Małostkowax3

Kolor paznokci

Recommended Posts

Jakiś czas temu robiłam sobie jedynie klasyczny french manicure, ale teraz bardziej szaleję z kolorami, także w jednym tygodniu mam zielone, w innym pomarańczowe. W końcu w okresie letnim można sobie trochę zaszaleć ;)

Najbardziej podobają mi się 'letnie' kolory - czerwony, żółty, zielony, pomarańczowy, różowy, ale również kolor nude, który jest uniwersalny i pasuje do wszystkiego. :)

Czerwony lub taki perłowy. Moje dwa ulubione. Ewentualnie czasami brąz jasny. Żadne żółte, zielone czy niebieskie do mnie nie przemawiają. Ale zbieram się do zakupu takiego i może jak raz czy dwa razy pomaluję na jakiś ostrzejszy kolor, to się przekonam. Może ^^ Aczkolwiek dziwnie by było w pracy obsługiwać ludzi z neonowym różem na paznokciach.

Ostatnio jakaś moda na czerwienie się zrobiła, ale absolutnie nie mam nic przeciwko, bo mnie się ta moda podoba. Sama z siebie rzadko malują paznokcie u rąk, bo po chwili mi lakier odpryskuje, albo paznokcie za szybko rosną... u nóg natomiast ostatnio preferuję czarny, bardzo mi się podoba jak współgra ze skórzanymi sandałkami.

Podobają mi się czerwienie, różnego rodzaju beże, fiolety też są fajne. Jak komuś pasuje to fajny też czarny <3 Moje są ostatnio granatowe, odcień matowy (z Avonu jak ktoś kojarzy), wcześniej kupiłam też taką czerwień soczystą <3

Odkąd kupiłam zestaw do hybrydy, nie mam poblemu z odpryskami. Kolor dopasowuję do pory roku i pogody za oknem. 
Teraz trochę fail, bo zrobiło się chlodniej i akurat zrobiłam odcień mlecznej czekolady, a wróciło lato ; D 

Od wielu lat na moich paznokciach rządzi czerń. Zdarza się też czerwień czy granat. Niedawno miałam nawet zieleń. Nie zamierzam jednak malować paznokci na brązowo czy żółto. 

Paznokci nie maluje od miesięcy, ponieważ od miesięcy zapinam tylko połowę guzików w swetrach, ciągnę za sobą pół cienia i na pół doznaję. Nawet włosy zdarza mi się myć jedynie na czubku głowy (to i tak dobrze, że omlety smażę sobie z dwóch stron).
Mam pracę, w której raczej/na pewno/wypadałoby/muszę być zadbana nie na pół i nie na pięciu paznokciach, wobec czego nie maluję w ogóle. 

U stóp muszę mieć pomalowane, bowiem od biegania schodzą mi paznokcie. I tylko latem zawracam sobie tym minuty.

Lubię burgundy; czerwienie jak glina, lub zaschnięte strupy; czernie i granaty, zielenie jak najciemniejsza strona malachitu. Brązy może też lubię.

Ja juz w ogole przestalam malowac. bylam raz u kosmetyczki ktora tak zniszczyla mi plytke ze wole nie ryzykowac. dobrze ze chociaz teraz sa strony gdzie mozna znalezc dobrze oceniony salon kosmetyczny i zestawic go z innymi :D

Najczęściej krwista czerwień - jeśli już mam wybrać jakiś kolor.. Na co dzień jednak wygrywa odżywka 8w1 z Eveline. 

8 godzin temu, Kerosine napisał:

Z ciekawości - robisz przerwy między poszczególnymi zabiegami czy masz non-stop pomalowane paznokcie? Bo na necie często przewija się info, że po każdym cyklu nałożenia i usunięcia hybrydy [którą jak wiadomo nosi się przez dwa-trzy tygodnie] powinno dać się odpocząć pazurkom przez co najmniej równie długi czas.

Od lutego robię non stop, jeszcze nie robiłam przerw i nawet nie potrzeba. Jak ściągasz prawidłowo (bez piłowania płytki, a przez moczenie w acetonie i zsunięcie patyczkiem) to paznokcie są w dobrej kondycji ; )
Moje od lat nie były tak twarde i mocne, jak są przy hybrydzie - jak ściągam to nie wyginają mi się we wszystkie strony, a są twarde, a to u mnie duży sukces.
Każdemu polecam hybrydę, bo nie niszczy - niszczy nieprawidłowe jej ściąganie.

Ja też mam hybrydę od dłuższego już czasu, nie robię przerw pomiędzy, bo i nie ma takiej potrzeby. Dobre lakiery, bez formaldehydu i toluenu jak np Mollonu nie niszczą i nie uczulają, a słabszych nigdy nie używałam;)

Również robię hybrydy ale od niedawna, więc jeszcze nie mogę się wypowiedzieć. Mam nadzieję, że mi się to spodoba bo wykonanie jest dość szybkie a lakier nie odpryskuje.

Lubię mieć najprzeróżniejsze kolory na paznokciach, noszę chyba wszystkie, latem głównie ciepłe i wesołe, zimą może bardziej stonowane i ciemniejsze. Bardzo lubię mieć zadbane dłonie. Ostatnio staram się paznokcie zapuścić, idzie mi to średnio ale się jeszcze nie poddałam ;)