Sign in to follow this  
Followers0
Mendoxes

Zwierzęta = Ludzie ?

Recommended Posts

Pytanie brzmi czy możemy postawić znak równości pomiędzy Zwięrzętami a Ludzmi?

Tzn. Czy powinniśmy stawiać ludzki życie nad zycie zwierząt, czy jesteśmy lepsi od zwierząt i w jakich przypadkach - jeżeli wogóle.

Edit: Odrazu piszcie "dlaczego" i coś na potwierdzenie tej tezy bo zdanie typu "bo są bez rozumne nie jest satysfakcjonujące"

Edit nr2: Delfiny posiadają wyobraźnie gdyż tworza własne zabawy (potwierdzono naukowo) więc argument typu "brak wyobraźni" odpada.

Edit Nr3: Masturbujący się pies, obala teorie dotyczącą braku przyjemności seksualnej u zwierząt oraz rozmnarzaniu się tylko dla przedłużenia gatunku chyba poległa x)

Share this post


Link to post
Czy powinniśmy stawiać ludzki życie nad zycie zwierząt

Oczywiście że nie.

Ale musimy pamiętać aby zwierzęta nie gineły z rąk ludzi, którym śmierć zwierząt przynosi zysk lub jaką kolwiek korzyść.

Znak równości ?

Wg. mnie nie

Share this post


Link to post

nie no ludzie na pewno nie są równi ze zwierzętami!! Niby ponoć pochodzimy od małpy ale mamy co takiego jak dusza, sumienie i rozum co czyni nas 'lepszymi' bo nie zawsze te nasze atuty są wykorzystywane w zgodzie z naturą

Share this post


Link to post

Ze wzglegu Biologicznego należymy do królestwa zwierzat wiec teoretycznie jestesmy zwierzetami !! Powinnismy stawiac zycie ludzkie nad zycie zwierzat poniewaz jestesmy najbardziej rozwinietymi postaciami na ziemi pozatym jestesmy na szczycie łancucha pokarmowego !

Share this post


Link to post
pozatym jestesmy na szczycie łancucha pokarmowego !

lew zje człowieka jak i człowiek lwa. Nie rozumie "na szczycie"

Share this post


Link to post

Człowiek jest zwierzęciem, po prostu miał więcej szczęścia w ewolucji.

Jeśli ktoś ma wątpliwości zapraszam do przestudiowania prehistorii i początków rodzaju ludzkiego, o tym jak i dlaczego powstał.

Osobiście nie widzę żadnych podstaw do stawiania ludzi ponad innymi zwierzętami w jakimkolwiek łańcuchu poza pokarmowym.

Share this post


Link to post

Ja uważam że dopuszczalne jest postawić miedzy nami znak =. Zwierzęta to mądre stworzenia. A patrząc na niektórych ludzi czasami wydaję mi się że są mądrzejrze...To że my umiemy posługiwać się łyżką albo jeździć samochodem to nie znanczy, że jesteśmy od nich lepsi. Szczegolnie iż mieszkam z 2 Kotami i wiem że bez nich nie poradziłabym sobie z niektórymi problemami. Bez zwierząt ten świat długo by nie poistniał. Ich życie jest równie cenne jak nasze.

Share this post


Link to post

Z biologicznego punktu widzenia człowiek to zwierze. Ale rozpatrujac człowieka w kategoriach osoby zauwazamy jego wyzszosc. Wyjatkowosc, wrecz.

Ja wychodze z załozenia, ze zycie ludzkie jest duzo wartosciowsze od czysto zwierzecego. Ale patrzac uwaznie na powyzsze zdanie widac czysto zwierzecy instynkt... Mimo wszystko nasz poziom rozwoju stawia nas na tronie pieknej geoidy i niech nikt sie nie wazy dyskutowac ;p

Share this post


Link to post
Bez zwierząt ten świat długo by nie poistniał.

Oczywiście. Przecież nie można jeść cały czas samych roślin :devil: .

Share this post


Link to post
jestesmy na szczycie łancucha pokarmowego

tylko dzięki broni, którą sami siebie zniszczymy.

zwierzęta zabijają, aby przeżyć, lub w obronie, nie, tak jak my, dla przyjemności czy `w imię boga`. posiadamy zdolność logicznego myślenia, co pozwala nam kłamać, manipulować, zwodzić. silniejszy ma władzę, nikt nie postawi zwierząt ponad ludzi czy na równi, mimo to uważam, że są dużo lepsze od nas.

Share this post


Link to post
Ich życie jest równie cenne jak nasze.

Gdyby przed tobą była decyzja: życie kota albo człowieka, kogo byś wybrała?

Share this post


Link to post
Ale rozpatrujac człowieka w kategoriach osoby zauwazamy jego wyzszosc. Wyjatkowosc, wrecz.

Zabawne. Widzisz, kiedy mówimy o rzeczach złych, które występują w odosobnieniu nie nazywamy ich rzeczami "wyjątkowymi".

Człowiek zatracił dawne instynkty i umiejętność przetrwania na rzecz tzw. "rozumu", "myślenia rozwiniętego" i "życia wewnętrznego". Człowiek jest nieporadny w posługiwaniu się jakimkolwiek z tych narzędzi, a tzw. "rozwój" prowadzi głównie do nadmiernej eksploatacji Ziemi, jej zanieczyszczania i konfliktów wewnętrznych.

Może i mamy przewagę nad zwierzętami, ale gdybym miał nas do czegoś porównać to raczej do złych widm, niż dobrych duchów. A takich nie zwiemy wyjątkowymi.

Oczywiście. Przecież nie można jeść cały czas samych roślin :devil:

Nie wiem, czy jesteś tego świadomy, ale świat zwierząt jest bardzo związany ze światem roslin. Gdyby nie było zwierząt nie byłoby tez takiej różnorodności roślin, która zapewniłaby nam możliwosc zastąpienia nimi całego jadlospisu (pod kątem witamin).

"Botanika" świata jest ściśle związana z działaniami zwierząt, bez niektórych gatunków zwierząt pewne rośliny szybko by wyginęły.

Share this post


Link to post

Człowiek, moim zdaniem jest istotą ważniejszą od człowieka. Jestem osobą wierzącą, dlatego też, tak jak Jahwe powiedział człowiekowi, że ma panować nad zwierzętami, nad ziemią, nad wszystkimi organizmami na ziemi i, że ma sobie uczynić ziemię poddaną. Dokładnie mówi o tym Księga Rodzaju rozdział 1 i 2. Poza tym człowiek to istota rozumna. Tak jak np w sferach seksualnych można zauważyć inność między ludźmi, a zwierzętami. Zwierzęta działają instynktownie. Choć z drugiej strony patrząc na niektóre zwierzęta widzę, że są mądrzejsze od niektórych ludzi. Np. delfiny albo moje ukochane konie- bardzo mądre zwierzęta. :) Poza tym w raju narrator mówi, że "człowiek nie znalazł wśród zwierząt istoty równej sobie". Dlatego Bóg sprawił, że z boku mężczyzny ukształtował kobietę. Nie wiem, czy słusznie, ale tak było, wg Genesis. :) To prawda, że człowiek i zwierzę z "biologicznego punktu widzenia" to to samo, ale jednak nie tylko to swiadczy o podobieństwie. Są jeszcze przecież uczucia, mądrość...

Share this post


Link to post

Na sam poczatek nalezy Ci sie nagana za nieuwazne czytanie.

i niech nikt sie nie wazy dyskutowac

no ^^

Mowiłem o osobie - bycie posiadajacym dusze. Taka wyjatkowosc.

"rozwój" prowadzi głównie do nadmiernej eksploatacji Ziemi, jej zanieczyszczania i konfliktów wewnętrznych.

To sa te, no... Skutki uboczne. Wszystkim chyba chodzi o wygode i komfort anie o degraddacje i wybijanie sie nawzajem?

Share this post


Link to post

Monarri dla mnie człowiek czy kot ma takie samo prawo do życia. Jeśli już mnie postawilaś w takiej sytuacji to... Musiałabym sie poważnie zastanowić, ale wiem na pewno że nie kierowałabym sie "gatunkiem" jaki mam uratować. To tak jak ja bym się zapyatała: No to co ratujesz życie Baśki czy Moniki ?? Już trudniej prawda ?? Jak napisałam wcześniej to że umiemy się posługiwać łyzką to nie znaczy że jesteśmy lepsi.Dla mnie obojętnie czy zwierze czy człowiek, może tego nie zrozumiesz, ale mam trochę inny pogląd niz byc może wiekszość.

Share this post


Link to post

Jesteśmy stanowczo lepsi od zwierząt, ponieważ potrafimy robić żeczy wielkie: zabijać z zazdrości, kochać, czcić wytwór wyobraźni, tworzyć wielkie działa i rozwijać sie dużo szybciej niż pozostałe zwierzęta. Również rzeczą wielką, niespotykaną wśród pozostałych zwierząt, jest to, że niektóży z nas traktują na równi swój i jakiś inny gatunek. Rzeczą wielką nieoznacza dobrą.

Share this post


Link to post
Nie wiem, czy jesteś tego świadomy, ale świat zwierząt jest bardzo związany ze światem roslin.

Nie wiem, czy jesteś tego świadomy, ale moja wypowiedź była żartem.

A tak na poważnie to jasne jest, że nie da się tutaj postawić znaku równości. Człowiek jest jednak istotą bardziej myślącą od zwierząt co ma swoje zalety jak i wady. Dlatego nie wrzucajcie całej ludzkości do jednego wora. Przecież tak naprawdę większość ludzi nie jest taka zła, nie każdy przecież lubi zabijać dla przyjemności, nie każdy lubi niszczyć wszystko wokół siebie, nie każdy jest złodziejem i oszustem wykorzystującym swoją inteligencję dla swoich zysków. Wielu ludzi dzięki tej właśnie inteligencji stara się pomóc tym zwierzętom i chronić je. Nikt też raczej nie niszczy ziemi dla przyjemności tylko dlatego, żeby lepiej i wygodniej żyć.

potrafimy robić żeczy
Również rzeczą wielką

Piszesz tak na chybił trafił?

Share this post


Link to post
Jesteśmy stanowczo lepsi od zwierząt, ponieważ potrafimy robić żeczy wielkie: zabijać z zazdrości,

To robi z nas gorszych.

czcić wytwór wyobraźni,

Delfiny tworzą własne zabawy, czyli posiadają wyobraźnie.

Share this post


Link to post

W sumie Bourne ma racje pod tym wzgledem, ze Ci, ktorzy bronią zdania że można postawic ten znak =, czyli również ja, zazwyczaj kieruja się tymi naszymi złymi cechami zapominając o dobrych. Chociaz przez myśl mi przeszło że gdyby nie było tych wszytkich badytów, włamywaczy i morderców, gdyby wszyscy byłi dobrzy to może uważali by sie za wyzszych, ale inaczej podchodziliby do tego tematu.

A co do LAUVIAH pomyślałam sobie że nigdy nie miałeś zwierzaka, bo uważasz że one nie potrafią kochać czy tworzyć wielkich dzieł. NIe bede się rozpisywać bo Mendoxes juz mnie wyprzedził.

Share this post


Link to post

Żaroodporna, z płonacego domu ratujesz swoja kolezanke czy ślimaka z którym sie zżyłas? Ja rozumiem te miłosc do zwierzatek, ja rozumiem weganów, ja rozumiem bełkot menelów ale prosze nie rób z ludzi wiekszych idiotów niz juz sa.

Życie = życie. Ale punkt widzenia zmienia to rownanie.

Share this post


Link to post

Cwaniaczek na chwilę obecną nie rozumiem Twojego rozumowania, ale może i masz racje, ale ja nadal bede się upierać że możliwe jest to: Zwierzęta = Ludzie :wink:

Share this post


Link to post

No to tak, siegajac podstaw twojej argumentacji musiałbym rozpływac sie w franciszkowej trosce o zwierzatka wszelakiej masci. Przyjmujac rowniez troske o ludzi. Zatem podyktowane miałbym przez głos rozsadku i sumienia azeby biegac okrakiem widzac mrówke, dawac sie kasac komarom i pograzac sie w zadumie widzac jak ktos zabija/ morduje/ eksterminuje narzedziem zwanym klepką muchę brzeczaca mu koło ucha.

Równosc wartosci zycia nie ogranicza sie do zwierzatek, które jako tako mozg rozwinęły... Albo równosc dla wszystkich albo odrebne zasady we wszystkich przypadkach.

Share this post


Link to post

Miałem pieskai go bardzo lubiłem, jednak to miłością nie było, może braterstwem. Zwierzęta sie w sobie nie zakochyoą, a zwiąski słuzą tylko do przedłużenia gatunku. Często tak sie dzieje, że zwieżęta pożucają swoje dzieci i współmałżonków. Dalej, to, że jesteś jak wyżej wymienłem to znaczy, że jesteśmy silni, zawistni, przepełnia nas pycha, egoizm, ale z drugiej strony kochający, przywiązujący się i pomagający. Mamy poprostu większy wachlaż uczuć tych złych jak i dobrych. Włąśnie ta różnorodność sprawia, że jesteśmy lepsi.

Share this post


Link to post
Zwierzęta sie w sobie nie zakochyoą, a zwiąski słuzą tylko do przedłużenia gatunku.

A para małp romantycznie iskająca się na szczycie drzewa? x) chyba nie tylko.

Share this post


Link to post

Ale nie możemy sie porównywa do zwierząt no co wy człowiek = pies bez przesady przecież "My" posiadamy większy poziom inteligencji co z tego ze jesteśmy podobni do niektórych zwierząt napisaliście ze jesteśmy na szczycie łańcucha pokarmowego ale kiedyś jak nie było broni byliśmy prawie na samym końcu wiec dzięki technologi jesteśmy silniejsi więc jak można postawić = miedzy ludźmi a zwierzętami ?

Share this post


Link to post
z płonacego domu ratujesz swoja kolezanke czy ślimaka z którym sie zżyłas?

celowo ten ślimak? bo wiedz, że ja jakbym miała ratować swojego kota, którego nb kocham, albo koleżankę, to wybrałabym kota. jak mam dać złotówkę na szpital dziecięcy, albo na schronisko dla zwierząt - dam na schronisko, dokarmić bezdomnego człowieka, albo bezpańskiego kundla - dokarmię kundla.

Share this post


Link to post
"My" posiadamy większy poziom inteligencji

a) Nie wszyscy.

b) Robiłeś zwierzakowi test na iq?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  • Sibethesto
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
   Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
   W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
   W godzinie – nieskończoność czasu.
   ["how the universe ends is how it begins"]
   · 0 replies
 • Posts

  • WszyscyZginiemy
   Ostatnio czytane mangi/oglądane anime
   Dziś skończyłam ovkę Thus spoke Kishibe Rohan. Moja druga połowa skwitowała, że jest to krzyżówka Jojo z Scoobym Doo i w sumie trochę w tym racji.  Szkoda tylko, że tak mało odcinków 
  • WszyscyZginiemy
   Body Positivity
   Przyznam się szczerze, że nie wiem gdzie faktycznie doszukiwać się początku tego ruchu. Jednak przynajmniej w początkowej fazie, którą dało się zaobserwować wyglądało to bardziej "nieważne od rozmiaru Twojego ciała, koloru skóry, czy innych niedoskonałości, które Ty widzisz jesteś piękna". Widać było kampanie modowe z modelkami o różnych rozmiarach i typach urody, reklamy które głosiły samoakceptacje, spopularyzowanie mody plus size. I wówczas ta ekstremalna forma nie była rozmiaru Tess Holiday,
  • blokern
   Czy w wieku 14,5 lat mogę golić jajka i miejsce nad penisem ?
   mozesz  jezeli martwisz sie czy odrosna to odrosna. Wlosy od obcinania sie nie uszkadzaja. Zeby przestaly rosnac musialbys uszkodzic cebulki ale tego nie zrobisz  
  • Kerosine
   Body Positivity
   Gwoli wyjaśnienia, gdyż zachodzi tu pewne nieporozumienie - Body Positivity od samego początku było ruchem radykalnym i mającym na celu przebicie się do mainstreamu reprezentacji ciał marginalizowanych w ich najbardziej ekstremalnych formach. Tu nigdy nie chodziło przede wszystkim o rozstępy przy normalnej wadze, jedynie lekki nadmiar kilogramów czy nastoletnie pryszcze. Warto zaznaczyć, że sami zwolennicy BoPo skarżą [bądź skarżyli] się często na wypaczenie pierwotnej idei swojego ruchu przez m
  • WszyscyZginiemy
   Idealny/a Ja, czyli jacy chcielibyśmy być
   Tak jak wielu w tym temacie przede wszystkim chciałabym być bardziej stabilna emocjonalnie. Z tym już o wiele łatwiej (tak myślę) byłoby być silniejszym i odporniejszym w obliczu różnych przeciwności ale i byłoby się spokojniejszym, zamiast zamartwiać się przesadnie tym co było, może być lub nigdy nie miało miejsca i mało prawdopodobne, że będzie miało. Teoretycznie jest to coś, co powinno być w zasięgu moich rąk, możliwe do wypracowania, osiągnięcia... praktycznie zobaczymy. Może jak się u