Jump to content

Zakochana w... księdzu.

fabp

Recommended Posts

Posted

Znam dziewczyne która jest zakochana w księdzu.Są razem już 1,5 roku i się kochają.Jednak On nie chce porzucić kapłaństwa,bo to stwarza wiele życiowych problemów.

Co sądzicie o tym?Czy ich miłość waszym zdaniem ma szanse przetrwać? Czy uważacie to za w pełni "zdrową" sytuacje?

Renatazxcvbnm
Posted

Miłość nie przetrwa

Ksiądz grzeszy ^^

Ten związek i tak będzie musiał się rozpaść chyba że ksiądz porzuci kapłaństwo, a skoro tego nie chce zrobić to radzę koleżance poszukać sobie innej (realnej) miłości.

Posted

Eee tam, nic takiego dziwnego, mało to księży żyje sobie z rodzinką na plebanii i ma się dobrze.. zdrowa taka sytuacja na pewno nie jest, no bo ksiądz nie powinien, ale co poradzisz..

Posted

Dlatego też uważam księży za hipokrytów, którzy mają czelność osądzać i potępiać z ambony ludzi za ich zachowania, a sami żyją ponad zasadami które głoszą.

Dziewczyna92
Posted

Tak jak jedna z osób powyżej, też radzę, znaleźć sobie jakąś realna miłość. A poza tym, co to za ksiądz, który ma "dziewczynę". Oni składają śluby czystości.

I pomyśleć ilu księży, którzy prawią nam morale jest takich. Ale to nie na temat.

Ta 'miłość' nie ma szans.

Posted

to chora sytuacja. jeżeli oni chcą być razem, to ten ksiądz powinien porzucić kapłaństwo. w ogóle uważam, że celibat dla księży jest bezsensowną rzeczą, bo i tak jak widać boku się oni nie oddają w pełni :P ale wracając. w mojej parafii, ksiądz ma dziecko i wnuczkę. ;P i wszyscy o tym źle mówią. ale wracając, nie daję im szans, bo możliwe, że zniszczą ich ploty ludzi.

Incomprehensible
Posted

To podobna sytuacja do tej, gdzie mąż zdradza żonę, ale tu jest gorzej, o tyle, że ten kapłan dopuszcza się zdrady na samym Bogu.

Nie uważam tego ani za zdrową sytuację, ani za miłość, która ma szansę przetrwać. Podwójna moralność jest niezwykle męcząca. Zresztą, któregoś dnia ktoś może się dowiedzieć i tyle będzie z tego ich "związku".

Posted

nie można w ogóle mówić o miłości do Księdza innej niż miłość do każdego chrześcijanina, bo to jest chore... ! jak można nakłaniać do grzechu drugą osobę ?! i to jeszcze taką, na której ciąży pewna odpowiedzialność, bo Ksiądz odpowiada przed Bogiem za swoje święcenia.... Biedna, glupia dziewczyna... Słaby Ksiądz... ehhh

Posted

moim zdaniem oczywiście, że ma sens. ludzie! oni są ze sobą półtora roku to znaczy, że potrafią żyć razem. poza tym nie uogólniajmy wszystkich księży. lepszy ksiądz który ma dziewczynę i jest jej wierny, ale mimo to bardzo dobrze pracuje jako kapłan czy ksiądz który ma gdzieś parafię i jeździ co tydzień do domu publicznego? poza tym księża są samotni, myślicie, że nie potrzebują kogoś bliskiego, przyjaciela? każdy człowiek potrzebuje miłości!! mpim zdaniem problem nie leży w tym, że ksiądz jest słaby, a ona głupia tylko w zasadzie celibatu, który obowiązuje tylko w naszym kościele! jest wiele takich związków na całym świecie i władze kościoła o tym wiedzą, ale udają, że problemu nie ma. Poza tym miłość przetrzyma wszystko. wierzę we wszystkich w takich związkach i trzymam kciuki za taką trudną miłość, bo trzeba napreawdę kochać i mieć dużo odwagi, żeby trwać w takim związku.

Posted

po wypowiedzi Lenki2903 stwierdzam, że celibat to głupota. powinni to znieść. bo to jest w pewnym sensie unieszczęśliwianie ludzi.

Posted

Ksiadz, który łamie podstawowe zasady swojego wyznania powinien sie... Wyspowiadac ;]

Juz tak jest, że gdy debil mówi na kogoś: "debil" nie jest przeze mnie powaznie traktowany. Działa sie tak by było łatwo a nie by było dobrze (po bozemy, jak to drzewiaj mawiano). Tak wiec instytucje ksiedza potrzebuje reformy - albo wyczłowieczymy kapłanów albo bedziemy im podawac brom w tabletkach ;]

Posted
lepszy ksiądz który ma dziewczynę i jest jej wierny, ale mimo to bardzo dobrze pracuje jako kapłan czy ksiądz który ma gdzieś parafię i jeździ co tydzień do domu publicznego?

ani jeden ani drugi..

poza tym księża są samotni, myślicie, że nie potrzebują kogoś bliskiego, przyjaciela? każdy człowiek potrzebuje miłości!!

ja słyszałem kiedyś o czymś takim jak powołanie, a jak chce podupczyć, to albo nadupczyć się wcześniej, albo sobie darować (jedno albo drugie).. po co wogóle szedł na księdza..

mpim zdaniem problem nie leży w tym, że ksiądz jest słaby

on jako człowiek jest słaby, bardzo słaby..

Posted

jak się rozwijać? co do "dupczenia" tu chyba nie chodzi o seks, ale o bliskość, przyjaźń. jeśli Twoje związki suhyy to tylko seks i nic więcej to współczuje Ci. poza tym skoro oni są ze soba półtora roku to widocznie są szczęśiwi. zresztą chyba nie powinniśmy oceniać po zawodzie. oceniacie ludzi innej religii albo ateistów tylko przez religie albo jej brak? nie. chcecie ich poznać. tak więc po co oceniać tego księdza skoro nie wiemy jaki on jest?! Bezsens... ja i tak życzę im wszystkiego najlepszego.

wisienka91
Posted
to jest w pewnym sensie unieszczęśliwianie ludzi.

celibat to wyrzeczenie, którego dla Boga dobrowolnie podejmuje się kapłan... a złamanie tego jest po prostu oznaką słabości... !

Posted

Skoro ksiądz nie chce zerwać z kapłaństwem to związek nie ma szans chyba, że dziewczyna chce już zawsze ukrywać swoje uczucia i wystarczy jej status kochanki.

Czy uwarzacie to za w pełni "zdrową" sytuacje?
Ksiądz też człowiek a rzeczą ludzką jest miłość i potrzeby seksualne. Według mnie jedna z większych głupot w religii katolickiej jest to, że księża muszą mieć celibat. Jednak mnie bulwersują takie sytuacje z tego względu, że księżom po kryjomu wolno wszystko i mimo swoich grzechów są wynoszeni na piedestał przez mohery a ludzi świeckich za jakiekolwiek wykroczenie do piekła posyłają.
osieeeki2007
Posted

Wiecie, ale jest takie coś jak wolna wola. Ksiądz sam chciał zostać kapłanem. Nie rozumiem tego... Poza tym ma jeszcze sumienie. Jeżeli jest z tą dziewczyną to na pewno jest niemoralna sprawa. Bo po co ślubował czystość? Mógł pojechać do Anglii i stać się pastorem. :? Wtedy miałby "z głowy" ten cały cyrk. Tak- cyrk, bo inaczej tego nazwać nie umiem. Rozumiem- ksiądz= człowiek, ale ten człowiek=ksiądz. Te 6 lat w seminarium coś jednak oznacza. Mógł odejść.

Ale nie rozumiem też jednego. Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiecie, ale skąd wiecie co własciwie łączy tych ludzi. Tak z bliska może się wydawać- para zakochana, ksiądz jest z dziewczyną, a może on jej tylko pomaga? Ja jestem katoliczką praktykującą i wkurza mnie to, że jak ja sobie pogadam z księdzem to zaraz mówią, że się zakochałam. Albo, że przychodzę do kościoła, aby zobaczyć księdza. Przepraszam bardzo- nie wiem, co jest lepsze, pomodlić się w kościele i mieć przyjaciela "w postaci" kapłana, czy może nie chodzić do kościoła, a kapłanów uznawać za nic nie wartych gnoi. Sorry, ale ksiądz=człowiek. Taki jak każdy inny, mający uczucia, posiadający mądrość.

To wszystko. :) Pozdrawiam.

Posted

"Ku wzgardzie rzeczy ziemskich podmówiono ducha waszego, lecz nie trzewia wasze:one jednak potężniejszymi w was są! I oto sroma sie duch wasz, iż trzewiiom powolnym być musi i ze wstydu bocznemi skrada sie ścieżki i kłamliwemi drogi"

• 2 years later...
samsung920
Posted

Witam, może to w innym temacie powinno być albo nowym. W ogóle to co się dzieje w dzisiejszych czasach to troche jest przykre. jakiś czas temu poznałem wyjątkową dziewczynę "M", która bardzo mi się podoba, tylko wydaje mi się że ona nie poświęca mi tyle czasu jak plebani, jest bardzo pobożna dziewczyna, fanatyczką, i boję się że mnie to bedzie czekać że zrezygnuje z naszej przyjaźni na rzecz wiary( zakonnica, gosposia)a co z tym idzie życie z księdzem. gdy byłem z nia jako osoba towarzysząca na weselu, no cóż nie widziałem wzajemności, powaga, że nie wiem. A gdy tylko pojawił sie ksiądz na sali, bo tez był zaproszony, to od razu inna dziewczyna, uśmiech na twarzy, odrazu poleciała do niego, a ja to takm jakwym był jakimś nie wiem tłem, ale w nosie mam, niech idzie na zakonnice jak jej to odpowiada albo na gosposie.