Jump to content

Dlaczego rodzice wyrzucają z domu córkę, gdy zajdzie w ciążę

eVVil

Recommended Posts

Posted

Jak w temacie. Bardzo często spotykam się na forach z sytuacjami, że dziewczyna pisze, co ma robić, ponieważ zaszła w ciążę w wieku kilkunastu lat i rodzice ją wyrzucili. Chłopacy też proszą o radę dokładnie w tych samych sprawach, co mają robić, bo rodzice dziewczyny wyrzucili ją z powodu ciąży. Być może niektórzy wyrzucają z domu syna z powodu ciąży jego dziewczyny. Zastanawia mnie, co skłania rodziców, do wyrzucenia z domu własnego dziecka właśnie wtedy, gdy potrzebuje ono pomocy, bo na pewno taka dziewczyna czuje się zagubiona. Wyrzucanie jej/jego z domu na pewno niszczy jej w pewnym stopniu życie i kontakty z rodzicami. Ciekawi mnie również to, co rodzice chcą pokazać poprzez wyrzucenie swojego dziecka z domu i co chcą tym osiągnąć. Chcą pokazać swoją władzę? Chcą, żeby córka/syn udowodnili, że potrafią sobie poradzić? Przecież rodzice doskonale wiedzą, że dziecko sobie nie poradzi aż tak dobrze i dobrze wiedzą, że potrzebuje ich pomocy. Może spotkaliście się z taką sytuacją bądź sami jej doświadczyliście? Chciałabym dowiedzieć się, co o tym myślicie.

xkuba0406x
Posted

Ile to razy słyszało się,o tym,że rodzice wyrzucili swoją córke po tym jak dowiedzieli się,że jest w ciąży.Niewiem co oni chcą pokazać wyrzucając ją z domu.Może nie wiedzą jak sobie z tym poradzić,przerasta to ich,odbierają to za jakąś porażke,że nie upilnowali córki itp

Ja nie rozumiem jak mogą tak postąpić...Powinni jej/jemu pomóc,wkońcu na tym cierpi niewinne dziecko.A co ma zrobić taka dziewczyna,która ma powiedzmy 17 lat,uczy się,a tu zaszła w ciąże? Niby mogła się pilnować ale to różnie w życiu bywa i myślę,że pomoc rodziców jest wtedy bardzo cenna ...

iskierka_28
Posted

Dla mnie coś takiego jest chore, tak ja ty nie wiem czym rodzice sie kierują podejmując taką decyzję przecież wiadomo, że dziewczyna (bo jak już to właśnie wyrzucenie dziewczyny zdarza się częściej) wtedy potrzebuje pomocy i wsparcia, potrzebuje osoby która by jej pomogła i mówiła że wszystko będzie dobrze mimo wszystko.

Przecież takie rzeczy sie zdarzają i to nie jest koniec świata

julitka17107
Posted

Hmm...szczerze mówiąc to też nie rozumiem takiego zachowania...To są ich własne dzieci, a rodzice działają tak pochopnie i lekkomyślnie. Stało się. Córka zaszła w ciąże, ale czy to jest powód żeby rodzice wyrzucali ją z domu. Przecież dobrze wiedzą, że sama sobie nie poradzi. Powinni jej pomóc. W końcu to ich córka. Rodzice to rodzice...Są z nami na dobre, ale i na złe chwile i powinni pokazywać nam, że są naprawdę z nami na złe chwile.

Peggy Brown
Posted

Wszystko zależy od rodziców niektórzy są wściekli, czują nienawiść, jest im wstyd przed sąsiadami.

Nie rozumię rodziców, kiedyś oglądałam z rodzicam reportaż o 16 letniej dziewczynie w ciąży, którą ojciec wyrzucił z domu, a mama w tajemnicy przynosiła jej rzeczy, chodziła do lekarza. Zapytałam się swoich rodziców, co oni by zrobili. Stwierdzili że szczęśliwi by nie byli, chcieli by pomóc, ale może z ich ust pod wpływem emocji poleciały nie miłe komentarze.

Posted

Ja o takich sytuacjach słyszałam tylko w telewizji. Wyrzucenie ciężarnej córki z domu odbieram jednoznacznie. Buractwo. Rodzice którzy wyrzucają córkę na bróg nie zasługują na miano rodzica. Świadczy to o tym, że wstydzą się tego co się stało i ważniejsza od córki jest opinia publiczna, która i tak będzie zszargana bo żaden normalny człowiek nie poprze ich decyzji, ale oni będąc tak wkurzeni i tak robią swoje.

Posted
Zastanawia mnie, co skłania rodziców, do wyrzucenia z domu własnego dziecka właśnie wtedy, gdy potrzebuje ono pomocy, bo na pewno taka dziewczyna czuje się zagubiona.

Tak jak już powiedziała Monarri, tacy ludzie kierują się jedynie opinią innych, obcych ludzi. Nie interesuje ich dobro własnego dziecka tylko to co powiedzą o nich ludzie.

Ciekawi mnie również to, co rodzice chcą pokazać poprzez wyrzucenie swojego dziecka z domu i co chcą tym osiągnąć.

Pewnie chcą pokazać to, że są niezdolnymi do kochania i wspierania w trudnych chwilach swojego dziecka i nie zasługują na miano rodziców.

Chciałabym dowiedzieć się, co o tym myślicie.

Chyba to co na ten temat myśli każdy zdolny do uczuć, normalny człowiek.

Posted

Moim skromnym zdaniem zachowanie takie jest zależne od rodziny. Takie coś wystepuje gdy dziecko (córka, która ma urodzić) nie ma kontaktu z rodzicami i lub czy czy jak już wcześniej zostało wspomniane, rodzice przejmują się, że tak powiem "opinią publiczną", bardziej niż szczęściem własnego dziecka. Ewentualnie mają powiedzmy, jeszcze jedno dziecko, piękne, mądre, chodzi do dobrej szkoły itp a dziewczyna jest imprezowiczką, często sie buntuje. Wtedy (szczególnie jeśli ojciec porywczy) wywalają ją z domu (skrajne przypadki), ewentualnie skrobanka czy jakieś miejsce gdzie urodzi. Lecz bądzmy szczerzy, w miejscach gdzie nie ma skrajności, gdy rodzice kochają córkę takie sytuacje się nie zdarzają.

Posted
Niby mogła się pilnować ale to różnie w życiu bywa

To mogło być inaczej.Ludzie musicie sobie ufać.Czy tak trudno powiedzieć nie?Jeśli partner grozi, że jak nie zrobisz to odejdzie...

życz mu szerokości bo chyba nie chcesz marnować sobie życia?

Przecież dobrze wiedzą, że sama sobie nie poradzi.

Jakoś z parówą partnera sobie poradziła :/

Wyrzucenie ciężarnej córki z domu odbieram jednoznacznie. Buractwo.

Dymanie sie, jeśli nie ma się stałego partnera który może na rodzine zarabiac lub samemu nie ma się pracy to też BURACTWO!To stawianie na życie malutkiego człowieczka który niedługo wychyli sie przez to BURACTWO na świat.Na świat bez wystarczającej ilości jedzenia i ciepła.

Tak jak już powiedziała Monarri, tacy ludzie kierują się jedynie opinią innych, obcych ludzi. Nie interesuje ich dobro własnego dziecka tylko to co powiedzą o nich ludzie.

Skoro dziewczyna jest tak dorosła, że może się już ruchać po kątach to niech idzie w świat.

Chyba to co na ten temat myśli każdy zdolny do uczuć, normalny człowiek.

Obrażasz mnie chłopcze.Czy normalny to znaczy ten który dopasowywuje się do ogółu i do Twojego zdania?

Lecz bądzmy szczerzy, w miejscach gdzie nie ma skrajności, gdy rodzice kochają córkę takie sytuacje się nie zdarzają.

Niech słowa mądrości naszego kolegi Verq zakończą tą dyskusje!!!

Dziękuje, dziękuje!Niedługo zroobie się równie denerwujący jak Tawerna!

I jeszcze raz dziękuje za uwage!!!

Posted

Skoro dziewczyna jest tak dorosła, że może się już ruchać po kątach to niech idzie w świat.

Czy myślisz, że w ciążę zachodzą tylko puste nastolatki uprawiające sex z każdym napotkanym facetem?! Przecież do poczęcia dziecka są potrzebne dwie osoby, tak, dwie czyli kobieta i mężczyzna. I dlaczego tylko o kobiecie mówisz, że się "rucha po kątach"? A co, faceta tam nie było? To, że facet nie zachodzi w ciążę nie znaczy, że ma nie mysleć o konsekwencjach. Zawsze wina tkwi w kobiecie, bo dla faceta jest zawsze usprawiedliwienie. Jakie to żenujące... :?

A powracając do tematu, rodzice wyrzucający swoją ciężarną córkę z domu bardziej niż o nią troszczą się o opinię publiczną (...co ludzie powiedzą!...). A taka dziewczyna ma mniejsze szanse na prawidłowe wychowanie swego dziecka, ba, nawet na jego urodzenie, bo jej rodzice dali świetny przykład jak powinno się obchodzić z własnym dzieckiem...

Posted

Nie przeżyłam takiej sytuacji - mam 20 lat, jeszcze w ciąży nie byłam i wieku - nastu lat już napewno nie będę.

Rodzice wyrzucając córkę z domu z powodu ciąży, bardziej obawiają się o swoją opinię (zwłaszcza, gdy mieszkają w małej wiosce, gdzie każdy zna każdego) - "bo co ludzie o nas powiedzą?". Pewnie też przyczynia się do tej sytuacji duma i plany związane z przyszłością córki - planowali, że ukochana córunia skończy jedną z najlepszych polskich uczelni, będzie pracować w prestiżowej firmie, wtedy przyjdzie kolej na rodzenie dzieci.

Być może chcą jej dać nauczkę (chociaż de facto jest ona po ptokach).

Nie sądzę, aby w ten sposób chcieli sprawdzić czy ich pociecha się usamodzielni, czy da sobie radę sama. Z takiego zachowania wnioskuję, iż jest im zupełnie obojętne jak potoczą się losy ich córki i wnuka.

Co sądzę o takich osobach? Jak to już kilkakrotnie padło - osoby niezdolne do kochania, wspierania drugiego człowieka (zwłaszcza tak bliskiego), niespełniający rolę rodziców, opiekunów.

Kokieteria
Posted

Mój kolega wpadł w wieku piętnastu lat - jego dziewczyna była wtedy o rok starsza. W wieku siedemnastu lat urodziła, zostawiła mu dziecko i uciekła za granicę. Jego rodzice na wieść o potomku wyrzucili Go z domu. Szczęście, że zajęła się Nim babcia [pech chciał: zmarła kilka miesięcy temu].

Rodzice, którzy nie chcą pomóc własnemu dziecku w trudnej dla Niego chwili uważam za niedojrzałych emocjonalnie [jakkolwiek śmiesznie by to nie zabrzmiało]. Dziecko to największy skarb, jaki możemy dostać od życia, dlaczego w tak wielu wypadkach zawodzimy? Dlaczego w tak wielu przypadkach jesteśmy pozbawieni uczuć wyższych? Ba, jakichkolwiek uczuć.

Nie wyrzuciłabym swojego dziecka z domu. W żadnym wypadku. Dziecko powinno mieć świadomość, że z każdym problemem może się do mnie zwrócić - i to uważam jest najistotniejsze w byciu rodzicem - jedność z własnym dzieciakiem.

Madziuśś
Posted

Rodzice, którzy wyrzucają swoje dziecko z domu czują nienawiść, i strach przed tym, co powiedzą inni. Najbardziej liczy się opinia publiczna. Nie chcą stracić dobrego imienia, z powodu jakiegoś `bachora`.

Rozumiem, że rodzice nastolatki nie są zadowoloni, kiedy dziewczyna zajdzie w ciążę. Bo kto by był? Ale nie mogłabym wyrzucić swojego dziecka z domu z powodu ciąży. Złościłabym się, powiedziałabym pewnie parę ostrzejszych słów, ale nie wyrzuciłabym z domu. NIgdy w życiu.

Kiedyś oglądałam coś na temat wyrzuconej z domu nastolatki w ciąży. Zapytałam się mamy co ona by zrobiła gdybym przyszła do domu z pewną nowiną. Na szczęście usłyszałam, że na pewno by mi pomogła i nie wyobraża sobie, że mogłaby mnie wyrzucić z domu.

Posted

To jest trochę... straszne. Rodzice bez względu na wszystko powinni wspierać swoje dzieci, a nie odrzucać je gdy tylko pojawi się poważniejszy problem. Słyszałam i czytałam o takich akcjach i szczerze współczuje ponieważ co się stało już się nie odstanie, a usunięcie dziecka wcale nie jest takim wspaniałym wyjściem.

Posted

Coocki, że tak powiem, ty wiesz co piszesz? Tak, zawsze jest to wina dziewczyny, że zaszła w ciążę, zawsze oznacza to, że jest dziwką! Koleś ogarnij się. Dziewczyna puszczająca się na prawo i lewo to puszczalska natomiast facet który zalicza panienki to super gość, tak?! Otóż nie, taki facet to męska dziwka.

Wyobraź sobie, że nie tylko łatwe dziewczyny zachodzą w ciążę, nie tylko te szantażowane przez facetów, że odejdą jak tego nie zrobią. Twoją umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków oceniam na zero, współczuję światopoglądu.

Posted

Ja nie rozumię takich rodziców, ciąża córki to trudny okres dla rodziców,

ale zawłasza dla niej samej, więc potrzebuje ona wsparcia. Wyrzucenie jej z domu nic nie da, bo skąd nastolatka ma wziąc pieniadze na szkołę, mieszkanie, dziecko. Wiadomo , że rodzice mają prawo byc źli ale powinni brac pod uwagę dobro dziecka i córki, a nie np. to co powiedzą sąsiedzi.Rodzice powinni byc z dzieckiem na dobre i złe. Przecież to będzie ich wnuk a każdy dziadek chce dla swoich wnucząt jak najlepiej. Jeśli jest inaczej to coś jest nie tak.

Posted

@offtop

Proszę byście nie powtarzali tego o opinii publicznej, pisanie kilka razy tego samego to nic innego jak nabijanie postów i spamowanie tematu. Poza tym nic nie wnosicie do tematu.

@topic

Zmuszony jestem bronić kolegi Coockiego, ma on dużo racji. Oceniacie sprawe przez pryzmat swoich uczuć więc dziewczyny po nim 'jadą' ;] ale owszem, mają troche racji (chociaż w temacie jest wyraźnie powiedziane że chodzi o dziewczynę) ponieważ wiekszość nastoletnich mężczyzn (o ile można tak powiedzieć) odgradza się od takiej dziewczyny mimo iż potrzebuje wsparcia.

Posted
Zmuszony jestem bronić kolegi Coockiego, ma on dużo racji

To proszę wypowiedz się na ten temat, w czym ma rację??

Posted

On napisał tylko o dziewczynie, jak w temacie jest z perspektywy zdenerwowanego rodzica. Jeśli założymy iż dziewczyna o której pisze jest typowym plastikiem, imprezowiczką to cała wypowiedź układa się w klarowną całość ;] Raczej wiadomo, że kobieta (żeby się nie powtarzać) która się szanuje nie odda sie komuś na imprezie tylko osobie do której ma pełne zaufanie, osobie o której wie, iż jej nie zostawi.

Edit 1.0

Pozatym wszystkim, zaczynając uprawiać seks trzeba wiedzieć, iż jest prawdopobieństwo zajścia w ciążę i trzeba się z tym liczyć. ;p

Posted
Jeśli założymy iż dziewczyna o której pisze jest typowym plastikiem, imprezowiczką to cała wypowiedź układa się w klarowną całość ;]

A co to ma do rzeczy??

Raczej wiadomo, że kobieta (żeby się nie powtarzać) która się szanuje nie odda sie komuś na imprezie tylko osobie do której ma pełne zaufanie, osobie o której wie, iż jej nie zostawi.

Ale jak już pisałam wcześniej nie tylko takie dziewczyny zachodzą w ciążę. Może się to zdarzyć parze z rocznym czy trzyletnim stażem, czy taką dziewczynę też nazwałbyś puszczalska?

Pozatym wszystkim, zaczynając uprawiać seks trzeba wiedzieć, iż jest prawdopobieństwo zajścia w ciążę i trzeba się z tym liczyć.

No oczywiście, że tak. Więc dlaczego rodzice mając już szesnastoletnie czy osiemnastoletnie córki nie liczą się z tym?

Kokieteria
Posted

Jestem wstrząśnięta wypowiedzią Verq.Z Twojej wypowiedzi wynika, że dzielisz kobiety na 'plastiki'- czyli jak sam wspomniałeś puszczające się imprezowiczki, oraz na porządne dziewczyny. Dokładnie nie wiem na czym polega ta klasyfikacja, ale zadam Ci jedno zasadnicze pytanie: Czy dziecko 'plastiku' [swoją drogą - niezmiernie tej nazwy nie toleruje] zasługuje na mniej wsparcia, miłości i pomocy niż dziecko tej porządnej? Przepraszam, ale coś tu jest nie tak...

Posted

Moją opinię na ten temat napisałem wcześniej, nie będę sie powtarzać. A ma to do rzeczy ponieważ gdyby faktycznie czytać tamtego posta myśląc że są tylko dziewczyny które się szanują byłby bez sensu. Owszem, może sie zdarzyć takiej parze (zawsze w krzyżówke może wmieszać się listonosz). Czy nazwałbym ją puszczalską? nie. Ale 3 letni staż oznacza zaczęcie stosunków w wieku 14 lat (by w tym ostatnim trzecim roku gdy występuje wpadka) była niepełnoletnia. Wg. mnie mało osób w takim wieku zaczyna uprawiać sex. A 18letnia dziewczyna potrafiłaby sobie poradzić bez wsparcia rodziców (bolesne, owszem ale dałą by rade).

Posted
A 18letnia dziewczyna potrafiłaby sobie poradzić bez wsparcia rodziców

Oszalałeś? :P gdzie ciężarna osiemnastolatka znajdzie pracę i mieszkanie? Jak utrzyma dziecko, kto je będzie później wychowywał gdy ona będzie zarabiała. Bo takie są realia matka będzie musiała pracować, że by utrzymać dziecko, ale kto je będzie wychowywał? Z takiej sytuacji nie ma wyjścia. Nie ma opcji żeby to wszystko pogodziła.

Posted

Mówimy o rodzicach. Poza nimi istnieje dalsza rodzina, do tego jest chłopak, a jeśli nie on to jego rodzice będą chcieli (może) pomóc. Istnieją również alimenty i są jakieś fundacje dla takich matek które pomagają. Zawsze pracując mogła by dziecko zostawić np. u przyjaciółki jeśli może. Od takich sytuacji są przyjaciele. Sytuacja jest naprawdę ciężka ale jeśli by się nie załamała to dała by radę ;]

Poza tym istnieje skrobanka no ale to jest bardzo radykalne rozwiązanie sprawy.

Edit v1.0

Zawsze mogłaby wyjechać np. na wyspy czy do Niemiec, gdzie życie jest łatwiejsze.

Posted
Od takich sytuacji są przyjaciele.

Pewnie, przyjaciele... a rodzice nie mają żadnych zobowiązań...

Tak czy siak, dla mnie ludzie tak postępujący są bezduszni i bezmyślni.