• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

HelloKitty

Co ostatnio oglądałeś?

Recommended Posts

"Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame" - trzeba przyznać, całkiem epickie widowiska. Choć w ostatnim filmie akcja jest rozłożona inaczej niż w poprzednich (i inaczej niż się spodziewałem) i momentami mi to przeszkadzało, to jednak ogólnie jest to naprawdę świetne zwieńczenie wątku Thanosa. Jeśli ktoś nie widział, to polecam.

Kwiaty na poddaszu - 8/10. Dobry film. Dziwię się, że na filmwebie ma średnią tylko 6 z haczykiem.

Ostatnio w kinie oglądałam film pt. "Let's dance". Bardzo polecam tym co lubią się poruszać, tutaj mam na myśli taniec. Natomiast w telewizji ostatnio oglądałam kilka odcinków serialu "Mentalista" oraz "Przyjaciele". Wiem dwie skrajności, kryminalistyka i sitcom.

Czarnobyl, 1 odcinek. 8/10 na ten moment. Ale zrobiony jest naprawdę porządnie.

3 godziny temu, yiliyane napisał:

Czarnobyl, 1 odcinek. 8/10 na ten moment. Ale zrobiony jest naprawdę porządnie.

Następne są jeszcze lepsze ^.^ Ten serial ma niewiele wad, mój mały osobisty żal dotyczy głównie przedstawienia postaci Ludmiły Ignatienko - IMO powinna zostać ukazana w większej zgodzie z Czarnobylską modlitwą [niezależnie od tego jak bardzo byłoby to, hmm... kiczowate? Nie pasujące do koncepcji dość oszczędnego mimo wszystko przedstawiania uczuć i emocji bohaterów?]. Sądząc z jej książkowego wizerunku była / mogłaby być wręcz najsilniej oddziałującą emocjonalnie na widza postacią, a wyszła dość drewnianie.

"Czarnobyl" - ostatni odcinek tego miniserialu. Jak dla mnie - mistrzostwo. Historia przedstawiona genialnie. Aż chce się więcej. 

Leon zawodowiec - 9/10. Byłoby nawet 10/10, gdyby nie to, że

Spoiler

Matylda ostatecznie nie poszła w ślady Leona.

Tak, byłam tym zawiedziona :laugh:

The Family

Jest sobie sekta w Australii i oni tam biorą małe dzieci i jak one rosną to im dają narkotyki i piorą mózgi a także po dupie.

Kapitan - 9/10. Mocny film. Niekiedy zwroty akcji wydawały się wręcz nieprawdopodobne, ale tę historię napisało samo życie.

Aquamen. To taki totalny odmóżdżacz dla mnie, nic super ciekawego, fabuła średnia jak na takiego typu filmy. Ale aktor cieszył oko :biggrin:

Sherlock SE01E02 - takie sobie, prawdę mówiąc. Spodziewałam się czegoś lepszego po tak chwalonym serialu. Zobaczymy co będzie dalej...

Once Upon a Time in Hollywood - aktorstwo, klimat, scenariusz, muzyka i to wszystko ulepione przez Tarantino. 

Najlepsza rola Brada Pitta od.. Bękartów Wojny. 

Przez cały film dziwiłem się po co w zasadzie jest tam Margot Robbie, bo nie robiła za wiele ale po obejrzeniu całego filmu nabiera to sensu. 

Supergirl SE01E01-SE01E06. Ten serial jest kretyński, ma godne pożałowania efekty komputerowe, a jednak się wciągnęłam :/ 

"Hot Summer Nights"

Kolejna świetna rola (zaraz po filmie "Call me by your name") Timothée'go Chalamet'a. Naprawdę zapowiada się z niego świetny aktor. Film jak najbardziej polecam. 

The Mandalorian S01E01. Sama nie wiem co mam myśleć. Podoba mi się klimat i wszelkiego rodzaju smaczki umieszczone w serialu, ale fabuła jest prosta jak budowa cepa - tu Mando postrzela, tam postrzela i wszystko idzie jak po maśle. Trochę poszli na łatwiznę. Widać też, że CGI jest na niższym poziomie niż w filmach, choć nie ma tragedii. Zobaczymy co będzie dalej.

Służba Nie Dróżba

Jest sobie dwóch kumpli co chcą mieć sklep ze sprzętem stereło. Aby zdobyć kasę zaciągają się do armi. Jadą na misję do Czadu i dają czadu.

The Mandalorian S01E02. Płaczę nad efektami komputerowymi i walkami, które trwają ze trzy sekundy, ale fabularnie zaczyna się robić coraz ciekawiej.

• + 1

49 minut temu, yiliyane napisał:

The Mandalorian S01E02. Płaczę nad efektami komputerowymi i walkami, które trwają ze trzy sekundy, ale fabularnie zaczyna się robić coraz ciekawiej.

Również  oglądam, serial jest nieziemski, wbija w fotel i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Oprócz tego Wojny Światów, kolejny dobry serial. Trzyma w napięciu!

Good morning, Vietnam.

Urzekło mnie w tym filmiku m. in. to, że w przeciwieństwie do wielu innych bushcrafterów [nawet Rune'a Malte'a Bertrama-Nielsena] ten gość wydaje się naprawdę mieć w sobie coś dzikiego i pierwotnego. Leci subskrypcja kanału ♥

• + 1

Joker - 8/10. Podoba mi się poważny ton tego filmu (nie cierpię tej całej sieczki o superbohaterach, jaką DC i Marvel serwują ostatnio w kinach), ale żałuję, że odebrali Jokerowi jego geniusz i zrobili z niego totalnego wariata. Joaquin Phoenix zagrał świetnie, ale mimo wszystko wolę kreację Heatha Ledgera. Jakoś bardziej mi z nią po drodze.

Umysł w ogniu, Kobiety mafii 2, Terminator: mroczne przeznaczenie, Sekretne życie Waltera Mitty, Kiss&cry, Przygody Rudego.

Wszystkie warte obejrzenia jeśli ktoś gustuje w takich klimatach. ^.^

John Wick - 6/10. Sprawdziłam o co tyle szumu i na pierwszej części poprzestanę. Buźka Keanu Reevesa to za mało, żeby chcieć dalej oglądać to mordobicie ;) Ten film mógłby być naprawdę dobry, gdyby nadano mu więcej głębi. Wrzucenie na początek filmu kilku smutnych scenek z życia głównego bohatera niestety nie wystarcza.