactwo heh strace życie i co? nie nie aż tak to nie.

Często mam żal do siebie że nie zaryzykowałam, nawet gdy mam szansę jeszcze podjąć to ryzyko odpuszczam, wygrywa rozsądek..

Posted

Jestem ryzykantem, lubie grac czasem o wieksze sumy, ale wiem kiedy sie wycofac:)

Posted

Jestem ryzykantem, lubie grac czasem o wieksze sumy, ale wiem kiedy sie wycofac:)

Posted

Uwielbiam ryzyko. Nawet jeżeli mi się nie opłaci, to jestem zadowolona. Mam nowe wspomnienie, doświadczenie. Żyje na zasadzie "Kiedyś będę stara i muszę mieć co wspominać".

Gossip Girl
Posted

ryzykooooo xD Czym by było życie bez niego?:P

Posted

Nie xP

Czasami zdarza sie ze wychodzi to na dobre- czasami na zle i dosc bolesne np. w jezdzie na desce.

Musi mi sie chciec (to bardzo wazne ;D), zysk nie musi byc wielki, liczy sie raczej satysfakcja jezeli sie uda. Wazny jest tez nastroj w jakim podejmuje ryzyko ;P

Czy zaryzykowalibyscie wlasne zycie by zdobyc wielkie bogactwo? A by uratowac kogos innego, choc szanse na to bylyby male?

Mysle ze nie ryzykowalabym w zadnym z przypadkow. Kasa to nie wszystko, chyba ze bym nie miala zadnych bliskich mi osob- wtedy bym bez problemu ryzykowala. Co do ratowania kogos innego- jezeli bylaby to bliska osoba, przyjaciel albo chlopak to jak najbardziej. W innych przypadkach- no way.

Generalnie naleze do osob takich posrednich. Gdy np. w szkole sprawdzaja prace domowa, bo juz dwie osoby z klasy zostaly zlapane na jej braku i groza ze jesli sie ktos nie zglosi to wstawia odrazu 3 jedynki to i tak siedze cicho. I jak narazie sie udalo, jeszcze mnie nie zlapali na zadnych wykroczeniach itd :)

Kiedys chetniej podejmowalam ryzyko, teraz mniej z racji na mojego faceta, nie chce zeby sie zbytnio martwil. On zreszta ta samo, juz nie kombinuje tyle ze wzgledu na mnie ;P