asia2602

Czerwony pasek na koniec roku !!!

Recommended Posts

ja mailem w 4 kl. 4.7 zabraklo poł punkta xD w piatej mialem 4.9 czerwony pasek a tu zachowanie dobre i po pasku :( a w 6 5.1 :):D

teraz w 1gim. 4.0 xD

Share this post


Link to post

Tak, można miec.

Pasek jest od średniej 4,75 niezależnie od tego, z jakich ocen Ci ona wyszła. Możesz mie równie dobrze dwójkę i szóstki które ją równoważą.

Wazne jest rowniez zachowanie, musisz miec przynajmniej bardzo dobre.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 83, poz. 562 i Nr 130, poz. 906 oraz z 2008 r. Nr 3, poz. 9), w § 20. ust. 4 zawiera zapis mówiący o tym, że „Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskał z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania, otrzymuje promocję do klasy programowo wyższej z wyróżnieniem

Share this post


Link to post

Nigdy o tym nie słyszałem w 5 klasie miałem same 5 i jedna 3 i nie było paska a z wychowania fizycznego miałem 6

Share this post


Link to post

zalezy od szkoly. u mnie w podstawowce bylo tak ze pasek byl jak mialo sie dwie czworki jako najnizsze oceny, a nagroda za same piatki (we szostki) a w gimie niezaleznie od ocen wystarczala okreslona srednia (4.75)

Share this post


Link to post

Zawsze u mnie było tak, ze nie można mieć żadnej 3 z przedmiotów obowiązkowych, a tu kolejna zmiana. Kolejna umniejszająca znaczenie świadectwa z wyróżnieniem... Chociaż, żeby w podstawówce mieć tróję z czegoś to trzeba być wyróżniającym się tępakiem.

Share this post


Link to post
.. Chociaż, żeby w podstawówce mieć tróję z czegoś to trzeba być wyróżniającym się tępakiem.

niestety nie wszyscy sa idealni.

Share this post


Link to post
ja mailem w 4 kl. 4.7 zabraklo poł punkta w piatej mialem 4.9 czerwony pasek a tu zachowanie dobre i po pasku a w 6 5.1

teraz w 1gim. 4.0

Raczej nikogo to nie obchodzi, a ty nie odpowiedziałeś na pytanie. : ]

Zależy w takim razie od szkoły ( jak widać z wypowiedzi wyżej ), u mnie można. Jeśli tylko wychodzi Ci średnia wyższa niż 4,75 ; )

Share this post


Link to post

Oczywiście, że można.

Szóstki pokrywają tą trójkę.

Musi właśnie być średnia nie mniejsza niż 4.75 lub 4.76 (dokładnie nie wiem..), no i minimum ocena dobra zachowania.

Możesz mieć i dwójkę, a dostać świadectwo z czerwonym paskiem.

Chodzi tylko o tą średnią.

Share this post


Link to post
Zawsze u mnie było tak, ze nie można mieć żadnej 3 z przedmiotów obowiązkowych, a tu kolejna zmiana. Kolejna umniejszająca znaczenie świadectwa z wyróżnieniem... Chociaż, żeby w podstawówce mieć tróję z czegoś to trzeba być wyróżniającym się tępakiem.

"za moich czasów" (;) ) tez tak było. W podstawówce mieć 3 to był wyczyn(tępak Tawerny to za mocne słowo ale.. kurcze nie pamiętam żeby było tak wymagająco a chodziłam do wymagającej podstawówki. No dobra, nwm) , w gim kazdy w klasie miał chociaż jedną 3 więc i pasków w zasadzie nie było. W LO mozna było mieć 3 i pasek o ile równażyły ją 5 czy 6.

Biorąc pod uwage wypowiedzi- widac się zmieniły zasady albo to zależy od szkoły. Mozesz przecież dowiedzieć się od nauczycieli, wychowawcy etc.

Share this post


Link to post

Oby można było ;O

Może będę miała 3 z gegry, z tą trójką wychodzi mi powyżej 4,75.

Ale jednak wydaje mi się, że można ;) Przecież nie każdy z każdego przedmiotu jest geniuszem ;)

Share this post


Link to post

Miałem tak w II klasie gimnazjum

Miałem dostateczny z polskiego i 2 szóstki ( reszta 5 ) . Miałem średnią 5,0 i jeszcze dostałem stypendium :jupi:

Share this post


Link to post

U mnie w klasie zdażył się przypadek, że dziewczyna dostała 3 z angielskiego (-> wiodący przedmiot) i pomimo tego, że wychodzi jej przepisowe 4.75, to nasza rzeczniczka praw ucznia powiedzała jej, że paska najprawdopodobniej miec nie będzie.

Ale po waszych wcześniejszych wypowiedziach, można wywnioskować, że zależy to od szkoły.

Share this post


Link to post

Można, ale musisz mieć średnią przynajmniej 4,75 lub wyżej. Ale to zależy też od szkoły...bo w niektórych szkołach jest regulamin, że nie można mieć...musisz popytać jak jest w Twojej. pzdr

Share this post


Link to post

Nic nie zależy od szkoły, ona ma się podporządkować nakazom odgórnym. To, ze ktoś nie chce wam wydać świadectwa z paskiem, bo macie 3, ale średnią powyżej 4,75 to świadczy tylko o głupocie tego kogoś. Na poprzedniej stronie jest przywołane rozporządzenie, którym możecie pomachać przed nosem opornej dyrektorce.

Inną sprawa jest to, że ktoś wyróżniający się wiedzą nie powinien mieć żadnej trójki, ale zdążyłam się już przyzwyczaić do spadania na łeb na szyję, tego co miało jeszcze jakąś wartość.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • Vvika06
  • Kalafior_Grozy
  • Shady-Lane90
  • gressip
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
   I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
   · 3 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
   · 0 replies
 • Posts

  • Kerosine
   Co ostatnio oglądałeś?
   Naszła mnie ostatnio dzika ochota na SF, zatem wiedziona niepohamowanym impulsem wybrałam wczoraj na chybił-trafił jeden z pierwszych tytułów, jakie ukazały się moim oczom po wejściu na CDA w stosowną kategorię. Cóż... arcydzieło [a nawet po prostu dobry film] z pewnością to nie jest i gdybym posiadała większą wiedzę na temat fabuły raczej nie zdecydowałabym się na seans, mimo to muszę przyznać, że mam autentyczną ochotę na sequel [o którym wiem, że istnieje i sprawia wrażenie znacznie bardziej.
  • yiliyane
   31 przypadkowych faktów o sobie
   Wątek 10 faktów już wykorzystałam, więc teraz pobawię się tutaj, a co  Fakty będą mniej dobrane niż tam, ot co mi pierwsze do głowy przyjdzie to napiszę   1. Ze wszystkich smaków najbardziej nie lubię gorzkiego. Za to uwielbiam słodki, kwaśny też całkiem lubię. 2. Kolekcjonuję wąsy mojego kota. 3. W moim domu na ścianie wisi kolaż ze zdjęć wykonanych przeze mnie. 4. Zrobiłam kartę pływacką w wieku 7 lat. 5. Mam (nabyty) lęk wysokości, ale jako 8-latka trenowałam skoki do wody.  6.
  • BiałyKruk
   Witam serdecznie
   Nie, tego nie wiedziałem. Słyszałem że z sexem w królestwie zwierząt różnie bywa. U koników morskich samica składa jajka w ciele samca. Potem w jego ciele dochodzi do zapłodnienia i do momentu porodu samiec chodzi z brzuchem tz. pływa  
  • BiałyKruk
   Illuminati
   Szkoda gadać. Lepiej zająć się swoim życiem, ale powiem tak. Stań się popularny, odtwórz jakiś klub, daj mu intrygującą nazwę i spotykaj się za zamkniętymi drzwiami- czasami je uchylając żeby pokazać swoje rogi (które jak wiemy dużo osób ma) i sam będziesz iluminata.
  • Kerosine
   Witam serdecznie
   Spoko, raczej tylko ja taka jestem ;p Poza tym ta wiedza od jakiegoś czasu tkwiła już w mojej głowie, "przygotowanie" nie było zanadto potrzebne =) Wiem  A Ty wiesz, że niektóre z ich gatunków nie potrzebują wcale samców, by wydać na świat potomstwo? Ich sposobem rozmnażania jest partenogeneza, a sama populacja składa się niemal wyłącznie z samiczek. Skorpiony świecą także efektownie w ultrafiolecie, choć podobno nie jest zalecane celowe poddawanie ich jego ekspozycji.