Jump to content

Rodzice - jak ich przekonać?

Kasia9279

Recommended Posts

Posted

Cześć :)

Więc tak... przejdę od razu do rzeczy.. :P Mam 16lat i mam starszego kolegę (22lata) ale znamy się jest naprawdę w porządku nie jakiś ćpun czy coś w tym stylu.. absolutnie.. Jesteśmy w układzie kolega-koleżanka i nikt nie dąży do niczego więcej jak to czasami starsi chłopacy tylko po jedno.. ;] I jest sprawa, że on ma pracę, że jeździ tirami w trasę i rozwozi różne towary.. I chciałabym kiedyś z nim w jakąś bliższą trasę pojechać.. np nad morze.. w koncu wakacje.. Załóżmy, że wyjeżdżamy rano (4) wracamy wieczorem albo jak będą jakieś komplikacje w nocy... Jestem pewna, że nic mi nie grozi... Będzie bezpiecznie nic sie nie wydarzy w końcu to jego praca.. Ale jak mam przekonać do tego rodziców...? Będzie, że za młoda, że nie wiadomo co ja tam będę robić, że nie wiadomo co on zrobi... eh... Jak mam ich namówić, żeby mnie jednak puścili? Proszę o odpowiedzi.. z góry dziękuję :)

Posted

Zmień nazwę tematu na regulaminową - bardziej konkretną- w przeciwnym razie usunę temat.

Z tego co widzę to nawet jeszcze z rodzicami o tym nie rozmawiałaś, więc nie gdybaj tylko pogadaj, a jak nie - poproś kolegę żeby z nimi porozmawiał i zapewnił, że jesteś z nim bezpieczna. Niech go poznają i zobaczą, że to odpowiedzialny chłopak.

Posted

Wiem, że będzie gadka, że jestem za młoda, że to nie dla mnie takie "stare" towarzystwo...

Posted

Lepszy starszy odpowiedzialny kolega niż taki w Twoim wieku z tym że niebezpieczny itp. No ja rozumie o co chodzi bo my jesteśmy pewne że nam nic nie grozi bo znamy tą osobę, ale rodziców ciężko do tego przekonac.Oni mają swoje racje i próbują wybic nam to z głowy. Jeśli Ci nie pozwolą to powiedz,że Twoj kolega może z nimi porozmawiac moze to cos da.Oby sie udało bo z pewnością będzie to ciekawa przygoda:)Jeśli do tej pory nie mieli z Tobą problemów to użyj argumentóe, że po co teraz miałabys coś wyrabiac, że mogą Ci zaufac itd.

julitka17107
Posted

Zapytaj się rodziców. Może by się jednak zgodzili. Nie możesz od razu zakładać, że się nie zgodzą. No a jeśli rzeczywiście tak będzie to zrób tak jak napisała Kejti Niech ten chłopak pogada z Twoimi rodzicami..Zaproś go do siebie, żeby rodzice go poznali i żeby sprawdzili, że to jest chłopak, który na pewno się Tobą zaopiekuję:)

Posted

Tak tez wlasnie chyba zrobie.. Tylko.. jeste jeden problem bo juz sobie zdążyłam przerąbac u rodzicow bo np chcialam isc na imprezke i mowie ze chcialabym wrocic na 3 rano a mama stanowczo ze nie ze na 12 w nocy.. a ja i tak wrocilam o 3 ;] I tego sytuacje mialy miejsce kilka razy... I, że tak powiem teraz mama jest na każda moją prozbe nastawiona negatywnie...

Posted

To może ten twój kolega niech porozmawia z Twoimi rodzicami, niech ich przekona, że nic Ci nie grozi i bierze Ciebie na własną odpowiedzialność....musi podać przekonujące argumenty :wink: Nie dziw się Twoim rodzicom, bo to normalne, że się o Ciebie martwią i troszczą, bo to w końcu do nich należy, więc powinnaś uszanować ich każde zdanie, a kłótnie nic nie pomogą- wręcz przeciwnie... :roll: Powodzenia...3mam kciuki :wink:

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Wulf
    • michaelowax3
  • Najnowsze posty

• Gloria
      Wracając do tematu, w liceum w Warszawie powstała łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. https://polskatimes.pl/toaleta-dla-transplciowych-i-niebinarnych-dzieci-w-polskim-liceum-przemyslaw-czarnek-szalenstwo/ar/c1-16357345 https://twitter.com/PiotrW1966/status/1528438149243871235
    • Wulf
    • Wulf
      Chodzi o Klausa Schwaba, założyciela światowego forum ekonomicznego w Davos.  Chłopak przeczytał 1 książkę, oglądnął 2 filmy jej autorów na youtube i ewidentnie coś źle zrozumiał.  Inna sprawa, że łatwiej człowiekowi przelać nienawiść i frustracje na konkretną osobę, bo z kapitalizmem nic nie zrobi. 
    • wardrum
      Spotify. Brunetka czy blondynka? 
    • wardrum
      0/10
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane