Minella

Jak wyobrażacie sobie swoje życie za 10 lat?

Recommended Posts

Moje życie za 10 lat?

Samotny, pracujący 39-latek bez perspektyw i chęci na stworzenie związku. Kryzys wieku średniego, myśli samobójcze i mnóstwo czasu spędzonego u psychologa. Doczekać się nie mogę.

Dlaczego tak pesymistycznie?

Jesli chodzi o moje zycie to moge sobie pofantazjowac, bo zycie i tak zawsze uklada sie zupelnie inaczej niz to sobie zaplanuje. Takze... jesli fantazjujemy, to chcialabym za 10 lat mieszkac w rodzinnym miescie mojego mezczyzny, chcialabym zebysmy juz mieli dzieciatko a najlepiej dwoje. Jesli chodzi o slub to zobaczymy... Mam nadzieje, ze zalozymy wspolna firme tak jak to sobie planujemy. Chcialabym do tego czasu zrobic prawo jazdy i dorobic sie malego samochodu i jakiegos ladnego ale skromnego mieszkania. Oraz podrozowac na ile czas i obowiazki pozowola.

No ale i tak bedzie zupelnie inaczej ;)

Moje życie za 10 lat? Siedzę na tarasie z laptopem na kolanach i herbatą na stoliku. Przed oczami widzę swój piękny ogród a w tle piękne góry.

W domu, który nie będzie wynajmowany ^^, z kotem na kolanach, mężem chrapiącym w sypialni i dziećmi, które o tej porze będą smacznie już spały.

Podobnie jak Kerosine, mogłabym zacytować wypowiedź karra, ale nawet takie zdanie ma w sobie jakąś perspektywę.

Za dziesięć lat będę bardzo dorosłą Toską.

Będę samotną, tułającą się po tym dziwnym kraju kobietą, która miejsca do którego wraca po pracy nigdy nie nazwie domem, no bo za chwilę znowu spakuje dobytek, spali mosty i pogna dalej.

Będę stałą bywalczynią gabinetów psychoterapeutycznych. Będę tam chodziła za rękę z 2015 rokiem, swoim dzieciństwem i skarlałym sercem.

Nadal będę uważała, że nikt mi się nie należy. Będę tonąć w książkach, nosić okulary i czekać.

Każdej osobie która to przeczyta, należy się chyba jakiś dowcip. No dobrze, dowcip wygląda tak: Pierwszy raz od kilku lat nie mogę doczekać się przyszłości.

Siedzą w mojej głowie pewne plany, perspektywy i wyobrażenia, ale nie lubię zbyt często o tym myśleć. Wolę stawiać sobie drobne cele, robić niewielkie kroki, nie skupiając się na tym co będzie za 10, 15 lat, ale na tym co mogę zmienić/zrobić już teraz. Poza tym nieustanie gdzieś tam z tylu głowy czi się strach, że nie dane będzie mi przeżyć tego wszystkiego czego bym chciała. Boję się, że za tych 10 lat w dalszym ciągu będę tym kim jestem teraz - dużym dzieckiem, które nie potrafi rozliczyć się z przeszłością, żyjącą samotnie kobietą, która wmawia sobie, że tak jest jej dobrze. 

Za dziesięć lat nie będzie tej Klaudii, będzie jakaś obca mi osoba, nie znam jej pragnień ani upodobań, nie wiem nawet czy polubiłaby tę siedzącą w polarze z podkrążonymi oczami tracącą czas na forum. Nie zawracam sobie nią głowy, podobnie jak tą dziewczynką w warkoczykach, którą tata przepytuje z historii starożytnego Izraela. Liczę tylko na to, że będę coś czuć. Nieważne czy będzie boleć, czy będzie zbyt emocjonalnie, egzaltowanie, typowo, czy jeszcze intensywniej będę zasłuchiwać się w piosenkach o miłości. Wyobrażam sobie, że uczucia będą się ze mnie wylewać tonami. Oby tylko nie z łóżka na podłogę w pokoju, chciałabym żeby nie marnowały się tak, jak teraz.

Wolę żyć chwilą niż zastanawiać się nad tym, co będzie w przyszłości. Z doświadczenia wiem, że większość wyobrażeń i tak się nie urzeczywistnia. 

Tak w kraju,jak i na świecie,nie dzieje się ciekawie,dlatego należy cieszyć się dniem dzisiejszym, a w tak odległą przyszłość nie ma co wybiegać, bo wątpię czy ktokolwiek dożyje.

Domek letniskowy w górach i ja siedząca z drinkiem w ręku na parapecie patrząca przed siebie z fajką w ręce. Sama  z jednym kotem. Będę codziennie robić po 100 kilosów po górach i to uczyni mnie najszczęśliwszą osobą. Tak siebie widzę!

Mam nadzieję, że będę miała już własny dom, męża i będę już mamą. Czas pokaże jak to będzie. Gdybym miała to na co mam nadzieję, byłabym szczęśliwa :)

Za 10 lat ja i mój kot pewnie wyniesiemy się już na swoje. Na pewno będę już musiała wtedy pracować, mam nadzieję, że chociaż w zawodzie i za dobre pieniądze. 

Za dziesięć lat mam nadzieję być z ukochanym facetem i wykonywać pracę dającą satysfakcję i odpowiednie wynagrodzenie.

O 2.10.2015 at 16:30, Tosca napisał:

Podobnie jak Kerosine, mogłabym zacytować wypowiedź karra, ale nawet takie zdanie ma w sobie jakąś perspektywę.

Jaka szkoda, że obu tych wypowiedzi już nie można przeczytać, a ja ich nie pamiętam... Anyway, na dzień dzisiejszy osobą, którą cytuję jest @Lina_Evi:

O 10.02.2016 at 20:59, Lina_Evi napisał:

Podejrzewam, że wtedy nie będę już żyła.