Jump to content

Kłótnia rodziców.

paulinka90

Recommended Posts

paulinka90
Posted

Bardzo proszę o szybką odpowiedz i poradę. Niedługo nie będę miała dostępu do internetu...

Mój tata dostał lepszą pracę co wiąże się z wyjazdami i dłuższym czasem pracy. Jak na razie wyjechał tylko jeden raz i to na jeden dzień, a mama robi o to tak poważne awantury, że tata jest na skraju załamania. Matka powiedziała, że nie ma zamiaru rozmawiać z ojcem więc sytuacja jest praktycznie bez wyjścia. Mój tata już kilka krotnie przepraszał mamę (sama nie wiem za co), a ona przez dwa dni jest miła, a po kilku dniach znowu zaczyna się piekło. Doszło do tego, że ze strachu przed awanturami nie śpię całą noc i nastawiam sobie budzik co 10 min, aby sprawdzić czy wszystko jest. ok. Sama już jestem załamana tą całą sytuacją. jeśli chodzi o poradę psychologa czy psychiatry to jest ona w wypadku mojej mamy konieczna, jednak nie ma mowy żeby się na nią zgodziła. Moja mama już w przeszłości miała problemy depresyjne. Awantury i kłótnie robiła już od kiedy pamiętam, ale nigdy jeszcze nie było aż tak źle. Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Renatazxcvbnm
Posted

Tylko psycholog, musicie ją jakoś namówić. Skoro już wcześniej miała takie problemy to myślę, że nic innego jej nie pomoże.

Posted

uważam, że twoja mama nie powinna robić awantur, no bo w końcu twój ojciec zarabia na rodzinę i z tego bierze pieniądze. to jest jego praca. moja matka też robi awantury z byle powodu i też się świga o byle co, ale stwierdzam, ze z czasem zaczynam do tego podchodzić na luzie.

Posted

Twoja mama ma prawo być zła na ojca. Faktycznie jak ma się rodzinę to delegacje są strasznym problemem. Dochodzi do tego brak zaufania, poczucie że wszystko zostaje na głowie Twojej mamy. Też zawsze myslałem "o co chodzi tym kobietom? Przecież facet zarabia na zycie". Z punktu tej drugiej osoby sprawa wygląda zupełnie inaczej. Widziałem to wiele razy. Często zwiazki bardzo na tym cierpia. Moja rada jest taka: najpierw zapoznaj się dogłębnie z sytuacją, moze nie znasz wszystkich powodów kłótni rodziców. Jeśli czujesz, że Twoja mama potrzebuje pomocy to porozmawiaj z tatą i razem namówcie mamę na wizytę u psychologa.

Posted
Faktycznie jak ma się rodzinę to delegacje są strasznym problemem

myślę, że nie zawsze.

mam taką sytuację w rodzinie, że mój wuja ma pracę wyjazdową. po całej polsce. nie ma go kilka dni z rzędu. po czym przyjeżdża i znowu wyjeżdża. idzie się przyzwyczaić. jego żona nie robi problemów. wie, że mąż zarabia na życie. ma do niego zaufanie. są telefony, można się porozumiewać. mimo wszystko mama autorki nie powinna się aż tak zachowywać. co mają powiedzieć rodziny, kiedy jedno z rodziców pracuje za granicą.

Posted

eVVil to znaczy, że jeśli Twój mąż będzie przebywał 5 % czasu w domu a Ty zostaniesz z dziećmi i domem na głowie to będziesz szczęśliwa i nie będziesz miała do męża pretensji, ze nie znajdzie innej pracy? Hmm dziwne. Ja bym sie denerwował gdybym widzial swoja kobietę raz albo dwa razy na tydzień przez 20 lat i zostawał sam ze wszystkimi problemami.

co mają powiedzieć rodziny, kiedy jedno z rodziców pracuje za granicą

Praca za granicą jest często ostatnią deską ratunku, a w tym przypadku chodzi o większą kasę.

Posted

Ja bym poprosiła władzę o przeniesienie tematu do "Wasze problemy"

Raczej rozmowa już nie pomoże, psycholo/psychiatra. Chociaż nigdy nie zaszkodzi porozmawiać? Może córki posłucha i zastanowi się ...

Posted
jeśli Twój mąż będzie przebywał 5 % czasu w domu a Ty zostaniesz z dziećmi i domem na głowie to będziesz szczęśliwa i nie będziesz miała do męża pretensji, ze nie znajdzie innej pracy?

5 % to przesadzone. nie powiedziałabym, że byłabym szczęśliwa. tylko nie jest tak łatwo o nową, jakąś inną pracę dobrze płatną. nad tym trzeba się zastanowić. otóż kariera wiąże się z konsekwencjami.

Posted
otóż kariera wiąże się z konsekwencjami

Ale nie kosztem rodziny. Przyznam, że należy pogodzić się z taką sytuacją w momencie kiedy nie ma innej alternatywy.

Posted

Mój ojciec jest kierowcą tira i były takie miesiące że był w domu dwa razy po jednym dniu. Moja matka też nie była zadowolona, ale zamiast sie awanturować znalazła mu lepszą prece gdzie w domu jest o wiele dłużej... Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.

Posted
Ale nie kosztem rodziny.

rodzina powinna łagodniej reagować na to. rozumiem, że jest ciężko. ale nie musi być takich awantur.

Przyznam, że należy pogodzić się z taką sytuacją w momencie kiedy nie ma innej alternatywy.

może w domu autorki nie ma.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Nathaneczek
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane