Jump to content

Płaca za pracę w waszych miastach

astoreth

Recommended Posts

Posted

Chciałabym się zorientować, ile mniej więcej za godzinę, albo za inny okres czasu w waszym mieście może zarobić młody człowiek. Ja mieszkam w małej mieścinie w warmińsko mazurskim i tutaj rynek pracy jest w opłakanym stanie. Pracy na okres tylko wakacji można powiedzieć, że w ogóle nie ma, zatem żeby w ogóle pracować musiałam przyjąć się na staż, który powinien trwać 6 miechów. Musiałam oszukać pracodawcę, że tyle czasu będę pracowała, kiedy ja pod koniec września chce się zwolnić, bo przecież muszę iść na studia. Na początek cieszyłam się, że mam w ogóle jakąś pracę, ale teraz zaczynam wątpić, czy dobrze trafiłam. Pracować będę 7 dni w tygodniu po 8 godzin i w tej kawiarence robić muszę dosłownie wszystko. Sprzedawać, przygotowywać gofry, podawać lody, przygotowywać napoje (co jest bardzo trudne), sprzątać, zmywać i kelnerować. Przez całe te godziny ani na chwilę nie da się usiąść, bo i nie ma gdzie. Zarobię 650 zł z urzędu na miesiąc, no i pracodawca coś dorzuci od siebie, ale max 200 zł (oczywiście jeśli będzie chciał, bo tego w umowie nigdzie nie ma i nie będzie). Jak oceniacie taką pracę?

Peggy Brown
Posted

Duże miasto :P

-rozpakowywanie towarów na półkach w supermarkecie, 5 dni w tygodniu różne godziny pracy, najczęściej od 8-16 albo od 12-20 wynagrodzenie 1650 zł na miesiąc

-kelnerka, od 18-1, zbieraanie zamówień i przynoszenie za 1200zł

-roznoszenie ulotek 5zł/h

Jak oceniacie taką pracę?

szczerze to słabo :|

jeśli mogłaś poświęcić 2 miesiące na pracę to mogłaś udać się do jakieś miejscowości turystycznej, odpowiednio wcześnie mogłaś tą samą pracę znaleźć za 2 razy więcej nad morzem

Posted

jak sie ma srednie wykształcenie to na byle czym można nawet 10 zł na godzine wyciągnąć.

Byłem w Olsztynskim ohp. Znalazłem dla siebie i kolegi doskonałą prace, mielismy ludziom doradzać kupno sprzętu elektronicznego płatne 9zł brutto na godzine, pani w ohp powiedziala ze to dla nas bedzie idealne patrząc na nasza ankiete ;-)

Rozmowa kwalifikacyjna przeszła pięknie.. po chwili usłyszelismy tekst "ale panowie mają mature za rok, gdyby nie to mieli by państwo prace" ;]

fajnie.

Posted
-rozpakowywanie towarów na półkach w supermarkecie, 5 dni w tygodniu różne godziny pracy, najczęściej od 8-16 albo od 12-20 wynagrodzenie 1650 zł na miesiąc

chyba brutto i też w to nie wierzę

niestety nawet w dużych miastach w supermarketach pracownicy działowi, czy wykładacze towaru i kasjerzy są zatrudniani przez firmy typu Work Service i nie dostają więcej niż 1000zł netto.

Co do twojej pracy to firma łamie przepisy prawa pracy

Pracować będę 7 dni w tygodniu po 8 godzin

tygodniowy czas pracy może wynosić maksymalnie 48godziny tygodniowo i to wyjątkowo, a i tak normalnie jest to 40h tak jak ty piszesz to wychodzi 56

musisz też mieć jeden cały weekend w miesiącu wolny

praca jak praca jeśli Ci dorzuci 200zł to nie jest tragicznie znam wiele firmy w których gorzej płacą nawet w wielkich miastach sklepy pokroju Vero Moda i jeden którego nazwy nie wymienię, bo strasznie inwigilują sieć ;]

Peggy Brown
Posted
chyba brutto i też w to nie wierzę

netto.

To uwierz ;]

sama pracowałam i wiem ile dostałam.

Posted
netto.

To uwierz ;]

sama pracowałam i wiem ile dostałam.

widocznie miałaś farta i zostałaś zatrudniona przez firmę, albo nie był to wielki sieciowy supermarket typu Tesco ;) a nie zatrudniała Cię może osobna firma typu Danone czy coś do wykładania ich towaru?:> a Peggy to pomyśl logicznie jak by rzeczywiście wszyscy mogli tam tak zarabiać to by nie było tylu kasierów po biedronkach itd., i tylu bez robotnych bo każdy brał by taką pracę z pocałowaniem w rękę bo do wykładania towaru nie trzeba wykształcenia ani zbyt wiele myślenia a ponad 1500zł to jest sporo kasy i nawet kierownicy działowi mają w takich sklepach w okolicach tej kwoty co ty zresztą nvm nie o tym temat

W tej chwili niestety dużo firm zwłaszcza sieciowych zatrudnia przez gówno zwane Work Service, a czym to się charakteryzuje? np. mój znajomy pracował w TP był zatrudniony przez Worka i miał 1100zł na rękę, a ludzie zatrudnieni przez TP mieli po 3000

Peggy Brown
Posted

Nestle.

widocznie miałaś farta

Fart ?

Jeśli potrzebują do pracy zatrudniają, a ogłeszenie znalazłam w lokalnej gazecie.

Posted
Nestle.

no właśnie ;) oni może i płacą lepiej, ale takie oferty rzadko się zdarzają i to bodajże na umowę zlecenie ;) więc praca tylko na chwilę, bo nie lecą ani lata pracy ani składki

dobre dla kogoś w twoim wieku, ale nie dla osoby która szuka na stałe tak jak koleżanka która założyła temat

Posted

Mam 16 lat moge znalezc prace w lokalnej gazecie?

Moze popytac w pizzeriach odnosnie rozwozen pizz bo posiadam skuter.. chcialbym cos znalezc dla siebie. Wiecie w jaki sposob? Tarnów

Posted

Do Pietro_0 - Jak znaleźć pracę? Czytaj ogłoszenia w różnych miejscach w mieście, pytaj w miejscach typu pizzeria, kawiarnia itp, czytaj gazety, w necie na stronie urzędu pracy.

Nie jestem z dużego miasta, więc nie powinnam się wypowiadać, ale mój kolega z Katowic znalazł sobie pracę za 9,50 zł na godzinę. Dodatkowo twierdzi, że podobnej pracy o podobnych zarobkach u niego w mieście jest sporo. Jak widać są miejsca, gdzie można zarobić sobie w wakacje i tak na stałe też. Ja chętnie bym wyjechała zarobić sobie gdzieś, ale jeśli od mojej wakacyjnej zapłaty odejmę koszt utrzymywania się sama w wielkim mieście, gdzie koszty są wyższe, niż w domu, to wyjdę na minusie :/ No cóż, takie życie, ale już niedługo, bo w tym roku ruszam na studia :D

Posted

bo jest pracy sporo tylko ludzie są leniwi!

Posted

Często tak jest, że ludzie nie chcą pracować. Ale przykładowo, jeśli ktoś nie musi pracować, tylko chce sobie dorobić, to czasami się nie opłaca brać każdej pracy. Ja znalazłam pracę na wakacje w mojej okolicy przy zrywaniu truskawek i płacili 1,20 zł na godzinę. Praca 5 dni w tygodniu po 8 - 10 godzin. Zarobek z tego nie wielki.

A jeszcze mam dwa pytania odnośnie mojej sytuacji. Ja zaczynam staż 7 lipca (czyli dziś) i powinien on trwać od 3 do 6 miesięcy. Ale ja we wrześniu już zamierzam się zwolnić, zatem nie przepracuję nawet 3 miesięcy. Niby w urzędzie mówili, że nie będzie z tego tytułu konsekwencji. Chciałabym jednak dowiedzieć się, jak to jest w praktyce. Miał ktoś taką sytuację?

No i kolejne pytanie ... 7 września powinnam odbierać wypłatę za sierpień i te 7 dni września. Czy jeśli później zwolnię się 15 września, to za te dni od 7 do 15 września też dostanę jakieś wynagrodzenie?

Posted

Hmm u mnie to wszyscy lecą na strefę :P Szycie zagłówków w faurenci itd... albo pakowanie kosmetyków w prodaku.

O ile się orientuje to jest 6-7zł na godzinę.

Tak to ciężko gdzieś znaleźć pracę, może w jakimś barze jako kelnerka... to więcej wychodzi bo masz też napiwki (mówię o takich porządniejszych lokalach).

Sama mam to szczęście, że tato może mnie zatrudnić na wakacje. Bo tak to wątpię czy zdecydowała bym się pracować na strefie...

Posted

u mnie : wykładanie towaru 7 zł /h brutto. Ulotki ok 5 zl/h kawiarenki z lodami 8zl/h. Da sie zyc :)

Posted
by w urzędzie mówili, że nie będzie z tego tytułu konsekwencji. Chciałabym jednak dowiedzieć się, jak to jest w praktyce. Miał ktoś taką sytuację?

a jakie mają być?

normalnie wypowiadasz umowę i tyle

Posted

Kumpel w moim wieku (15lat) zarabia 9zl na godzine i pracuje 10h dzienie;p

Przesadza , podlewa i pielegnuje kwiatki krzewy itp w wielkim sklepie ogrodniczym;p

Na czarno bo na czarna albo zarabia;p