Jump to content

Co ostatnio oglądałeś?

HelloKitty

Recommended Posts

86_4VZvpFN1on__G5UCzX5Q8N6bEox-BriE9gmx8

... czyli nadrabiania zaległości w kinematografii Disneya ciąg dalszy xD Btw, nie ma to jak film z akcją osadzoną w egzotycznym, gorącym i suchym miejscu oglądany w późnojesienny wieczór :cool:

W planach również aktorski remake z ubiegłego roku.

Kalafior_Grozy

Dar.

Jest sobie małżeństwo co się przeprowadza z szykago do losandżelesu. I tam spotykają dawnego znajomka tego męża ze szkoły. Niby się tam zaprzyjaźniają, ale raczej na zasadzie takiej jednostronnej. Gostek im przynosi prezenty. Z czasem coraz dziwniejsze...

7644831.3.jpg

Całkiem udana - biorąc pewną poprawkę na jej przewidywalną przewidywalność - produkcja dla odmiany o super złoczyńcach w rolach głównych oraz pierwsze ujrzenie przeze mnie w akcji osławionej Harley Quinn [opinia: daje radę, ale i tak wolę Killer Frost]. Animacja pierwszorzędna, a zarówno jej jakość, jak i obecna w filmie całkiem spora dawka krwawej brutalności [na nagość / erotykę również znalazło się miejsce] mimochodem skłaniają mnie do nostalgicznej refleksji jak bardzo współczesne produkcje animowane oparte na kultowych komiksach różnią się od tych zapamiętanych przeze mnie z dzieciństwa :rolleyes:

Mank (2020) - pierwszy film Finchera od 6 lat, dlatego moje oczekiwania były wysokie (wiem, że w międzyczasie robił HoC i Mindhuntera ale to nie to samo co film).

Film jest dobry, fantastycznie wystylizowany na lata 30/40te, włącznie z monodźwiękiem. Gdybym nie był zorientowany i kompletnie nie kojarzył współczesnych aktorów, wtedy może dałbym sobie wmówić że jest to film właśnie z tamtych lat.

Znajomość Obywatela Kane'a pomaga w odbiorze całości, ale... jak powiedziałem jest to dobry film. Dobry, nie wybitnie dobry. I trochę czuję niedosyt, bo hype przed sprawił, że liczyłem na film 10/10. 

• 3 weeks later...

David Attenborough: Życie na naszej planecie - 10/10. Piękne zdjęcia i dużo emocji. Film chwyta za serce i nakłania do myślenia.

• 2 weeks later...
Kalafior_Grozy

Labirynt.

Jest sobie święto dziękczynienia i dwie rodziny co się lubią i mają małe córki. No i te córki im znikają w to święto. Wszyscy ich szukają, Jest dziwny gościu z campera, trup u księdza, gostek co ucieka przed detektywem i deszcz pada przez pół filmu. Później ze śniegiem.

Kerosine

7905225.3.jpg

Miałam wobec tego filmu duże oczekiwania i nie zawiodłam się. Bardzo dobry [a spośród wszystkich filmów o komiksowym rodowodzie, jakie do tej pory obejrzałam chyba najlepszy], choć zarazem zgodnie ze słowami "dramat psychologiczny" ciężki i przygnębiający [szczególnie jeśli jest się w stanie dopatrzyć niepokojąco zasmucająco wielu podobieństw między głównym bohaterem a własną osobą :laugh:] - dlatego też, mówiąc oględnie, seans trochę potrwał. O zobaczeniu właśnie takiego kina z czarnym charakterem w roli protagonisty jednak marzyłam* [zwłaszcza w kontekście wspomnianych już komiksowych universów], to również obowiązkowe must watch dla wszystkich zainteresowanych motywem szaleństwa w kulturze. Można oglądać w ciemno.

* teraz do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze tylko podobnego dzieła osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen ^^

WszyscyZginiemy

Dumę i uprzedzenie (2005?6?)

- Oh, Mr. Darcy :wub::lol:

Kalafior_Grozy

Olivier, Olivier.

Jest sobie rodzina u Francuzów na wsi i młodszy brat starszej siostry sobie jedzie rowerem i znika. Wszyscy go szukają a po kilku latach gdzieś w Paryżu policja zatrzymuje gostka co to jest podobny do tego co jechał rowerem i go sprowadzają na wieś. Aha i siostra go nie lubi i jest ładna.

yiliyane
6 godzin temu, Kerosine napisał:

* teraz do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze tylko podobnego dzieła osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen ^^

Tak, tak, tak, tak, taaaaak! :0yahoo: Chociaż wolałabym, żeby nie próbowali "usprawiedliwiać" złego bohatera tak jak w Jokerze. Film o złym bohaterze ma być filmem o złym bohaterze, takim, który jest ambitny i żądny władzy, a nie o takim, który dokonuje złych czynów, bo jest chory, został wmanewrowany/zmanipulowany/pozbawiony wolnej woli czy co tam jeszcze twórcy filmów potrafią wymyślić ;) W filmie o złym bohaterze powinno mu się kibicować, a nie współczuć ;) Swoją drogą, to w Gwiezdnych wojnach może powstać serial dotyczący ciemnej strony mocy (mówię o The Acolyte), ale znając Disney'a pewnie będzie o kuszonym Jedi, który oprze się złu i nawet muchy nie skrzywdzi, albo o młodym uczniu Sithów przymuszanym do ciemnej strony, co będzie miał serce ze złota i ostatecznie też nawet muchy nie skrzywdzi. Ale połudzić się, że będzie inaczej jeszcze można :P Prosiłabym coś na wzór książkowego Dartha Plagueisa czy trylogii Dartha Bane'a, to byłoby coś wspaniałego :heart:

A kończąc dygresję, to ostatnio oglądałam jeden z odcinków Szpiegów wśród zwierząt. Bardzo fajny i pomysłowy :D Szkoda, że nie mam czasu, by regularnie oglądać ten serial :(

Vertigos
3 godziny temu, yiliyane napisał:
9 godzin temu, Kerosine napisał:

Tak, tak, tak, tak, taaaaak! :0yahoo: Chociaż wolałabym, żeby nie próbowali "usprawiedliwiać" złego bohatera tak jak w Jokerze. Film o złym bohaterze ma być filmem o złym bohaterze, takim, który jest ambitny i żądny władzy

Brzmi jak prequele o Vaderze, ale tym razem zrobione dobrze :P 

Disney teraz planuje wypuścić całą masę seriali Star Wars, może doczekamy się czegoś w tym kierunku (choć oczywiście Myszka Miki Company to nie WB i nie zrobi tak dużego kroku w tę właśnie stronę)

Kerosine
15 godzin temu, Vertigos napisał:

Brzmi jak prequele o Vaderze, ale tym razem zrobione dobrze :P

Ale że niby właśnie próba "usprawiedliwienia" tej postaci stanowi przyczynę, dla której wspomniane filmy są takie słabe? Nie zgodzę się, odsyłam do książkowej wersji Zemsty Sithów pióra Matthew Stovera. Zresztą, Anakinowi nie brak przecież ambicji i chęci osiągnięcia wielkości.

18 godzin temu, yiliyane napisał:

Film o złym bohaterze ma być filmem o złym bohaterze, takim, który jest ambitny i żądny władzy, a nie o takim, który dokonuje złych czynów, bo jest chory, został wmanewrowany/zmanipulowany/pozbawiony wolnej woli czy co tam jeszcze twórcy filmów potrafią wymyślić ;) W filmie o złym bohaterze powinno mu się kibicować, a nie współczuć ;) (...) Prosiłabym coś na wzór książkowego Dartha Plagueisa czy trylogii Dartha Bane'a, to byłoby coś wspaniałego :heart:

No nie wiem czy bohater wiedziony przede wszystkim tymi cechami - co często połączone jest zwyczajnie z zimnym okrucieństwem - rzeczywiście skłania aż tak bardzo do kibicowania [warto też myślę postawić w tym miejscu pytanie czy aby na pewno powinien] :laugh: Da się to oczywiście osiągnąć, ale wtedy głównym odpowiadającym za to czynnikiem jest po prostu charyzma. Zło ma różne oblicza, nie widzę powodu, by deprecjonować to bardziej ludzkie.

Odnośnie wymienionych tytułów: Darth Plagueis jak najbardziej tak [obok koncentracji na sylwetkach dwóch Lordów Sithów stanowi świetne studium polityki i mechanizmów nią rządzących], do trylogii Dartha Bane'a nie mogłam się jednak przekonać.

Kalafior_Grozy

Autostopowicz.

Jest sobie młody gościu i on zabiera swoją pannę na wycieczkę autem do jakichś jej znajomych. Po drodze trafiają na gostka co mu się auto popsuło i go najpierw nie biorą a potem biorą a ten gostek to się okazuje że jest psycholem jakimś.

Kalafior_Grozy

Niebezpieczna Opiekunka.

Jest sobie matka co ma córkę i ta córka chce być gliną jak jej tata co jej go zabili. No i w okolicy są porwania dzieci i w końcu porywają tą młodą co chce być gliną a takim mózgiem tych porwań to jest znajoma matki tej córki, co pracuje w szkole. Młoda jest ogarnięta a porywacze już nie do końca. I w sumie dobrze.

Vertigos
O 9.01.2021 at 15:32, Kerosine napisał:

Ale że niby właśnie próba "usprawiedliwienia" tej postaci stanowi przyczynę, dla której wspomniane filmy są takie słabe?

Nie, to mi akurat nie przeszkadzało, bo lubię pewną głębie czarnych charakterów a nie "jest zły bo jest zły".

Te filmy są po prostu kiepsko napisane, Lucas miał pewien zamysł, ale skupił się na CGI (o ile dobrze pamiętam Epizod I nie miał nawet scenariusza tylko storyboardy) i cała historia poszła w las. 

Death to 2020 - netflix chciał z jajem podsumować zeszły rok, a wyszło trochę sztywno i czasem żenująco. Jedyny moment w którym nawet się nieco zaśmiałem gdy "przeciętna osoba z UK" odkryła ten nowy show "America", który leci na kanale z newsami. Anyway, lepiej już przejrzeć memy na reddicie o 2020 roku.

Kalafior_Grozy

Po sąsiedzku z mordercą.

Jest sobie Julia w ciąży i jedzie z mężem samochodem. Uderza w nich inny samochód i mąż ginie ale dziecko nie ginie. Julka po kilku latach się wyprowadza do swojej szwagierki, czyli siostry tego co zginął. Ale Julka nie wie że ta jego siostra czyli w sumie teraz jej sąsiadka chce ją załatwić bo według niej to przez tą Julkę jej brat zginął.

Nigdy, rzadko, czasami, zawsze, Babyteeth, Come to Daddy, Sorry to Bother You, Pieces of A Woman.

Kalafior_Grozy

Obsesja Namiętności.

Jest sobie małżeństwo z dużym domem i też kotem dużym ale nie aż takim jak dom. Pewnego razu w nocy jakiś gostek się do nich włamuje i przyjeżdża policja a jeden z tych policjantów zaczyna mieć szmergla na punkcie tej żony i się niby zaprzyjaźnia z nimi i im pomaga ale w głowie mu jednak tylko ta zona jest...

Kalafior_Grozy

Mordercza miłość.

Jest sobie Tara co planuje ślub i leci z psiapsiółkami na urlop. No i na tym urlopie poznaje takiego barmana z którym się przebzikowywuje ale ona w sumie to by chciała o tym zapomnieć. Problem w tym, że barman nie chce zapomnieć, leci do miasta Tary no i tej Tarze utrudnia przygotowania do ślubu i jest idiotą.

• 2 weeks later...