Jump to content

Tolerancja

nettie

Recommended Posts

Posted

czego w swoim otoczeniu nie jesteście w stanie w pełni zaakceptować, co wydaje się wam "dziwne" ( że użyję tego słowa)? Dwie całujące się kobiety? Dwaj faceci zmierzający do ołtarza? Murzyn w centrum Krakowa? Prostytutka na rogu? Emo girl? A może coś innego?

Dziewczyna92
Posted

Nie znoszę tego całego niezrozumienia dla inności. Nie żebym popierała związki homoseksualne(bo są one dla mnie obojętne) czy coś, ale nie znoszę nietolerancji dla inności. Na przykład wszyscy chcą śpiewać a Ty piszesz wiersze. Zostajesz przez to odrzucony. Tzw. samotność w tłumie.

Nie toleruje też głupich seriali w telewizji.

onaszalona
Posted
czego w swoim otoczeniu nie jesteście w stanie w pełni zaakceptować, co wydaje się wam "dziwne" ( że użyję tego słowa)

nadmierna agresja, chora zazdrość, poniżanie, znęcanie się tego nie toleruję, gwałtu itp

Dwie całujące się kobiety? Dwaj faceci zmierzający do ołtarza?

nie obchodzi mnie to, to ich życie nie moje

Murzyn w centrum Krakowa?

o co w tym złego??? a gdybyście pojechali do państwa gdzie są same Murzyny? zapewne byście chcieli by Was traktowano normalnie! Nie mam nic do nich, niedaleko mnie mieszka Murzyn i ikt na niego uwagi nie zwraca choć to jest wieś i wszyscy wtykają nosy w życie innych

Z Murzynem chodziłam do szkoły i też traktowano Go normalnie jak każdego

Prostytutka na rogu?

tego jeszcze na żywe oczy nie widziała ale to jej wybór więc niech sobie na tym rogu stoi ja jej nie zabronie przecież

Emo girl?

toleruję choć wkurzają mnie 13-latki ubrane na czarno ale co tam taki wiek wyrosną w tego

nie toleruję pewnych zachowań człowieka ale tego kim jest i co robi czy jak się ubiera ... przecież On też może nie tolerować mojego stylu ubierania czy wyznania, niech każdy żyje jak chce byle nie wyrządzać drugiemu krzywdy

Posted

jestem osobą w miarę tolerancyjną. nie toleruję jednak ludzi, którzy wszystkim wytykają ich wady i błędy.

Posted

Już gdzieś dawałam podobny wywód, że ja se mogę o tych ludziach pomyśleć co tylko chce. Moja, prywatna sprawa, czy o murzynie pomyśle "czarnuch" a o parze gejów "jakie pedały" .Ale szanuje innych ludzi, a ich inność mi nie przeszkadza, więc nawet jeśli mi coś takiego przejdzie prze myśl to zamykam dziób na kłódkę.

Powtórzę pewne zdanie z tematu "ludzie emo": 'Wszyscy jesteśmy inni, i to jest w tym świecie piękne". a jak komuś przeszkadza dziwka na rogu ulicy, to niech następnym razem mija ten róg, i po sprawie.

kacperek-cukierek
Posted

Toleruje wszystko i wszystkich. Każdy ma prawo do własnych upodobań, ale jeśli ktoś nie ma szacunku do mnie, to ja automatycznie tracę szacunek do niego. Oczywiście nie wszystko mi sie podoba i nie wszystko jest przeze mnie odbierane jako coś fajnego, ale szanuje drugiego człowieka bez względu na płeć partnera, kolor skóry czy wygląd ( po darunkiem, że on również mnie szanuje ) :]

Posted

Wiele ludzi uważa się za lepszych a przecież każdy człowiek jest taki sam i nie mogę patrzeć jak ludzie sie wywyższają a innych ludzi traktuja z góry... :?

Posted
Wiele ludzi uważa się za lepszych a przecież każdy człowiek jest taki sam
A mnie właśnie denerwuje takie myślenie. Każdy człowiek jest inny. Jeden jest inteligentny a drugi głupi, biedny - bogaty, pasjonat muzyki klasycznej - metalowiec i można tak w nieskończoność. "Równość" to tylko pojęcie w słowniku, fakt każdy ma równe prawa, ale równości nie ma.

Trudno jest mi tolerować homofobów i nazistów.

Posted

Moja tolerancja kończy się w miejscu,gdzie zaczyna dziać się krzywda drugiemu człowiekowi.

Posted
Moja tolerancja kończy się w miejscu,gdzie zaczyna dziać się krzywda drugiemu człowiekowi.

I pod tym podpisuję się syskimi kończynami.

onaszalona
Posted

Mariolcia, w zupełności się z Tobą zgadzam

• 2 weeks later...
Posted

j/w

Uważam się za osobę tolerancyjną. Jeżeli 2 geje chcą ślub - proszę bardzo. Nie toleruje już adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Kolor skóry czy wyznanie jest dla mnie obojętne.

I chyba tyle w temacie z mojej strony

Posted

Podpisuje się.

Nie żebym nie tolerowała, ale mam dystans do "pustych blondynek" i ludzi oceniających innych z góry, za jadno słowo czy gest... za wygląd, spojrzenie... Każdy zasługuje na poznanie i "prawidłowe" dlań ocenienie.

Posted

Nie jestem tolerancyjna. Nie toleruję nietolerancji, znęcania się nad zwierzętami, poniżania innych i niszczenia przyrody.

Nie obchodzą mnie całujące się kobiety czy mężczyźni (w graniach rozsądku). Miłość jest piękna.

Nie przeszkadza mi także Murzyn z centrum Krakowa, ba, nawet Sosnowca. Jeśli postanowił tu przyjechać, to się cieszę.

Nie interesuje mnie, na co czeka skąpo ubrana kobieta na rogu. Jeśli się nie szanuje, to jej sprawa.

Nie irytuje mnie widok emo dziecka. Każdy miał swój okres buntu. Kiedyś dorosną.

Posted

Wydaje mi sie ze jestem tolerancyjna.

*Nie mam nic do homoseksualistow, aczkolwiek wszystko w granicach:)

*Odmienna rasa - mam wielu takich znajomych. To poprostu ludzie:)

*Panny lekkich obyczajow to jak wyzej napisala Tawerna - poprostu nieszanujaca sie kobieta. Nic na to nie poradze.

*Emo-dziecko to dosc kontrowersyjny przyklad. Zrobilo sie wokol tej

pseudo(!)subkultury duzo szumu, i coraz czesciej mam wrazenie ze popadaja w nia osoby pragnace byc orginalne w towarzystwie reszty spolecznosci, aczkolwiek blogi z tekstami typu: 'Nikt mnie nie kocha' i "cięcie się" jest juz glupota, przereklamowane. Wmawianie sobie bycie EmoIdeałem (wyglad oraz psychika) jest glupota :))

*Odmienne religie - nie przeszkadza mi to szczegolnie, ze ktos ma inne poglady niz ja, szczegolnie ze wiare zazwyczaj przejmuje sie po rodzinie.

uff ale sie rozpisalam :)

Posted

Tolerancja, w gruncie rzeczy jestem tolerancyjna, jednak nie odpowiadałby mi widok całujących się lub trzymających za tyłki homoseksualistów. Są tacy - niech są, ale niech sie z tym nie obnoszą. Wkońcu to też ludzie, niech sobie mają ten ślub. Ale adoptowaniu dzieci przez te pary jestem stanowczo przeciwna, nie chciałabym mieć dwóch mam albo ojców.. Ot co;)

Nietoleruje nietolerancji wyznaniowej, nietoleruje stosowania przemocy w kierunku niewinnych czy słabszych, nietoleruje osób, które oceniają innych nie znając ich - np. po wyglądzie, po stylu ubierania, po spojrzeniu, po opinii innej osoby.

A w czym ma mi przeszkadzać murzyn w Krakowie? Murzyn normalny człowiek, nie widze różnicy poza kolorem skóry, co niczego nie zmienia.

Kobita na rogu? Może wzbudzić we mnie jedynie lekkie zniesmaczenie co do sprzedawania własnego ciała, a że to robi -jej sprawa i jej życie. Mi nic do tego..

Emo dzieci, dzieci neo .. - przejdzie im ;) nich sie wyszaleją za wczasu, póki nie bedzie za późno ;D

Posted
Tolerancja, w gruncie rzeczy jestem tolerancyjna, jednak nie odpowiadałby mi widok całujących się lub trzymających za tyłki homoseksualistów. Są tacy - niech są, ale niech sie z tym nie obnoszą. Wkońcu to też ludzie, niech sobie mają ten ślub. Ale adoptowaniu dzieci przez te pary jestem stanowczo przeciwna, nie chciałabym mieć dwóch mam albo ojców.. Ot co;)

i tu sensible musiała się wypowiedzieć.. Ot co. Bo przecież geje i lesbijki to ludzie nadający się do pokojów bez klamek i z kratami w oknach. ahh..może to trzeba leczyć?!

Nie rozumiem.. nie masz nic przeciwko, niech sobie będą ,ale nie odpowiada Ci widok całujących się homo.? E, homoseksualiści też ludzie. Czyż nie? Niech robią co chcą. Nie przyszło Ci może do głowy ,że oni mają już tak zakodowane w głowie?Ten pociąg do osób tej samej płci. Może to nie od nich zależne? Co byś zrobiła gdyby Twoje dziecko [ w dalekiej przyszłości ] przyszło do Ciebie i oznajmiło ,że jest homo? Nie zaakceptowałabyś tego? Własnego dziecka? [ to tylko taki przykład ].

Nie wiem jak Polska może być tak nietolerancyjnym krajem... Wszyscy są równi !. Ot to. Po prostu wszyscy [ nie tolerujący innych ] jesteście zacofani !. Wasze poglądy już dawno 'wyszły z mody'.

:!: :!: :!:

Posted

sensible napisał(a):Tolerancja, w gruncie rzeczy jestem tolerancyjna, jednak nie odpowiadałby mi widok całujących się lub trzymających za tyłki homoseksualistów. Są tacy - niech są, ale niech sie z tym nie obnoszą. Wkońcu to też ludzie, niech sobie mają ten ślub. Ale adoptowaniu dzieci przez te pary jestem stanowczo przeciwna, nie chciałabym mieć dwóch mam albo ojców.. Ot co;)

W czym są gorsi od heteroseksualistów, którzy całując sie nie przeszkadzają Ci?

Wszystko w graniach rozsądku, jeśli coś staje się wulgarne przeszkadza mi bez względu na to, czy mam do czynienia z hetero czy homoseksualistami.

Nie wiem jak Polska może być tak nietolerancyjnym krajem... Wszyscy są równi !. Ot to. Po prostu wszyscy [ nie tolerujący innych ] jesteście zacofani !. Wasze poglądy już dawno 'wyszły z mody'.

:!: :!: :!:

Heteroseksualni polscy katolicy są równiejsi...

Posted

Uważam, że jestem tolerancyjna. Nie przeszkadza mi kolor skóry, wyznanie, pogląd na życie. Oczywiście dopóki drugiej osobie nie dzieje się krzywda - tu zgadzam się z Mariolcią.

No i dopóki ktoś nie przeszkadza mi żyć własnym życiem. Chodzi mi tu głównie o wyznanie. Wierz sobie w co chcesz, ale pozwól mi być ateistką i nie wmawiaj we mnie swojej religii. Tyle.

Posted

i tu sensible musiała się wypowiedzieć.. Ot co.

musiałam i nikt mi tego nie zabroni, ot co;)

Bo przecież geje i lesbijki to ludzie nadający się do pokojów bez klamek i z kratami w oknach. ahh..może to trzeba leczyć?!

tego nie powiedziałam nigdy i nigdzie, wiec prosze - nie wkładaj mi słow do ust, a raczej na klawiature;)

Nie przyszło Ci może do głowy ,że oni mają już tak zakodowane w głowie?

nie każdy gej jest gejem od urodzenia, niektorzy robia to by zasmakowac czegos nowego

Ten pociąg do osób tej samej płci. Może to nie od nich zależne? Co byś zrobiła gdyby Twoje dziecko [ w dalekiej przyszłości ] przyszło do Ciebie i oznaj

miło ,że jest homo? Nie zaakceptowałabyś tego? Własnego dziecka? [ to tylko taki przykład ].

gdyby babka miala wasy to by byla dziadkiem..;) narazie nie mam dzieci, nie mysle o tym czy beda homo

Nie wiem jak Polska może być tak nietolerancyjnym krajem... Wszyscy są równi !. Ot to. Po prostu wszyscy [ nie tolerujący innych ] jesteście zacofani !.

przepraszam, że obrzydza mnie obnoszenie sie z tego typu innoscia, wybacz.. ;D

Wasze poglądy już dawno 'wyszły z mody'.

nie jestem na czasie? przykro mi

-----------

TAWERNA : 'W czym są gorsi od heteroseksualistów, którzy całując sie nie przeszkadzają Ci?

Wszystko w graniach rozsądku, jeśli coś staje się wulgarne przeszkadza mi bez względu na to, czy mam do czynienia z hetero czy homoseksualistami."

własnie, wszystko w granicach rozsądku. co do hetero - tez nie lubie gdy siedze w tramwaju a obok siedzi para cały czas calujac sie a wrecz penetrując..

Posted

homoseksualistow nie toleruje. obrzydzają mnie i tyle, adoptowania dzieci przez homo.

jednak ludzi o innym kolorze skory akceptuje. nic do nich nie mam dlatego tez nietoleruje rasistow.

ogolnie jestem nietolerancyjna, żal mi tych emo, tych metali wszystkich bo są dziwni, ale probuje jakos nie zwracac na nich uwagii

Posted

musiałam i nikt mi tego nie zabroni, ot co;)

a okeeej:) nie mam nic przeciwko :P. tak tylko wtrąciłam, sory!

tego nie powiedziałam nigdy i nigdzie, wiec prosze - nie wkładaj mi słow do ust, a raczej na klawiature;)

a czy ja mówie ,że Ty tak uważasz?:)

nie każdy gej jest gejem od urodzenia, niektorzy robia to by zasmakowac czegos nowego

no tak, ale nie można wszystkich uogólniać, wkładać do jednej szufladki.

gdyby babka miala wasy to by byla dziadkiem..;) narazie nie mam dzieci, nie mysle o tym czy beda homo

moje pytanie co do tego było 'prowokacyjne'

przepraszam, że obrzydza mnie obnoszenie sie z tego typu innoscia, wybacz.. ;D

wybaczam :D

nie jestem na czasie? przykro mi

a mi chyba nie:)

Posted

nie mam nic do nikogo.

po prostu taka już jest jego natura..

i jestem z tym pogodzona..

jestem tolerancyjna..

Posted

Toleruję wszystko co wypisałeś.

Nie potrafię jedna tolerowac obójętności ludzi.

Posted
obójętności ludzi.

na co?

Paś., widze wkoncu troszke mnie zrozumialas;) chyba niezbyt ciekawie zaczelysmy 'znajomosc' na forum:) byc moze troszke 'zjadliwie' Cie potraktowalam i probowalam dociąć;) widzisz, taka jestem, że nie lubie patrzeć na czyjeś 'wylewanie' uczuć, typu obślinianie się czy łapanie za dupe (przesadnie) przy ludziach;) sama teg nie robie, a prznajmniej sie staram. a co do homoseksualistów -są i będą, i nawet jeśli nie podoba mi sie to co robią (chodzi o tych, którzy nie urodzili się z tym) to i tak tego nie zmienie. ;) a Ci, w których 'siedzi to' tam głęboko i mają problem nie ze sobą a z otoczeniem, to szanuje jak najbardziej, nawet mi ich szkoda:)