adrian390

Gdzie na wakacje ?????

98 postów w tym temacie

Hej ludziska :)

Czy ktoś jeździł na obozy młodzieżowe do Bułgarii? Konkretnie chodzi mi o miejscowość Złote Piaski. Moja kumpela namawia mnie na taki wyjazd, ale sama nie wiem...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 17.11.2015 at 18:47, Shady-Lane90 napisał:

Co roku w wakacje, przynajmniej tydzień muszę spędzić nad morzem. Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej.

Do tego jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne to wybieram i polecam Holandię.. (z wiadomych przyczyn :D). 

Tak samo działam, dobra konfiguracja :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym roku bardzo chciałabym wykombinować coś z wyjazdem w góry. Jak tak patrzę na oferty takie jak ta to mam ochotę rzucić wszystko i szaleć na stoku. Jak żyć ;__;

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My się zastanawiamy nad Tunezją. Zobaczyć Kartaginę to jeszcze takie moje marzenie z wczesnej nastoletniości i wszystkich przeczytanych książek o Rzymianach :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak co roku odwiedzę Kostrzyn nad Odrą na kilka dni i tyle mi z urlopu zostanie. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 27.05.2016 at 00:14, Krojc napisał:

My się zastanawiamy nad Tunezją. Zobaczyć Kartaginę to jeszcze takie moje marzenie z wczesnej nastoletniości i wszystkich przeczytanych książek o Rzymianach :D

Ciekawa opcja, sama się nad nią zastanawiam :) Po obejrzeniu filmiku chce tam być jeszcze bardziej https://www.youtube.com/watch?v=izQqZEEy1cU

A czytałam, że mają świetną kuchnie :D Coś dla mnie, bo ja uwielbiam poznawać nowe smaki. Plus oczywiście niezapomniane atrakcje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wolontariat w Polsce, praca w Anglii, no i zajmie mi to całe 4 miesiące ;> 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja myślę o Bałkanach. A raczej o krajach które jeszcze nie są tak rozpropagowane turystycznie, że można je zwiedzać normalnie i nie ma zalewu lokalnych pamiątek z Chin. Albania, Czarnogóra, Bośnia - kraje które swoje przeszły ale nadal są pełne fajnych miejsc. Kawał dobrej historii i kultury. No i co najważniejsze to jeszcze nie Chorwacja, więc ceny nie są dla zachodnich turystów. Jest po prostu tanio i dobrze. Latem do Czarnogóry na dwa tygodnie można jechać za 1300 - 1400 zł na objazdówkę. W cenie nocleg, częściowe wyżywienie, opieka pilota. Za bilety do obiektów płaci się na miejscu. A jest co zobaczyć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, BlueberryDream napisał:

Ciekawa opcja, sama się nad nią zastanawiam :) Po obejrzeniu filmiku chce tam być jeszcze bardziej https://www.youtube.com/watch?v=izQqZEEy1cU

A czytałam, że mają świetną kuchnie :D Coś dla mnie, bo ja uwielbiam poznawać nowe smaki. Plus oczywiście niezapomniane atrakcje.

wow, piękne widoki, ale kusicie :) Plaże, zabytki, dla każdego coś się znajdzie. A popatrzałam na oferty i ceny mają przyzwoite. Muszę z mężem pogadać, myśleliśmy o jakimś last minute, ale może nie warto czekac do ostatniej chwili.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 27.05.2016 at 00:14, Krojc napisał:

Rzymianie zajmowali tak duży obszar, że prawie każdy kraj w obrębie Morza Śródziemnomorskiego był pod ich panowaniem. Ich wpływy sięgały daleko. Sięgali od Anglii po Egipt. Najbliższy nam obszar który był pod panowaniem Rzymian to chyba właśnie Bałkany. W Rumunii to chyba najwięcej zobaczysz w Konstanca. Właściwie to Grecy założyli to miasto, ale było w obrębie Rzymu. Do tego w Sofii można znaleźć odkrytą niedawno kamienną zachodnią bramę starożytnej Serdiki. W Serbii masz ruiny Felix Romuliana znajdujące się koło dzisiejszego Zajczaru, a do tego Nisz (niegdyś Naissus) i Sremską Mitrovicę (Sirmium). 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem już na etapie planowania i też szukam idealnej oferty :D jakbyście coś miały to podrzućcie. Bo powiem szczerze, że Tunezja w tym roku to dla mnie numer jeden :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie wróciłem z zasłużonego wypoczynku z Tajlandii. Zdecydowanie polecam ten kierunek wypadowy. Non stop słońce, inna, ciekawa kultura, przyjaźni ludzie, piękne widoki, tanie rzeczy. Nie chciałem stamtąd wracać i myślę o przeprowadzce tam ;) Może nie teraz, ale może na emeryturze. Jeśli macie trochę więcej środków do wydania na wypoczynek wakacyjny, to zdecydowanie polecam Tajlandię i Azję południowo-wschodnią.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli na wakacje to tylko w ciepłe kraje,ale takie,gdzie jest w miarę bezpiecznie.

chorwacja_1.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z jednej strony dziś nigdzie nie można się czuć bezpiecznie, z drugiej zaś jeśli pozwolimy, aby zapanował nad nami strach, nie ruszymy się z domu :) Dlatego też korzystajmy z dobrodziejstw biur podróży, nie zapominajmy o rozsądku i sprawdzajmy możliwość dodatkowego ubezpieczenia, jeśli to miałoby nas uspokoić :) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w tym roku stawiam na Tunezję i już mam wycieczkę na sierpień. Za pierwszym razem będzie plażowanie, targowiska i jedzenie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do tego niebezpieczeństwa, to nie można niczego lekceważyć, ale... Moja koleżanka pojechała do Turcji kilka dni po zamachu stanu i... złego się nie dzieje. Ale jeśli ktoś ma obawy, zawsze może się ubezpieczyć. Jeśli ktoś jedzie daleko i wydaje na wakacje sporą sumę, powinien dołożyć jeszcze trochę i zainteresować się dodatkowym ubezpieczeniem na wypadek bankructwa itp. Wtedy powrót do domu jest w miarę bezpieczny, nie trzeba koczować na lotnisku itp. Owszem, to dodatkowy wydatek, ale jeśli ktoś ma obawy, a jednocześnie chciałby gdzieś wyjechać, to chyba najlepsze rozwiązanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a my się teraz wahamy czy jechać do Chorwacji czy do Bułgarii i jak już to w który region polecacie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Skoro o podróżach mowa - Właśnie we wrześniu mam kilkanaście wolnych dni i zamierzam je dobrze wykorzystać, na pewno polecę gdzieś, może Kopenhaga? nigdy tam nie byłem, a to miasto z atrakcjami, więc na pewno miło spędza się w nim czas. Co sądzicie? Loty nie są tanie, ale jak zdecyduje się na podróż łączoną, kupię kilka biletów, to za mniej niż 200 zł polecę, przesiadki wygodne, sporo czasu, więc chyba warto.

Edytowane przez Kerosine
Usunięcie linka
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli Chorwacja, to murowanym faworytem jest Zlatni Rat na wyspie Brac. To niepowtarzalnie piękna, żwirowa plaża obecna we wszystkich folderach reklamujących Chorwację. Znajduje się w miejscowości Bol. Ma wyjątkowy kształt języka wysuniętego w morze, a ponadto zmienia wygląd w zależności od kierunku wiatru i fal. Minusy? Spora ilość turystów, ale to akurat zrozumiałe :) Oferty polecam porównać na www.Wycieczka.pl - możesz sprawdzić które biuro podróży oferuje najatrakcyjniejsze warunki. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyżej napisano, że dzisiaj nigdzie nie można czuć się bezpiecznie i z tym się trudno nie zgodzić,bo jak ostatnio jest - wiemy wszyscy, ale nie dajmy się zwariować,wszędzie może nam się coś stać.Przecież nie zamkniemy się w czterech ścianach,póki można trzeba  żyć pełną piersią. Jeśli ktoś chciałby jechać np w góry - polecam z pełną odpowiedzialnością - Szczawnicę ,przez Kraków na Nowy Targ. Atrakcji jest mnóstwo jak to w górach, sama miejscowość bardzo urokliwa,czyste powietrze, Grajcarek , Spływ Przełomem Dunajca,blisko granica ze Słowacją ...... itd.... ewentualnie jak wspomniałam wyżej , Chorwacja - ciepło, woda w Morzu czysta,piękne  krajobrazy, lub  nad nasz Bałtyk .... :)  możliwości jest sporo...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też niekoniecznie zgodzę się z tym niebezpieczeństwem.. a co do wakacji to w zeszłe byłam na organizowanym przez BUTa obozie właśnie w Chorwacji i było naprawdę świetnie.. piękne miejsce, chciałoby się wracać i wracać!:wub:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja Chorwację bardzo miło wspominam i mam nadzieję, że wkrótce tam znów się udam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może lepiej wybrać się do Szczecina 

//Spam ~Borowy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze