Jump to content

Jaki kierunek wybrać??


Angel90

Recommended Posts

Posted

Jestem w kropce. Ide teraz do 3 klasy LP(usługowo-gospodarczy) i będe miec mature, ale nie mam zielonego pojęcia jaki przedmiot mam wybrać... Żadny mnie nie interesuje, ale z czegoś trzeba napisać... No i kolejny problem to nie wiem na jakie studia pójść. Na pewno nie chcem na prawo, medycyne, psychologie i te inne popularne. Interesuje mnie praca wśród ludzi i z ludźmi. Myślę też o naszym języku, poprawnej mowie (Często gdy z kimś rozmawiam to zwracam uwagę czy mówi poprawnie). Chciałabym także poznać bardziej język angielski.

Nie mam pojęcia co robić... Może ktoś by pomógł??

Pozdrawiam.

Link to comment
AniolekWGlanach
Posted

Zdawaj z takiego przemiotu, z którego jesteś dobra.

A kierunek studiów to może filologia angielska lub polska?

Link to comment
Posted

Ludzie nauczcie się pisać w odpowiednich działach. Od czego innego jest dział o seksie, od czego innego jest dział o problemach i od czegoś innego jest dział o szkole do którego zalicza się ten temat. A wy wszystko ładujecie do Tylko na poważnie.

Żadny mnie nie interesuje, ale z czegoś trzeba napisać

To z czego się piszę maturę zależy od tego gdzie chce się iść na studia, a jeśli ty nie wiesz dokładnie nawet tego to raczej niewiele możemy ci w tej sprawie pomóc.

Ale jeśli interesuje cię praca wśród ludzi to właśnie taka jest psychologia, medycyna itp. no chyba, że jeszcze pedagogika.

Najlepiej sama porządnie się zastanów czego sama chcesz w życiu i nie uzależniaj swoich życiowych wyborów od tego co ktoś ci powie.

Link to comment
Posted

Filologia się wydaje dobrym wyjściem, a może fizjoterapia? Też praca z ludźmi a zarazem nie to samo co medycyna :)

Ale taki wybór musisz sama dokonać, nikt za Ciebie tego nie napisze:) Jak nie wiesz, to wybierz ten, który najłatwiej zdać ;)

Link to comment
Posted
Myślę też o naszym języku, poprawnej mowie (Często gdy z kimś rozmawiam to zwracam uwagę czy mówi poprawnie).

Warto zacząć od siebie.

Myślę, że anglistyka mogłaby być dobrym wyborem. Skoro chcesz pracować z ludźmi, możesz uczyć lub być tłumaczem. Nauczyciel, to zawód, gdzie masz ogromny kontakt z ludźmi. Podobnym jest psycholog, którego jednak nie bierzesz pod uwagę. Jakie wymogi są na ten kierunek najlepiej znaleźć już na odpowiadającej Ci uczelni. Jednak dostać się jest bardzo trudno. Na dziennych studiach wielu ma maturę napisaną z angielskiego na maksymalną ilość punktów. Warto jednak spróbować.

Z polonistyką czy dziennikarstwem też właściwie mogłabyś spróbować. Rozwijające studia...

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  Wulf
  Wulf
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  394 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up