patula123

Jak urzadzic pokoj...??

12 postów w tym temacie

Hej wszystkim...mam do was takie pytanie jak urzadzic mlodziezowo i ciekawie bardzo malutki pokoj 3,5m na 2m... jest bardzo ciasno....ale chce zeby bylo przytulnie a zrazem mlodziezowo i ciekawie...jakie kolorki scian, zaslon..?prosze oo pomoc...we wszystkim..:))

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli młodzieżowo, proponuję nowoczesne meble w odważnych kolorach ;D Ściany... A jaki kolor lubisz? Bo jeśli chcesz się w nim dobrze czuć to warto ściany pomalować w swoim ulubionym kolorze. Zasłony raczej odpadają. Proponuję rolety w kolorze pasującym do mebli :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ooo ... alez ja bym chciała miec taki problem ;P

Hmm.. a więc zaczynamy :) Ściany pomaluj na kolor, jaki lubisz . Możesz też sugerować się grą kolorów - zielony uspokaja, czerwony dodaje energii , niebieski ochładza, itp .

Zasłony dobierz pod kolor śican,mnie się straznie podobają takie tęczowe :D możesz je fajnie upiąć takimi spinkami w róznych kształtach, np. uśmiechnietej minki, będzie ciekawie i młodziezowo :) Meble tez jakies nowoczesne, asymetryczne, chociaz to juz zalezy od gustu . Mogą być nieduże , ale pojemne :) Dobrym pomysłem w małych pokojach sa róznorodne pudełka, w których pomieścisz drobne rzeczy , a możesz je okleic w ciekawy papier ;) Aby było przytulnie mówisz :P Polecam bukiety - ususzone kwiaty, gałęzie, swieże kwaty . Na łóżko rzuć kilka poduszek, kolorami dopasowanych do reszty . jakiś malutki puchowy dywan będzie fajnie wyglądał :) No i maskotki . Co by tu jeszcze ... Wiem :-) Zdjęcia - na ścianie, w ramkach , obojetnie jakich, mozesz sama wykonać, mozesz kupić :) Mogłabym tak jeszcze pisać i pisac, bo ja lubie zajmowac się takimi rzeczami, tylko musisz opisać mi jaka jesteś, co lubisz, jakie kolory , gust , itp. bo nie wszytskim podoba sie to ,co ja tu opisuje, jedni wolą proste, zimne wnętrza - a inni zapchane i w artystycznym nieładzie :) Pisaj , z chęcia pomoge :-) Pozdrawiam :*

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Umeblowanie pokoju dopasuj do swojego gustu, hobby, zainteresowań. Ważne, abyś się w nim dobrze czuła.

Ostatnio zaszła moda na malowanie ścian na brzoskwiniowo. Do koloru ścian dopasuj zasłony, w miarę możliwości mable oraz łóżko, dywanik.

Chociaż ważna jest też kompozycja kolorystki. Kolory nie mogą się gryźć ze sobą, ale też dziwnie wygląda pokój 'tęczowy' tzn. dywan, meble, ściany, zasłony itd. - każdy w innym kolorze.

Przykładowo: wymyśl sobie, że chcesz mieć groszkowe ściany. Kup jasnozielone zasłony, wybierz się do salonu meblowanego po dębowe meble, np. barankowy dywanik.

Zdaj się na swój gust i pomysłowość.

;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ooo Pina ty świetnie umiesz doradzic...to juz pisze jakie sa moje wymagania... meble juz kupilam..sa koloru jasno brazowego i mam male biurko,fajny barek;) witrynke, okrągły stoliczek ze szyba w srodku, i bordowo-żółte łóżko,a kolory jakie mnie kreca,to: czerwony,bordowy,żółty,pomarańczowy,beżowy,kremowy,złoty...da sie cos wykabinowac??chcialabym wiakis fajny ciekawy,mlodziezowy sposob pomalowac sciany,oo jesli sie to na cos zda mam akwarium;)..sporawo ksiazek posiadam(problem bo nie mam ich gdzie wkladac,a mebli duzo miec nie moge spowodu na ciasnote w pokoju;/)zasłonki mam koloru żółtego ale je chyba zmienie bo mi sie znudzily a co mozna wykabinowac z zasłonami starymi jakos upiac czy co...?? ok to napisz co mozna z tym wszystkim pokoąbinowac...dzieki z góry...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja proponuje duzo kartonikow/koszykow/pudelek, wszystko monza do nich powkladac i nie ma balaganu ;), jesli pokoj jest maly, to chyba lepiej zrezygnowac z ciemnego koloru scian, to bedzie jeszcze bardziej zmniejszalo go optycznie. meble - musisz sama wybrac, ale moze tego typu pomysl sie tobie spodoba, miejsce sie zaoszczedza - http://www.eoferty.com.pl/upl/photo/75082/medium/photo1

z zaslonami na okno mozna sie jeszcze pobawic, ja lubie takie dla dzieci z ikea xD - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90119410

o, i z oswietleniem mozna cos pokombinowac ;D http://www.allegro.pl/item377542184_mas ... html#photo

wiem, ze znowu dzieca, a mialo byc mlodziezowo :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ooo Pina ty świetnie umiesz doradzic...to juz pisze jakie sa moje wymagania... meble juz kupilam..sa koloru jasno brazowego i mam male biurko,fajny barek;) witrynke, okrągły stoliczek ze szyba w srodku, i bordowo-żółte łóżko,a kolory jakie mnie kreca,to: czerwony,bordowy,żółty,pomarańczowy,beżowy,kremowy,złoty...da sie cos wykabinowac??chcialabym wiakis fajny ciekawy,mlodziezowy sposob pomalowac sciany,oo jesli sie to na cos zda mam akwarium;)..sporawo ksiazek posiadam(problem bo nie mam ich gdzie wkladac,a mebli duzo miec nie moge spowodu na ciasnote w pokoju;/)zasłonki mam koloru żółtego ale je chyba zmienie bo mi sie znudzily a co mozna wykabinowac z zasłonami starymi jakos upiac czy co...?? ok to napisz co mozna z tym wszystkim pokoąbinowac...dzieki z góry...

Hmm .. :wink: No to zaczynamy :) Meble mozesz rozstawić w fajny sposób, nie muszą być wszytskie na jednej ścianie, chyba że po prost ich konstrukcja tego wymaga . Możesz np. szafę dac asymetrycznie pod skos a nie do kąta. Takie rozmieszczenie fajnie wygląda, tylko kurcze , zajmuje trochę miejsca ... :/ Czerwony z żółtym będzie fajnie wygladał w pokoju . Skoro masz takie łóżko i zasłonki, to postawimy na te kolorki :) Ściany mówisz... żeby wygladało fajnie i młodzieżowo, możesz pomalować je po przekatnej, jeden trójkat na żółto, drugi na czerwono ;) możesz poamlować tak tylko jedną ścianę, resztę np. na żółto ale i tak efekt będzie fajny . :) Odważnie, ale moim zdaniem niegłupio by wyglądało, jakbyś pomalowała tak wszytskie ściany, a sufit zostawiła na żółto ( bo czerwony sprawiłby, że w pokoju byłoby zbyt ciemno , tak myślę ) Możesz tez pomalować pokój w inny sposób - Zacznij od najbardziej zewnętrznaj ściany - ta będzie czerwona . Następna pomarańczowa, druga brzoskwiniowa , ostatnia bladożółta a sufit cytrynowy, wiesz , chodzi o takie jakby " cieniowanie " . Ale to już jest troche zabawy i raczej zeby uzyskać dobry efektos, trzeba by było jakiegos fachowca ;) Możesz też pomalować - jedną na żółto, drugą na czerwono i tak na przemian ;) akurat są 4 . Możesz tez pomalowac na żółto i uzyć szablonu, np. jakieś kwiaty u góry, albo fajny czerwony wzór . :) To nie jest trudne, wystarczy wyciąc w tekturze wzór i spróbowac na ścianie, wtedy mozesz mieć ścianę w groszki, kwiatki, itp. ;) Takie gotowce mozesz też kupić w sklepie . :) Nadmiar ksiązek możesz poukładać na meblech, ułóż je w piramidki - poziomo , będą fajnie wygladały , albo w taki jakby okrąg, cos jak z serwetkami na stół ;) a z zasłonek nie rezygnuj ! Upnij je fajnie, specjalnymi spinkami, o których Ci pisałam :) Mogą to być czerwone motylki, albo coś podobnego. Poszukaj zasuszonych kwiatków, albo innych firanek i pomieszaj troszkę . Wepnij agrafkami sztuczne kwiaty, mozesz też kupić takie różne sztuczne ptaszki, motylki, pasikoniki i reszte :) Fajnie wyglądają tez różnego rodzaju plakietki i broszki . A na łóżko uszyj parę poduszek - złotą, żółtą, czerwoną i jedną w grochy i będzie git . :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak urządzić?

Tak by był przestronny (na miarę możliwości), łatwo się go sprzątało i żeby w jakiś sposób odnosił się do pasji lub zainteresowań "właściciela". Osobiście ostatnie co bym zrobił urządzając pokój to wstawiłbym meblościankę i dywan. Gusta są różne, ale w moim odczuciu taka kombinacja obecnie jest dość mało efektowna.

Warto pokombinować i samemu sobie zaprojektować np. komódkę albo biurko, ewentualnie stolik rtv jeśli masz telewizor. Nie zawsze meble, które są w katalogach odpowiadają naszemu "widzimisię". Większość salonów meblowych może za free zrobić wycenę takiego zaprojektowanego biurka albo komody. I wiem po sobie że ceny nie muszą powodować opadu kopary. Sprawdza się to szczególnie w blokach z wielkiej płyty, gdzie nieczęsto spotyka się pokoje większe niż 12 m2. Narysować mebelek, nanieść wymiary i poprosić o wycenę, nie trzeba od razu tych mebli zamawiać.

Wbrew pozorom nawet mały pokoik pozwala pokombinować.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 29.6.2008 at 14:18, patula123 napisał:

Hej wszystkim...mam do was takie pytanie jak urzadzic mlodziezowo i ciekawie bardzo malutki pokoj 3,5m na 2m... jest bardzo ciasno....ale chce zeby bylo przytulnie a zrazem mlodziezowo i ciekawie...jakie kolorki scian, zaslon..?prosze oo pomoc...we wszystkim..:))

Co powiesz na to?:

zdjecie_65_.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A takie mebelki? Jak Ci się podobają? Mają modne kolorki, do tego jest sporo miejsca do przechowywania. Mi się bardzo podoba pomysł z tablicą nad biurkiem.

meble-mlodziezowe-malopolskie-czarny-dun

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

30 minut temu, Kerosine napisał:

O 1.07.2008 at 14:30, An. napisał:

Od razu odradzam malowanie ścian na niebiesko.

Hah, a ja właśnie nie wyobrażam sobie swojego wymarzonego pokoju bez błękitnych ścian..

TYLKO i wyłącznie niebieskie ściany ♥. Każdy inny kolor w moim przypadku odpada. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz