Jump to content

STUDIA-szczegóły


Lenka2903

Recommended Posts

Posted

hej. zdałam do klasy maturalnej. myślę już o studiach, żeby od września wziąć się za przedmioty do matury itp. co do studiów mam pytanie.. czy w składaniu papierów do uczelni są jakieś ograniczenia? że np można złożyc tylko do 3 szkół i więcej nie . i jakie są zazwyczaj terminy skladania tych papierów? czy jest z tym takie zamieszanie jak ze swiadectwami do szkół średnich, że trzeba kilka razy jeździć do szkoły.? proszę o pomoc.

Link to comment
Posted

nie, nie ma limitu uczelni.... tylko za każdy kierunek jaki wybierzesz musisz zapłacić "opłatę rekrutacyjną". a co do terminów są różne... na umk rejestracja zakończyła się 4 lipca, a na utp kończy się 10.

Link to comment
Posted

Nie ma żadnych ograniczeń, co do składania ilości podań. Tyle, że kiedy w szkole otrzymasz świadectwo maturalne - dostaniesz 2 świadectwa: jeden oryginał i jeden odpis. Jeśli chcesz złożyć podanie np. na 4 uczelnie - musisz iść do notariusza zrobić odpis.

Teraz już nie ma zamieszania przy składaniu podań. Nawet nie trzeba jechać na uczelnię. Rejestrujesz się na stronie www poświęconej kandydatom na studia, otrzymujesz własne konto - na nim wpisujesz swoje punkty procentowe z matury oraz dokonujesz opłaty rekrutacyjnej. Jeśli zostaniesz przyjęta - jedziesz na uczelnię, zawozisz wydrukowane podanie (jako potwierdzenie rozpoczęcia studiów) oraz pozostałe dokumenty.

Myślę, że zanim dojdziesz do klasy maturalnej jeszcze kilkakrotnie zmienisz decyzję, co do wyboru kierunku (chyba, że już mocno twierdzisz, że wiesz co chcesz robić w życiu).

;)

Link to comment
Posted
Jeśli chcesz złożyć podanie np. na 4 uczelnie - musisz iść do notariusza zrobić odpis.

Ewentualnie wcześniej dowiedz się na uczelni czy wystarczy kserokopia, bo wiem, że na niektórych uczelniach tak jest.

Natomiast co do opłaty rekrutacyjnej, zależy ona od uczelni. Ja spotkałam się z cenami w przedziale od 80 do 100 złotych.

Link to comment
 • 4 weeks later...
Posted

teraz to właściwe nie trzeba żadnych kser ani odpisów bo rejestrujesz się elektronicznie a papiery zawozisz tylko tam gdzie się dostaniesz. ograniczenie to najczęściej przedmioty jakie zdajesz oraz opłata za każdy kierunek oddzielnie w granicach 80 zł chyba że są jeszcze jakieś dodatkowe egzaminy np. sprawnościowe albo inne to około 100 zł

Link to comment
Posted

rozumiem. dziękuję za pomoc :* pozdrawiam

Link to comment
Posted
Jeśli chcesz złożyć podanie np. na 4 uczelnie - musisz iść do notariusza zrobić odpis.

Wcale nie, bo na większośći uczelni wszystkie dokumenty składa się dopiero po rekrutacji kiedy już się wie gdzie się idzie, wcześniej następuje rekrutacja na podstawie rejestracji internetowej i oczywiście wspomnianych opłat ;)

Link to comment
loża_szyderców
Posted

Większość zależy od uczelni. Terminy składania papierów też. Wybierasz sobie ile chcesz kierunków, ale za każdy płacisz opłatę rekrutacyjną ( ceny wahają się od 70zł do 200zł), rejestrujesz się na stronie uczelni.Potem robisz przelewy i jak dobrze pamiętam to dowozi sie świadectwo maturalne i podanie, a i chyba 3 zdjęcia na kierunek, albo to później. Jak składasz na więcej kierunków to robisz odpis notarialny św. maturalnego, za który też płacisz. Wszędzie za wszystko tylko kasę chcą. Potem masz wyniki na stronie internetowej, jak sie nie dostajesz to możesz złożyć taki papierek na drugi nabór za który już się nie płaci. Chyba tyle z tego co pamiętam.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Adam3344
  • Gloria
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Adam3344
   Tak miały zdrady miejsce... Ona jest w trakcie rozowdu i zdradzała męża.. przez pół roku było ok a pozniej zmienila haslo w telefonie i widzialem jak z kims pisze i wysylaja sobie zdjecia i przylapalem ją jak robila sobie dobrze do jego zdjęć.. A pozniej oznajmila mi, ze wyjezdza sama na targi do Krakowa na weekend i zaraz sie z nią rozstalem... i Wiem, ze od tamtej pory nie była na targach bo juz nie musiala sie kryć... Bedac wtedy na feriach wykupilem jej masaz gdzie masazysta nie masowal jej tylko pleców a wszystkie inne czesci ciala az skonczylo sie seksem, ale nie robilem tam wojny bo były jej dzieci... Nie mówiłem jej tego tam gdyż nie chcialem kłótni przy dzieciach bo chcialem aby miały udane ferie.. po powrocie byla wulgarna w moim kierunku i to bylo wszystko widać... i odszedłem.. Stwierdzila, ze ja zostawilem i skrzywdziłem.. uważam, ze chciala zagrac na moich emocjach gdyz nie potrafi sie przyznać do bledu.
  • Kerosine
   Dla niektórych [co by nie szukać daleko, m. in. mojej matki, ale także ogólnie wielu osób, które z różnych powodów nie pozostają z nikim w relacjach romantycznych] właśnie jest to święto przyjaźni i miłości innej niż ta zmysłowa  Postąpiłeś bardzo dobrze, ale być może sposób, w jaki zakomunikowałeś swoje uczucia pozostawił co nieco do życzenia bądź zwyczajnie na skutek różnych przypadkowych i pozostających poza możliwością Twojego wpływu okoliczności poruszył nie tę strunę, którą powinien. Być może też po prostu nie wiesz wszystkiego. Swoją drogą myślę, że przydałby nam się trochę większy background na temat Twojego związku zamiast dość oszczędnego mimo wszystko opisu paru sytuacji.
  • nunca
   @Gloria jak się odsunęła wystarczająco to zaproponowałem jej naprawę relacji bo mi za bardzo zależało żeby jej nie stracić i żeby było tak jak wcześniej
  • Kerosine
   Po prostu "mała-wielka" zemsta z jej strony  Alternatywnie / dodatkowo może ona zwyczajnie Twoich ubrań już nie posiadać [bo np. zdążyła je wyrzucić]. Nawiasem mówiąc, czy jesteś absolutnie pewien, że zdrada / zdrady z jej strony miały miejsce? Moim zdaniem powinieneś, w tej kwestii nie powinno być nigdy żadnych niedopowiedzeń.
  • Martusiaaaaaa92
   Klaus S. to jakiś nowy Emmanuel Goldstein? Soros się już znudził?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   14
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   6
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  11 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  8 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  33 posts
  Gloria
  Gloria
  28 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  452 posts
  yiliyane
  yiliyane
  378 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up